معرفی روش های cooling و تعمیر سه چراغ قرمز

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
سلام باز هم دوباره سه چراغ شد ارور 0001 میده مشکل از پاور یا ترانس نیست چون با یه 360 دیگه امتحان کردم این ارور مربوط به برق دستگاست میگین چی کار کنم؟

متاسفانه کنسولایی که سه چراغ میشن بعضی اوقات با ارورهای مختلفی مواجه میشن که کار رو برای تعمیرش سخت میکنه . بنظر من شما بدش تعمیرگاه ولی اگه نمیخوای بدی و یا هر وقت ازش تعمیر شدنش ناامید شدی دو راه داری که ممکنه کنسولت رو موقتا و به احتمال خیلی کم برای مدت زیادی درست کنه
1- سشوار صنعتی 2- روش حوله پیچ
هر چند خودم بشخصه مخالف این دو روشم ولی برای آخرین راه ارزشش رو داره که انجامشون بدی .

Nko

کاربر سایت
May 6, 2008
216
نام
سپهر
سلام باز هم دوباره سه چراغ شد ارور 0001 میده مشکل از پاور یا ترانس نیست چون با یه 360 دیگه امتحان کردم این ارور مربوط به برق دستگاست میگین چی کار کنم؟

ببینم سشوار گرفتی؟
مگه ...
تو هم xclampکردی جواب نداه میخای سشوار بگیری یا اول سشوار گرفتی

ali954

کاربر سایت
Nov 18, 2007
1,080
نام
علی
والا من جراتشو ندارم 12 ولته كنم به نظرتون از اين فنهاي 38 تومني نكست جن كه روش دماسنج هم داره بگيرم يا نه؟

اقا مگه میخوای با اویل ها مبارزه کنی که میترسی 4 سیم رو به اداپتور زدن اینقد سخته :cheesygri فقط مشکی و قرمز نباید به هم بخوره و همینطور اون 2تای دیگه

mr hitler

کاربر سایت
Jul 25, 2007
229
نام
بهمن
متاسفانه کنسولایی که سه چراغ میشن بعضی اوقات با ارورهای مختلفی مواجه میشن که کار رو برای تعمیرش سخت میکنه . بنظر من شما بدش تعمیرگاه ولی اگه نمیخوای بدی و یا هر وقت ازش تعمیر شدنش ناامید شدی دو راه داری که ممکنه کنسولت رو موقتا و به احتمال خیلی کم برای مدت زیادی درست کنه
1- سشوار صنعتی 2- روش حوله پیچ
هر چند خودم بشخصه مخالف این دو روشم ولی برای آخرین راه ارزشش رو داره که انجامشون بدی .

سلام
حوله پیچ که فایدهای نداره چون اصلا به دستگاه برق نمی رسه و داغ نمیشه اموزشش رو هم پیدا کردم می رم تو کار سشوار صنعتی
لعنت به این اشغال جعبه واقعا که ادم سیستم تهویش رو میبینه خندش میگیره اصلا اون فن ها کامل به هیت سینک ارتباط داده نشده و نچسبیده رم ها که همین طور ولش کردن یه پارچه اتیشه اون از جی پی یو که اولا اون دیواره اصلا بهش نچسبیده که بخوا هوا رو بکشه بیرون درایو هم روشه که به خفه شدنش حسابی کمک کنهاونم از ایکساش اخه یکی نیست که بگه اخه خاک تو سرتون اگه پیچ و مهره می کردین چی میشدتازگی ها هم که گند این فالکون ها در اومده مال پسر خالم الایت بود که اونم رفت به رحمت خدا چند وقت هم که پیش نکست جن بود گفت که تا حا حالا کلی براشون 360 فالکون اوردن که سه چراغ شده حالا کم کم گندش تو این سایت هم در می اد این فالکون ها چون تازه اومده به قول شاعر نشاشیده شب درازه

ali954

کاربر سایت
Nov 18, 2007
1,080
نام
علی
من هم با نظر اقا بهمن موافقم 2 سال پیش همه میگفتن فقط 2007 دیگه عمرا 3 چراغ بده دیدیم که1 سال گذشت خرابی ها زد بالا الانم همین قضیه برای فالکون صادق ولی به همون نسبت 2007 به 2005 بعد سری بعدی میاد باز هم همین داستان :cheesygri منم به نکست جن زنگ زدم برای فالکون گفت صبر کن یک مدت بگزره معلوم میشه خرابیهاش میگفت مایکرو گفته 33% خرابی داره در کل این بنا از پایه خراب است :arrowd:

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
من کنسولم رو دادم برای x-clamp و 12 ولت کردن،کار دیگه ای هم هست که ارزش انجام داشته باشه؟
یه مسئله دیگه،تا چه حد امکان داره دوباره مشکل سه چراغ شدن پیش نیاد؟

ali954

کاربر سایت
Nov 18, 2007
1,080
نام
علی
من کنسولم رو دادم برای x-clamp و 12 ولت کردن،کار دیگه ای هم هست که ارزش انجام داشته باشه؟

هردوشم خودت میتونستی
% 99 هم حساب کنی باز احتمالش هست که 3 چراغ بده

MaysaM

کاربر سایت
Oct 4, 2007
494
نام
ميثم قرباني
راه حل سه چراغ

با سلام

كنسول من هر دو ساعت يه بار سه چراغ ميشد و بايد نيم ساعت خاموشش ميكردم تا دوباره بتونم بازي كنم ولي با دستكاري توي اون مشكلم حل شد.

توري پشت قاب فلزي و جلوي فن ها رو كامل بريدم.
x-clampها رو برداشتم و پيچي كردم.
دو تا فن دمنده روي قاب گزاشتم.
كانال هوا رو انداختم دور.

الان ديگه هيچ مشكلي ندارم و 14 ساعت يه ضرب دستگاهم روشن بود و داركنس و دارك سكتور بازي كردم و اصلا ديگه سه چراغ نشدم.
يكي از دوستان هم همين مشكل رو داشت البته اون هر يه ساعت سه چراغ ميشد ولي الان كه براش اين كار رو انجام دادم خودش گفته تا 5 ساعت هم بازي كرده و سه چراغ نشده.

به هر حال هر كس خواست براش انجام ميدم.
لازم به ذكره كه من سال سوم الكترونيك هستم و كارم هم تعمير ups,power و درايو نوريه
هزينه اش 15 هزار تومنه

هركي خواست تلفن بزنه.09123933166
ميثم قرباني
ميتونيد تصوير كارم رو ببينيد تو پيوست زير:

Attachments

• IMG_0092.zip
    595.6 KB · مشاهده: 173

Niko Bellic 2

کاربر سایت
Jul 26, 2007
959
با سلام

كنسول من هر دو ساعت يه بار سه چراغ ميشد و بايد نيم ساعت خاموشش ميكردم تا دوباره بتونم بازي كنم ولي با دستكاري توي اون مشكلم حل شد.

الان ديگه هيچ مشكلي ندارم و 14 ساعت يه ضرب دستگاهم روشن بود و داركنس و دارك سكتور بازي كردم و اصلا ديگه سه چراغ نشدم.
يكي از دوستان هم همين مشكل رو داشت البته اون هر يه ساعت سه چراغ ميشد ولي الان كه براش اين كار رو انجام دادم خودش گفته تا 5 ساعت هم بازي كرده و سه چراغ نشده.

لازم به ذكره كه من سال سوم الكترونيك هستم و كارم هم تعمير ups,power و درايو نوريه
هزينه اش 15 هزار تومنه

ميثم قرباني
ميتونيد تصوير كارم رو ببينيد تو پيوست زير:

وضعیت گرمایی چه طوریه؟؟؟؟؟

ali954

کاربر سایت
Nov 18, 2007
1,080
نام
علی
برای x-clamp از دریل استفاده کردی؟ یا نه فقط پیچ هار با واشر جا زدی؟
تونل رو برداشتی به نظر جالب نمیاد و مکش از عقب و تزریق عمودی هوا
ولی به نظر من کار اصلی و مهم رو x-clamp کرده که باز هم اگر فقط gpu رو میکردی بهتر بود دیگه کامل کردیش در واقع چاره اصلی و مهم 3 چراغ x-clamp هست تا نظر مهدی و خلیل چی باشد !

آخرین ویرایش:

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
mohammad140
خوب حداقل موضوعاش رو بگویید تا این کار آسان تر بشه.
خوب یه جا جمع آوری کنید خیلی عالی می شه کاربرها پدرشون در میاد. 3 ساعت با دیال آپ

حتی اگر موضوعات اونها رو هم لیست کنم بازم باید تاپیک رو بخونید
چون سرچ کردن اونها کار بیفایده ای هستش با توجه به نوشته های تاپیک میگم برای سرچ

mr hitler
سلام
من کنسولم سه چراغ شده بود که با روشی که اقا خلیل گذاشته بود ایکس کلمپ کردم و جواب داد و الان کنسول داره کار می کنه و خیلی خیلی راحت هست این روش و نکست جن برایه این روش 55 تومن می گیره و خیلی هم طول نمیکشه من 2 ساعته تمومش کردم البته می خوام تمام روش های کولینگ هم روش پیاده کنم مثل 12 ولت کردن .شارد دیوادیر. گذاشتن هیت سینک رو رم ها . بریدن تورهای جلوی فن.و کاری مثل کار اقا مهدی گل که زیر ایکس ها رو بریده بود و یه فن گذاشته بود
اینم عکسش:وhttp://irapic.com/uploads/1212570571.jpg
با تشکر از همه دوستان مخصوصا اقا خلیل

خیلی خوشحالم که کنسول شما درست شده
یک سوال: مگر نگفتید که با پیچ گوشتی خطی رو برد انداختید.؟

K.S trooper
من یه 360 فالکون دارم انشا الله بعد از تعطیلات میبرم که هکش کنن و بعد می خوام 12 ولت کنم و شروود مد.

همشهری عزیز
چرا خودت کرکش نمیکنی
بعد میخوای بدی دست کی .؟

Niko Bellic
دوستان به نظر من اینجور دستکاریا رو توو دستگاه نکنین.
بدین نکست جن فن کنسول رو عوض کنه. 10 تومن میگیره.

تمام سعی کاربران اصلی این تاپیک در این هستش که وابستگی کاربران رو به این جور
فروشگاه ها کم کنه و خودشان به همکاری دوستانشان بتوانند روش های مورد نظر و احتیاجی
خودشان رو به راحتی هر تمام انجام بدند و هزینه های زیاد و اضافی بی مورد پرداخت نکنند.

حال با تمام این کارها و تلاش های اعضای این تاپیک شما میگید که 10 تومن بدید فلان جا
تا فلان کار کنند.

++++++++
مهدی جان قصد مخالفت ندارم ولی چیزی رو که تست کردم رو میگم

در مورد استفاده از پاور کیس به جای اداپتور این چیزی که من تست کردم

یک فن برروی اداپتور 12 ولت 200mA و یک اداپتور 12 ولت 4A و یک پاور کیس کامپیوتر
همگی یک سرعت رو داشتند

هیچ فرقی نمی کنه بین اینها که من تست کردم
فقط نوع اتصالات در کار خیلی مهم هستش که اگر مرقوب نباشه نتیجه کار
چندان رضایت بخش نیستش

دوستان میتوانند به راحتی با لحیم کردم دو سیم خوب از زیر برد ولتاژ مورد نیاز خودشون
رو تهیه کنند و در غیر این صورت میتوانند با اتصالات مناسب از یکی از کانیکتور های برق
هارد و یا سی دی رام برق مورد استفاده خودشون رو تامین کنند.

در مورد بلند شدن سیم مورد استفاده من از یک سیم سه متری استفاده کرده بودم
الان هم همون سیم به پاور کیسم وصل هستش و برق مونیتور LCD ام رو از پاور کیس تغذیه کردم.

++++++++

spy
والا من جراتشو ندارم 12 ولته كنم به نظرتون از اين فنهاي 38 تومني نكست جن كه روش دماسنج هم داره بگيرم يا نه؟

اینجا هیچ کس این این جور فن ها به کسی توصیه نمیکنه الی طرف حساب شما ...

بهتره همون 12 ولت کنی خودشون هم انجام میدم ولی کار بسیار ساده ای است تاثیرش هم بهتره
و اصلا ارزش نداره بدی بیرون.

Nko
عزیز برای ارسال پست جدید در همچین فاصله زمانی کمی نیازی نیست
دوتا پست پشت سر هم ارسال کنید 12:15 12:21

aiat_gamer

یکی از بهترین توصیه هایی که میشه گفت که انجام بدید
خواندن کل تاپیک هستش اون وقت بهتر میتوانید انتخاب کنید که چه کارهایی رو باید انجام بدید
یا ندید .

در مورد خرابی دوباره اصلا نمیشه گفت دقیقاً
بستگی به میزان صدمه زیر پردازنده است که تا چه حد صدمه دیده
و اینکه تعمیر اون چقدر در رفع صدمه کمک کرده و تا کی با این شرایط میتواند ادامه دهد
ولی شما با اجرای چند شیوه ساده که در تاپیک به اونها کاملاً اشاره شده میتوانید
زمان گسترش صدمه بعدی را کاهش بدید.

maysam
با سلام

هزينه اش 15 هزار تومنه

واقعا که..

اینقدر زحمت کشیده توی این تاپیک که کسی هزینه نکنه بده بیرون براش تعمیر کنند
و یا شیوه های Cooling رو انجام بدند حال شما امدی برای خودت بازار درست میکنی توی این تاپیک

برای این جور کارها راه است و مکان های خاص برای تبلیغات اینجا جاش نیست.
لطفاً ادامه ندهید.

در مورد شیوه Cooling هیچ نظری ندارم که بگم

شیوه های بهتری از این هست که شما اجرا کردید در کل زیاد هم دقیق و اصولی نبوده.

حال ممکنه که بگید ملاک ساعت بازی هستش
و تاثیر شیوه شما در بالا بردن زمان بازی

کاری که شما کردید چند بخش اصلی داره که بیشترین تاثیر در بالا بردن زمان بازی رو داره
یکی از فاکتور های مهم اون بریدن قاب پشت فن است.

یکی دیگر از کارهای غیر اصولی قرار دادن دو تا فن بزرگ که فکر کنم 120 باشند
قرار دادن فن اون طوری در اون مکان 100 درصد کار کرد و عمل کرد خوب و مفیدی نداره
اگر اینها رو در جا و مکان دیگری نصب میکردید قطعاً نتیجه بهتری میگرفتید

شیوه های کمکی دیگری وجود داره که میتواند به یک صورت چند گانه در کنار هم
دقیقاً همین کارها رو انجام بده. حتی با کیفیت بیشتر.!

در کل باز هم ابتکار عمل داشتید و دست به عمل شدید خیلی عالی است.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر