مشکل روشن نشدن رندوم لپ تاپ Asus G531GT

faraz81

کاربر سایت
Aug 20, 2011
28
نام
فراز
ضمن عرض سلام و خسته نباشید. بابت همۀ زحماتتون ممنون.

راستش من این لپ تاپ رو از دیوار خریدم بصورت دسته دو. بصورت رندوم بعضی اوقات که دکمۀ پاور رو فشار میدم، هیچ اتفاقی برای لپ تاپ نمیوفته و تصویری نمیده و روشن هم نمیشه و چراغ پاورشم روشن نمیشه. منتها وقتی کول پد رو در این حالت بهش وصل میکنم، فن های کول پد کار میکنن ولی خود لپ تاپ اصلاً. یا مثلاً از کیبورد اکسترنال استفاده میکنم یا موس، هر دو نورپردازی RGB دارن ولی وقتی لپ تاپ تو این حالته، اصن نورهاشون روشن نمیشه. مجبورم 20-30 ثانیه دکمۀ پاور رو نگه دارم و خاموش کنم لپ تاپ رو و دوباره که پاور رو میزنم لپ تاپ بدون مشکل بالا میاد. اکثر اوقات بدون مشکل روشن میشه و چراغ پاور هم بهمراهش ولی گهگاهی و بصورت نامنظم وقتی دکمۀ پاورو فشار میدم، بالا نمیاد حتی لوگوی ایسوس و تصویر هم طبیعتاً نمیده. باطری لپ تاپم هم اینترناله. ظاهر شدن این مشکل هیچ نظم خاصی نداره و کاملاً رندوم ایجاد میشه. همۀ درایورهاشم نصب کردم و بایوس هم به آخرین ورژن آپدیت شده.

یبار که بردم پیش مغازه ای که واسطۀ من در سایت دیوار از این لپ تاپ خریده بود، چند روز لپ تاپ پیشش بود و کلی روشن خاموش کرد ولی این مشکل پاورش اصلاً دیده نشد توسط این شخص و بهم گفت که احتمالاً مشکل از محافظ برقیه که ازش استفاده میکنی ولی من محافظ رو هم برداشتم و چند روز بدون مشکل روشن شد ولی باز دیشب مشکل دوباره ظاهر شد. لپ تاپ من سه شاخه ست کابل شارژش و به یک چندراهی HUntkey PZB404 وصلش کرده بودم و چند راهی هم به محافظ برق دیواری وصل بود. بعید میدونم مشکل از چند راهی هم باشه چون دو لپ تاپ قبلیم هم به همین چند راهی وصل بودن و بدون مشکل روشن میشدن. چون اکثر اوقات به برق وصل بوده و شخصاً فقط یبار بدون اتصال به برق و با باطری روشنش کردم، نمیدونم بدون برق هم این مشکل ممکنه پیش بیاد یا نه. به گارانتی سازگار هم زنگ زدم و گفتن که نمیشه لپ تاپ مثلاً 3 روز پیش ما باشه و هی چک کنیم که ببینیم کی این مشکل شما ظاهر میشه... لپ تاپ هم تا برج آخر 2021 گارانتی داره ولی مسئله اینه که گارانتی هم زنگ زدم و مسئول بخش فنیشون گفت نمیتونم 3 روز لپ تاپت رو نگه دارم و هی تست کنم و فلان. چون من بهش گفته بودم وقتی یه مدت با لپ تاپ کاری ندارم (مثن 2 روز) و روشنش میکنم این مشکل پیش میاد. از این گذشته، شهر ما (رشت) نمایندگی سازگار نداره و باید بفرستمش تهران...

بنظر شما ایراد از کجاست و من باید چیکار کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید...

mahdysh

کاربر سایت
Jun 23, 2007
805
نام
مهدی
به نظر من اول bios رو factory default کنید مجددا تست کنید ببین چطور میشه .

در ضمن یه مدتی هم با باتری امتحان کنید وقت روشن کردن بعد اگر خواستید بزنیدش به برق

ببینید نتیجه چطور میشه ؟

• Like
Reactions: faraz81

faraz81

کاربر سایت
Aug 20, 2011
28
نام
فراز
از پاسخ و اهمیتی که دادید ممنون... :)

به نظر من اول bios رو factory default کنید مجددا تست کنید ببین چطور میشه .

فکر کنم اینکارو کردم و الان 3 باری هست که ویندوزش عوض شده و دورانی بوده که درایورهاش نصب نبودن و طبیعتاً تنظیمات بایوسش هم رو دیفالت بوده...

در ضمن یه مدتی هم با باتری امتحان کنید وقت روشن کردن بعد اگر خواستید بزنیدش به برق

ببینید نتیجه چطور میشه ؟

یعنی منظورتون اینه که ممکنه مشکل از شارژرش باشه؟

mahdysh

کاربر سایت
Jun 23, 2007
805
نام
مهدی
من نظری ندارم در مورد اینکه دلیلش چیه
ولی من خودم همین مشکل رو داشتم حدودا یک ماه پیش
بایوسم هم آخرین ورژن بود

من مجددا بایوس را flash کردم
و بعد بایوس رو factory default کردم درست شد.

البته برای اینکه بتونم بایوس رو فلش کنم مجبور شدم که بایوس رو دستکاری کنم که کار خطرناکیه و ممکنه کامپیوتر آسیب ببینه و گارانتی باطل بشه برا همین توصیه نمی کنم شما انجام بدهید
ولی انجام factory default کردن بایوس معمولا خطری ندارد. نصب نبودن ویندوز و نصب نبودن Driver ها ربطی که factory default بودن بایوس نداره.

• Like

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
احتمالش هست دکمه پاور مشکل داشته باشه و با تمیز یا تعویض کردنش حل بشه. می‌تونید فیلم بگیرید وقتی این اتفاق میفته و فیلم رو به تعمیر کار گارانتی نشون بدید. احتمالا مشکل از دکمه پاور باشه.

یه درصدی هم ممکنه مشکل لیک (نشتی)باتری داشته باشید. که باید هم باتری هم برد پاور چک بشه.

بعید می‌دونم به بایوس و تنظیمات ربط داشته باشه.

اون قسمت که موقع خاموش بودن فن کول پد روشن میشه بخاطر فعال بودن usb وقتی لپ‌تاپ خاموش هست کار می‌کنه و برق کمی میده و نمی‌تونه rgb کیبرد اکسترنال رو روشن کنه.

اگر rgb و اپلیکیشن لپتاپ هم درست کار نمی‌کنه می‌تونید

Armoury service رو انیستال کنید و ریست کنید و از سایت اخرین ورژن رو دانلود کنید.

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر