معرفی روش های cooling و تعمیر سه چراغ قرمز

user 0

کاربر سایت
Apr 17, 2008
1
در مورد خرابیهای 360 مخصوصا بورد های فالکون عرض کنم که چند روز پیش که توپخونه بودم به چند مورد کنسول با بورد فالکون که سه چراغ شده بودن برخوردم (الیت و ارکید) همانطور که قبلا هم گفته بودم هر چند که این سری از کنسولها هر چند که دارای کیفیت بهتری شدن ولی اینطور نیست که به هیچ وجه خراب نشن . پس خیلی هم بابت بورد فالکون حساسیت به خرج ندین و فقط مواظب باشید کنسول آکبند و سالم باشه .
همچنین خدمت دوستانی که میخوان کنسول بخرن بگم که کاملا حواسشون باشه و مواظب باشن که کنسول تعمیری و دسته دوم به جای نو فروخته میشه بدون اینکه ذره ای شک بکنی من شخصا مواردی دیدم که از این موضوع مطمئن شدم . توپخونه و جمهوری و ... هم نداره همشون سر تا پا یه کرباسن (99%) نامردی از سر و روشون میباره .

مهدی جان فقط از این موضوع متعجبم که شرکت بزرگی مثل مایکرو سافت چطور بعد از گذشت چند سال نتونسته مشکل گرمایی این دستگاه خودش رو حل کنه چهار جور مدل مختلف مادربرد داده وبا این وضع فکر نکنم تا پایان عمر این کنسول این مشکل حل بشه چقدر از بچه های همین سایت تاکید داشتند که باید مادربرد دستگاهشون فالکون باشه ولی مثل اینکه امیدی به این فاکون نیست:sick: واقعا به نظر شما توجیه قانع کننده برای این موضوع چیه
فالکون:gunner:

RezaRazeR

کاربر سایت
Feb 4, 2008
2,432
نام
Reza
مهدی جان فقط از این موضوع متعجبم که شرکت بزرگی مثل مایکرو سافت چطور بعد از گذشت چند سال نتونسته مشکل گرمایی این دستگاه خودش رو حل کنه چهار جور مدل مختلف مادربرد داده وبا این وضع فکر نکنم تا پایان عمر این کنسول این مشکل حل بشه چقدر از بچه های همین سایت تاکید داشتند که باید مادربرد دستگاهشون فالکون باشه ولی مثل اینکه امیدی به این فاکون نیست:sick: واقعا به نظر شما توجیه قانع کننده برای این موضوع چیه

سلام
آقا مهدی ببخشید من به به جای شما پاسخ میدم.
نظر من در مورد این کنسول ها این هست:1-خریداین کنسول ها از ایران و فکر کنم توپخونه(محل تجمع نامردان قرن 21)من خودم شخصا تمامی کنسول ها و موبایل و وسایل برقی رو از دبی می گیرم و خواهم گرفت چون به فروشنده ها اعتماد ندارم(البته بعضی ها انصاف دارند).2-احتمالا روش های کولینگ روی این کنسول ها اعمال نشده بود یا بیش از حد از کنسول ها استفاده شده.
حالا من نظر شما رو در مورد مشکلات پلی 3 مثل ضعیف بودن لنز:sick:می پرسم(خواهشا نگویید که شایعست و وجود ندارد.:-"

mr hitler

کاربر سایت
Jul 25, 2007
229
نام
بهمن
با خمیر سیلیکون . از خدمات کامپیوتریا میتونی بگیری .
روی چیپست هم بزاری خوبه ...

دوست عزیز میدونم باید بهش هم خمیر سیلیکون بزنم ولی خمیر سیلیکون تو حرارت بالا خیلی شل میشه و جدا میشه من منظورم این بود که چطور به اون بچسبونم هیت سینک رو
خداییش چطوری به این جواب رسیدی
نظرتون درباره چسب دو قولو چی هست به رم اسیب نمیرسونه فکر کنم تو همین تاپیک توصیه شده بود
همچنین خمیر سیلیکون برایه انتقال بهتر گرماست نه چسبوندن به هیت سینک البته تا زمانی که سینک خنک هست اون رو رو چیپ میپسبونه:sick:

nihilnigritude

کاربر سایت
Feb 24, 2007
2,391
دوست عزیز میدونم باید بهش هم خمیر سیلیکون بزنم ولی خمیر سیلیکون تو حرارت بالا خیلی شل میشه و جدا میشه من منظورم این بود که چطور به اون بچسبونم هیت سینک رو
نظرتون درباره چسب دو قولو چی هست به رم اسیب نمیرسونه فکر کنم تو همین تاپیک توصیه شده بود
همچنین خمیر سیلیکون برایه انتقال بهتر گرماست نه چسبوندن به هیت سینک البته تا زمانی که سینک خنک هست اون رو رو چیپ میپسبونه:sick:
دوست عزیز اینی که من میگم چیزیه که تو همین تاپیک یاد گرفتم نه بیشتر شمام اگه چیز دیگه ای بلدی بگو تا مام یاد بگیریم ;)

واسه محکمتر شدنشم سینکو به سینک gpu با چسب دوقلو بچسبون

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
سلام
آقا مهدی ببخشید من به به جای شما پاسخ میدم.
نظر من در مورد این کنسول ها این هست:1-خریداین کنسول ها از ایران و فکر کنم توپخونه(محل تجمع نامردان قرن 21)من خودم شخصا تمامی کنسول ها و موبایل و وسایل برقی رو از دبی می گیرم و خواهم گرفت چون به فروشنده ها اعتماد ندارم(البته بعضی ها انصاف دارند).2-احتمالا روش های کولینگ روی این کنسول ها اعمال نشده بود یا بیش از حد از کنسول ها استفاده شده.
حالا من نظر شما رو در مورد مشکلات پلی 3 مثل ضعیف بودن لنز:sick:می پرسم(خواهشا نگویید که شایعست و وجود ندارد.:-"

خواهش میکنم
در مورد خریدن کنسول بله کاملا درست میگید توی ایران مخصوصا جاهایی مثل توپخونه که مرکز خرید و فروش کنسول هستش همه نوع تقلب صورت میگیره ، شخصا مواردی رو دیدم که شاید باورتون نشه . کنسولای 360 رو مثل آشغال ولو کرده بودن روی زمین ، فکر کنم بصورت فله ای وارد کرده بودن ، اگه میدیدید تعجب میکردید که چرا اینطوری!!! هیچ جای تعجبی نداره اگه مشخص بشه تموم اون کنسولا و کنسولایی که بدست منو شما میرسه استوک و تعمیری باشن . هر چند که این کارها مختص توپخونه نیست و این اجناس نا مرغوب و مشکلدار توی کل بازار تهران و شهرستانها پخش میشه . البته اینو بگم واسه خریدن ps3 که اونجا بودم کلی مغازه ها رو زیر و رو کردم و همین هم باعث شد به نکات جالبی بر بخورم . ولی میشه اونجا یه دو سه جا رو بهش اعتماد کنی ، مثلا اونجایی که من کنسول رو خریدم یه مشتری دیگه هم بود که داشت کنسول میخرید و میگفت 15 ساله که مشتریشم و همیشه ازش راضی بودم ، کنسول من رو هم با هم رفتیم توی انبارشون که شاید باورتون نشه ولی بیش از 300 کنسول توش بود که همشون توی کارتنهای بود که دوتا کنسول کاملا داخلش جا گرفته بود و درشون پلمب بود و مشخص بود که از موقع ورود شون به کشور باز نشده بودن و خود کنسول هم کاملا مشخصات یه کنسول آکبند رو داشت(ps3) . در کل میشه از نوع مغازه و فروشنده خیلی مسائل رو فهمید .
در مورد کنسولای معیوب هم راستش نمیدونم جریانشون چی بود ولی بهر حال به دلیل جدید بودنشون نباید به این سرعت خراب میشدن و این نشون میده که بورد جدید باز هم اشکالاتی داره که باعث شده زمزمه هایی از بوردهای جدید به گوش برسه ، پس خیلی روی بورد حساسیت نشون ندید ، حداقل تا موقعی که بوردهای جدید بیان . نکته مهم اینه که کنسولی رو که میخرین تعمیری نباشه و از سالم بودنش مطمئن باشید (که با توجه به اینکه 360 کپی خور میشه نمیشه انتظار داشت که کنسول آکبند باشه مشکلی که ps3 نداره ) و حتما روشهای کولینگ رو از همون اول انجام بدین .
در مورد لنز ps3 (هر چند جاش اینجا نیست ) باید بگم که متاسفانه استهلاک لنزش بسیار بالاست ولی غیر از این مشکل هیچ مشکل دیگه ای نداره و کافیه درون کنسول و مخصوصا سیستم تهویه اونو ببینید تا به هنر ساخت کنسول توسط سونی ایمان بیارید .

دوست عزیز شما خمیر سیلیکون رو روی چیپ و هتسینک بزن و بذارش روی چیپ و برای محکم کردنش لبه کناری هتسینکی رو که واسه چیپ درست کردی مقداری چسب دوقلو بزن و به هتسینک gpu بچسبون .

آخرین ویرایش:

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
mr hitler
عزیز به جای سوال کمی صفحات قبلی تاپیک رو بخون
بدون که هر چیزی در این تاپیک در بارش صحبت میشه آموزشش و تحلیل های اون
به صورت کامل و دقیق توی همین تاپیک است

و وقتت رو برای گرفتن جواب های نصفه نمیه و ناقص نزار.
کمتر کسایی هستند که جواب سوالات تکراری رو میدند ولی دیگه از بس جواب دادند خسته شدند ( نمونش مهدی جان )

nihilnigritude
عزیز شما هم به جای جواب دادن نیم خطی که دردی رو دوا نمیکنه بهتره که توصیه کنی که صفحات قبل
رو بخونه و یا لینک یا نقل قول اونها رو بهش بدی ( اگر خواننده و دنبال کننده تاپیک هستید )

navid_x360
عزیز انتظار ندارید که یک نفر باید کل 64 صفحه تاپیک و کلیه آموزش های اون رو به شما یک جا بگه
بازم هم میگم و توصیه میکنم به جای سوال هایی که جواب های نصفه نمیه و ناقص داره
دو سه ساعت وقت بزار تاپیک رو بخون. بدون بیشتر از اون چیزی رو که فکرش رو بکنی جواب میگری
( بهتره که از آخر به اول بخونی )

+-------------------------------+

در مورد این بحث تازه، که مهدی جان گفتند که در توپخونه کنسول الایت و فالکون سه چراغه دیدند باید بگم
که بازم آدم نمیتونه عتماد که به اونها که آیا بازم این واقعی هستش یا نه.

شما چی میدونید که این کنسول فالکون چه سرگذشتی داشته و چطور این بلا سرش امده
من کسی رو میشناسم که کنسول رو توی دکور TV گذاشته و در دکور رو بسته و داره بازی میکنه
فکر میکنید این کنسول چقدر میتونه دوام بیاره. برای بار اول که در دکور رو باز کرده بوی بسیار وحشتناکی
از توی دکور TV امده بیرون که تا 1 ساعت بوش توی خونه پیچیده بود.

بازم کسایی رو میشناسم که سه نفر هستند. داداش کوچیکه که از مدرسه ظهر ساعت 12 یا 1 میاد تا ساعت
5 عصر با کنسول بازی میکنه، کنسول هنوز خاموش نشده اون یکی برادره میاد و تا آخر شب میشنه بازی میکنه
و تازه برادر بزرگه آخر شب از سر کار میاد و اون رو کنسول خراب میشه سر کنسول و معلوم نیست که این یکی
تا کی بازی میکنه.

الان این کنسول تقریبا 1.5 سال با این شرایط جهنی بدون هیچ گونه شیوه اولیه Cooling کار کرد و آخرش هم
جونش رو سر همین راه گذاشت و سه چراغه شد.

و حتی بدترین از این موارد هم سر کنسول امده شما حتی یک کامپیوتر که قدرت زیادتری داره
توی یک شرایط بد و نامساعد بخواد کار کنه قطعاً نمی تونه دوام بیاره.

و بدونید که یک کنسول با برد فالکون بخواد سه چراغه بده باید تحت فشار های بسیار زیادی قرار بگریه
که دیگه از تحمل کنسول خارج بشه و کنسول رو از پای دربیاره.

در آخر بازم توصیه میشه که از سری دو برد های آخری 360 بخرید که گزینه های بهتری هستند
و با مراقبت ها و حساسیت هایی که دارید کنسول هرگز خراب نمیشه. ( الی از اون دسته جماعت باشید )

تا بعد حق نگهدار

Reza-sony

کاربر سایت
Jan 21, 2007
682
من امروز بیچاره شدم یعنی 3 چراغ شدم(360 من به رحمت خدا رفت).
Error هم این بود:0020
کسی میدونه با این ارور باید چیکار کنم؟؟
کمک Please
در اکثر موارد این ارور مربوط به GPU میشه و با X-Clamp ردیف میشه .
در مورد خرابیهای 360 مخصوصا بورد های فالکون عرض کنم که چند روز پیش که توپخونه بودم به چند مورد کنسول با بورد فالکون که سه چراغ شده بودن برخوردم (الیت و ارکید) همانطور که قبلا هم گفته بودم هر چند که این سری از کنسولها هر چند که دارای کیفیت بهتری شدن ولی اینطور نیست که به هیچ وجه خراب نشن . پس خیلی هم بابت بورد فالکون حساسیت به خرج ندین و فقط مواظب باشید کنسول آکبند و سالم باشه .
همچنین خدمت دوستانی که میخوان کنسول بخرن بگم که کاملا حواسشون باشه و مواظب باشن که کنسول تعمیری و دسته دوم به جای نو فروخته میشه بدون اینکه ذره ای شک بکنی من شخصا مواردی دیدم که از این موضوع مطمئن شدم . توپخونه و جمهوری و ... هم نداره همشون سر تا پا یه کرباسن (99%) نامردی از سر و روشون میباره .
منم با این نظر موافقم . با اینکه کیفیت بوردهای جدید بهتر شده ، ولی این مشکل هنوز کاملا رفع نشده .
این جواب من در این زمینه :
اولا اینکه مایکروسافت شرکت نرم افزاریست نه سخت افزاری و در زمینه طراحی سخت افزار سابقه چندانی نداره .
به نظر من مشکل X360 از Motherboard و این چیزا نیست . چون این CPU و GPU های نسل جدید کلا داغ میکن (هیچ فرقی نمیکنه چه در 360 چه در PS3 و چه در PC) . باید سیستم خنک کننده خوب باشه و ربطی به بورد نداره (البته جنس قلع به کار رفته بی تاثیر نیست) . کلا طراحی کیس و اجزا داخلی 360 مشکل داره به خصوص هیت سینک و X-Clamp .
X-Clamp نیروی لازم رو برای فشار هیت سینک روی GPU نداره و به همین دلیل لحیم سردی میفته و در پی اون سه چراغ .
جای فن هم اصلا مناسب نیست چون اینطوری نیروی فن ها هدر میره .
ولی همه مدل بوردهای 360 یه مشکل اساسی دارن که اگه اونو بر طرف کنن ، به نظر من شاید دیگه 3 چراغ برای همیشه از بین بره ، اونم اینه که سنسور حرارتی فقط درون CPU هست و GPU سنسور حرارتی نداره . به همین خاطر گرما دیر به سنسور درون CPU میرسه و موقعی سنسور گرمای زیاد از حد رو تشخیص میده که کار از کار گذشته و کنسول سه چراغ شده .
در ضمن این سنسور کلا دیر فرمان میده ، من این مطلب رو توی چندین مدل 360 تست کردم . این یعنی اینکه IC ها وقتی داغ میشن ، بعد از چند ثانیه تازه دور فن ها بالا میره که این واقعا یه فاجعه است .
من این موضوع رو توی PS3 هم دقت کردم و فهمیدم به محض اینکه دما کمی بالا میره دور فن بالا میره و سریعا کنسول رو خنک میکنه .

آخرین ویرایش:

bigam

کاربر سایت
Jul 26, 2007
695
نام
مجتبی
میدونید فقط مشکل 360 طراحی کیسشه ! و بس ! اگر نه فکر کنم ps3 بیشتر گرم بشه اما روش کولینگ که توش به کار برده شده خیلی مفید تره !

freegame

کاربر سایت
Nov 2, 2007
593
نام
farshad
اصلا 360 رو ps3 مقایسه نکن اگه معماری داخلی ps3 رو ببینی میگورخی ولی 360 شبیه کیس هست تا یه کنسول از نظر معماری داخلی

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر