معرفی روش های cooling و تعمیر سه چراغ قرمز

MAH NIK

کاربر سایت
Mar 10, 2008
319
نام
محمود
آقا مهدي شما كه گفتي روي gpu فن گذاشتي بعد 3 چراغ داد رو نميدونم برا چي ولي من كنسولم هميشه درش بازه و روي gpu هم (البته با فاصلله از هستسينك )بدون تماس با اون فن گذاشتم و درايورم هم بيرون از دستگاهه و به خدا راست ميگم كه دماي هر دو تا هيتسينك در حدي كمه كه فكر كنم حدوداي 20 يا 30 باشه درجه رو مطمئن نيستم ولي به خدا الان سه ماه بيشتره كه دارم اينتوري بازي ميكنم در ضمن من هم 12 ولت كردم هم sd.
بچه ها ميخواستم بدونم هيت سينكاي اضافي رو روي اون دوتا ic جلوي gpu چه توري زديد ؟
يكي جواب منو بده
:eek:

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
آقا مهدي شما كه گفتي روي gpu فن گذاشتي بعد 3 چراغ داد رو نميدونم برا چي ولي من كنسولم هميشه درش بازه و روي gpu هم (البته با فاصلله از هستسينك )بدون تماس با اون فن گذاشتم و درايورم هم بيرون از دستگاهه و به خدا راست ميگم كه دماي هر دو تا هيتسينك در حدي كمه كه فكر كنم حدوداي 20 يا 30 باشه درجه رو مطمئن نيستم ولي به خدا الان سه ماه بيشتره كه دارم اينتوري بازي ميكنم در ضمن من هم 12 ولت كردم هم sd.
بچه ها ميخواستم بدونم هيت سينكاي اضافي رو روي اون دوتا ic جلوي gpu چه توري زديد ؟

این که کنسول کی و بر اثر چه چیزی سه چراغ بده اصلا معلوم نیست ، این اتفاق برای کنسول من دوبار اتفاق افتاد یعنی اینکه بار اول بعد از 15 دقیقه سه چراغ داد و بعد از روشن کردن مجدد توی داشبورد سه چراغ داد . کلا این روش بخاطر ایجاد اختلال در حرکت هوا از بین پره های هتسینک که بصورت افقی از بین پره ها عبور میکنه ، روش جالبی نیست و چه بسا که مثل من دچار سه چراغ بشید که ممکنه خیلی زود و به موقع خودشون نشون بده و ممکن هم هت مثل شما ماهها خودشو نشون نده . بهر حال این اشکالات اکثرا بمرور در 360 خودشو نشون میدن و بهتره دربارش فکر کنی چون تصمیم با خودته .
هتسینکها رو به اندازه رمها میبری و روی رمها خمیر میزنی و هتسینکهای بریده شده رو روی اونها میذاری ، برای محکم شدن روی رمها هم باید طرفی رو که به هتسینک گرافیک میچسبه چسب دوقلو بزنی تا به اون بچسبه و محکم بشه .

RezaRazeR

کاربر سایت
Feb 4, 2008
2,432
نام
Reza
خنک بودن دلیل بر سه چراغ ندادن نیست...
من خودم یه 360 داشتم که درایوش بیرون بود کیس هم باز بود و باد کولر گازی بدون رطوبت بش میخورد و هیت سینک ها خنک خنک بودن ولی باز سه چراغ داد...

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
بچه ها دستتون درد نكنه ولي آقا مهدي هيتسينكاي من جفتشون خيلي خنكنا در اين صورت چه جوري ميشه 3 چراغ بشه؟

من معتقدم کاری که شما کردید باعث میشه که حرارت نتونه بطور کامل در سطح هتسینک پخش بشه و در واقع شما با گذاشتن فن بطور مستقیم بروی هتسینک باعث میشید حرارتی رو که در زیر هتسینک و درست مرکز آن قرار داره و باید در سطح هتسینک گسترش پیدا کنه و باعث بشه چیپها حرارتشونو بهتر دفع کنن ، بطور کامل انتقال پیدا نکنه و در واقع اون حرارت رو در همون نقطه آغازین گسترش از بین میبرید و این برای چیپها بمرور باعث ایجاد مشکل میکنه .

Rainbow

کاربر سایت
Oct 12, 2006
1,183
نام
فرزاد
یک مسئله که خیلی ها تا حالا بهش توجه نداشتن :

همه می دونید که بیشتر مشکلات بخاطر مرغوب نبودن قلع استفاده شده در اکثر کنسولهاست ، بخاطر همین هم هست که میگن خراب شدن یا نشدنش شانسیه! به این صورت که در کنسول های معیوب ( از لحاظ تهویه و کیفیت قلع ها ) دمای زیاد اونها رو به حالت نیمه جامد درمیاره و اگر کمی دما بیش از حد معمول بشه قلعها ذوب و در نتیجه جابجا میشن و بعدش 3 چراغ! حالا اگر شما فن اضافی بذارید و مشغول خنک کردن GPU ( که صرفا به معنی خنک کردن پایه ها نیست ) بشید ، اگر خدای نخواسته ناگهانی و برا اثر عواملی مثل تغییر جریان هوا و رسیدن هوا داغ GPU یا CPU به پایه ها دمای قلعها بالاتر از حد مجاز بره و این مشکل پیش بیاد ، سرد شدن سریع قلعها بخاطر دمای پایینتر از حد معمول محیط مجاور باعث از بین رفتن قلعها میشه که این یعنی کنسولتون دیگه به این راحتی ها درست بشو نیست و تنها راهش تعویض قلعهاست که اون هم نیازمند برداشتن چیپ ها که یعنی نیاز تجهیزات پیشرفته و گران و در نتیجه صرف هزینه های بالا برای تعمیر...

حالا که دقت می کنم می بینم تاثیر روش Shrouding بیشتر در خنک کردن پایه ها است تا خنک کردن چیپ ها...

آخرین ویرایش:

danijon_2006

کاربر سایت
Aug 10, 2006
3,211
نام
دانیال
دوستان من میخوام برای کنسول دماسنج دیجیتالی بگیرم به نظرتون خوبه؟قیمتش چنده؟مدل خاصی داره برای این کار؟چون میخوام دمای داخل رو نشون بده اما مانیتورش که دما رو نشون میده خارج از کیس باشه
درضمن این پیچ گوشتی trox که اقای پلیس 110 در اموزش لاز کردن کنسول ازش نام بردن همون اچار L هست؟یا میشه به جای اون از اچار L استفاده کرد؟در ضمن به نظرتون اگه بخوام توری های فلزی جلوی فن رو بردارم کیس رو باز کنم؟یا توری پلاستیکی رو هم ببرم؟

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
mr hitler
سلام اقا راستی واتر کولر 250 تومن نیست شما می تونی با 120 تومن یه واتر کولر بگیری که سه تا چیپ رو هم میتونه خنک کنه و نصب کردنش رویه 360 خیلی خیلی راحته اصلا باورتون نمیشه که چقدر این کار اسونه اینم مدلش که اواژنگ میده زیر 120 تومن
GIGABAYTE 3D GALEXY

بله از 80 تومن به بالا میشه watercooler خرید ولی با توجه به نوع و کیفیت اون قیمت اون بالا میره
شما با اون قیمتی که گفتید میتونید یک سیستم متوسط رو به بالا تهیه کنید که اصلا به صرفه نیستش

این طور بگم که یک واتر کولر متوسط رو به بالا میتونه دمای کنسول رو توی 33 الی 41 درجه نگه داره
یک سیستم واتر کولر خوب رو به بالا میتونه دمای کنسول رو بین 30 تا 33 درجه نگه داره
و سیستم های حرفه ای این توانایی رو دارند که دما رو زیر 30 درجه هم ببرند چیزی حدود 5 درجه

حالا همون سیستم که شما گفتید باید از همون نوع متوسط رو به بالا باشه که بازم هم خریدش
به صرفه نیستش، به راحتی میشه کارایی اون رو با انجام روش های ساده به دست اورد.

MAH NIK
دماي هر دو تا هيتسينك در حدي كمه كه فكر كنم حدوداي 20 يا 30 باشه درجه رو مطمئن نيستم ولي

این چیزی که میگید و همچین دمایی به نوعی غیر ممکن هستش.
شما با همنچین سیستم هایی خنک کننده میتونید به این درجه برسید.

surf_029.2.jpg

Full Size

danijon_2006
درضمن این پیچ گوشتی trox که اقای پلیس 110 در اموزش لاز کردن کنسول ازش نام بردن همون اچار L هست؟یا میشه به جای اون از اچار L استفاده کرد؟در ضمن به نظرتون اگه بخوام توری های فلزی جلوی فن رو بردارم کیس رو باز کنم؟یا توری پلاستیکی رو هم ببرم؟
شما میتونید به فروشنده بگید که پیچ گوشتی 6 پر میخوام یا پیچ گوشتی خورشیدی
اینها معمولاً به این اسم ها میشناسند.

در مورد بریدن توری هر دو رو ببرید.

یک نمونه خوشگل رو بزارم

البته ایشون برای زیبا شدن کار اون توری سفید رو قرار داه شما اگر دوست نداشتی
نمی خواد قرار بدید مثل سایر دوستان ( :biggrin1: Example: Mehdi )

+---------------------+

ممنون از توضیحات فرزاد جان :love:

+----------------------+

این هم آموزش سشوار صنعتی

http://www.videogames.ir/article-139.html

+---------------------+

MAH NIK

کاربر سایت
Mar 10, 2008
319
نام
محمود
ببينيد من گفتم از دماش مطمئن نيستم ولي الان مطمئن هستم 40 يا كمي بيشتر هست آقا مهدي دماي همه جاي gpu درسته يكي نيست اما باور كنيد اون وسط هيتسينك هم خيلي به نسبت قبل خنكه اينم بهتون بگم دستگاه من core هست و تاريخ 7\3\2006 هست يعني لانچه وقبل از اين كار كه 3 ماه ازش ميگذرد بكنم كنسولم خيلي داغ ميكرد و الان شايد باورتون نشه (به خدا راست ميگم) بيش از 10 ساعت پشت سر هم بازي ميكنيم باهاش فقط از شما ميخوام كه بگيد از كجا هيتسينك واسه رم ها بگيرم؟

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
ببينيد من گفتم از دماش مطمئن نيستم ولي الان مطمئن هستم 40 يا كمي بيشتر هست آقا مهدي دماي همه جاي gpu درسته يكي نيست اما باور كنيد اون وسط هيتسينك هم خيلي به نسبت قبل خنكه اينم بهتون بگم دستگاه من core هست و تاريخ 7\3\2006 هست يعني لانچه وقبل از اين كار كه 3 ماه ازش ميگذرد بكنم كنسولم خيلي داغ ميكرد و الان شايد باورتون نشه (به خدا راست ميگم) بيش از 10 ساعت پشت سر هم بازي ميكنيم باهاش فقط از شما ميخوام كه بگيد از كجا هيتسينك واسه رم ها بگيرم؟

بهر حال نظرم رو بهت گفتم تصمیم آخر با خودت .
هتسینک رو هم بیشتر جاهایی که تعمیر کامپیوتر انجام میدن دارن . مثل بازار ایرانیان توی ولیعصر . من از اونجا گرفتم .

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
به به میبینم که این تاپیک کمی خاک E3 خورده :cheesygri

من طی این مدت که دیدم همه مشغول E3 هستند و میدونستم بعضی از تاپیک ها برای مدتی
پایین میرند از این فرصت استفاده کردم و چندتا آموزش نوشتم، فقط کار یکشون به پایان رسیده

این آموزش رو مدیون یکی از دوستان بازی سنتری هستم که کنسول خودش برای تعمیر در اختیار
من گذاشت.

+----------------------------------------------+

آموزش 12 ولت کردن فن های کنسول Xbox 360 ( به سه روش )

1.jpg

کنسول Xbox 360 از لحاظ ساختار و فرایند تولید دارایی معایب و اشکلاتی است.
یکی از مشکلات اصلی کنسول Xbox 360 نوع ساختار، چیدمان و قرار گیری قطعات و وسایل در کیس بسیار باریک آن است
به طوری که فضا بسیار محدود شده و تهویه به خوبی صورت نمی گیرد.

از همین رو کاربران با آزمون و خطاهای بسیار راه های متعددی برای حل و برطرف کردن مشکل تهویه کنسول انجام داده اند.
کاربران این نوع کنسول هر چند که می دادند با انجام این روش ها و دستکاری های غیر قانونی در کنسول، کنسول خود را از ضمانت شرکت خارج می کنند
ولی با این وجود همچنان به انجام این روش ها و ابداع روش های جدید تر برروی کنسول خود مشغول هستند.

یکی از بهترین روش هایی که می توان آن را به عنوان اصلی ترین و اولین حرکت برروی کنسول انجام داد بالا بردن سرعت فن های کنسول است.
یکی از بهترین ولتاژ های موجود ولتاژ 12+ می باشد که استفاده بسیار زیادی در بین کاربران دارد.
این روش به یکی از المان های اصلی شیوه های Cooling دستی کنسول تبدیل شده و یکی از تاثیر گذارترین شیوه های موجود در کاهش گرمای ناشی از پردازش بالای کنسول است.

تا کنون شیوه های متفاوتی برای بالا بردن سرعت های فن های کنسول ابداع و انجام شده است که می توان آنها را به دو دسته مجزای داخلی و خارجی تقسیم کرد.

در این آموزش سعی شده است نگاهی دقیق به بهترین شیوه های موجود برای 12 ولت کردن فن های کنسول اشاره شود.

( برای مشاهده میزان تغییرات دمایی و کارایی این روش به مطلب مقایسه بین سیستم های Watercooler، Intercooler و روش های Cooling مراجعه فرمایید )

ادامه مطلب

+----------------------------------------+

اگر آموزشی و یا مطلبی رو می خواید بگید تا الان که کنسول دستم هستش اون رو تهیه کنم.

منتظر کارهای بعدی باشید

تا بعد حق نگهدار

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر