معرفی روش های cooling و تعمیر سه چراغ قرمز

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
اقا ایدین (اگر اشتباه نکنم) x360 فقط به فن بستگی ندره که بخوایم روی اون مانور زیاد بدیم شما فاصله از زمین و دمای محیط و ساعات بازی رو هم اگر روی 12 ولت و SD بزاری حتی روی برد لانچ میتونی احتمال 3 چراغ رو نزدیک به 0 کنی و این نکته رو هم در نظر داشته باش که حتی PC هم احتمال خرابی داره پس خرید هر چیزی تضمینی برای سالم بودنش حتی برای 1 دقیقه نیست مخصوصا تو ایران که MS گارانتی نداره و مخصوصا که یک وسیله برقی میخرید و این نکته رو هم در نظر داشته باشید که این سری جدید هم خرابی میده مثلا همین چند وقت پیش تو بازارچه HALO EDITION 3چراغ برای فروش بود . شما اگر یک سال پیش این بحث کولینگ رو میدید همه میگفتن 2007 ابدا اگر 3 چراغ بده و کلی از اعضا 360 2006 خودشون رو با کلی ضرر به 2007 تبدیل کردن . امار خرابی سری جدید نیز زمانی طول میکشه تا معلوم شه (ولی پیشنهاد خرید همین سری جدیده ) و شما نیمه پر لیوانم ببین مثلا اقا مهدی 1.5 سال لانچ داره و از اون راضی هست پس اینقدرم جای بد بینی نیست ;)
منم کنکوریم بیخی کنکور:biggrin1::biggrin1:

والله چي بگم.
باز اگه از دوستان كسي جوابي براي دو سوال آخر به ذهنش ميرسه لطف كنه و بگه.
من نظرم الان اينه كه نه 12ولت ميكنم، نه هيچ كار ديگه.

كنكور من يكم با كنكور شما فرق داره! ;)

Mamad Metal

عضو جدید
Jun 22, 2006
631
نام
محمد
اینتر کولر مگه چه مشکلی داره اقا مهدی و اقای Police 110 میگه مشکل داره؟؟
خیلی هم خوبه... سه فنه قدرتمند مثل کولر هرچی گرما هست میکشه بیرون...
البته برایه فالکن

GodFather

کاربر سایت
Jun 29, 2006
2,052
نام
امیرحسین
من مدل 2006 دارم هر دفعه باهاش 2 ساعت بازی میکنم فن اصل نایکو هم روشه هنوز نسوخته سه چراغ نداده بازی امکان نداشته توش نخونه رجیون هم J هست به نظر من دست توی کنسول نبرید من قبلا میخواستم 12 کنم زد فن خود دستگاه سوخت 25 تومن رفت تو پاچم یک فن کنسول دیگه که مشخص بود دورش کمتر هست برام فرستادن سعی کنید جنس خوب بخرید یا نخرید اگر مشکل پولی داردی آدم یک کاری را نمیکنه یا بهترنی حالتش را میکنه

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
اینتر کولر مگه چه مشکلی داره اقا مهدی و اقای Police 110 میگه مشکل داره؟؟
خیلی هم خوبه... سه فنه قدرتمند مثل کولر هرچی گرما هست میکشه بیرون...
البته برایه فالکن

اينتركولر ها (نه مدل نايكو، كلي ميگم) چيز بدي نيستن فقط مدل نايكو چون از برق ورودي سيستم دارم مسيتقيما برق ميگيره، به سيستم فشار مياد ولي يه مدل هايي كه به پورت USB وصل ميشن مثله پليكان اين مشلكو ندارن و من نديدم كسي ناراضي باشه ازشون.

silent_hill54

کاربر سایت
Jan 6, 2008
913
دوستان من این روشروروکنسولم پیاده کردم. قبل از این داغ میکرد اما از وقتی که این کار رو کردم اصلا داغ نمیکنه
:eek:

این 2تا فنها رو به 2تا آتاپتور 12v وصل کردم یکیش معمولیه یکی دیگه 3 آمپرست.
2mx029j.jpg

این رو هم گذاشتم که هوای محیط رو بده تو که از اونور فن بده بیرون.
2d1r7ur.jpg

نظرتون چیه؟
شده 2ساعت نیم هم باهاش بازی کردم داغ نکرده.

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
شكل دوم رو نفهميدم چيكار كردي.

كنسولت فالكونه؟

يه نكته رو هم بگم، خيلي خنك كردن هم خوب نيست و ممكنه به سه چراغ شدن كمك كنه.

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
بچه ها
من اينو چند جا خوندم كه خنك كردن بيش از حد كنسول هم مضر هست.
به نظر من اگه كنسول فالكون دارين، اصلا دستش نزنين فقط تو يه محيطي كه اكسيژن توش جربان داره كنسول رو قرار بدين.
اينطور كه من فهميدم كنسول اگه قطعاتش معيوب باشه، بالاخره RRoD ميشه، چه امروز چه فردا ولي فالكون ها چون اصلا اون Xها رو پشت مادربرد (تخته ننه) ندارن و لحيمشون هم بدون سرب هست، به نظر من روش هاي كولينگ براشون لازم نيست.

برام جالبه كه كنسول فالكون سه چراغ شده رو اصلا ميشه تعمير كرد يا نه چون اصلا X اي نداره كه بخوايم X-Clamp اش كنيم.

ali954

کاربر سایت
Nov 18, 2007
1,080
نام
علی
دوستان من این روشروروکنسولم پیاده کردم. قبل از این داغ میکرد اما از وقتی که این کار رو کردم اصلا داغ نمیکنه
:eek:

این 2تا فنها رو به 2تا آتاپتور 12v وصل کردم یکیش معمولیه یکی دیگه 3 آمپرست.
2mx029j.jpg

این رو هم گذاشتم که هوای محیط رو بده تو که از اونور فن بده بیرون.

نظرتون چیه؟
شده 2ساعت نیم هم باهاش بازی کردم داغ نکرده.

میدونی واسه چی کنسولت داغ نمیشه؟
واسه انکه فن اضافی پشت هوا رو از بین محفظه کنسول و برد میکشه بیرون و باعث خنکیش میشه ولی در واقع اون فن نمیتونه کامل هوا رو از تونل بیاره بیرون:cool:
و در نتیجه دست میزنی میبینی کنسول چه سرده! ولی داخل محفظه و روی برد......

noctambulant

کاربر سایت
Feb 28, 2008
152
بچه ها
من اينو چند جا خوندم كه خنك كردن بيش از حد كنسول هم مضر هست.
به نظر من اگه كنسول فالكون دارين، اصلا دستش نزنين فقط تو يه محيطي كه اكسيژن توش جربان داره كنسول رو قرار بدين.
اينطور كه من فهميدم كنسول اگه قطعاتش معيوب باشه، بالاخره RRoD ميشه، چه امروز چه فردا ولي فالكون ها چون اصلا اون Xها رو پشت مادربرد (تخته ننه) ندارن و لحيمشون هم بدون سرب هست، به نظر من روش هاي كولينگ براشون لازم نيست.

برام جالبه كه كنسول فالكون سه چراغ شده رو اصلا ميشه تعمير كرد يا نه چون اصلا X اي نداره كه بخوايم X-Clamp اش كنيم.

درسته ولی شما فکر میکنید دمای کنسول چقدر با این روش ها پایین میاد ؟
معیوب شدن کنسول بخاطر خنک کردن بیش از حد زمانی هست که شما کنسول رو در محیطی با دمای پایین و همینطور مرطوب بگذارید. همونطور که دوستان گفتن اینکار باعث میعان میشه و تاثیر سو میزاره .

در مورد فالکون ها . من کنسولم بردش فالکون هست و قبل از اینکه روش های کولینگ رو پیاده کنم با 2 تا پک DVD ارتفاع اون رو از سطح زمین بیشتر کردم تا هوا در زیرش جریان پیدا کنه و همینطور کنسول نزدیک پنجره هم بود و هوا کاملا در اتاق جریان داشت . ولی بعد از 30 دقیقه ، GPU کنسول ( فقط GPU نه CPU ( چون CPU 65 نانومتری هست دمای خیلی کمی ایجاد میکنه و اصلا حس نمیشه ) ) شروع میکرد به داغ شدن ، تا حدی که در 1 ساعت خیلی داغ میشد . درسته که gpu میتونه دمای زیادی رو تحمل کنه و دیگه تو فالکون پایه های x مانندی وجود نداره که بخواد شل بشه و باعث 3 چراغ شدن بشه . ولی این دمای زیاد باعث داغون شدن خود gpu میشه . شاید در دراز مدت خودشو نشون بده .
به نظر من حتما فالکون رو 12v بکنید ( sh رو انجام ندادید زیاد مهم نیست ) . من قبل از 12v کردن روی کنسولم میتونستم استیک بپزم ولی بعد از 12 ولت کردن فنها بعد از 4-5 ساعت بازی انگار اصلا کنسول روشن نبوده ! تنها بدی فنها در حالت 12ولت صدای خیلی زیادشون هست.

من مدل 2006 دارم هر دفعه باهاش 2 ساعت بازی میکنم فن اصل نایکو هم روشه هنوز نسوخته سه چراغ نداده بازی امکان نداشته توش نخونه رجیون هم J هست به نظر من دست توی کنسول نبرید من قبلا میخواستم 12 کنم زد فن خود دستگاه سوخت 25 تومن رفت تو پاچم یک فن کنسول دیگه که مشخص بود دورش کمتر هست برام فرستادن سعی کنید جنس خوب بخرید یا نخرید اگر مشکل پولی داردی آدم یک کاری را نمیکنه یا بهترنی حالتش را میکنه

درسته nyko 3 فنه با بقیه اینترکولر ها فرق میکنه و انگار تاثیر داره ولی این تاثیر در اون حدی که فکر میکنید نیست .
nykochart.jpg

چون شما اشتباه کردید و باعث شدید فنتون بسوزه و عاملشم بیدقتی خودتون بوده درست نیست کلا دست بردن تو 360 و 12ولت کردن فن ها رو عامل درستی ندونید . فعلا بهترین راه و عملی ترین راه برای خنک کردن 360 همین 12 ولت کردن فنهاست که تاثیر خیلی زیادی نسبت به اون چیزی که فکر میکنید داره .
تنها فن های خود کنسول هستند که به تونل ها دسترسی دارند و این اینترکولرا بجز ضرر سودی ندارن .

آخرین ویرایش:

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
باشه آقا، بالاخره يه سري بايد قرباني بشن كه يه سري اطلاعات بدست بياد، نه؟
من به احتمال زياد هيچ دستي بهش نميزنم، اميدوارم كه بشه حالشو برد!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر