مشکلات و خرابی های PS4/PS4 Pro

~ MaMaSaN ~

کاربر سایت
Jul 8, 2013
1,525
نام
مـمـسـن
سلام دوستان
من امروز بعد از 3 چهار روز دستگاه رو روشن کردم با اینکه دستگاه روشن بود ولی تصویری مشاهده نشد و تصویر سیاه میموند یه چند باری که روشن خاموش کردم صفحه تلویزیون شروع کرد به چشمک زدن کابل اچ دی ام ای رو که عوض کردم متوجه شدم که با یکم بازی با کابل در محل اتصال به ps4 تصویر میاد ایا این مشکل شایع است؟ چطور میشه برطرفش کرد پایه های کانکتور اچ دی ام ای مشکل پیدا کرده در ضمن دستگاه ام ریجن ۲ اروپا ساخت ۲۰۱۴ هست
ممنون
کنسولون از اون ریجن دو های سری اول هستش؟!
اون کنسولهایی که سری اول عرضه شدن این مشکل رو داشتن. یعنی کابل HDMI درست پشت کنسول چفت نمیشد و بازی میکرد. ولی کنسول های ساخت سه ماهه ی دوم این مشکل رو ندارن. متاسفانه اگه کابلت پشت کنسول بازی میکنه و تصویر قطع و وصل میشه هیچ راهی برای تعمیرش نیست و باید کنسولت رو ببری نمایندگی سونی. حتی الامکان دوبی! یه سری دیگه هم از بچه ها این مشکل شما رو داشتن و وقتی کنسولشون روشن بود روی صفحه ی تلویزیون نقطه های سفید رنگ ظاهر میشد که مربوط به همون مشکل بازی کردن کابل HDMI بود.

vahid1400

کاربر سایت
Sep 24, 2005
799
نام
وحید
کنسولون از اون ریجن دو های سری اول هستش؟!
اون کنسولهایی که سری اول عرضه شدن این مشکل رو داشتن. یعنی کابل HDMI درست پشت کنسول چفت نمیشد و بازی میکرد. ولی کنسول های ساخت سه ماهه ی دوم این مشکل رو ندارن. متاسفانه اگه کابلت پشت کنسول بازی میکنه و تصویر قطع و وصل میشه هیچ راهی برای تعمیرش نیست و باید کنسولت رو ببری نمایندگی سونی. حتی الامکان دوبی! یه سری دیگه هم از بچه ها این مشکل شما رو داشتن و وقتی کنسولشون روشن بود روی صفحه ی تلویزیون نقطه های سفید رنگ ظاهر میشد که مربوط به همون مشکل بازی کردن کابل HDMI بود.
دستگاه ساخت سه ماهه دوم هست قبلا این مشکل رو نداشتم احتمال میدم به خاطر برخورد دستمال تمیز کننده میز تلویزیون باشه. کلا ps4 به نظر کیفیت ساخت پایینی داره. نمیدونید مشکل از کانکتورهای روی برد هست یا بخش داخل مادگی اچ دی ام ای

دوستان درستش کردم با یکم سرچ تو اینترنت و مشاهده مشکلات مشابه. مادگی پورت اچ دی ام ای دو تا پایه فلزی داره که وظیفشون چفت کردن پورت هست. اونا یکم رفته بودن پایین که با یه سوزن اووردمشون بالا و اکی شد.

Last edited by a moderator:

ashk@n

کاربر سایت
Jul 7, 2011
872
نام
Ashkan
راه حل برای مشکل دکمه R2

از اسپری 40 WD استفاده کنید
WD40-B000NV8T5Y-5.jpg

۲۰۰۰
کار مختلف انجام میدهد و
ایرادهای گوناگون را برطرف می کنید کلا برای هر خانه واجب است
لیست کامل

http://wd40.com/img/WD-40_2000_uses.pdf

در ایران هم این اسپری پیدا میشود​

B1G BOSS

کاربر سایت
Sep 1, 2012
642
نام
رضا
دوستان یه سوال داشتم.
اگه دستگاه رو با دکمه خاموش کنیم خطش قرمز میشه و میره تو حالت اسند بای ؟

5-10 ثانیه باید دستتون روی دکمه پاور نگهدارید و بعد از بوق دستتون رو بردارید و دستکاه خاموش میشه

javad772

کاربر سایت
Aug 22, 2014
37
دوستان سلام . شما کسی یا جایی رو سراغ دارین که قطعه ای به نام ic logo رو داشته باشه ؟ لطفا اگه میدونین به من اطلاع بدین خیلی لازم دارم این قطعه رو ( برای ps4 هستش و وظیفش رسوندن برق به سیستم هست )

milad_wanted

کاربر سایت
Dec 16, 2010
119
نام
Milad
بچه ها دیروز فریمورو آپدیت کردم. دیشب گزاشتم رو standby که الان اسمش عوض شده به rest mode. صبح وقتی خواستم روشن کنم دیدم چراغ نارنجی داره چشمک میزنه رو دستگاه. هرکاریم کردم روشن نشد. مجبور شدم از برق کشیدم دستگاهو زدم روشن شد. کسی این مشکلو داشته؟ ریجن دستگاه 2 ژاپنه.

ashk@n

کاربر سایت
Jul 7, 2011
872
نام
Ashkan
راه حل برای مشکل Rest Mode بعد از آپدیت ۲.۰
این راه حل برای کسانی است
Rest Mode مشکل دارند

۱-اگر دستگاه روشن است کنسول را خاموش کنید کاملا صبر کنید چراق کنسول دیگر روشن نباشد
۲- انگشت خود را به مدت ۷ ثانیه روی دکمه پاور بگذارید تا زمانی که از کنسول ۲ تا صدای یبپ شنیده شود
۳- نوشته به سیف مود خوش آمدید نمایان میشود و از شما میخواهد دسته را باسیم به یو اس بی کنسول وصل کنید و دکمه PS دسته را فشار دهید و بعد وارد منو سیف مود میشوید.
1.jpg

4-شماره ۵ را انتخاب کنیدRebuild Database <----5 صبر کنید تا سرچ کنسول تمام شود توجه داشته دستگاه چند بار خاموش و روشن میشود

004.jpg

موفق باشید
[LTR]

"Hold your finger over the power button until you hear 2 beeps (~10 second). Plug your PS4 controller and select choice 5, to rebuild the database. You're welcome!"
Detailed Guide:
Starting the PS4 in Safe Mode

• Turn off the PlayStation 4 by pressing the power button on the front panel. The power indicator will blink for a few moments before turning off.
  • Once the PlayStation 4 is off, press and hold the power button. Release it after you've heard two beeps: one when you initially press, and another 7 seconds later.
  • Connect the DualShock 4 controller with the provided USB cable and press the PS button on the controller.

Safe Mode OptionsList of Safe Mode Options will appear, select Option 5: Rebuild The Database: Scans the drive and creates a new database of all content. This operation may take a long time depending on the type and number of data items.

[/LTR]

آخرین ویرایش:

Hero Man

کاربر سایت
May 29, 2013
744
نام
MamaD!
سلام ! من امروز داشتم بازی میکردم اهنگ گذاشته بودم + تم :D که یه دفعه تا زدم بره تو بازی کنسول فریز کرد و خاموش شد ! تا قبل از اپدیت به ورژن 2 همچین مشکلی نداشتم !
قضیه چیه ؟ چرا اینطور شد ؟

kratus7

کاربر سایت
May 17, 2014
196
نام
حمیدرضا
سلام دوستان
من امروز بعد از 3 چهار روز دستگاه رو روشن کردم با اینکه دستگاه روشن بود ولی تصویری مشاهده نشد و تصویر سیاه میموند یه چند باری که روشن خاموش کردم صفحه تلویزیون شروع کرد به چشمک زدن کابل اچ دی ام ای رو که عوض کردم متوجه شدم که با یکم بازی با کابل در محل اتصال به ps4 تصویر میاد ایا این مشکل شایع است؟ چطور میشه برطرفش کرد پایه های کانکتور اچ دی ام ای مشکل پیدا کرده در ضمن دستگاه ام ریجن ۲ اروپا ساخت ۲۰۱۴ هست
ممنون
دوست عزیز بله این مشکل ممکنه برای هرکسی و روی هر دستگاهی پیش بیاد. به احتمال 100 در صد کابل فیک یا ضعیف استفاده کردید که با تغیر رزولیشن ها ولتاژی اعمال میشه که این ولتاژ این مشکلو پیش میاره برید کابلو عوض کنید
وگرنه hdmi in تلویزیونتون خراب میشه . این مشکل روی دستگاه هایی که تغییر رزولیشن دارن به وجود میاد مثل ps3 و انتن دیجیتالو..

- - -ویرایش - - -

سلام ! من امروز داشتم بازی میکردم اهنگ گذاشته بودم + تم :D که یه دفعه تا زدم بره تو بازی کنسول فریز کرد و خاموش شد ! تا قبل از اپدیت به ورژن 2 همچین مشکلی نداشتم !
قضیه چیه ؟ چرا اینطور شد ؟
اگه از اینتر نت اپدیت کردین که هیچ ولی اگه از فلش اپدیت کردین:
ممکنه اپدیت مربوط به ریجن شما نبوده

Hero Man

کاربر سایت
May 29, 2013
744
نام
MamaD!
دوست عزیز بله این مشکل ممکنه برای هرکسی و روی هر دستگاهی پیش بیاد. به احتمال 100 در صد کابل فیک یا ضعیف استفاده کردید که با تغیر رزولیشن ها ولتاژی اعمال میشه که این ولتاژ این مشکلو پیش میاره برید کابلو عوض کنید
وگرنه hdmi in تلویزیونتون خراب میشه . این مشکل روی دستگاه هایی که تغییر رزولیشن دارن به وجود میاد مثل ps3 و انتن دیجیتالو..

- - -ویرایش - - -

اگه از اینتر نت اپدیت کردین که هیچ ولی اگه از فلش اپدیت کردین:
ممکنه اپدیت مربوط به ریجن شما نبوده

نه با خود کنسول اپدیت کردم ! مشکل چیه؟ چیکار کنم؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر