مصاحبه:آدام باتی از انتقالش به ژاپن و دگرگونی PES 2019 میگوید

.:Ranger:.

کاربر سایت
Jan 18, 2010
2,296
نام
فرهاد
photo_۲۰۱۷-۱۲-۱۴_۰۸-۴۹-۰۲.jpg

"ما میخواهیم در چند سال آینده طرفداران فوتبال را شگفت زده کنیم با تغییرات خاصی که از یک عنوان سالانه انتظار نمیرود."
این بخشی از صحبتهای "آدام باتی" مدیر سابق برند PES در اروپا با وب سایت Games Radar است که به تازگی از این پست کنار گذاشته شده و به خواست کونامی به تیم سازنده PES در ژاپن و شهر توکیو پیوسته تا با ایده ها و ارتباطات عمیقی که با طرفداران این سری در شبکه های اجتماعی دارد و به خوبی از خواسته هواداران و بازخوردهای آنها آگاه است بتواند بهتر و بیش از پیش تکامل و بلوغ و پیشرفت را به این سری تزریق کند کما اینکه در این چند سال اخیر سری بازیهای PES پیشرفتهایش را مدیون این شخص بوده و با انتخاب او در سال 2013 به عنوان مدیر این برند در اتحادیه اروپا، ایشان چندین برنامه کلیدی توسعه بازی را از دیدگاه منتقدین به نمایش گذاشته که از نوامبر سال گذشته تا به کنون به دست آمده است و این موفقیت ها در سری باعث شده تا او به سرعت به سوی بخشهای بالاتر و مهم تر سوق داده شود تا جایی که امروزه به عنوان یکی از اعضای کلیدی استودیوی PES Productions انتخاب شده است تا تصمیماتش پس از کارگردان بازی (سان ماسودا) بر روی PES 2019 و عناوین پس از آن تاثیر مستقیم بگذارد.

در ادامه صحبتهای این شخص را با Ben Wilson خبرنگار وبسایت GamesRadar+ خواهید خواند

GR: تبریک میگیم برای انتقال به ژاپن، چگونه نقش اساسی شما روز به روز تغییر میکند؟

AB: با تشکر، به طور کلی هدف از انتقال این است که در تیم ژاپن با نظارت بر همه چیز که پیش از این داشتم یکپارچه باشم ولی نقش فعال تری در روند تصمیم گیری داشته باشم، من مشتاقم تا تیمهای جهانیمان را با هم متحد سازیم و در صورتی که در آنجا (ژاپن) مستقر باشم بسیار کار آمد خواهم بود، این یک پروژه دو ساله است و چیزیست که من علاقه دارم تا بیشتر از این فرصت استفاده کنم

GR: چه زمانی شروع می کنید؟

AB:بدون درنگ، اولین روز کاری من در توکیو 18 دسامبر است بنابر این یک حرکت بدون وقفه خواهد بود!

GR: شما چه اثرات قابل ملاحضه ای بر روی بازی PES 2019 خواهید گذاشت که باعث شود به سمت جلو حرکت کند؟

AB: دشوار است در این هنگام بگویم با این حال دلیل آنکه من میروم این است که آن را یک مرحله بسیار مهم برای سری PES میدانم، تغییرات قابل توجهی در نحوه تولید بازی وجود دارد و آنچه که ما به عنوان یک بسته ارائه میدهیم. این بزرگترین تغییر برای محصول ما در این سال هاست، چیزی که ما با PES 2018 آن را شروع کردیم. همانطور که در ابتدای سال جاری گفتیم ما میخواهیم در چند سال آینده طرفداران فوتبال را شگفت زده کنیم با تغییرات خاصی که از یک عنوان سالانه انتظار نمیرود.

GR: شما به طور واضح اشاره کردید که PES 2018 تنها ویژگی های جدیدی را به نمایش نمیگذارد، اما آیا شما یک یا دو اولویت برای توسعه در ذهن دارید؟

AB: بله، خیلی زیاد! ما میخواهیم بازی ای بسازیم که همیشه در ابتدا طرفداران را ترغیب کند، در عین حال به بازیکنانی که اهل PES نیستند اجازه دهد راه را به سری باز کنند. برای انجام این کار ما نیاز به تغییرات بزرگی داریم که تنها به روند بازی خلاصه نشود. من بسیار افتخار میکنم که آن بازی چگونه بازی ای بشود. من اعتقاد دارم این بهترین تجربه بازی فوتبالی ای هست که ما تا کنون ساخته ایم. ولی ما به همین استانداردهای بالا برای تمامی نقاط دیگر نیاز داریم، ما میخواهیم از پیشتازان صنعت باشیم، این چیز آسانی است که میتوان گفت. اما ما بیش از همیشه نسب به آنچه که برای رسیدن به این امر نیاز داریم آگاه هستیم، ما به فداکاری های بزرگ و خوبی نیاز داریم ولی همه آنها پس از آنکه بازی معرفی شود حساس میشود که در آن هنگام بسیار هیجان انگیز است.

GR: شما PES 2018 و به طور کلی بازار فوتبال را چگونه ارزیابی میکنید؟ با توجه به اینکه 3 ماه از عرضه آن میگذرد

AB: به طور کلی این موفقیت بزرگی بوده است، جایی که رشد ما در تعدادی از بازارها دیده شده. در کشورهایی مانند فرانسه و اسپانیا رشد فوق العاده ای را تجربه کرده ایم. همانگونه که نسخه Steam برای نخستین بار در سطح مورد نیازی قرار دارد، که در مقایسه با PS4 بهتر است. انتقال از آخرین نسل به نسل فعلی در سال جاری بسیار مثبت بوده است چرا که طرفداران و کاربران جدیدی را به سمت PES در پلتفرمهای جدید جذب کرده است. در آمریکای لاتین و آسیا PES حکمفرمای بازیهای فوتبالی باقی مانده است. و این موفقیتهای پی دی پی در این چند سال ادامه خواهد داشت.

با این حال موفقیت واقعی مقدار کاربران فعال در روز است که به طور قابل توجهی بیشتر از سال گذشته می باشد. ما مدهای بیشتری مانند Random Selection Match و یک مد PES League یکپارچه و همچنین حالت بسیار محبوب 3 به 3 را اضافه کردیم که همه اینها باعث شده تا کاربران بیشتری به صورت مداوم PES را بازی کنند و دلیلی برای ورود به سیستم در هر روز داشته باشند

برخی از چیزهایی که ما میتوانیم بر اساس بازخورد هواداران بهتر انجام دهیم وجود دارد. به روز رسانی هایی که منتشر میکنیم برای بسیاری به اندازه کافی سریع نبوده ایم(هواداران بر این باورند که ما نتوانستیم). من واقعن به Master League متعهد هستم، ما نمیخواهیم طرفداران فکر کنند که تجربیات بخش تک نفره را فراموش کرده ایم، و آگاه هستند که ما به چه تغییرات قابل توجهی برای نحوه برخورد با آنها نیاز داریم، در حالی که MyClub بیشترین مد قابل بازی را دارد ولی یکی از آنهاست که بازخوردهای زیادی از آن به دست میاوریم، هدف ما این است که اطمینان به دست بیاوریم که در هر زمان و با فداکاری ها از همه مدها پشتیبانی کنیم.

GR: کمی در مورد جایگزین خود بگویید...

AB: مدیر جدید نام تجاری PES در اتحادیه اروپا Lennart Bobzien است و من واقعن برای او خوشحال هستم. او پیش از PES 2015 بخشی از تیم PES بوده و به مدت سه سال هم در تیم من بسیار با دقت کار کرده است، اخیرا او بر روی تحرکات کسب و کار PES League متمرکز شده، به اندازه ای که به طور چشمگیر در صحنه eSports (ورزشهای الکترونیکی) رشد کرده است. او اکنون به سمت تحول بیشتر نشان تجاری حرکت میکند و به دنبال هر گونه فعالیت و فرصتی در سراسر اروپا میباشد و به من در رابطه با بازارهای محلی، و Andre Bronzoni در ایالات متحده و آمریکای لاتین کمک کرده است. با این که من مسولیتهای بیشتری را در ژاپن برعهده میگیرم، عموم مردم و طرفدارها باز هم چیزهای زیادی را از من میبینند (متاسفانه)، اما شما "لنی" را فعال تر از گذشته خواهید دید. هم در عموم و هم در پشت صحنه.

GR: خارج از سبک فوتبال چه بازی ای را در سال انجام میدهید؟

AB: اولین شغل من در زمینه بازیهای ویدیویی در Ubisoft بود و اولین عنوانی که بر روی آن کار کردم Assassins Creed 2 بود، از آن زمان این سری همیشه جایگاه ویژه ای در دل من داشته است. چیزی که تیم Assassins Creed Origins ساخته اند باورنکردنی است، آنها بازی ای عرضه کرده اند که همه لحظات سنتی AC را به نمایش میگذارد، و یک جهان باز شگفت انگیز را ارائه میدهد که من نمیتوانم صبر کنم، من نتوانستم آن را زیاد بازی کنم با اینکه خواسته ام، اما به اندازه کافی میدانم که این بازی مورد علاقه امسال من است

GR: در زمان خود بر روی چه دست آوردهایی در اروپا تکیه میکنید؟

AB: چیزی که موجب شد من تغییرات در سری را احساس کنم. پس از یک زمان طاقت فرسا در دوران PS3 و X360 ما پس از PES 2014 با یک جو بسیار منفی رو به رو شدیم، سپس PES 2015 یکی از سخت ترین لحظاتی بود که ما با آن رو به رو شدیم اما ما میدانستیم که یک محصول عالی داریم، ما در آن زمان شجاعت به خرج دادیم و تاریخ انتشار را در سال بعد تغییر دادیم تا برای تیم سازنده وقت بخریم که بهترین پاسخ را برای تصورات منفی ای که به مدت یک سال تمام ما را دنبال میکرد بسازند. تقریبن با هر کس که در این روزها صحبت میکنم به من میگوید که بهترین تجربه را در زمین با PES دارد، که من اعتقاد دارم سخت ترین مرحله است. با اینکه اکنون کاملا مستحکم است ما میتوانیم بر روی ساخت یک محصول سراسر باورنکردنی برای طرفداران فوتبال در جهان تمرکز کنیم. اگر پیش از 2014 به من میگفتید در این شرایط قرار میگیریم خیلی مشکوک میشدم، که نشان میدهد چه لحظه تاثیر گذاری بوده است. حالا که به آن نگاه میکنم تجربه خیلی قابل قبول و راضی کننده ای بوده. مدیریت بر این باور است که PES به یک بازی خوب نزدیک است و به ما پلتفرمی دادند تا هر چیز جدید و هیجان انگیزی را بسازیم.

منبع: 'We want to shock fans every year!': Konami's football boss on how his move to Japan will transform PES 2019 | GamesRadar+

آخرین ویرایش:

PEDRAMGOLCHIN

کاربر سایت
Jun 11, 2007
4,819
نام
پدرام
آدام عاشق مسترلیگ هستش، امیدوارم کلید کنه روی ژاپنیها تا بلکه یه تکونی به این مد بدن
واقعا حرکت خیلی مثبتی بود ،کسی که سالهاست فیدبک طرفداران رو میبینه و نظراتش برای تیم سازنده میتونه بازی رو به ایده آل ما نزدیک کنه

ADU_Tank

کاربر سایت
May 26, 2011
1,269
نام
Ali
PES 18 از خیلی جهات پیشرفت زیادی داشته و بعضا با شماره های قبلی قابل مقایسه نیست.
این تغییر هم یک شبه نبود و میشه گفت از همون سال 2013 شروع شده و کم کم تغییرات رو در طول سال ها روی این سری میشه دید. اما نقطه تلاقی اوج تغییرات در همین شماره اتفاق افتاد که این سری رو از رقیب خودش جلو انداخت و اون رو پخته تر کرد.
یکسری تغییرات جزئی در هوش مصنوعی و انیمیشن ها میتونه اون رو حتی بهتر کنه که امیدواریم در شماره بعدی شاهدش باشیم.

کاربر سایت
Jan 18, 2010
2,296
نام
فرهاد
امسال توی زمین واقعن پیس زیبا و طبیعی کار شده که البته برخی مشکلات رو هم داره... از ضعفهایی در هوش مصنوعی تا ضعفهایی در روند ضد حمله کردن و برخی کات سینها که از چند سال پیش دست نخورده باقی موندن...
یکی از مواردی که علاوه بر فیزیک و گرافیک و انیمیشن و استایل بازیکنان خیلی پیشرفت کرده امسال واکنش دروازه بان به شوتهای متفاوت هست که تا به حال چنین واکنشی توی بازیهای فوتبالی پیش از این دیده نشده بود

از طرفی در بخش بیرون از زمین همونطور که در تاپیک بازی بارها صحبت شده پیس بسیار ضعیف هست... از واکنش تماشاگرها و شعارهاشون گرفته تا نبود نیمکت نشینان واقعی و مربی و جزییاتی که در فوتبال واقعی زیاد دیده میشه... البته اونطور که آدام باتی گفته قصد دارن به استانداردهای سطح بالا در تمام بخشها برسن که اگر این چنین بشه برای طرفداران سری خبر خوبی خواهد بود . اگر چند سال پیش رو نگاه کنیم میبینیم که سازنده بیشتر حرف میزد تا اینکه عمل کنه...ولی از 2015 به این طرف هر سال با پیشرفتهایی که در بخش بصری و گیم پلی بازی داره انجام میده من امید دارم که سالهای بعد واقعن پیس یه چیز افسانه ای مانند PES 6 میشه

گذر زمان همه چیز رو مشخص میکنه باید صبر کرد و دید

Romell

عضو تحریریه
Sep 21, 2007
4,765
نام
امین
دست شما واقعا درد نکنه فرهاد گرامی و ممنون از ترجمه ای که کردین و صحبت های بتی واقعا امیدوار کننده بود و از صحبت هاش میشه حدسیاتی زد و برداشت هایی کرد .

مجموع صحبت های بتی این هستش که میخوان به کلیت بازی ! و مد های بازی توجه ویژه ای کنن و قشنگ از صحبت هاش مشخصه که بخش مستر لیگ در سال آینده به احتمال زیاد دچار تحولات اساسی میشه و مد های بازی یه تکونی میخورن و کلا میخواد بازی رو پر محتوا تر کنه و کاملا میشه از صحبت هاش متوجه شد و همین طور بخش مای کلاب رو هم فکر کنم یه تغییرات خوبی توش بده !

درباره آپدیت های بازی هم مثل این که میخواد یه کار هایی بکنه و ساپورت بازی رو بیشتر کنه .

کلا نوع صحبت هاش میشه این طور برداشت کرد که میخواد توسعه بازی رو در قسمت هایی دچار تغییرات اساسی بکنه و بازی رو از این ناقص بودن و نصفه نیمه بودن در بیاره و یه طورایی میخواد پکیج بازی رو کامل تر کنه . جایی که گفت ما گیمر های بخش آفلاین رو فراموش نکردیم به شدت امیدوار کننده بود و تو نسخه 2018 توجه تیم سازنده روی بخش آنلاین و مد های آنلاین بود و فکر کنم نسخه 2019 علاوه بر توجه به بخش آنلاین توجه ویژه تری به مد های آفلاین داشته باشه .

کلا بازی یه قسمت هایی هست سال هاست که کاملا به حال خودش رها شده مثل بخش صدا گذاری و مد های بازی و حواشی بازی که با رفتن بتی به استدیوی سازنده به احتمال زیاد تغییرات گسترده ای در روند توسعه ساخت بازی صورت میگیره !

به گفته خودش هم دخالت بیشتری میتونه در روند ساخت بازی داشته باشه ! صحبت هاش یه طورایی مشخصه که مشاور و معاون کارگردان بازی هستش و نظارت بر روند توسعه ساخت بازی داره و همین طور ایده های خودش رو میتونه در روند ساخت بازی پیاده سازی کنه .

نیمه پر لیوان رو بهش یه نگاهی بیندازیم واقعا میشه به نسخه های بعدی خیلی خیلی امیدوار بود و فعلا بذاریم با همین نیمه پر لیوان سر کنیم و نیمه خالی لیوان رو فعلا کاری بهش نداشته باشیم و نا امید نباشیم .

رفتن آدام بتی به استدیوی سازنده واقعا میتونه خیلی چیز ها رو عوض کنه ، خیلی چیز ها رو .

کاربر سایت
Jan 18, 2010
2,296
نام
فرهاد
دست شما واقعا درد نکنه فرهاد گرامی و ممنون از ترجمه ای که کردین و صحبت های بتی واقعا امیدوار کننده بود و از صحبت هاش میشه حدسیاتی زد و برداشت هایی کرد .

مجموع صحبت های بتی این هستش که میخوان به کلیت بازی ! و مد های بازی توجه ویژه ای کنن و قشنگ از صحبت هاش مشخصه که بخش مستر لیگ در سال آینده به احتمال زیاد دچار تحولات اساسی میشه و مد های بازی یه تکونی میخورن و کلا میخواد بازی رو پر محتوا تر کنه و کاملا میشه از صحبت هاش متوجه شد و همین طور بخش مای کلاب رو هم فکر کنم یه تغییرات خوبی توش بده !

درباره آپدیت های بازی هم مثل این که میخواد یه کار هایی بکنه و ساپورت بازی رو بیشتر کنه .

کلا نوع صحبت هاش میشه این طور برداشت کرد که میخواد توسعه بازی رو در قسمت هایی دچار تغییرات اساسی بکنه و بازی رو از این ناقص بودن و نصفه نیمه بودن در بیاره و یه طورایی میخواد پکیج بازی رو کامل تر کنه . جایی که گفت ما گیمر های بخش آفلاین رو فراموش نکردیم به شدت امیدوار کننده بود و تو نسخه 2018 توجه تیم سازنده روی بخش آنلاین و مد های آنلاین بود و فکر کنم نسخه 2019 علاوه بر توجه به بخش آنلاین توجه ویژه تری به مد های آفلاین داشته باشه .

کلا بازی یه قسمت هایی هست سال هاست که کاملا به حال خودش رها شده مثل بخش صدا گذاری و مد های بازی و حواشی بازی که با رفتن بتی به استدیوی سازنده به احتمال زیاد تغییرات گسترده ای در روند توسعه ساخت بازی صورت میگیره !

به گفته خودش هم دخالت بیشتری میتونه در روند ساخت بازی داشته باشه ! صحبت هاش یه طورایی مشخصه که مشاور و معاون کارگردان بازی هستش و نظارت بر روند توسعه ساخت بازی داره و همین طور ایده های خودش رو میتونه در روند ساخت بازی پیاده سازی کنه .

نیمه پر لیوان رو بهش یه نگاهی بیندازیم واقعا میشه به نسخه های بعدی خیلی خیلی امیدوار بود و فعلا بذاریم با همین نیمه پر لیوان سر کنیم و نیمه خالی لیوان رو فعلا کاری بهش نداشته باشیم و نا امید نباشیم .

رفتن آدام بتی به استدیوی سازنده واقعا میتونه خیلی چیز ها رو عوض کنه ، خیلی چیز ها رو .

خواهش میکنم امین گرامی، دیدم این صحبتهای مهم رو هیچ سایتی قرار نداده و مانند رفیقمون فیفا نیست که حتی کوچ ترین و بی ارزش ترین خبری هم حتی ازش میاد سایتها همه پوشش میدن دیگه خودم دست به کار شدم... به هر حال دنیا چرخ و فلک هست و هیچ گاه ماه پشت ابر نمیمونه;)

در مورد همه حرفات موافقم

PES الان در بخش محتوا خیلی ضعیف هست و فکر میکنم این مورد رو پیشرفت بدن برای مدتی طرفدارهای این سری دیگه از این دید نگرانی ای نخواهند داشت، PES الان داره هر سال درون مستطیل سبز پیشرفتهای شگفت انگیزی میکنه که البته بازم میگم مشکلاتی هم داره در همین مورد ولی مشکلاتی هستند که تلاش کنن برطرف میکنن، به نظرم زرق و برق فیفا رو در بخش کات سینها و دوربینها و بیرون از زمین بهش اضافه کنن تا اندازه زیادی کمبودهاش در بخش محتوا جبران میشه... مدهای تک نفره مثل ML و BAL هم که به نظرم باید از ریشه نابودش کنن و دوباره برنامه سازی کنن براش تا پیشرفت اساسی رو درش ببینیم... در زمینه آپدیتها هم واقعن من با بقیه طرفدارها که انتقاد کردند موافقم، الان PES 2018 به جز آپدیت روز نخست دو آپدیت داده فقط که به نظرم برای بازی ای که میخواد سال به سال پیشرفت کنه خیلی خیلی کم هست این در حالی هست که بازی FIFA بالای 10 آپدیت داده و این نشون میده پشتیبانی کونامی ضعیف هست و در همین مصاحبه آدام چندین بار از واژه فداکاری استفاده کرده که به گمونم خطاب به کونامی هست چرا که همونطور که خودتم میدونی کونامی سرمایه گذاری زیادی نمیکنه بر روی بازی که بزرگ ترین سرمایه گذاری مربوط میشه به تعداد نفراتی که بر روی ساخت بازی کار میکنن و امیدوارم آدام فشار بیاره که تیم سازنده رو کارکنانش رو به میزان دو برابر در حال حاضر زیاد کنن تا نتیجش رو هم ببینن...

ولی در کل اینکه این شخص داره میره تا مستقیمن بر روی بازی نظاره گر باشه و تصمیماتی براش بگیره چشم انداز تمامن مثبتی رو میشه نسبت بهش داشت

WCW

کاربر سایت
Nov 5, 2007
4,810
نام
کثافت
نمیشد اونا از ژاپن زودتر میرفتن امریکا یا اروپا ادام روشون نظارت کنه ؟! نزدیک بودن ادام میتونه خیلی موارد تغییر بده احتمالا دیگه رفته واسه اقامت دایم تو ژاپن سریع کونانی فرستادتش بره ژاپن که بتونن تغییرات زیاد کنن

Mbox

کاربر سایت
Nov 11, 2006
1,314
نام
مجید
من بعید میدونم دیگه بتونن برسن فاصله شون خیلی زیاد شده تو تقریبا همه موارد فروش لیسانس قرارداد ها درامد گیم پلی گرافیک مسابقات esports
وضعیت فروششون که مهمترین چیز هست هم تعریفی نداره حتی توی ژاپن که بهترین بازارشون بوده کاملا قافیه رو باختن و این باعث میشه حجم سرمایه‌گذاریشون هم کمتر شه خصوصا در مقابل رقیبش که داره پول رو پاره میکنه و درنتیجه هیچ محدودیتی برای خرج کردن منابع نداره
بهترین این سری we do it بود در سال 2002 یادش بخیر.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر