معرفی روش های cooling و تعمیر سه چراغ قرمز

.:Soheil:.

کاربر سایت
Mar 29, 2008
1,525
نام
soheil
سلام
میشه یه عکس از برد فالکون x360بزارید و نشون بدید کجا ها باید هیتسینک گذاشت؟رم رو خودم میدونم ولی دیدم جاهای دیگه هم گذاشتن
مثلا دورش دایره بکشید!
خیلی ممنون میشم
روي اون چيپي كه توي مربع يك دايره داره و نوشته xbox360 . فكر كنم پل جنوبي هست .

otacon

کاربر سایت
Jan 8, 2007
84
ممنون از راهنماییت ali954 و خلیل جان. ببخشید من تایپ فارسیم ضعیفه! چشم، سعی میکنم مفهوم تر بنویسم. مرسی.
من فردا میفتم به جون دستگاه و x-clamp میکنم. اگه راه افتاد اونوقت 12v میکنم. ببخشید اگر سوالم تکراریه، فقط میخاستم بدونم به نظر شما هم cpu و هم gpu رو یجا x-clamp کنم؟ اگه نه اول کدوم بهتره؟
بازم ممنونم.

ali954

کاربر سایت
Nov 18, 2007
1,080
نام
علی
ممنون از راهنماییت ali954 و خلیل جان. ببخشید من تایپ فارسیم ضعیفه! چشم، سعی میکنم مفهوم تر بنویسم. مرسی.
من فردا میفتم به جون دستگاه و x-clamp میکنم. اگه راه افتاد اونوقت 12v میکنم. ببخشید اگر سوالم تکراریه، فقط میخاستم بدونم به نظر شما هم cpu و هم gpu رو یجا x-clamp کنم؟ اگه نه اول کدوم بهتره؟
بازم ممنونم.

معمولا gpu رو x-clamp میکنن که البته رابطه مستقیم با ارور شما داره
ولی ارور رایج تو 360 شل شدن پایه gpu هست که راه اون هم x-clamp هست اگر میخوای میتونی cpu رو انجام بدی دیگه محکم کاری میشه ولی به نظر من gpu کافیه
و حتما سعی کن از 16 تا واشر استفاده کنی و زیر و روی برد رو واشر پلاستیکی بزن که فشار روی برد کم شه و باعث نشه 2باره ارورهای دیگه.........................:biggrin1:

ali954

کاربر سایت
Nov 18, 2007
1,080
نام
علی
من بیچاره تازه 360 ام 3چراغ شده...
به نظرتون تعمیرش کنم؟؟؟ میترسم دوباره بشه...
واسه تعمیر چقدر باید پول بدم...؟؟؟؟

تعمیرش که حتما انجام بده
اگر خودت انجام بدی واسه gpu 2 تومان هم نمیشه :biggrin1: واشرو پیچ گوشتی t8 t10 و وسایل باز کردن کنسول .......ولی مهم اینه درست انجام بدی که راهش رو خلیل جان گفته توی pdf
راه دوم هم تعمیر گاه که بسته به انصاف از 30 -55 متغیره
روش کولینگ انجام داده بودی؟........

T@ntaL 73

کاربر سایت
Apr 10, 2008
952
نام
امید
من بیچاره تازه 360 ام 3چراغ شده...
به نظرتون تعمیرش کنم؟؟؟ میترسم دوباره بشه...
واسه تعمیر چقدر باید پول بدم...؟؟؟؟
به نظر من اگه بفروشی یه آرکید فالکون بگیری خیلی بهتره چون الان نکست xclamp رو 55 می گیره و ممکن دوباره 3 چراغ شه:-"

Extreme

کاربر سایت
Mar 12, 2007
381
نام
AlirezA
خب به سلامتی کنسول من هم 3 چراغ شد:evil::sick:
راه و روش ساده ای چیزی نداره که به دست تعمیرکار ندم و خودش درست شه:-".
هزینه تعمیرش چقدره؟
کجا بدم تعمیر؟ (نظر خودم نکست جن هستش)
لطفآ راهنمایی فرمایید.
((راستی اگه همین جوری 3جراغ بفروشم چند میخرن؟؟؟)

MAHABCO86

کاربر سایت
Dec 31, 2007
2,081
نام
بهنام
خلیل جان سلام
ممنون دستت درد نکنه واقعا برای اموزشی ها زحمت می کشی فقط این واتر کولر 360 توی ایران هست ؟ کسی میتونه اونو اسمبل کنه

otacon

کاربر سایت
Jan 8, 2007
84
معمولا gpu رو x-clamp میکنن که البته رابطه مستقیم با ارور شما داره
ولی ارور رایج تو 360 شل شدن پایه gpu هست که راه اون هم x-clamp هست اگر میخوای میتونی cpu رو انجام بدی دیگه محکم کاری میشه ولی به نظر من gpu کافیه
و حتما سعی کن از 16 تا واشر استفاده کنی و زیر و روی برد رو واشر پلاستیکی بزن که فشار روی برد کم شه و باعث نشه 2باره ارورهای دیگه.........................:biggrin1:

ممنون از راهنمایییت. ارور 0102 میده. تو یه سایت خوندم که gpu مشکل داره. با این حساب اگه بیخودی cpu رو x-clamp نکنم بهتر نیست؟
راستی، دستگاه سه چراغه رو چند میخرن؟

ali954

کاربر سایت
Nov 18, 2007
1,080
نام
علی
ممنون از راهنمایییت. ارور 0102 میده. تو یه سایت خوندم که gpu مشکل داره. با این حساب اگه بیخودی cpu رو x-clamp نکنم بهتر نیست؟
راستی، دستگاه سه چراغه رو چند میخرن؟

گفتم که
gpu بسه
ولی دقت زیاد کن قضیه واشرها رو هم که میدونی 16 تا بزار
3چراغ از 170-200
ولی 99% میشه درست کرد

m2

کاربر سایت
Jan 2, 2008
234
نام
میثم
E73,E74

ببخشيد ميسه بگين ارور E73 براي چي رخ ميده و راه حل بر طرف كردن اون چيه؟چون الان 1 چراغ ميده بعدش كه كابل AV رو از پشت در مي يارم ديگه 1 چراغ نميده و 4 چراغ ميده اما تا كابل AV رو وصل مي كنم باز هم 1 چراغ وارور E73 يا بعضي اوقات ارور E74 ميده در ضمن 3 چراغ بود كه الان اينطوري شده.خيلي ممنون ميشم جوابمو بديد.:(:confused:

ali954

کاربر سایت
Nov 18, 2007
1,080
نام
علی
ببخشيد ميسه بگين ارور E73 براي چي رخ ميده و راه حل بر طرف كردن اون چيه؟چون الان 1 چراغ ميده بعدش كه كابل AV رو از پشت در مي يارم ديگه 1 چراغ نميده و 4 چراغ ميده اما تا كابل AV رو وصل مي كنم باز هم 1 چراغ وارور E73 يا بعضي اوقات ارور E74 ميده در ضمن 3 چراغ بود كه الان اينطوري شده.خيلي ممنون ميشم جوابمو بديد.:(:confused:

زیاد در مورد e73 چیزی نگفتن بیشتر e74 مد نظره
یک سری x-clamp کردن ( با توجه به اینکه شما میگی 3 چراغ داده)
یک سری کابل ها عوض کردن
این هار رو هم ببین مربوط به e74
GPU = http://ca.youtube.com/watch?v=J5CoinVyklQ
http://ca.youtube.com/watch?v=GTBH29CmFHA
من بازم میگردم
شما ارور رو 74 در نظر بگیری بهتره چون 73 زیاد بحث نکردن دربارش
اقای altair واقعا بد شانسی چون این اررور واسه رم هست و فکر کنم 5 ساعت پشت سرهم DMC4 زدی/:) امیدوارم درست شه
ای کاش کنکورم x-clamp میشد کنی

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر