معرفی روش های cooling و تعمیر سه چراغ قرمز

.:Soheil:.

کاربر سایت
Mar 29, 2008
1,525
نام
soheil
سلام
من مي خوام با چند متر لوله مسي و يه فن و يك پمپ كوچيك يك خنك كننده آبي درست كنم . فقط موندم پمپ و چي كار كنم . كسي همچين چيزيو ديده . يا ميشه خودم درست كنم .

otacon

کاربر سایت
Jan 8, 2007
84
باز هم سه چراغ قرمز

سلام بر همگی.
وقتتونو زیاد نگیرم، خلاصه بگم. آقا این دستگاه ما یه دفعه شروع کرد به freeze شدن (تو dead or alive 4) بعد 2-3 بار reset کردن سه چراغ قرمز داد. روز بعدش هم هر 2 دقیقه freeze میشد و دوباره سه چراغ. کد خطا رو با همون شیوه خاص درآوردم، 0102 بود. حالا میخوام با کمک اون راهنمای pdf که تو این سایت هست x-clamp replacement رو انجام بدم. تو رو خدا برام آرزوی موفقیت کنین! من مشهد هستم. فقط این هفته یکی دو روز میام تهران که فکر نکنم تو این فرصت کم next-gen رام بندازه. تازه پولم کم دارم! انجام این x-clamp ظاهرا اون قدرام سخت نیست. لطفا اگه راهنمایی حرفه ای هست بفرمایید.
خیلی متشکرم.

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
canon
یه کم دیگه با پیچ هاش بازی کردم حالا دیگه وقتی روشنش میکنم یه چراقه قرمز میده که البته اونم اول اروره (E74) باهاش همراه بود ولی بعد از اینکه یه کم کار کرد شد اروره (E73)

اول توصیه میکنم پست اول این تاپیک رو بخوانید.
http://bazicenter.com/forums/showthread.php?t=14734

در مورد همین مشکل شما مشابه اون رو دیدم توی فروم ها ( اگر کار خود شما نباشه )
اونجا هم درست به نتیجه گیری درستی نرسیده بودند.

بعضی ها دقیقا همین داستان شما رو به همین مراحل داشتند و گفتند که با
سشوار صنعتی و دادن حرارت به جلو و پشت برد به صورت دایره ای مشکلشون حل شده

بعضی ها این موضوع رو ربط میدهند به همون کد 0102
و بعضی ها هم مشکل رو اصلا از GPU و CPU نمی دادند و اون رو ربط می دهند به مشکلات در southbridge

در کل بگم با کشتن 20 دقیقه ای به جواب دقیقی نرسیدم اگر چیز بهتری پیدا کردم حتماً میگم.

chalengeeverything
ارور 0102 میده...

http://bazicenter.com/forums/showthread.php?t=13871
یک سری به این تاپیک بزن یک آموزش هست که ممکنه به شما کمک کنه در حل مشکل

.:Soheil:.

کاربر سایت
Mar 29, 2008
1,525
نام
soheil
بچه ها این فن های جدید نکست خوبه بگم بزاره یا نه؟ یا بگم همون 12 ولت کنه بسته کسی گرفته ببینه چه جوریه؟
نه خوب نيست . 12 ولت كن .
اين فنهارو يك عده سود جو ساختن خواستن سر يك سري آدمو كلاه بزارن .
مثلا تهويه آشپزخونتونو نگاه كن . هيچ وقت 2 تا فن پشت هم نزاشتن , بلكه با افزايش و كاهش دور موتور درجشو كم و زياد مي كنن .
تازه خودت هم 12 ولت كن . كاره خيلي راحتي , يكم دقت مي خواد كه سيما اتصالي نكنه .

T@ntaL 73

کاربر سایت
Apr 10, 2008
952
نام
امید
الان 360 دست طاهر هست حالا که اونجاست می خوام یه دفه راحت شم کنسول هم تا حالا باز نکردم کار راحتی هست ولی وقت این کارارو ندارم

otacon

کاربر سایت
Jan 8, 2007
84
1. آقا من کلی با این تاپیک 12 ولت کردن فن ور رفتم. هر کاری میکنم تصاویرشو نشون نمیده. انگار لینکاش باطل شده. نکنه من اشتباه گرفتمو تاپیک دیگری هست؟
2. بعد هم یه چیز دیگه: کدوم بهتره: اینکه هر دو تا فن 12 بشن یا فقط یکی؟
3. من امروز یه سر میرم تهران. میخوام به نکست-جن هم یه سر بزنم. به نظر شما Intercoller بگیرم؟
مرسی.

ali954

کاربر سایت
Nov 18, 2007
1,080
نام
علی
1. آقا من کلی با این تاپیک 12 ولت کردن فن ور رفتم. هر کاری میکنم تصاویرشو نشون نمیده. انگار لینکاش باطل شده. نکنه من اشتباه گرفتمو تاپیک دیگری هست؟
2. بعد هم یه چیز دیگه: کدوم بهتره: اینکه هر دو تا فن 12 بشن یا فقط یکی؟
3. من امروز یه سر میرم تهران. میخوام به نکست-جن هم یه سر بزنم. به نظر شما Intercoller بگیرم؟
مرسی.

1:تاپیکو درست اومدی
12 ولت نیاز به عکس نداره .دیگه وصل کردن 4 سیم به 4 سیم دیگر عکس نمیخواد عکس واسه این گزاشته شده که شما ببینی کدو سیمها باید به هم بخوره که به صورت تایپ هم 100 بار گفته شده
2:هردو بهتره (به نظر من) چون دیگه کامل میشه
3:اگر دوست داری 38 تومان پول بدی اخرشم نتیجه اندازه 12 ولت نگیری اینترکولر اب سرد کن دار بگیر چون درجه داره و نیز فروشنده به من گفت این 48 تومان برو بشین 20 ساعت بازی کن :laughing:
درکل 12 ولت خیلی بهتره و اگر نمیتونی نکست جن 15 تومان میگیره (اگر گرون نکرده باشه )

ali954

کاربر سایت
Nov 18, 2007
1,080
نام
علی
راستی کسی تا حالا 3 چراغ با ارور 0110 داده و درست شده یا نه؟ من که تا حالا ندیدم کسی از این ارور صحبت کرده باشه

0110 خطای RAM, علت این مشکل اتصال لحیم پل شده روی تراشه RAM است.
این رو پدرام جان ترجمه کرده
فکر کنم رم ها زیاد داغ شده
شما 12 ولت یا SD یا کلا روش کولینگ انجام دادی اگه اره کدومها؟

canon

کاربر سایت
Apr 11, 2008
14
نام
مهدی
ممنون از راهنماییت

ولی من نمی دونم کجای برد رو حرارت بدم اگر جای خاصی مد نظر هست ممنون میشم راهنمایم کنید

راستی چند درجه باید بهش حرارت داد

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
خان داداش
سلام
من مي خوام با چند متر لوله مسي و يه فن و يك پمپ كوچيك يك خنك كننده آبي درست كنم . فقط موندم پمپ و چي كار كنم . كسي همچين چيزيو ديده . يا ميشه خودم درست كنم .

PM هاتون رو چک کنید.

otacon
سلام بر همگی.
وقتتونو زیاد نگیرم، خلاصه بگم. آقا این دستگاه ما یه دفعه شروع کرد به freeze شدن (تو dead or alive 4) بعد 2-3 بار reset کردن سه چراغ قرمز داد. روز بعدش هم هر 2 دقیقه freeze میشد و دوباره سه چراغ. کد خطا رو با همون شیوه خاص درآوردم، 0102 بود. حالا میخوام با کمک اون راهنمای pdf که تو این سایت هست x-clamp replacement رو انجام بدم. تو رو خدا برام آرزوی موفقیت کنین! من مشهد هستم. فقط این هفته یکی دو روز میام تهران که فکر نکنم تو این فرصت کم next-gen رام بندازه. تازه پولم کم دارم! انجام این x-clamp ظاهرا اون قدرام سخت نیست. لطفا اگه راهنمایی حرفه ای هست بفرمایید.
خیلی متشکرم.

عزیز شما خودتون هم درست متوجه شدید که چی گفتید، استفاده از (کاما) می تونه در خواندن
بهتر کمک کنه.

تنها آموزش فارسی موجود درباره این روش تعمیر همانی هست که توی سایت قرار داده شده
تا اونجایی که بنده اطلاع دارم مشابه فارسی دیگری وجود نداره در این سطح.

نمونه En اون هم به این ترتیب و مراحل یکجا صحبت نشده. بنده هم جمع آوری کلی کردم از بین
چندین آموزش.

الان بهترین کمکی که میتونم به شما بکنم، نگاه کردم کلیپ های تصویری توی youtube.com
است. با جستجوی درست عنوان می تونید نمونه کارهای خوبی پیدا کنید.

+-------------------------+

altair_7khat
عزیز لطفاً در زدن پست کمی دقت بیشتری بفرمایید.

در فاصله زمانی کم، نیازی نیست پست جدیدی ارسال کنید
باید پست قبلی خود را ویرایش کنید. مگر در شرایط خاص

+------------------------+

canon
ولی من نمی دونم کجای برد رو حرارت بدم اگر جای خاصی مد نظر هست ممنون میشم راهنمایم کنید

راستی چند درجه باید بهش حرارت داد

آموزشش رو طاهر جان قبلاً نوشتند بگردی فکر کنم بتونی توی سایت پیدا کنی
در مورد شیوه حرارتی به این سادگی ها هم نیستش یک سری مراحل و قوانین خاص داره
همین طوری نیستش که دستگاه (سشوار صنعتی) رو بگیری بالای برد و حرارت بدی، یک سری تکنیک های خاص داره.
هر چند که در مطلب طاهر جان تا اونجایی که یادم هستش به صورت صد در صد و دقیق توضیح
داده نشده. ولی چیز هایی که اطلاع دارم ترتیب و حالت های خاص داره. ( کمی پیچیده هستش و
میشه گفت شبیه به دستگاه manncorp Expert 04.6X هستش.

نمیدونم اگر وقت شد حتماً مطلبی در موردش میزارم ولی قول نمیدم چون کار راحتی نیست نوشتنش.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

کدام بهتر است Watercooler، Intercooler و یا روش های Cooling دستی.؟​

سلام به همه خوانندگان

کنسول Xbox 360 از لحاظ ساختار و فرایند تولید دارای معایب و اشکلاتی است.
یکی از مشکلات اصلی کنسول Xbox 360 نوع ساختار، چیدمان و قرار گیری قطعات و وسایل در کیس بسیار باریک آن است
به طوری که فضا بسیار محدود شده و تهویه به خوبی صورت نمی گیرد.
از این رو کاربران با آزمون و خطاهای بسیاری راه های متعددی برای حل و برطرف کردن مشکل تهویه کنسول انجام داده اند.
کاربران این نوع کنسول هر چند که می دادند با انجام این روش ها و دستکاری های غیر قانونی در کنسول، کنسول خود را از ضمانت شرکت خارج می کنند،
ولی با این وجود همچنان به انجام این روش ها و ابداع روش های جدید تر برروی کنسول خود مشغول هستند.

در آن سوی این روش های دستی Cooling کنسول، دستگاه های طراحی و ساخته شده است که در برخی از موارد مورد استقبال شدید
کاربران این نوع کنسول قرار گرفته است Watercoolerو Intercooler.

در این مقاله سعی شده است نگاهی نزدیکتر به این روش ها و دستگاه ها داشته باشیم و از لحاظ کیفیت کار این وسایل و روش ها مقایسه ای کوچکی انجام دهیم.

ادامه مطلب

+++++++++++++++++++++++++++

این مطلب میتونه به دسته ای از کاربران که قصد خرید Intercooler و سیستم های مشابه به
این دستگاه رو دارند کمک کنه و نظرشون رو کمی تغییر بده.!

و یا حتی دسته ای از کاربران که از این دستگاه ها استفاده می کنند نظرشون درباره آن تعییر بده.!

موفق باشید

تا بعد حق نگهدار

sinasafari

کاربر سایت
Jan 30, 2008
763
نام
سینا صفري
سلام
میشه یه عکس از برد فالکون x360بزارید و نشون بدید کجا ها باید هیتسینک گذاشت؟رم رو خودم میدونم ولی دیدم جاهای دیگه هم گذاشتن
مثلا دورش دایره بکشید!
خیلی ممنون میشم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر