معرفی روش های cooling و تعمیر سه چراغ قرمز

Midpoorya

کاربر سایت
Oct 2, 2007
479
نام
پوریا
دوستان با 12 ولت و SM حد اکثر وقت بازی بدون استراحت به کنسول چقدره
دوست عزیز این کارها درسته برای بهبوده کارکرد کنسول در حد زیادی هستن ولی عامل های دیگه ایی هم هستن که خیلی مهم اند مثل دمای محیط و نوع برد کنسول و حتی بازی مورد نظرو ...
باید همه ی این فاکتورها رو مد نظر داشته باشین
ولی معمولا اگه بتونین دمای محیط رو در حد ایده عالی نگه دارین و اون دوتا روش(12ولت و sd) رو روی کنسولتون پیدا کنید می تونین تا 4 ساعت بدون وقفه بازی کنید (اگر کنسولتون لانچ باشه برای بقیه ی بردها قضیه فرق می کنه)البته باید کنسول رو در جای مناسبی بزارین تا خوب داخل کنسول گردش هوا صورت بگیره
موفق باشید

آخرین ویرایش:

.:Soheil:.

کاربر سایت
Mar 29, 2008
1,525
نام
soheil
آقا پوريا و آقا خليل و bigam , من از اينكه با سوالم شما رو به جون هم انداختم معذرت مي خوام .
آقا خليل ميشه يه عكس مثل عكس صفحه قبل بزاري كه sm آموزش بده ؟ (نمونه نقاشي شده !)
هتسينكهايي كه براي رو مي برم , بايد هم اندازه يا بزرگتر يا كوچكتر از رم ها باشن ؟

Reza-sony

کاربر سایت
Jan 21, 2007
682
با سلام دوستان x-clamp همینه یعنی فیکس 3 چراغ با این روشه؟
اگر اینه که در عرض 4 دقیقه حل میشه و واقعا 55 تومان واسه اینکار بالاس حتما ببینید و نظر بدید
با تشکر :love:
http://www.youtube.com/watch?v=fM4TEIZqOso
سلام به شما .
دوست عزیز اون ویدئویی که شما تو You Tube میبینی که طرف در عرض چند دقیقه این کارو انجام میده ، دلیلش اینه که اونی که به شما آموزش میده حداقل 30 تا X-clamp انجام داده و دقیقا میدونه باید چیکار کنه . (در ضمن هر چقدر هم که پیچ ها رو سریع ببندی با سوراخ کردن و این چیزا 4 دقیقه نمیشه :eek:)
بستن X-clamp یه ور قضیه هست ولی اصل مطلب تنظیم اون به بهترین حالته . بستنش شاید تنها 15 دقیقه وقت بگیره ، ولی تنظیمش ، Overheat مجدد ، سرد شدن هم هست. اصلی ترین بخشش هم اینه که بعد از X-clamp دستگاه هنگ نکنه . فردا صبح که دستگاه کاملا سرد شده و میای روشنش میکنی دوباره سه چراغ قرمز نده . ارور 0001 نده و ....
البته 55 تومن هم واقعا بی انصافیه ، ولی فکر کنم 30 تومن قیمت مناسبیه ، چون الان اکثرا دارن 30 انجام میدن .

دوستان با 12 ولت و SM حد اکثر وقت بازی بدون استراحت به کنسول چقدره

هر چقدر که چشات و مغزت دووم بیاره :cheesygri

البته همون طور هم که دوستمون گفتن دمای و شرایط محیط هم تاثیر داره .

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
با سلام دوستان x-clamp همینه یعنی فیکس 3 چراغ با این روشه؟
اگر اینه که در عرض 4 دقیقه حل میشه و واقعا 55 تومان واسه اینکار بالاس حتما ببینید و نظر بدید
با تشکر :love:
http://www.youtube.com/watch?v=fM4TEIZqOso

آموزش کامل X-Clamp Replacement

----------------++

پوریا جان درست نمیدونم شاید بشه با تینر پاکش کرد ولی احتمالش خیلی پایین هستش
چون شما چندتا لایه رنگ زدید.

شاید بتونید با کاتر و چاقو رنگ رو بردارید البته باید خیلی مراقب باشید که کیس خراش بر نداره.
من قابی رو که رنگ کردم میتونستم رنگش رو با زحمت با ناخون بردارم البته کمی سخت بودش :)

بعد میتونی برای صاف کردن سطح دوباره سمباده بزنی که دوباره صاف بشه.

فعلا چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه رفتم خونه تست میکنم ببینم راه بهتری هستش یا نه.!

----------------++

آقا پوريا و آقا خليل و bigam , من از اينكه با سوالم شما رو به جون هم انداختم معذرت مي خوام .
آقا خليل ميشه يه عكس مثل عكس صفحه قبل بزاري كه sm آموزش بده ؟ (نمونه نقاشي شده !)
هتسينكهايي كه براي رو مي برم , بايد هم اندازه يا بزرگتر يا كوچكتر از رم ها باشن ؟

عزیز نقل این حرف ها نیستش.

در مورد شیوه SDM فعلا نمونه نقاشی شده اون رو ندارم. بعداً رفتم خونه درستش میکنم.
پیاده سازی روش Shroud Mod
اونی هم که گذاشتم برای یک آموزش درستش کردم که الان هم لو رفتش :-" بعداً سعی میکنم نسخه چند بعدی اون رو درست کنم :biggrin1:

تا بعد حق نگهدار

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
بله دقیقاً
چیزی که شما بهش گفتی پوشاندن درایور کنسول هستش که اصلا معنی نداره

شما این رو بنویس Shroud Divider Mod بهش بده و بهش بگو که روی سینک GPU مقوا میزارند و کانال رو با مقوا نصف می کنند
که مسیر مکش دو فن جدا بشه.

Shroud Divider Mod معنیش مد پوشاندن و نصف کردن هستش

آخرین ویرایش:

Niko Bellic 2

کاربر سایت
Jul 26, 2007
959
یکی از دوستام 1 اینتر کولر گرفته میگه کهقبل از اینکه دسگات 3 چراغ شه دسگات رو خاموش میکنه. قیمتش هم 40ت که دارای 3 فن ژله ای و نمایش گر دمای درون دستگاه.
از توپ خونه هم خریده.

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
یکی از دوستام 1 اینتر کولر گرفته میگه کهقبل از اینکه دسگات 3 چراغ شه دسگات رو خاموش میکنه. قیمتش هم 40ت که دارای 3 فن ژله ای و نمایش گر دمای درون دستگاه.
از توپ خونه هم خریده.

این همون اینتر کولره که قبلا دربارش حسابی بحث شد و باید بگم همچین چیزی که قبل از سه چراغ کنسول رو خاموش کنه وجود نداره اصلا سه چراغ زمان و نشانه خاصی نداره که بشه تشخیصش داد . در صورت بالا رفتن دمای خود کنسول دو چراغ میده . این کولر دماسنج دیجیتالی داره که وقتی دمای کنسول به حدی که برای کولر تعریف شده برسه کنسول رو خاموش میکنه . این وسیله در واقع شگرد جدیدی واسه خالی کردن جیب ملت ابداع کرده ;)
-------------------------------------------------------------
بعضی از دوستان چرا بعضی کارا رو واسه خودشون سخت و مشکل تصور میکنن . shorud divider راحتترین روش کولینگ واسه کنسوله ، نیازی نیست 10 ، 20 تومن بدید واستون انجام بدن ، سه تیکه مقوا و چسب برق لازمه .نمیدونم چطور روتون میشه بگید واستون انجام بدن !!!

آخرین ویرایش:

*Mohammad*

کاربر سایت
Mar 6, 2007
674
نام
محمد
بله دقیقاً
چیزی که شما بهش گفتی پوشاندن درایور کنسول هستش که اصلا معنی نداره

شما این رو بنویس Shroud Divider Mod بهش بده و بهش بگو که روی سینک GPU مقوا میزارند و کانال رو با مقوا نصف می کنند
که مسیر مکش دو فن جدا بشه.

Shroud Divider Mod معنیش مد پوشاندن و نصف کردن هستش

اقا خلیل چرا مقوا ، الومنیوم که بهتره و باعث گسترش هیتسینک میشه !!! و حرارت رو هم بهتر انتقال میده.

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
freegame
اولا وقت انجام این کارارو ندارم دوم بلد نیستم در 360 رو باز کنم

مشکل وقت یک چیز دیگه هستش ولی در باره باز کردن کنسول کار زیاد مشکلی نیست
به زودی ...

-------------+

محمد جان، بله دقیقا چیزهایی که گفتید درباره کیفیت المینیوم به جای مقوا را دقیقا می دونم.
ولی برای ایشون، چون میخواستند بیرون بدند و چیزی که بیرون عرف هستش رو گفتم که براش
انجام بدند. و درده سر توضیح دادن قرار دادن المینیوم رو نداشته باشند و بخصوص پیدا کردن قطعه
مناسب.

تا بعد حق نگهدار

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر