مشکلات عجیب من با کارت Radeon 9550؟!

T800

کاربر سایت
Nov 3, 2005
126
سلام خدمت همه بچه های سایت
مشکلیو که می خواستم مطرح کنم اینه که من تا هفته پیش یه کارت 5500 جی فورس داشتم که با برد xfx بود واین اواخر فنش بشدت صدای آزار دهنده ای تولید می کرد واز طرف دیگه در مورد کارایی بهترکارت 9550 نسبت به کارت خودم مطالبی هم خونده بودم بنابراین تصمیم گرفتم کارتمو با کلی ضرر بفروشم وبجاش یه رادون 9550 معمولیه 128مگ 128بیتی تهیه کنم که مشکلات من ازهمین شروع آغاز شد اول اینکه برد مورد نظرم تویه شهرمون وجود نداشت درنتیجه مجبور شدم 9550رو با بردTriplexتهیه کنم که خدا نصیبتون نکنه وقتی که وارد بازی می شدم یا در تستهای 3Dmark03 تصویر مانیتور قطع می شد وسیستم هنگ می کرد و تنها کاری که می شد انجام داد این بود که سیستمو رستارت کرد خلاصه کارتو پس دادم که فروشنده می گفت این کارت خوبی وبا مادربوردت مشکل داره؟!!! القصه مابا کلی اضطراب ودلهره رفتیم برد گیگارو تست کردیم که البته مشکلی همانند بردtriplexنداشت ولی بطور معدود مشکل هنگ کردن پیش میومد بهمین خاطر می خواستم برم کارت5500 خودمو پس بگیرم ولی قسمت نشد رفتم از یه شرکتی 9550 روبابرد AKN به قیمت 35000تومن خریدم!درصورتی که بردهای قبلی حداقل نزدیک 65000 قیمتشون بود ولی عجبا وقتی شانس نداشته باشی بهیچ وجه نمیشه اونو تغییر داد چرا؟حالا مشکل اساسی وغیر قابل درک برای من اینه که....
وقتی کارت9550رو با3DMark03 درحالت دیفالت وباریزولیشن 1024*768تست زدم امتیازم شد2030 درصورتی که با5500 نهایتا 1400میگرفتم در3dmark05 با9550تقریبا950 امتیاز گرفتم درصورتی که با5500 350 امتیاز گرفتم خوب این نتایج درظاهر نشون میده که9550بهتراز5500 می باشد ولی دربازیها همچین مساله ای صادق نیست چرا؟مثلا درnfsmw با کوچکترین برخورد به دیواره ها ماشین 360درجه چپه میکنه:confused: یا اینکه وقتی به بشکه های آب برخورد می کنه بجای اینکه آبو نشون بده مایع سیاه رنگ نشون میده:p وتصویرهم تیره ویا دربعضی بازیها همون مشکل هنگ کردن وسیاه شدن مانیتور یادرستربگم همانند زمانی که مانیتور بحالت منتظر (standby)رفته میشه واین پیغامو میده
http://uploadany.com/imagehost/out.php/i10639_gpg.jpg
خواهشا کمکم کنید وهمینطور که جامع توضیح دادم همینطورهم راهنماییم کنید وبگید مشکل ازکجاست درضمن من همه درایورهاشو امتحان کردم ودرحال حاضر هم آخرین ورژن کارت atiرو نصب کردم کمکم کنید..........منتظرم:( :(درضمن مشخصات سیستمم
مادربورد giga vt600-rz&cpu amd athlon xp2000&ram geil512
راستی یادم اومد تصویر مانیتور هم در تنظیمات اینترنت وبازی وفیلم نسبت به حالت استاندارد خیلی روشنتر بطوری که چشمو آزار میده؟!ودرضمن در بازی بلودراین2 دموهارو باکیفیت نسبتا بد نشون میده واقعا موندم شاید تویه بقیه بازیها هم مشکلاتی داشته باشه چون نرسیدم همرو تست کنم آخه این دیگه چجورش اگه 9550بهتراز5500 پس چراباید این همه سرمن بیچاره قربیاد:p :( :( ...

آخرین ویرایش:

Saman

Administrator
Sep 22, 2005
1,069
نشون دادن تصوير بد دموهاي از پيش رندر شده يا چپ كردن 360 درجه ماشين ها هيچ ارتباطي با كارت گرافيك تو نداره.اب مشكي رو هم ول كن.مشكل اصلي تو مشكي شدن صفحه،همگ كردن و ريست شدن خودكار سيستم هست.درسته ؟

تو رفتي 10 تا كارت عوض كردي نشده يه لحظه به مادر بوردت شك كني ؟ شايد اشكال از اون باشه.

بعد اين چه كاري هست تو كردي ؟ همه معمولا يه كارت ارزون با مارك بد ميگيرن و پشيمون ميشن و ميرن يه بهترش رو با مارك معروف تر و قيمت گرون تر ميخرن اما تو برعكس كار كردي .مارك هاي akn و Triplex آخه چي هستن تو رفتي گرفتي.

موقع نمايش تصوير و به خصوص تو بازي ها تا حالا اتفاق افتاده كه نقاط ريزه رنگي به طور غير منتظره اي روي صفحه نمايش ظاهر بشن ؟

احتمال زياد مشكل از كارت هاي گرافيكي كه ميگيري نيست.يا مادربوردت و به خصوص چيپ ست مادربوردت مشكل داره و يا كارت گرافيك هاي 9550 با مادر بورد تو سازگار نيستن.

سوال اين كه قبل از اين تغيير كارت گرافيكي تا حالا اين مشكل ها سابقه داشتن يا خير ؟

حالا كارهايي كه الان ميكني به ترتيب ايناس :

0.آخرين درايور مادربوردت و چيپ ست اون رو دانلود و نصب ميكني.
1.مادربوردت رو ميبري گارانتي و ميگي برات تست بكنن.
2.كارت گرافيكت رو ميبري گارانتي و ميدي برات تست كنن.
3. از دوستانت يكي دو تا كارت گرافيك ميگيري و روي سيستمت تست ميكني.
4.كارت گرافيكت رو روي سيستم هاي يكي دو تا از دوستانت تست ميكني.

T800

کاربر سایت
Nov 3, 2005
126
از اینکه اینقدر سریع جوابمو دادین تشکر میکنم
درمورد چرخش 360 درجه وکیفیت دموهاوتمامی مواردی که دربالاذکرشد این مشکلارو با5500 نداشتم که ذکر کردم واین تغییرات با 9550 به چشمم اومد درضمن متاسفانه تویه شهر عقب افتاده ما مارکهایه معروف جایگاهی ندارن خودم به شخصه دنبال برد palit بودم چون بچه هایی که داشتن ازش راضی بودن یاحتی Asusاما چیکار کنم وقتی که نتنها شرکتهابردهای معروفی ندارن (بجز گیگا) بلکه حتی حاظر به سفارش دادن هم نیستن آیا بغیرازاین میمونه که خودم به شخصه به تهران بیام وخرید کنم ؟که اونم نمیصرفه چون علاوه برهزینه رفت وامد شخصی مثل من آشنایی با بازارهای تهران نداره. درمورد اینکه چرا من AKN گرفتم باید خدمتت عرض کنم که وقتی دیدم تویه عملکرد با بردی مثل گیگا تفاوت نداره(ازنظر امتیازدر3dmark03) خوب با توجه به قیمتش اونو گرفتم درضمن من تا چند وقت دیگه قصد خرید سیستم 64بیتی رودارم. تویه شهرستانهای زواردررفته ای مثل همدان وقتی هنوز شرکتهایی که کلی هم سابقه دارن کوچکترین اطلاعاتی بجز سرکیسه کردن مشتریها ندارن ویا خود مشتریها که بدون آگاهی اینطوری سفارش میدن :یه سیستم می خواستم بعد فروشنده هم هرچی آشغاله واسش سوار میکنه میده دستش بعدش میگه شد 600 هزارتومن خوب شما چطور انتظار دارید دوستان من حالیشون باشه که من چی میگم حالا بگذریم. آیا به افرادی مثل من حق نمیدید؟ اینجا که مثل تهران نیست طرف بیاد واسه یه کارت گرافیک دویست سیصدهزارتومن خرج کنه دلش می خواد ولی شهرفقیری مثل شهرماباید چکارکنه بجز ساختن با کارتهایی مثل se9200&5200و...درضمن درمورد سوالی که فرمودین نقطه های ریزرنگی میبینی باید عرض کنم که خیر تا حالا که ندیدم درمورد تستو این جورچیزها(مادربوردوگرافیک) هم باتوجه به توضیحهایی که دادم باید گرفته باشی که جزخیال چیزدیگه ای نیست. ببین برادرخوبم تویه شهرما چیزیرو که موجود هست یا فروشنده داره باید بگیری اونم زورکی مثلا همین کارتTriplexو که خواستم پس بدم مگه برش می داشت می گفت چون پیچ شده باید پیچش کنی به ریشت که منم با کلی عجزوآه وناله پولمو پس گرفتم فقط میمونه آپدیت کردن مادربوردوچیپستش که اگه آقایی کنی وزحمتی واست نیست با توجه به مشخصات مادربوردم لینک دانلودشو برام بذاری فقط دونکته اول اینکه اگه درایورو نسب کنم مشکلی واسه مادربوردم پیش نمیاد؟ودوم اینکه آیا پیغام خطایی رو که گذاشته بودم دیدین؟چه خطایه؟
در ضمن اگه من بخوام واسه جمع کردن سیستم 64که گفتم بیام تهران شما حاضرید کمکم کنید؟تا گیر این کیوون های شهرمون نیفتم؟مچکرم اینم خطایی که نشون میده

آخرین ویرایش:

T800

کاربر سایت
Nov 3, 2005
126
راستی سامان جان سیستم درست هنگ میکنه ولی خودبخود رستارت نمیشه خودم مجبورم رستارتش کنم سامان جان صحت داره که میگن رمهای GEILبا سی پی یوهای 64بیتی مشکل دارن؟اگه اینطور باشه یه هزینه وضرری هم سراون باید متحمل بشم:mad: :neutral:

آخرین ویرایش:

Kain

کاربر سایت
Sep 25, 2005
1,113
نام
مصطفی
سلام .
خدمت دوست عزیزمون باید عرض کنم که خوب درسته شما جایی هستی که مارکهای معروف پیدا نمیشه اما شما هم نباید به این دلیل الکی پولتون رو هدر بدین !
تا وقتی مارکهای معروفی مثل Gigabyte , Asus , Abit , Sapphire , Power Color و ... هستن چرا شما رفتی سراغ این مارکهای متفرقه ؟
اگه پیدا نمیشه صبر کنین تا تو یه شرایط که گذرتون به تهران افتاد یا کسی از دوستان و اقوام خواست بیاد بگین براتون بگیره . ( به شرطی که اطلاعات داشته باشه ! )
در مورد اون ارور هم واقعا نمیتونم راهنماییت کنم . تا حالا با همچین مشکلی برنخوردم .
در مورد اینکه میگین تو 3D Mark 2003 یا 2005 امتیازات خیلی با کارت R9550 بهتره باید عرض کنم که یکی از مشکلات اصلی کارتهای سری Geforce FX این هست که از DirectX 9 به طور کامل پشتیبانی نمیکنن . همشون این مشکل رو دارن .
و این مشکل باعث میشه تا مثلا یه کارت Radeon 9600 XT تو 3D Mark 2005 که احتیاج به پشتیبانی کامل از DirectX 9 داره حدود 1700 - 1800 امتیاز بگیره اونوقت کارت FX 5950 Ultra که بسیار قویتر هست حدود 1400 امتیاز بگیره !!
پس نمیشه فقط و فقط یه کارت رو به خاطر امتیاز بیشتر تو 3D Mark ها برتر دونست .
شاید کارتهای سری FX تو تست های مربوط به DirectX 9 در مقابل کارتهای هم رده شون از ATI کم بیارن اما ت وبازی قضیه فرق میکنه . مگر اینکه بازی هم به طور کامل نیاز به پشتیبانی کامل DirectX 9 داشته باشه .
--
اینکه میگین رمهای Geil با سی پی یو های 64 بیتی مشکل دارن من تا حالا نشنیدم . کی همچین حرفی به شما زده ؟؟
از لینک زیر میتونی درایور های جدید مادربوردت رو دانلود کنی .
http://www.gigabyte.com.tw/Motherboard/Support/Driver/Driver_7VT600-RZ.htm
البته مهمترینش VIA 4 in 1 هست .

T800

کاربر سایت
Nov 3, 2005
126
سلام
دوست خوبم حق باشماست ولی خوب دلیلی که بیشتر موجب شد این کارتو بگیرم این بود که قصد دارم یه سیستم جدید جمع کنم وفعلا موقتی ولی بدون هیچ شکی از شهرمون خرید نخواهم کرد وبرای خرید شخصا به تهران میام ولی خوب مشکلی که هست اینه که نمی دونم از کجا وکدوم شرکت خرید کنم؟البته چیزایی در موردبازاررضا وایران وپایتخت شنیدم ولی خوب نمی دونم کدومشون بهتره؟اگه ممکنه یه مکان وشرکت خوب ازهمه لحاظ چه کیفیت قطعات چه قیمت وپشتیبانی وگارنتی به من معرفی کنیدهمراه با تلفن و... درمورد ناسازگاری رم هم حقیقت خودم که چیزی ندیدم ولی یه سری از بچه های فروم پرشین می گفتن یعنی رمو سوار کردن وبا مشکل برخوردن ووقتی رمو تعویض کردن مشکل حل شده البته برا منم عجیب که همچین رم هایی ازاین مشکلات داشته باشن ولی خوب بعید نیست میشه شما زحمتی بکشید ببینید این مطلب صحت داره یا نه؟درضمن می خواستم ببینم آیا رم های کراشیال یا اوسی زد(ببخشید انگلیسیشو تایپ می کنم می ریزه بهم)ازلحاظ عملکردوکیفیت آیا ازرمی که من دارم بهترن چون تعریفشونو زیاد شنیدم واگه درست باشه ترجیح می دم رممو هم عوض کنم راستی قطعاتیو که می خوام تعویض کنم شامل سی پی ی(64بیتی )ومادربورد939 وکارت گرافیک(6600جی تی لیدتک) لطفا اگه نظری هم دارید بفرمایید یا اینکه هرکدوم ازاین قطعاتو کجا بگیرم بهتره مخصوصا کارت گرافیک...ممنون

Kain

کاربر سایت
Sep 25, 2005
1,113
نام
مصطفی
سلام .
راستش بازار رضا و پایتخت هر دو خوبن ولی تو رضا اگه اطلاعات زیاد نداشته باشی ممکنه بهت بندازن . بروبکس تهرانی میدونن اسم دوم بازار رضا چیه !!! :)
البته بازم به نظر من رضا بهتره . چون هم از پایتخت نزدیک تره و هم اگر احیانا تو رضا نتونستی همه چیزایی که خواستی گیر بیاری میتونی بری یه چهارراه بالاتر پاساژ ایران و اونجا هم یه سر بزنی اما پایتخت همون یه دونست تو اون اطراف .
سیستمی هم که میخوای بگیری خوبه . فقط مادربوردت رو چی میخوای بگیری ؟؟؟
در ضمن شرکت خاصی تو این بازارها نیست که بگم از همه بهتره و باید بری فقط از اونجا بگیری !
باید تو بازار چرخ بزنی و خودت بهترین قیمت ها و بهترین مدل ها رو گیر بیاری .
رمهای OCZ از Geil بهترن اما کرشیال نه . البته کرشیال هم رم خیلی خیلی خوبیه .
رمهای OCZ به همراه Corsair بهترین و حرفه ای ترین و پرفروش ترین رمهای دنیا هستن . ;)
کارتهای Leadtek هم حرف ندارن . هم کیفیت خیلی بالایی دارن و هم قیمت مناسبی .

sakamoto

کاربر سایت
Feb 4, 2006
97
نام
sakamoto
سلام خدمت همه بچه های سایت
مشکلیو که می خواستم مطرح کنم اینه که من تا هفته پیش یه کارت 5500 جی فورس داشتم که با برد xfx بود واین اواخر فنش بشدت صدای آزار دهنده ای تولید می کرد واز طرف دیگه در مورد کارایی بهترکارت 9550 نسبت به کارت خودم مطالبی هم خونده بودم بنابراین تصمیم گرفتم کارتمو با کلی ضرر بفروشم وبجاش یه رادون 9550 معمولیه 128مگ 128بیتی تهیه کنم که مشکلات من ازهمین شروع آغاز شد اول اینکه برد مورد نظرم تویه شهرمون وجود نداشت درنتیجه مجبور شدم 9550رو با بردTriplexتهیه کنم که خدا نصیبتون نکنه وقتی که وارد بازی می شدم یا در تستهای 3Dmark03 تصویر مانیتور قطع می شد وسیستم هنگ می کرد و تنها کاری که می شد انجام داد این بود که سیستمو رستارت کرد خلاصه کارتو پس دادم که فروشنده می گفت این کارت خوبی وبا مادربوردت مشکل داره؟!!! القصه مابا کلی اضطراب ودلهره رفتیم برد گیگارو تست کردیم که البته مشکلی همانند بردtriplexنداشت ولی بطور معدود مشکل هنگ کردن پیش میومد بهمین خاطر می خواستم برم کارت5500 خودمو پس بگیرم ولی قسمت نشد رفتم از یه شرکتی 9550 روبابرد AKN به قیمت 35000تومن خریدم!درصورتی که بردهای قبلی حداقل نزدیک 65000 قیمتشون بود ولی عجبا وقتی شانس نداشته باشی بهیچ وجه نمیشه اونو تغییر داد چرا؟حالا مشکل اساسی وغیر قابل درک برای من اینه که....
وقتی کارت9550رو با3DMark03 درحالت دیفالت وباریزولیشن 1024*768تست زدم امتیازم شد2030 درصورتی که با5500 نهایتا 1400میگرفتم در3dmark05 با9550تقریبا950 امتیاز گرفتم درصورتی که با5500 350 امتیاز گرفتم خوب این نتایج درظاهر نشون میده که9550بهتراز5500 می باشد ولی دربازیها همچین مساله ای صادق نیست چرا؟مثلا درnfsmw با کوچکترین برخورد به دیواره ها ماشین 360درجه چپه میکنه یا اینکه وقتی به بشکه های آب برخورد می کنه بجای اینکه آبو نشون بده مایع سیاه رنگ نشون میده وتصویرهم تیره ویا دربعضی بازیها همون مشکل هنگ کردن وسیاه شدن مانیتور یادرستربگم همانند زمانی که مانیتور بحالت منتظر (standby)رفته میشه واین پیغامو میده
خواهشا کمکم کنید وهمینطور که جامع توضیح دادم همینطورهم راهنماییم کنید وبگید مشکل ازکجاست درضمن من همه درایورهاشو امتحان کردم ودرحال حاضر هم آخرین ورژن کارت atiرو نصب کردم کمکم کنید..........منتظرم درضمن مشخصات سیستمم
مادربورد giga vt600-rz&cpu amd athlon xp2000&ram geil512
راستی یادم اومد تصویر مانیتور هم در تنظیمات اینترنت وبازی وفیلم نسبت به حالت استاندارد خیلی روشنتر بطوری که چشمو آزار میده؟!ودرضمن در بازی بلودراین2 دموهارو باکیفیت نسبتا بد نشون میده واقعا موندم شاید تویه بقیه بازیها هم مشکلاتی داشته باشه چون نرسیدم همرو تست کنم آخه این دیگه چجورش اگه 9550بهتراز5500 پس چراباید این همه سرمن بیچاره قربیاد ...
تا آنجا که من می دانم مادربوردهایی که از چیپست های via استفاده می کنند با بعضی از کارتهای رادون اشکال دارند و نمی دانم قفل می کنند یا هنگ می کنند و از این جور چیزها.
کارت 9550 کارت عالی ای هست و خودم همین کارت را دارم. در مورد روشن بودن صفحه به خاطر smart shader یا brightness بالای صفحه است که براحتی می توانی اینها را در قسمت properties تنظیم کنی.
اتفاقا" اگر به فوت و فن این کارت آشنا بشوی و تنظیمات اش را یاد بگیری اینقدر effect های ویژه دارد که خودت انگشت به دهان می مانی.

Kain

کاربر سایت
Sep 25, 2005
1,113
نام
مصطفی
نوشته شده توسط sakamoto:
تا آنجا که من می دانم مادربوردهایی که از چیپست های via استفاده می کنند با بعضی از کارتهای رادون اشکال دارند و نمی دانم قفل می کنند یا هنگ می کنند و از این جور چیزها.
کارت 9550 کارت عالی ای هست و خودم همین کارت را دارم. در مورد روشن بودن صفحه به خاطر smart shader یا brightness بالای صفحه است که براحتی می توانی اینها را در قسمت properties تنظیم کنی.
اتفاقا" اگر به فوت و فن این کارت آشنا بشوی و تنظیمات اش را یاد بگیری اینقدر effect های ویژه دارد که خودت انگشت به دهان می مانی.
سلام .
دوست عزیز بابت توضیحاتت خیلی ممنون .
اما بد نیست به تاریخ پست ها هم یه نگاهی بندازی ! :cheesygri

Death Knight

کاربر سایت
کاربر سایت
Sep 22, 2005
1,100
نام
امید
رمهای OCZ به همراه Corsair بهترین و حرفه ای ترین و پرفروش ترین رمهای دنیا هستن .
اقا رم های Corsair کسی نمیدونه که تو ایران میفروشن یا نه؟

T800

کاربر سایت
Nov 3, 2005
126
اول از شما جناب ساکاموتو تشکر می کنم
بله منم بعد از اینکه با این کارت کار کارکردم متوجه شدم که تنظیمات رنگش بالاست.
اما متاسفانه مشکلی که در حال حاظر منو رنج میده اینه که این کارت تویه بعضی ازبازیها مانند bet on soldier&nero hunter وقتی وارد منو اولیه بازی میشم همینکه گزینه استارت گیمو میزنم سیستمم ریست میشه درایورشو هم اپدیت کردم ولی مشکل همچنان پا برجاست ولی تویه بازی Rainbow Six بازیرو باتمام جلوه هایه ویژش نمایش میده نمیدونم واقعا چیکارکنم برفرض مثال هم اگه مشکل از گرافیک بازی باشه خوب حداقل باید درتنظیمات مینیموم بازیرو اجرا کنه نه اینکه سیستمو رستارت کنه واقعا کلافه شدم هیچ راهی وجود نداره مگر اینکه از خیر این بازیها بگذرم اونم درحالی که بازیهای زیادوبدرد بخوری کهارزش بازیکردنداشته باشن برای پی سی وجود نداره لطفا دوستان راهنمایی کنن بگن چیکار باید کنم کسایی که 9550 دارن یا داشتن ایا همچین مشکلاتی نظیر مشکل منو تا حالا داشتن؟

T800

کاربر سایت
Nov 3, 2005
126
اتفاقا" اگر به فوت و فن این کارت آشنا بشوی و تنظیمات اش را یاد بگیری اینقدر effect های ویژه دارد که خودت انگشت به دهان می مانی
دوست عزیز لطف کن درمورد تنظیماتش راهنمایمون کن تا ما هم در لذتش شریک بشیم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر