معرفی روش های cooling و تعمیر سه چراغ قرمز

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
سلام
اقا مهدی من یه فن به بغل 360 (در حالت افقی ) اضافه کردم. این فن رو به طرفی نصب کردم که هوا رو به داخل بکشه.البته ناگفته نماند که rpm فن بسیار بالاست .(این فن رو از روی گرافیک سوختم باز کردم) به نظر شما مشکلی نداره؟

1-20080219133845.jpg
[/URL][/IMG]

مشکلی نداره فقط باید باد فن باعث بهم خوردن نظم گردش هوا داخل کنسول نشه ، با توجه به اینکه میگی دور فن خیلی بالاست راستش زیاد جالب بنظر نمیرسه ولی بازم تصمیم با خودته ;)

Emin3mzizou

کاربر سایت
Sep 9, 2006
2,025
نام
امین
با اجازه مهدی جان، هر نوع فن حتی اگه جت فن هم باشه بازم کار خاصی رو نمیتونه انجام بده فقط ذر یه صورت که حتما پره اش با خود فن کنسول کوپل شده باشه .

ممنون دوست عزیز !

چه جوری میشه پره ی اینترکولر رو با خود فن کنسول کوپل کرد ؟

لطف میکنید بگید حالا که من نمیتونم از روش 12 ولت کردن استفاده کنم بهترین کار واسه کاهش گرمای کنسولم و مواجه نشدن با 3 چراغ چیه ؟؟

پ.ن : اقا مهدی شما هم لطف کنید راهنمایی کنید .

fade2black

کاربر سایت
Feb 14, 2007
392
نام
امين
ممنون دوست عزیز !

چه جوری میشه پره ی اینترکولر رو با خود فن کنسول کوپل کرد ؟

لطف میکنید بگید حالا که من نمیتونم از روش 12 ولت کردن استفاده کنم بهترین کار واسه کاهش گرمای کنسولم و مواجه نشدن با 3 چراغ چیه ؟؟
دوست عزیز این کار با اینتر کولر یا فنهای PC شدنی نیست! چون این کار باید تو کارخونه انجام بشه و دقیقا به همین شکل بیرون بیاد. منظور از کوپلینگ اینه که پره ها دقیقا با هم و پشت سرهم قرار بگیرن و در هنگام چرخش همگی با هم و در یک زاویه و زمان استارت بشن و بچرخن. چون در غیر اینصورت میشه حکایت گذاشتن فنهای خارجی که بدلیل عدم هماهنگی با فن کنسول باعث اختلال تو کار همدیگه میشن .
پ.ن: بنظر من شما همون 12 ولت رو انجام بدی+ShorudDivider، کارت حله و واقعا نتیجه خیره کننده ای داره و در ضمن هنوز از این طریق بن شدن اثبات نشده .

Midpoorya

کاربر سایت
Oct 2, 2007
479
نام
پوریا
درشته واقعا اینتر کولر واینجور چیزا واقعا الکی هستن چون بجز اختلال در کنسول هیچ چیزه دیگه ایی ندارن
Emin3mzizou عزیز من بخ شما توصیه می کنم تا می تونی کنسولتو در یه جای باز و خنک بزار همچنین کنسولتو بطور افقی قرار بده تا هوا راحت تر بتونه از دریچه های جانبی کنسولت وارد بشه
همچنین بعد از 3 ساعت بازی با کنسولت اونو خاموش کن و یه مدت استراحت بده حدود 45mشاید تنها کارهایی که بتونی برای کنسولت انجام بدی همینا باشه اگه نخوای بازش کنی و 12 ولت کنی
موفق باشی.

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
Emin3mzizou عزیز من بخ شما توصیه می کنم تا می تونی کنسولتو در یه جای باز و خنک بزار همچنین کنسولتو بطور افقی قرار بده تا هوا راحت تر بتونه از دریچه های جانبی کنسولت وارد بشه
.

همینطور که پوریا گفت قرار دادن کنسول در جای خنک بهترین راه نگهداری کنسوله . من دمای هتسینک رو در دو محیط اندازه گرفتم ، شاید باورتون نشه در محیطی که دماش 5 درجه خنک تر بود دمای هتسینک 10 درجه کمتر بود :eek: . این تغیر دما مخصوصا برای کسانی که از 12 ولت کردن و shorud divider استفاده میکنن بسیار محسوس تره .

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,793
يه کنسول ديگه به جمع dead ها پيوست ، البته کنسول من نه ، کنسول يکی از دوستان که سری ساختش 2007 هست ،
طرف میگه وسط بازی هنگ کرد بعد که يبار دستگاه رو خاموش کرد دباره بازی کرد بازم هنگ کرد
با يه بازی ديگم تست کرده ولی بازم هنگ کرده ، کنسول رو برداشيه 12 ولت هم کرده ولی بازم مشکل داره يعنی اين بار ديگه به بازی نمیرسه و تو همون ارم xbox هنگ میکنه.
مشکل اين هنگ کردنا چيه؟ و چيکار بايد کرد؟ راهی هست برای درست کردنش؟ يا فقط بايد اميدوار بود به سشهوار صنعتی؟

bigam

کاربر سایت
Jul 26, 2007
695
نام
مجتبی
اقا بیشترین دور فن چقدر داریم؟ من یک دونه میخوام قدرتش اندازه جت باشه! بزارم بغل کنسول خیلی باد بده تو;)

Midpoorya

کاربر سایت
Oct 2, 2007
479
نام
پوریا
دوست عزیز اگه خیلی دور فن ها بالا باشه می تونه تو کار دستگاه اختلال ایجاد کنه و کار فن های اصلا دستگاهو رو با مشکل روبرو کنه
می تونید اینکارو بکنید ولی نباید زیاد دور فن بالا باشه

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
يه کنسول ديگه به جمع dead ها پيوست ، البته کنسول من نه ، کنسول يکی از دوستان که سری ساختش 2007 هست ،
طرف میگه وسط بازی هنگ کرد بعد که يبار دستگاه رو خاموش کرد دباره بازی کرد بازم هنگ کرد
با يه بازی ديگم تست کرده ولی بازم هنگ کرده ، کنسول رو برداشيه 12 ولت هم کرده ولی بازم مشکل داره يعنی اين بار ديگه به بازی نمیرسه و تو همون ارم xbox هنگ میکنه.
مشکل اين هنگ کردنا چيه؟ و چيکار بايد کرد؟ راهی هست برای درست کردنش؟ يا فقط بايد اميدوار بود به سشهوار صنعتی؟

این دوست شما بعد از اینکه کنسولش خراب شده 12 ولتش کرده که دیگه فایده نداره ، مشکل هنگ کردن بیشتر از اون دوتا رم جلی هتسینکه.

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
مشکل ایشون با X-Clamp کردن به احتمال خیلی زیاد حل می شه. فقط باید هرچه سریعتر اینکارو انجام بده چون با کنسول خراب اگه زیاد بازی کنه ممکنه دیگه نشه درستش کرد.

استفاده از روش سشوار صنعتی الان یک اشتباه کامل هست اگر کسی انجام بده. شما که انقدر در مسائل خنک کنندگی و مشکلات 360 واردی چطور هنوز اینو نمی دونی؟

در ضمن 12 ولت کردن یا هر روش دیگری پیشگیری می کنن از چراغ قرمز با خراب شدن نه اینکه بعد از اینکه کنسول خراب شد بری 12 ولتش کنی و فکر کنی که درست بشه.

amin_50cent

کاربر سایت
Jul 16, 2006
117
:love:آقا ببخشید ولی میشه ما خودمون x-clamp کنیم دستگاه رو تازه اینکه کامل هم بدونیم چیکار کنیم .. میشه یه راهنمایی بکنید و بگید چه خطراتی میتونه داشته باشه اگه خودمون این کارو بکنیم و آیا اصلا خطری داره اگه خودمون این کارو بکنیم.. ممنون

MAHABCO86

کاربر سایت
Dec 31, 2007
2,081
نام
بهنام
:love:آقا ببخشید ولی میشه ما خودمون x-clamp کنیم دستگاه رو تازه اینکه کامل هم بدونیم چیکار کنیم .. میشه یه راهنمایی بکنید و بگید چه خطراتی میتونه داشته باشه اگه خودمون این کارو بکنیم و آیا اصلا خطری داره اگه خودمون این کارو بکنیم.. ممنون

نه باید یه ادم وارد و اشنا این کار کنه چون کار خیلی سختی بعد از انجام دادن این روش باید بین پیچ ها هیتسینک GPU بالانس باشه کار خیلی سختیه
در ضمن اقا اشکان شما که 360 الایت داری از روش ها کولینک مثل 12 ولت کردن استفاده کردی ؟

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
در ضمن اقا اشکان شما که 360 الایت داری از روش ها کولینک مثل 12 ولت کردن استفاده کردی ؟
من الیت ندارم، و قبلا هم گفته بودم که از هیچ روشی استفاده نکردم.

KhashiMetal

کاربر سایت
Jun 7, 2007
1,396
نام
خشايار
حالا شما دور فنو بگید به اون کار نداشته باشید:p
من يه فن تو پايتخت ديدم كه به پريز برق وصل مي شد ...
اينقدر سرعتش بالا بود كه وقتي مي زاش رو شيشه فنه تكون مي خرد و فنه بالا پايين مي پريد :laughing::laughing:
قيمتش يكم از عقل دور بود واسه يه تك فن :‌ 25.000 تومان
آدرسش هم : طبقه ي زير همكف يه مغازس كه 1000 جر فن داره ...;)
--------------------
در كل كار درستي نمي كني

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر