معرفی روش های cooling و تعمیر سه چراغ قرمز

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
اگه ما کنسولمون رو ولت کردن و shorud divider کنیم ولی پشت کیس و قابشو نبریم(چون تو فروشش با مشکل روبرو میشیم)مسئله ای نداره؟
راستی از چه نو چسبی استفاده کنیم واسه پوشوندن درز ها که تو حرارت بالا ذوب نشن ممنون;)
نه مسئله ای نداره .مگه کوره اهنه که ذوب کنه !!! چسب برق خوبه.
دوستان سلام !

یه سوال : 12 ولت کردن فن های کنسول واسه کاهش گرمای کنسول موثرتره یا استفاده از این اینترکولرهایی که بعد از سوپر کولر اومده و دماسنج داره که دمای کنسول رو رو LCD ش نشون میده و نیم ساعت بعد از خاموش شدن کنسول هم کار میکنه ؟؟

دوست عزیز برای n مین بار میگم که اینتر کولر اصلا تاثیر نداره . حالا میخواد سوپر کولر باشه ، ال سی دی داشته باشه ، آب سرد کن داشته باشه ، 10 ساعت بعد از کنسول خاموش بشه ، بهت 30000 تومنم دستی بدن و ....

Emin3mzizou

کاربر سایت
Sep 9, 2006
2,025
نام
امین
دوست عزیز برای n مین بار میگم که اینتر کولر اصلا تاثیر نداره . حالا میخواد سوپر کولر باشه ، ال سی دی داشته باشه ، آب سرد کن داشته باشه ، 10 ساعت بعد از کنسول خاموش بشه ، بهت 30000 تومنم دستی بدن و ....
دوست عزیز البته این اینترکولر با بقیه ی اینترکولرها فرق داره و خیلی قوی تره .(اینجور که اقا طاهر به من گفتن.) شما تستش کردین اصلا ؟!

میشه یه دلیل قانع کننده و منطقی واسه این حرفتون بیارین .

در ضمن من خودم میخواسم فن های کنسولم رو 12 ولت کنم اما چون احتمال بن شدن میره نمیتونم این کارو بکنم .
حالا این shorud divider که ربطی به بن شدن نداره ؟!! اصلا چقدر تاثیر داره ؟

با تشکر ..... .

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
دوست عزیز البته این اینترکولر با بقیه ی اینترکولرها فرق داره و خیلی قوی تره .(اینجور که اقا طاهر به من گفتن.) شما تستش کردین اصلا ؟!

در ضمن من خودم میخواسم فن های کنسولم رو 12 ولت کنم اما چون احتمال بن شدن میره نمیتونم این کارو بکنم .
حالا این shorud divider که ربطی به بن شدن نداره ؟!! اصلا چقدر تاثیر داره ؟

با تشکر ..... .

اینتر کولرها همشون از نظر کارکرد یکین . دلیلش رو هم میتونی با باز کردن کنسولت بفهمی . بخدا دلیلشو من هزار بار گفتم . خودتم اگه کنسولتو باز کنی و با دقت بهش توجه کنی میفهمی که اینتر کولر یه دلخوشیه واسه اونایی که جرات باز کردن کنسولشونو ندارن.
shorud dividerهم یکی از راههای بسیار موثره که همه میشناسن (البته غیر از ایران)

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
ممنون ولی مهدی جون هر جا دیدم از یه نوع چسب خواص استفاده میکنن و اگه میشه بگو خودت از چه چسبی استفاده میکنی؟ممنون مهدی جون:love:

امین جان همه از چسب برق استفاده میکنن منهم از چسب برق استفاده کردم البته رنگ سفید ;)

Emin3mzizou

کاربر سایت
Sep 9, 2006
2,025
نام
امین
اقا مهدی اگه من فقط shorud divider رو انجام بدم مشکلی که نیست ؟ به تنهایی بدرد میخوره اصلا ؟
چون به همون دلیلی که قبلا گفتم نمیتونم 12 ولت کنم .

اصلا حالا که من نمیتونم 12 ولت کنم بهترین کار واسه کاهش گرمای کنسولم چیه ؟؟

آخرین ویرایش:

amin_50cent

کاربر سایت
Jul 16, 2006
117
آقا جون اگه از بن شدن میترسی و به همین دلیل نمیخوای 12v کنی سیم فن هارو به خود مادر بورد لحیم نکن و سیم فن هارو بکش بیرون از کیس و به یک آداپتور 12 ولت وصلش کن دیگه هم بن نمیشی;)

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
اقا مهدی اگه من فقط shorud divider رو انجام بدم مشکلی که نیست ؟ به تنهایی بدرد میخوره اصلا ؟
چون به همون دلیلی که قبلا گفتم نمیتونم 12 ولت کنم .

این روش بیشترین تاثیرش همراه با 12 ولت کردنه ولی بتنهایی هم موثره .
من که بعید میدونم 12 ولت کردن باعث بن شدن بشه . بنظر من شایعس.

Midpoorya

کاربر سایت
Oct 2, 2007
479
نام
پوریا
من فکر می کنم می تونن کنسول رو بن کنن ولی نه اونایی که از آداپتور برای تامین برقشون استفاده می کنن چون هیچ تغییری در برد کنسول ندادن.
من خوب با چسب محکم کردم تا سیما از فیش بیرون نیان به همه هم پیشنهاد می کنم همین کارو بکنن چون اگه خواستن کنسولشون رو بفروشن بتونن به حالت اول برش گردونن.
چسب برق هم خیلی در مقابل حرارت مقاوم براش مشکلی پیش نمی آد.

MOHAMMAD369

کاربر سایت
Mar 5, 2007
679
نام
محمد
سلام
من قبلا براي خنك كردن دستگام از دو تا فن pc پشت دستگاه استفاده ميكردم . به نظر خودم خوب بود ولي از وقتي كه 12v كردم فنها رو خيلي تاثيرش بيشتر شده .

من فنها رو از طريق پاور pc 12v كردم كه بعد از خاموش كردن دستگاه هم اونا روشنه >
2rneogk.jpg

12v + shorud divider بهترين روش براي كنسول شماست ... :love:
2wbt4ly.jpg

LEERY

کاربر سایت
Jan 16, 2008
2,833
نام
رامين
اما من از نكست جن شنيدم كه ماكروسافت ميتونه از روي فن 12 ولت دستگاهو بن كنه :eek:من كه ميترسم:blushing:.چرا اينتر كولر فقط يك دلخوشيه اون هم با اون قيمتش؟:confused:.
راستي من به اونهايي كه هنوز 360 نخريدم توصيه ميكنم نخرن چون تو سايت وست گيم نوشته بود مايكروسافت گفته كه قراره 360 هايي بزنه كه ديگه مشكل گرمايي نداره.

fade2black

کاربر سایت
Feb 14, 2007
392
نام
امين

با اجازه مهدی جان، هر نوع فن حتی اگه جت فن هم باشه بازم کار خاصی رو نمیتونه انجام بده فقط ذر یه صورت که حتما پره اش با خود فن کنسول کوپل شده باشه .
آقا جون اگه از بن شدن میترسی و به همین دلیل نمیخوای 12v کنی سیم فن هارو به خود مادر بورد لحیم نکن و سیم فن هارو بکش بیرون از کیس و به یک آداپتور 12 ولت وصلش کن دیگه هم بن نمیشی
البته امین جان هنوز بطور قطع این قضیه بن شدن از طریق 12 ولت تایید نشده. اما چیزی که نباید فراموش بشه اینکه حتی با تغذیه فنها از یه منبع خارجی مثل آداپتور (با فرض درست بودن این ادعا)، مایکروسافت با کمک IC بکار رفته در مین کنسول و بدلیل اختلاف ولتاژ ایجاد شده در شرایط کار به این موضوع پی میبره (این داستان متاسفانه مثل اینکه از این قرار).

*Mohammad*

کاربر سایت
Mar 6, 2007
674
نام
محمد
سلام
اقا مهدی من یه فن به بغل 360 (در حالت افقی ) اضافه کردم. این فن رو به طرفی نصب کردم که هوا رو به داخل بکشه.البته ناگفته نماند که rpm فن بسیار بالاست .(این فن رو از روی گرافیک سوختم باز کردم) به نظر شما مشکلی نداره؟

1-20080219133845.jpg
[/URL][/IMG]

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر