معرفی روش های cooling و تعمیر سه چراغ قرمز

ali954

کاربر سایت
Nov 18, 2007
1,080
نام
علی
البته دوست عزيز تو پائين بودن كيفيت ساخت و عدم رعايت استاندارد محافظهاي ايراني كه شكي نيست ولي اگه دوستان محافظ درست حسابي سراغ دارند معرفي كنند. در ضمن ميخواستم بدونم با توجه به اين اتفاق و چراغ قرمز دادن دستگاه آيا بازم جاي نگراني هست يا نه چون ميترسم اين شروعي واسه 3 چراغ شدن دستگاه باشه . با تشكر

نه مشکلی پیش نمیاد تو ایران زیاد برق میره و زیاد دستگاها اینطوری میشن مشکلی نیست
من از محافظ سارا استفاده میکنم مدل خوبی و قیمت مناسب:biggrin1:

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
البته دوست عزيز تو پائين بودن كيفيت ساخت و عدم رعايت استاندارد محافظهاي ايراني كه شكي نيست ولي اگه دوستان محافظ درست حسابي سراغ دارند معرفي كنند. در ضمن ميخواستم بدونم با توجه به اين اتفاق و چراغ قرمز دادن دستگاه آيا بازم جاي نگراني هست يا نه چون ميترسم اين شروعي واسه 3 چراغ شدن دستگاه باشه . با تشكر

همونطور که علی جان گفت سارا از مارکهای خوبه . مسئله مهم دیگه ولتاژهایی بود که بهتون گفتم که ساپورت کردن اونها خیلی مهمه . البته اون سه چراغ معروف ربطی به این مشکل نداره ولی در صورت تکرار این نوسانات مطمئنا مشکلات دیگه ای واستون پیش میاد پس بفکر یه محافظ خوب باشید ;)

KhashiMetal

کاربر سایت
Jun 7, 2007
1,396
نام
خشايار
سلام دوستان،
من یه دوستی دارم که فعال در ظمینه ی OverClocking هستش. این آقا پارسال یه اختراعی کرد که رفت واسه خوارزمی. دیروز بعد از 1 سال دیدمش. سره صحبت که وا شد راجع به اختراعش ازش سوال کردم که رفتیم خونشون و بهم نشون داد:
این اختراع یه دستگاهیه که انرژی الکتریکی رو به سرما تبدیل می کنه. شما فقط سرمای مورد نظر رو در نظر می گیرید و مناسب باهاش یه آداپتور می خرید. این دستگاه (متاسفانه یادم رفت عکس بگیرم) یه مربع 3 در 3ـس که 2 تا سیم بهش اومده. چون این آقا تو OverClocking فعال بود رو CPUـه PCـه خودش (Q9300 Overشده) یدونه بسته که واقعا از 1000 تا فن و تشکیلات بهتره.
ما می تونیم از این اختراع رو CPU و GPUـی 360 هم استفاده کنیم. جالب اینجاس بدونین با تغییر ولتاژ ورودی می تونید دمای رو از 13 تا -50 کم و زیاد کنید که مشکل سرما واسه کنسول پیش نیاد. در ضمن دیپه نیازی نیست فن ها رو 12 ولت کنیم که خطر بن شدن هم باشه.
این دوتا مورده که ما می تونیم از این اختراع که اسمش Cool Sink هست استفاده کنیم:

1.
dbrrt0.jpg

مزیت روش 1 :
چون فلز سرما و گرما رو تو خودش نگه می داره، پس بعد از خاموش کردن کنسول، GPUـه شما کم کم خنک میشه.
معایب روش 1 :
من عیبی نمی بینم.

روش 2 :

23jhffr.jpg

مزیت ها :
1. نبود نیاز به Heatsink
2. اشغال فضای کمتر در کنسول

معایب:
چون سرما مستقیم هستش احتمال خرابی GPU و CPU ها کم نیست.

نکته :
خمیر سیلیکون اجباره

امیدوارم پیشناهاداتتون رو بگید.
خودم که فکر می کنم روش خیلی خوبیه.
فعلا هنوز خودم ندارمش... اگه خواستید بخرید آدرس مغازه ی یارو رو بدو برید ازش بخرید (2مدل داره : یکی آماتور که از 13 تا 0 درجس و اون یکی مدل نظامی که از 13 تا -50 درجس و قیمت این مدل نظامی 50.000 تومنه)
دوستان نظری نبود ؟
به نظر خودم خیلی چیزه توپیه:cheesygri
مدل اماتور چنده ؟ نظامیش که خیلی گرونه !
آخه اصلا به نظامی احنیاجی نیست تو کار ما...
بین 10 تا 17 تومنه معمولشی...

nihilnigritude

کاربر سایت
Feb 24, 2007
2,391
سلام دوستان،
من یه دوستی دارم که فعال در ظمینه ی OverClocking هستش. این آقا پارسال یه اختراعی کرد...

درود

شما به این دوستت بگو بیاد 1تاپیک بزنه و توضیح بده درمورد اختراعش اگه هم بخاد بفروشه توی بازارچه میتونه این کارو بکنه

کولری هم که ساخته خیلی جالبه البته مشکل گرمایی x360 تقریبا حل شدس و فکر نمیکنم همچین چیزی واسه کنسول جالب باشه ولی واسه pc و اورکلاکینگ عالیه قیمتیم که میگی نسبت به عملکرد دستگاه عالیه... من خودم پارسال واسه 1 کولینگ سی پی یو ، 40 تومن دادم

منتظر دیدار دوست شما هستیم :cool:

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
دوستان نظری نبود ؟
به نظر خودم خیلی چیزه توپیه:cheesygri

آخه اصلا به نظامی احنیاجی نیست تو کار ما...
بین 10 تا 17 تومنه معمولشی...

خشایار جان همونطور که دوستان گفتن این دوست شما خودش بیاد و راجع به وسیلش توضیح بده خیلی بهتره چون شخصا خیلی ابهامات برام وجود داره که باید خودشون جواب بدن .ولی با توجه به توضیحا تتون نیاز به مدل نظامی این وسیله هست .

KhashiMetal

کاربر سایت
Jun 7, 2007
1,396
نام
خشايار
این دوست ما شاغله و یه دقیقه هم وقت اضافی نداره ... اگه خیلی براتون جالبه هر سوالی دارید مطرح کنید که ازش تمام و کمال بپرسم و بیام بگم;)
آقا مهدی : چرا مدل نظامی ؟ تو خونشون گذاشت رو دمای -50 درجه، در عرض 2-3 دقیقه دمای کل اتاق 7-8 درجه افت کرد:eek: یعنی CPU و GPUـه کنسول اینقدر داغ میشه ؟

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
این دوست ما شاغله و یه دقیقه هم وقت اضافی نداره ... اگه خیلی براتون جالبه هر سوالی دارید مطرح کنید که ازش تمام و کمال بپرسم و بیام بگم;)
آقا مهدی : چرا مدل نظامی ؟ تو خونشون گذاشت رو دمای -50 درجه، در عرض 2-3 دقیقه دمای کل اتاق 7-8 درجه افت کرد:eek: یعنی CPU و GPUـه کنسول اینقدر داغ میشه ؟

منظورم این نیست که روی سردترین درجش بذاره ولی بنظر من بالای 0 درجه فایده نداره و باید تا -5 رو امتحان کرد . در ضمن این وسیله چقدر وزن داره و با چطور روی چیپ سوار میشه ؟چطور روی برد ثابت میمونه ؟چند ولت برق میخواد و آمپر ؟ ابعادش چقدره؟

GodFather

کاربر سایت
Jun 29, 2006
2,052
نام
امیرحسین
سلام بچه ها : من دیروز که میخواستم بازی کنم گفتم بزار یک امتحان بکنم دستگاه من فن نایکو داره :
یک پنکه را در فاصله دومتریش روشن کردم و 10 دقیقه بازی کردم هوای گرم مثل همیشه از پشتش با فشار میزد بیرون بخاطر تقویتی که نایکو میکرد ولی زیر کنسول دیگه اونقدر گرم نبود البته دستگاه من افقی هست و باد پنکه از زیر کنسول بهش میخوره اینم عکسش میخوام بدونم که این ضرر که نداره و فقط بدنه خنک باشه ولی داخل داغتر باشد
2ngvnh0.jpg

20adnax.jpg

20adnax.jpg

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
ضرر که نداره ولی هیچ سودی هم نداره . اگه بذاری قدرت مکش فنهای خود 360 هوا رو داخل کنسول بکشن نتیجه بهتری داره تا اینکه هوای اضافی رو با پنکه وارد کنسول کنی .
--------------------------
ایول هنوز اینتر کولرتو داری ...

GodFather

کاربر سایت
Jun 29, 2006
2,052
نام
امیرحسین
سلام ok همین که ضرر نداره خوبه خودم خنکم میشه :laughing:
آره مهدی جون من همون یک بار که 25 رفت تو پاچم دیگه دست به 360 نزدم لامسب چشم نزنمش جنسش از صدتا فالکون بهتره

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
سلام ok همین که ضرر نداره خوبه خودم خنکم میشه :laughing:
آره مهدی جون من همون یک بار که 25 رفت تو پاچم دیگه دست به 360 نزدم لامسب چشم نزنمش جنسش از صدتا فالکون بهتره

آره خیلیا رو میشناسم از جمله خودم:biggrin1: که کنسولشون بورد معمولی داره و هیچ مشکلی هم ندارن این شایعات خرابی رو یه خورده زیاد بزرگ کرده بودن و ماکروسافت با زیاد کردن مدت گارانتی اومد خیال مردم رو راحت کرد و بخاطر اینکه کاملا آب پاکی رو بریزه رو دست منتقدانش اومد بورد فالکون رو بیرون داد .

ali954

کاربر سایت
Nov 18, 2007
1,080
نام
علی
با سلام به دوستان یک سوال فنی برام پیش اومد:biggrin1:
توی این فیلمی که من توی youtube دیدم 8 تا واشر فلزی و4 تا نایلونی داره واسه x-clamp بعد دقت کردم که واشر فلزی 4 تا زیر برد وصل میشه و 4تا فلزی و4 تا پلاستیکی روی بری زیره سینک بعد که رفتم جزوه استاد خلیل رو خوندم دیدم که 4 تا پلاستیکیها زیره برد گفته شده که نصب شه نمیدونم بالاخره پلاستیکیها روی برد یا زیر برد باید بره؟
با تشکر:love:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر