معرفی روش های cooling و تعمیر سه چراغ قرمز

Navid

?Can I Play Daddy
کاربر سایت
Feb 5, 2006
3,836
نام
نوید
فنت سوخته؟
قابل تعمیر!
قابل تعمیریرش که قابل تعمیره ولی یکم سخته
شما الان به دو روش میتونین این کار را انجام بدین:
روش اول:
باید پلاستیک رویی(جلوی فن)شکسته بشه،بعد خیلی ریز و تخصصی اون پلاستیک را در بیاری تا برد اصلی فن پیدا باشه
حالا میرسه کار اصلی که من بعید میدونم بشه انجامش داد:
بتونی خود مدارو در بیاری!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اگه تونستی در بیاری درستش کن.

روش دوم:
بعد از انجام روش اول احتمال زیاد پایه های پلاستیکی دور فن شما شکسته ، پس مصدوم آمادست
در این روش شما کاملا خونسردی خودتونا حفظ میکنین ، به خاطر تلاش به خودتون تبریک میگین
تلفن را بر میدارین به nextgen یا کسایی که کنسول تعمیر میکنن زنگ میزنین و یک فن نو میخرین
:-"
آمار نشون داده اغلب بچه هایی که دچار این مشکل شدن راه دوم را انتخاب کردن

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
نخیر مثل اینکه این 12 کردن بساط شده آقا مهدی فکر کنم باید راه تشخیص مثبت منفی را به وسیله این اوومتر معمولی ها بزاری

مگه دوباره مشکلی واستون پیش اومده :confused: ولی باور کنید جابجایی سیم مثبت با منفی یا بلعکس هیچ مشکلی پیش نمیاره . اصلا دلیلی برای سوختن فن در این حالت وجود نداره ، تنها حالتی که با جایجایی فنها پیش میاد اینه که فن کار نمیکنه . البته نه برای همیشه :cheesygri بلکه همون لحظه ;)

Navid

?Can I Play Daddy
کاربر سایت
Feb 5, 2006
3,836
نام
نوید
اجازه بدین من در ادامه حرف های آقا مهدی یه چند تا نکته را بگم که فنهاتون نسوزه

تقریبا همه ما میدونیم که برد کنسول 360 بسیار حساسه و احتیاج به یه خنک کننده داره ،من دیشب مغازه یکی از دوستام بودم یه کولر 3 فن آورده بود،من امتحانش کردم در مقایسه با وقتی که فن 12 ولته شاید بگم قدرتش نصفه
پس نتیجه میگیریم بهترین روش فعلا 12 ولت کردنه
ولی متاسفانه این روش مثل اینکه کار دست بعضی از بچه ها از جمله خودم داده پس برای اینکه خدایه ناکرده بلایی سر فنهاتون نیاد من چند تا نکته خیلی ریز میگم

برد 360 بسیار حساسه و حرارت زیاد ممکنه خرابش کنه پس اگه میخواین از برق داخل کنسولتون برای 12 ولت کردن استفاده کنین تنها وقتی از این روش استفاده کنین که دست و پنجتون خیلی تمیز باشه و سعی کنین از هویه 20 وات استفاده کنین تا به برد کنسول آسیبی نرسه

من به شخصه چون همچین ریسکی را نمیتونم قبول کنم از روش دوم یعنی استفاده کردم یعنی از منبع خارجی برای تامین برق فنها استفاده کردم چون هم راحت تره هم همینطور که مهدی خان قبلا گفته میتونین بعد خاموش شدن کنسول اون را خاموش کنین تا هوای داخل کنسول کاملا تهویه شه
ولی ولی ولی .........................................
خیلی خیلی خیلی مواظب باشین وقتی میخوان سیم اداپتور را به فن وصل میکنین(اداپتور روشن) سیمها به هم نچسبه جون بدون شک فن میسوزه سعی کنین فن را از جاش در بیارین و بیرون از کنسول این کارو انجام بدین تا ازادی عمل بیشتری داشته باشین
منم خودم میدونم که جابه جایی مثبت و منفی آسیب زیادی نمیرسونه ولی از قدیم میگن مار گزیده از ریسمون سیاه و سفید میترسه پس لطف کنین مواظب مثبت و منفی ترانس و فن باشین تا مشکلی پیش نیاد
;)

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
نمیدونم چرا تشخیص دادن چهارتا سیم از هم اینقدر مسئله ساز میشه

The RED and BROWN wires are the positive ones. The BLUE and BLACK wires are the ground

همین طور که مهدی جان گفتند عوض کردن مثبت منفی نباید تاثیر منفی داشته باشه
تا اونجایی که من در فن ها دیدم .

Navid

?Can I Play Daddy
کاربر سایت
Feb 5, 2006
3,836
نام
نوید
من یه سوال داشتم
از کجا میشه فهمید گرمای کنسول چقدره؟ و این گرماش طبیعیه یا نه؟
اصلا میخوام بدونم چطور میتونم دقیق گرمای تو کنسولمو پیدا کنم !

W00T1991

کاربر سایت
Feb 5, 2007
1,588
نام
محمد
سلام
اقایون من چیکار میتونم بکنم برای حل مشکل شل شدن پایه های gpu ?
یه راه درست درمون بدین
!!!
راستی اگه من روش پاککن رو استفاده کنم مشکلی پیش نمیاد ؟

Navid

?Can I Play Daddy
کاربر سایت
Feb 5, 2006
3,836
نام
نوید
من یه سوال داشتم
از کجا میشه فهمید گرمای کنسول چقدره؟ و این گرماش طبیعیه یا نه؟
اصلا میخوام بدونم چطور میتونم دقیق گرمای تو کنسولمو پیدا کنم !

اقا خداوکیلی یکی تحویل بگیره جواب سوال منو بده
ممنون میشم ازتون

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
تنها راهش اینه که یدونه از این دستگاهه ای تخیلی بهش وصل کنی که دمای دستگاه رو نشون میده.

فکر نکنم گیر بیاد.

Navid

?Can I Play Daddy
کاربر سایت
Feb 5, 2006
3,836
نام
نوید
ببخشید ها
Super coler بهتره یا inter coler یا 12 ولت کردن؟
مرسی:love:

من همون روزی که کنسول خریدم درشو باز کردم و با 2 تا آداپتور 12 ولی 1 آمپری فن ها را مستقیم کردم دستگاهم داغ نمیکنه(یعنی فکر کنم داغ نمیکنه چون وقتی کار میکنه بدنش داغ نمیشه و اصلا هم باد داغ بیرون نمیده)
در ضمن با این کار میتونی وقتی دستگاهتو خاموش میکنی چند دقیقه بعد فن هاتو خاموش کنی تا هوای گرم تو کنسولتو کاملا تهویه کنه

prancE 3

کاربر سایت
Mar 20, 2007
269
میخواستم خدمت دوستانی که فن کنسولشون سوخته عرض کنم که این فنها قابل تعمیر نیستن و بجای اینکه
با هزینه بالا این فن رو عوض کنید میتونید از فنهای سی بی یو های ای ام دی استفاده کنید که هم ارزانترن
و هم دورشون بالا هست فقط باید 12 ولت بشن و سیم دور فن رو یکسره کنید و اندازشون هم خیلی مناسبه
قیمت فنهای خود کنسول 25 تا 30 تومن هست ولی فنهای سی بی یو 3 تومن بیشتر نیست که رو هم
میشه 6 تومن
اگر امکانش بود عکس هم میزارم
موفق باشید

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
میخواستم خدمت دوستانی که فن کنسولشون سوخته عرض کنم که این فنها قابل تعمیر نیستن و بجای اینکه
با هزینه بالا این فن رو عوض کنید میتونید از فنهای سی بی یو های ای ام دی استفاده کنید که هم ارزانترن
و هم دورشون بالا هست فقط باید 12 ولت بشن و سیم دور فن رو یکسره کنید و اندازشون هم خیلی مناسبه
قیمت فنهای خود کنسول 25 تا 30 تومن هست ولی فنهای سی بی یو 3 تومن بیشتر نیست که رو هم
میشه 6 تومن
اگر امکانش بود عکس هم میزارم
موفق باشید

این کار شما رو یکی انجام داده بود ولی کنسولش تا حد ذوب شدن داغ شده بود چون فنها روی محفظه پلاستیکی کامل چفت نشده بود و هوا رو کامل نمیکشید . بهر حال کار خطرناکیه حسن:eek:

Navid

?Can I Play Daddy
کاربر سایت
Feb 5, 2006
3,836
نام
نوید
مهدی راست میگه
من اول این کار و کردم ولی کنسول بسی ( در سطوح بازی های ملی ) شروع به داغ کردن میکنه
منم چون دوست نداشتم دوباره 420000 تومان پول بدم ترجیح دادم 25000 تومان بدم پس به آقا طاهر گفتم و ایشون لطف کردن و یه فن برام فرستادن که باید ازشون تشکر کنم

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر