معرفی روش های cooling و تعمیر سه چراغ قرمز

MAH NIK

کاربر سایت
Mar 10, 2008
319
نام
محمود
عجب کاری کردی پسر :evil: منم 1وقتی میخاسم اینکارو بکنم ولی حرفای بچه های اینجا پشیمونم کرد !
چند وقته اینجوریه ؟؟

- هر خوبی داشته باشه 1 بدی باهاش هست : اگه 1کی بیاد خونت میخای بگی این کنسولمه !! :biggrin1:
جالب اينه كه بدوني من هر روز تمام بر بچه هاي كوچه رو ميارم خونمون xbox بازي مي كنيم اين xbox هم يه 1 هفته اي هست كه اينجوريه.:love::love::-"

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
سلام مهدی جان

بنده قصد جسارت نداشتم در مورد کاری که شما داری انجام میدید ( خودم هم این کار رو انجام میدم وقتی کنسول خریدم چون همین شیوه رو روی کامپیوتر خودم تست کردم در فشار و پردازش های بالا )
این بخش رو از یک سایت که معتبر هم هستش توی زمینه 360 ترجمه کردم و گذاشتم

ولی پایین اوردن دما کار بسیار خوبی هستش مثلا 15 درجه باید گزینه مناسبی باشه
توی اون موضوع هم ذکر کردم که دمای خیلی پایین بیش از حد، باعث میعان میشود .
مثلا وقتی که هوا بارونی یا خیلی سرد هستش توی ماشین شیشه بخار میکنه دقت کردید
همچین دما هایی میتونه باعث میعان سریع بشه روی قطعات.

و یا روطوب در هوا و سرد بودن آن میتونه بازم کمک بیشتر کنه به میعان
حال وضعیت کمی برای کولر گازی فرق میکنه که باد خشکی میده. ( همونطور که گفتید )
ولی بازم هم نباید زیاد روش پافشاری و از حد طبیعی دما رو خارج کرد که تاثیر معکوس داره.

--------------

در مورد قرار دادن فن های اضافی روی سینک CPU GPU
چیزی که من روش خیلی وقت هستش از زمان ساخت تاپیک روش فکر کردم
همین شیوه ای که شما انجام دادید ولی کمی کامل تر و دقیقتر .

ولی هر چی گشتم نتونتسم منبع دقیق و رسمی که در زمنیه های Cooling کنسول کار و فعالیت میکنند
این شیوه رو پیدا کنم که تایید و تاکید کرده باشند که کار خوبی هستش و میتونه جزء المان های اصلی کار
قرار بگریه، بیشتر در فروم ها و کلیپ های کوچیک دیدم که کسی امده و این کار رو کرده همینو بس.

برای همین دیگه بیخال شدم با صحبت هایی که شده توی این تاپیک و تجربه های افراد اللخصوص مهدی جان
دیگه برام واضح شده که این شیوه میتونه خطرناک باشه برای کنسول.

بعد از اون با بررسی بیشتر فهمیدم که مشکل اصلی کنسول از سینک و روی برد اون نیست
چون به اندازی کافی با شیوه های موجود و تایید شده میشه گرمای بالایی رو به سرعت خارج کرد
مشکل اصلی پشت برد هستش و بعد قسمتی از رمها و چیپ انویدیا که تا الان خیلی ها از اون و مشکلات
اونها دور هستند، فقط افراد کمی توی این تاپیک به اونها توجه کردند.

ولی باز هم کم هستش .

به نظرم باید از موضوع Cooling CPU GPU خارج بشیم تا همین اندازه 12 ولت کردن شیوه Shroud Mod
و چندتا کار کوچیک دیگه بس است برای قسمت بالایی برد.

بیشتر توان رو برروی قسمت های دیگه متمرکز کنید که تاثیر بیشتری داره در سالم کار کردن کنسول.

MAH NIK
شما از دفعه بعدی سعی کنید که تصایوری که قرار میدید در یک سایز و حجم مناسبی باشه
که قالب تاپیک رو خراب نکنه و سنگین نشه . ( شاید کسی دوست نداره تصویر شما رو ببینه )
من مجبور شدم تصویر های شما رو بلوکه کنم تا بتونم پست ها رو کامل بخونم.

بعد یک سوالی هم داشتم
کنسول شما همیشه Open Source هستش.؟

تجربه ثابت کرده این طوری بودن تاثیر زیادی رو تهویه کنسول نداره.!

تا بعد حق نگهدار

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
ميشه بگيد چه ربطي داره ؟ حتما ماكروسافت توش دوربين گذاشته بعد ميفهمه كه ما دستكاريش كرديم.
من اون فن ها رو طوري گذاشته ام كه باد رو به سمت داخل(به سمت هيتسينك) هل بده. پس خللي تو كار فن اصلي xbox ايجاد نميكنه.:love::love::love::love::-"

سه چراغ شدن چه ربطی به ماکروسافت داره . فکر کنم شما بن شدن رو با سه چراغ اشتباه گرفتید .
البته منظورم من لرزش فنها نبود چون اون فنها انقدر ضعیفن که لرزشی ندارند . اشتباه کار شما در اینه که با گذاشتن فن روی هتسینک gpu باد به صورت عمودی روی هتسینک وارد میشه که نسبت به فاصله فن با هتسینک باد نسبتا شدیدی به هتسینک برخورد میکنه در صورتی که مسیر حرکت هوا روی هتسینک به صورت افقی هستش و شما با این کار این حرکت هوا رو مختل میکنید . در مورد هتسینک cpu هم کشیدن هوا بصورت طبیعی توسط فن کنسول تاثیر بیشتری داره تاینکه با فشار هوا رو توی هتسینک تزریق کنید . به هر حال تصمیم با خودتونه من خواستم کمکتون کرده باشم .
------------------- -----------
خلیل جان البته منظور من از دمای پایین همون 17 تا 10 درجه هستش چون کمتر از این دماها همانطور که شما گفتید احتمال ایجاد اشکال هست .
در مورد گذاشتن فن روی هتسینک هر طور که فکرشو کردم به نتیجه ای نرسیدم و به نظر من استفاده از فن دیگه ای برای خنک کردن هتسینکها لازم نیست چون فنهای خود کنسول در حالت 12 ولت به اندازه کافی قوی هستند و بجز ایجاد مسیر مناسب هوا برای ورود هوا و حرکت اون در روی هتسینک و همچنین ایجاد دمای مناسب در محیطی که کنسول قرار داره ،نیازی به کار خاصی نیست.
البته از انجایی که مشکل خیلیها با ایکس کلمپ حل میشه بنظر میرسه مشکل از چیپ گرافیکی باشه و ان هم برمیگرده به شل شدن پایه های اونها بر اثر گرمای زیاد . البته گذاشتن هتسینک روی چیپهایی که روی برد آزاد هستند (چیپهایی که حرارت زیادی تولید میکنن) هم موثره . به غیر از روی برد کاری برای خنک کردن کنسول نمیشه کرد مگر ایکس کلمپها که اون هم با بریدن قاب فلزی و گذاشتن فن و یا فقط گذاشتن یه فن کیس (مثل خودم) کاری نمیشه کرد .

MAH NIK

کاربر سایت
Mar 10, 2008
319
نام
محمود
سه چراغ شدن چه ربطی به ماکروسافت داره . فکر کنم شما بن شدن رو با سه چراغ اشتباه گرفتید .
البته منظورم من لرزش فنها نبود چون اون فنها انقدر ضعیفن که لرزشی ندارند . اشتباه کار شما در اینه که با گذاشتن فن روی هتسینک gpu باد به صورت عمودی روی هتسینک وارد میشه که نسبت به فاصله فن با هتسینک باد نسبتا شدیدی به هتسینک برخورد میکنه در صورتی که مسیر حرکت هوا روی هتسینک به صورت افقی هستش و شما با این کار این حرکت هوا رو مختل میکنید . در مورد هتسینک cpu هم کشیدن هوا بصورت طبیعی توسط فن کنسول تاثیر بیشتری داره تاینکه با فشار هوا رو توی هتسینک تزریق کنید . به هر حال تصمیم با خودتونه من خواستم کمکتون کرده باشم .
------------------- -----------
آقا با سلام خدمت دوستان مخصوصا آقا مهدي عزيز:love:
فن روي cpu كه طبق گفته شما هيچي چون در جهت جريان باد هست. لكن من وقتي فن رو روي هيتسينك gpu گذ اشتم وسط بازي دست به هيتسينكم زدم ديدم خيلي استثنايي و در سطح جام جهاني ولرمه و از پشت كنسول هم باد معمولي ميومد. در ضمن من هم 12v كردم هم مقوا كاري.
موفق باشيد دوستان:blushing:
-----------------------------------------------------------
بعدم من منظورم از اين كه ms ميفهمه اين بود كه xbox ميفهمه بعد به 3 چراغ كه بچشه ميگه روشن شو:-":laughing::sick::cool::eek: ديگه اين كه من نميدونم چرا دكمه ي ويرايش من تو ص قبلي نيست (راهنمايي)

آخرین ویرایش:

SkyWalker1726

کاربر سایت
Aug 29, 2007
378
نام
Ali
اینطوری 12 ولت کنم و از آداپتور استفاده نکنم موردی نداره ؟
360-124.jpg

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
آقا با سلام خدمت دوستان مخصوصا آقا مهدي عزيز:love:
فن روي cpu كه طبق گفته شما هيچي چون در جهت جريان باد هست. لكن من وقتي فن رو روي هيتسينك gpu گذ اشتم وسط بازي دست به هيتسينكم زدم ديدم خيلي استثنايي و در سطح جام جهاني ولرمه و از پشت كنسول هم باد معمولي ميومد. در ضمن من هم 12v كردم هم مقوا كاري.
موفق باشيد دوستان:blushing:
-----------------------------------------------------------
بعدم من منظورم از اين كه ms ميفهمه اين بود كه xbox ميفهمه بعد به 3 چراغ كه بچشه ميگه روشن شو:-":laughing::sick::cool::eek: ديگه اين كه من نميدونم چرا دكمه ي ويرايش من تو ص قبلي نيست (راهنمايي)

البته من نمیدونم شما به کجای هتسینک دست زدید که متوجه شدید گرمای کمی داره ولی بابت اطلاع عرض میکنم که دقیقا اون قسمت که شما فنتون رو روش گذاشتید بیشترین دما رو داره چون زیر اون قسمت چیپ گرافیکی قرار گرفته و احتمالا شما نمیتونستید دمای اون قسمت رو حس کنید . بهر حال انتخاب با خودتونه شاید هم کار شما روش خوبی باشه ولی خیلی ریسک داره .
این رو هم اضافه کنم موقعی که کنسول من بخاطر گذاشتن فن روی هتسینک سه چراغ شد هتسینک کاملا سرد بود .

MAH NIK

کاربر سایت
Mar 10, 2008
319
نام
محمود
البته من نمیدونم شما به کجای هتسینک دست زدید که متوجه شدید گرمای کمی داره ولی بابت اطلاع عرض میکنم که دقیقا اون قسمت که شما فنتون رو روش گذاشتید بیشترین دما رو داره چون زیر اون قسمت چیپ گرافیکی قرار گرفته و احتمالا شما نمیتونستید دمای اون قسمت رو حس کنید . بهر حال انتخاب با خودتونه شاید هم کار شما روش خوبی باشه ولی خیلی ریسک داره .
این رو هم اضافه کنم موقعی که کنسول من بخاطر گذاشتن فن روی هتسینک سه چراغ شد هتسینک کاملا سرد بود .

آقا سلام
1- من فن رو سريع ورداشتم بعد به هيتسينك دست زدم.:cheesygri
2- شايد احتمالا مال شما برا اينكه لرزشش زياد بوده اينجوري 3چراغه شده:confused:
---------------------------
آقا يكي به من بگه چه جوري عكساي ص قبل رو ميتونم ويرايش كنم؟

mmmeysammm

کاربر سایت
Dec 5, 2007
38
نام
میثم
آقا سلام
1- من فن رو سريع ورداشتم بعد به هيتسينك دست زدم.:cheesygri
2- شايد احتمالا مال شما برا اينكه لرزشش زياد بوده اينجوري 3چراغه شده:confused:
---------------------------
آقا يكي به من بگه چه جوري عكساي ص قبل رو ميتونم ويرايش كنم؟
سلام به همه
بله راست میگه من شاهدم.
آقا محمود نترس تو این کارو کردی و جواب داد و هیتسینک روی gpu انقدر خنک میشه که مثل تف شل نمیشه:sick:
تازه از همه مهمتر پنکه که نذاشتی که یه فن فکسنی که انقدر قدرت نداره که چیزی رو بلرزونه

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
خيلي ممنون كه جواب پست صفحه قبلي رو نداديد!
آقا امروز دستگام 3 چراغ شد و ارور 0020 و مجبور شدم ببرم پيش آقا طاهر حالا تا يك شنبه
به نظرتون درست ميشه؟ و ارزش داره نگهش دارم ؟ اين ارور اصلا براي چي هست؟
ممنون ميشم كمك كنيد.:love:

noctambulant

کاربر سایت
Feb 28, 2008
152
خيلي ممنون كه جواب پست صفحه قبلي رو نداديد!
آقا امروز دستگام 3 چراغ شد و ارور 0020 و مجبور شدم ببرم پيش آقا طاهر حالا تا يك شنبه
به نظرتون درست ميشه؟ و ارزش داره نگهش دارم ؟ اين ارور اصلا براي چي هست؟
ممنون ميشم كمك كنيد.:love:
دستگاتون مدل لانچ بود ؟
0020 (Not yet known, possibly overheating)

noctambulant

کاربر سایت
Feb 28, 2008
152
مال فبريه بود! 12 / 2 / 2007 ...
اين كه نوشتي يعني چي؟
پس احتمالا لانچه . این ارور یعنی دستگاه نمیتونه تشخیص بده مشکل دقیقا چیه ( یعنی کنسول پدرش در اومده ). بهتره اگه تعمیر شد کنسول رو بفروشی و یکی دیگه با تاریخ ساخت جدید بخری که فالکون باشه .

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
پس احتمالا لانچه . این ارور یعنی دستگاه نمیتونه تشخیص بده مشکل دقیقا چیه ( یعنی کنسول پدرش در اومده ). بهتره اگه تعمیر شد کنسول رو بفروشی و یکی دیگه با تاریخ ساخت جدید بخری که فالکون باشه .
ممنون ، يعني اگر هم درست بشه بهتر بفروشمش؟
همون بهتر كه تو فكر خريد يك PS3 باشم. دستگاهي كه بخاطر يك ساعت در روز بخواد اينجوري بشه معلوم به قدر يك تك توماني هم ارزش نداره.
چون من هرچي حساب ميكنم ميبينم! شايد بيشترين باري كه از اين كنسول استفاده كردم 3 ساعت بوده اونم سر بازي Gears Of War و همين ...

RezaRazeR

کاربر سایت
Feb 4, 2008
2,432
نام
Reza
ممنون ، يعني اگر هم درست بشه بهتر بفروشمش؟
همون بهتر كه تو فكر خريد يك PS3 باشم. دستگاهي كه بخاطر يك ساعت در روز بخواد اينجوري بشه معلوم به قدر يك تك توماني هم ارزش نداره.
چون من هرچي حساب ميكنم ميبينم! شايد بيشترين باري كه از اين كنسول استفاده كردم 3 ساعت بوده اونم سر بازي Gears Of War و همين ...

پلی 3 هم مشکلاتی داره مثل خرابی لنز:((

imanma

کاربر سایت
Apr 20, 2008
33
اقا تا شب جمعه:biggrin1: یه روز مونده من بی نوا دو بار دستگاهم سه چراغه شده:(( یه بار درست شد دوباره 10 روز بعد خراب شد:confused: که باز بردم تعمیرگاه :evil:لطفا یه راه حل بدین که دیگه مشکل نداشته باشیم لطفا! وگرنه من میدونم و شما:mad:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر