معرفی روش های cooling و تعمیر سه چراغ قرمز

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
من میخوام زیر کنسول یه فن کوچیک بزارم
ایا کارایی داره اصلا؟
کجا ها فن بزارم بهتره یدونه بقل کنسول فن گذاشتم که به سی پی یو باد میزنه چون درایو جلوی GPUرو گرفته اونجا نزاشتم
پشت Xها بزار اشکالی داره؟
یعنی قاب پلاستیکی رو ببرم و فن بزارم اونجا که باد مستقیم رو بده رو X ـهGPU
از پشت اون اهن ایا تاثیری داره؟
کلا کجا ها فن بزارم

تو صفحه 97 و 98 چند تا عکس در این مورد هست،مخصوصا اونی که قاب فلزی بریده شده(نگاه کنی متوجه میشی).فکر کنم در همون حد کافی باشه.

sinasafari

کاربر سایت
Jan 30, 2008
763
نام
سینا صفري
تو صفحه 97 و 98 چند تا عکس در این مورد هست،مخصوصا اونی که قاب فلزی بریده شده(نگاه کنی متوجه میشی).فکر کنم در همون حد کافی باشه.
من عکسها رو دیدم..
من فقط میخوام قاب اول کنسول رو ببرم و به قاب فلزی که پشتش x-xداره کاری ندارم.
میخوام ببینم فقط باد مستقیم به اون ایکس ها بخوره بدون اینکه قاب فلزی رو بخوام پاره کنم.
ایا تاثیری داره یا نه؟

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
میخوام ببینم فقط باد مستقیم به اون ایکس ها بخوره بدون اینکه قاب فلزی رو بخوام پاره کنم.
ایا تاثیری داره یا نه؟

تاثیر که داره،تا حدودی x ها رو خنک میکنه.

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
داداش من یکی رو سراغ دارم کارش درسته ولی یه کم قیمتت بالا میره،خودت با خرج خیلی کمتر میتونی انجام بدی ولی اگه خواستی بگو طرف رو معرفی کنم.

mehdi keshvari

کاربر سایت
Sep 16, 2008
983
نام
مهدی
دوستان من میخواستم بدونم که اصلا ما کل قابهارو بازکنیم و روی هر سینک یک فن پر قدرت بزاریم مثل فنهای amd چه اتفاقی میفته آیا اینکار انجام شدنیه یا اصلا تاثیری داره . ممنون میشم جوابمو بدید .

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
دوستان من میخواستم بدونم که اصلا ما کل قابهارو بازکنیم و روی هر سینک یک فن پر قدرت بزاریم مثل فنهای amd چه اتفاقی میفته آیا اینکار انجام شدنیه یا اصلا تاثیری داره . ممنون میشم جوابمو بدید .

شدنیه،تاثیر داره ولی منفی چون باعث لرزیدن هیتسینک میشه...

رای تمام تعمیرات حرف اول را تجربه میزند

ممنون از این پست بی ربط.

mehdi keshvari

کاربر سایت
Sep 16, 2008
983
نام
مهدی
شدنیه،تاثیر داره ولی منفی چون باعث لرزیدن هیتسینک میشه...

.

سلام . مرسی که جواب دادید.
من میخوام روی اون هدسینک برزگ از روی قاب یعنی مثل عکسی که شما از کنسولتون گذاشته بودید یک فن بگذارم . لطفا راهنمایی کنید که چه نوع ، چه اندازه ، و چه ولتاژی خوبه . من میتونم از یک پاور کیس برق بگیرم . یا اینکه یک فن صنعتی کوچک ر.ش .صل کنم که خدای هوا میشه . ممنون میشم جواب این پستمم بدید .

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
من میخوام روی اون هدسینک برزگ از روی قاب یعنی مثل عکسی که شما از کنسولتون گذاشته بودید یک فن بگذارم . لطفا راهنمایی کنید که چه نوع ، چه اندازه ، و چه ولتاژی خوبه . من میتونم از یک پاور کیس برق بگیرم . یا اینکه یک فن صنعتی کوچک ر.ش .صل کنم که خدای هوا میشه

فن دلخواه خودتونه چون اینکار بیشتر جنبه محکم کاری داره،میتونید فن 60،80 یا 220 ولت مثل مال من بگذارید.برق رو من ترجیح میدم از خارج از دستگاه بگیرم(بسته به نوع فن از اداپتور یا برق مستقیم از پریز توسط دو شاخ)اینجوری دستکاری تو مادر برد نمیشه و احتمال نوسان و اسیب به برد هم پیش نمیاد.
میتونید حالا که برد رو دارید میبرید یه مادگی ورود اداپتور و کلید روشن خاموش(مثل عکس دستگاه من)جاسازی کنید.
بهتون پیشنهاد میکنم حالا که دارید اینکار رو میکنید باقی روشها مثل airflowو 12 ولت و هیتسینک روی رمها رو هم اگر انجام ندادید پیاده کنید.

----------------------------------
امشب دارم قاب فلزی رو میبرم تا باد فنهای پشت کنسول مستقیم به برد بخوره،تموم که شد عکسش رو میذارم

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,793
ایا تاثیری داره یا نه؟
من اين کارو کرده بودم..يعنی قاب پلاستيکيرو بريده بودم و 2 تا فن گزاشته بودم زيره قاب فلزی تا خنک تر بشه..ولی واسه من که قبلاً x-clamp کرده بودم افاقه نکرده بود..و باز هم بعد از چندين ماه به مشکل 3 چراغ برخوردم..
اين کار تأثير داره ولی زياد نيست..بهتره واسه تأثيره خيلی خوب قابل فلزيرو هم ببری..

mehba

کاربر سایت
Mar 6, 2006
94
سلام . من یه کنسول الایت فالکون دارم که 12 ولتش کردم ولی صداش خیلی آزاردهنده هستش خواستم بپرسم میشه بجای 12 ولت کردن اونو 9 ولت کنم . درضمن کنسول من تو یه اتاقیه که تو این فصل خیلی سرد میشه و درجه اتاق خیلی میاد پایین ولی خوب مجبورم اون سرما رو تحمل کنم . ممنون میشم منو راهنمایی کنید .

mehba

کاربر سایت
Mar 6, 2006
94
MEHBA

میشه 9 ولت هم کرد.در مورد سردی اتاقت یه بخاری روشن کن....!!!!

سلام از راهنمایی شما ممنون . در مورد سردی اتاق هم بگم که اونقدر هم نیست که نشه بری توش . فقط باید با شش تا پتو بری بشینی ( شوخی کردم)ولی خوب برای کنسولم خوبه که دمای اتاق پایین باشه .

mehba

کاربر سایت
Mar 6, 2006
94
سلام . خواستم بپرسم میشه بجای 12 ولت کردن 7 ولت بکنیم . این سوال رو دوستم خواست که اینجا بپرسم خودش عضو سایت نیست و خودم هم همین سوال رو داشتم . ممنون میشم که کمکم کنید . درضمن از راهنمایی آقای aiat_gamer تشکر میکنم .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر