شایعه مشخصات مدل جدید نینتندو Switch با قدرت 4K

Rattle.Snake

100% Pure RattleSnake
کاربر سایت
Feb 14, 2018
1,054
نام
Giliath Osborne
nintendo_switch_2_news_thumb1200_4-3.jpg
به گزارش سایت ژاپنی Gamepedia و اطلاعات سایت تکنولوژی و سخت افزار LetsGoDigital آلمان مدل پیشرفته نینتندو سوییچ در کنار مدل Lite این کنسول در سال 2019( تاریخ دقیقی ندارد) عرضه خواهد شد.

مشخصات سخت افزاری:
*حافظه Ram 8 گیگ
*حافظه ذخیره سازی داخلی 128 گیگ
*پشتیبانی از 4K
*استفاده از صفحه پنل (روشن تر و باریک تر) OLED

هم اکنون حافظه داخلی مدل فعلی نینتندو سوییچ 32 گیگابایت می باشد و دارای حافظ 4 گیگ Ram هست. از پنل LCD در صفحه نمایش خود استفاده می کند. از وضوح تصویر با کیفیت HD فقط پیشتیبانی می کند.

مدل جدید سوییچ از بازی هایی پشتیبانی می کند که مدل فعلی فاقد آن بازی ها بوده و محتوی انحصاری دریافت خواهد کرد مانند پشتیبانی از Twitch و عرضه Resident Evil 2 remake.

هنوز نینتندو عرضه مدل ضعیف شده و مدل تقویت شده سوییچ را تایید نکرده. سال قبل Reggie Fils-Aime گفته بود:"
تمرکز ما برروی موجودی های فعلی کنسول و استفاده از Joy-Con و کلیه قابلیت های کنسول در حال حاضر است."

منبع

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
تو بازار چیپی وجود داره که هم اینقدر حرارت تولید کنه و مصرف انرژیش پایین باشه که بشه تو یه دیوایس پورتابل ازش استفاده کرد. هم اینقدر قدرت داشته باشه که بتونه بازیها رو 4 کی اجرا کنه؟
اگر نیست که خوب این شایعه هم مثل بقیشون مفت گرونه

• Like
Reactions: che-jaleb

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,226
همین یک جمله نشون می‌ده که این شایعه دروغه. محاله نینتندو هنوز یک سال نگذشته کنسولی بده که بازی‌های انحصاری داشته باشه. به 3ds نگاه کنین. این‌همه مدل اومده، ولی همه‌شون یک پارچه هستن. شاید یکی با فریم بیشتر اجرا کنه، ولی یک پارچه هستن. اصلاً کنسول یه معنایی داره که خیلی با پی‌سی‌ فرق می‌کنه ، شما کنسول رو برای قدرتش نمی‌خرین، برای انتظاری که از محتوای آینده‌اش دارین می‌خرین. اگه قرار باشه دو سالی یه سخت‌افزار جدید بخریم، اون دیگه اسمش کنسول نیست. در ضمن به نظرم نینتندو سویچ توانایی اجرای resident evil رو با رزولوشن و بافت‌های ضعیف‌تر داره. ولی دور از انتظار نیست که یه کنسول با صفحه نمایش بزرگتر بدن. البته الان نینتندو تمام فکر رو ذکرش جلوگیری از اون باگ سخت‌افزاری و هک شدن کنسول‌هاش هست. چون احتمال هک شدن سری‌ها جدید هم زیاده. فقط هک‌رها هنوز نگه داشتن تا از مدل جدید‌تر مطمئن بشن، بعد عرضه می‌کنن.

عزیز یه مثال ساده میزنم تا از اشتباه در بیایی
حتی dsi که کنسول نسل هفت بود
امکاناتی داشت که رو ۲ مدل ds قبل از خودش وجود نداشت
مدل dsi سخت افزار ۲ برابر قویتر داشت

و حدود ۱۰۰۰ بازی و برنامه تو dsi shop بود که رو ds ها قبلی نبود
فقط بالا ۵ بازی انحصاری خود نینتندو روی dsi بود که روی ds ها قبل از خودش نبود و اجرا نمیشد
مٺل واریو وار اسنپد ، فیس پایلوت ، ماریو دانگی کونگ نسخه جدید انحصاری و ..........

خود من هنوز تو کف بازی هاییم که چون ds lite داشتم نتونستم رو dsi بازی کنم

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
اگه واقعیت داشته باشه برای منی که نسخه اولیه را دارم اصلا خبر خوشحال کننده ای نیست به نظرم یه جور توهین به چندین میلیون دارنده نسخه اولیه هست.سونی و مایکرو هم کنسول بین نسلی داشتن ولی بازی انحصاری برای اون مدل نبوده

به سه علت باهات مخالفم (اهانت به مشتری)

1- نینتندو تو این زمینه حسابی سابقه داره
Gameboy Color - DSi - New 3DS
یعنی اگه واقعاً کمپانی ای بود که یهو بار اوّل بود ریویژن می داد از زیرش، منم ناراحت میشدم...ولی نینتندو و ریویژن هاش رو همه میشناسن...مخصوصاً وقتی کار به کنسول دستی برسه... سوییچ هم با این که کنسول دستی نیست، ولی کنسول دستی هست :D... پس اگه این شایعه درست از آب در بیاد کاملاً تو قاعده کاری نینتندو تا به الان حداقل از لحاظ تاریخی توجیه میشه. خیلی ها هستن که با علم به این موضوع هنوز سوییچ نخریدن و خیلی ها هم با همین علم خریدن...

2- انحصاری ها واقعاً موضوع نگران کننده ای نیست. اگه به نینتندو باشه. تا آخر عمر سوییچ از مدل پایه حمایت می کنه... تو کنسول های دستی قبلیش این کار رو کرده بازم می کنه... با این حال این که یه سری انحصاری ها، صرفاً برای ریویژن جدید باشن غیر قابل اجتنابه. مخصوصاً این که نینتندو باید یه حرکت بزنه تا ریویژن کنسول بفروشه... با این حال مطمئنم مجموعه هایی مثل زلدا و ماریو و پوکمون و ... تو این دسته بازی ها نمیرن... برای این کار یا نینتندو میره سراغ آیپی های جدید یا بازی هایی که قشنگ از لحاظ فنی قابلیت مانور دهی داشته باشن(نمونه اش، زنوبلید و کارهای پلاتینوم و...)

3-ریویژن برای کنسول الزامیه... من نمیدونم قراره چیکار کنه نینتندو... شاید همه این شایعه ها دود شه بره هوا و نینتندو با همین کنسول طی کنه ولی به هر حال آخر 2020 نسل نهم شروع میشه...
نینتندو هم یه مدل ریویژن قویتر میخواد هم یه مدل مینی
مدل مینی که مشخصه..برای مشتری ایه که زیاد خرج بازی نمی کنه...کژوال پلیرها و خلاصه بچه ها و در نهایت جامعه آماری مصرف کننده 3DS... و این که اینا خیلی جامعه آماری مهم ای اند. نسل نهم در بهترین حالت هم فکر کنید هم از طرف مایکروسافت هم از طرف سونی با لیبل قیمتی زیر 500 دلار شروع نمیشه. این که یهو این وسط سوییچ رو با تمام لایبرری مخوف بازی هاش و... مثلاً 250 یا حتی 200 دلار بدی بیرون بی شک توجه یه بخش از بازار رو به خودش جلب می کنه(اگه فکر می کنید گرون تر و قویتر بهتره همیشه خیلی خوبه نحوه فروش 3DS رو تو وانفسای موبایل گیمینگ و سلطنت PS4 مطالعه کنید)
مدل پرو و ریویژن در عوض عمر سوییچ رو بیشتر می کنه. ناشر ترد پارتی رو دوباره میکشونه سمت کنسول و خب مهم تر از همه چیز به وضع ظاهری میرسه...احمقانه است ولی مهم ترین چیزی که تو ریویژن های کنسول های نینتندو عوض میشن رابط کاربری کنسوله که هر دفعه خییییییلی بهتر و خفن تر میشن. این چیزا برا نینتندو، مشتری نینتندو و سرمایه گذار و ناشر مهمه...سوییچ فعلی اوجش 2019 ـه...بعدش میفته سراشیبی. مثل PS4 نمیتونه تا سال پنجم تو اوج باشه... چیزی که بخواد تو بازار سوییچ رو تو اوج نیگه داره ریویژن کنسوله... و خب ریویژن کنسول لزوماً به معنای دور انداختن کنسول پایه نیست...اگه چیزی بخواد این وسط در مورد کنسول پایه له شه، فقط و فقط حمایت ناشرهای بازی های AAA ترد پارتیه... که خب اگه ریویژن هم نده نینتندو این اتفاق تو 2020 کامل میفته... دیگه بحث انحصاری های نینتندو و بازی های AA ترد پارتی و بازار وحشتناک داغ عناوین مستقل رو سوییچ به قوت خودش باقی میمونه

تو بازار چیپی وجود داره که هم اینقدر حرارت تولید کنه و مصرف انرژیش پایین باشه که بشه تو یه دیوایس پورتابل ازش استفاده کرد. هم اینقدر قدرت داشته باشه که بتونه بازیها رو 4 کی اجرا کنه؟
اگر نیست که خوب این شایعه هم مثل بقیشون مفت گرونه

میگم این بخش 4K رو مخه... وگرنه با توجه به چیپ های خود انویدیا و بقیه مواردی که تو گوشی های پرچم دار میشه دید، بقیه موارد شایعه کاملاً قابل درک اند... مخصوصاً با چیزهایی که از همین سوییچ فعلی دیدیم
ولی اجرای 4K حتی اگه فقط مخصوص بازی هایی مثل زلدا و کربی و... باشن که تو سوییچ اصلی رو داک 1080 اجرا میشدن هم یخورده غیر قابل باوره...پرش از 1080 به 4K خیلی پرش بزرگتری نسبت به پرش از 720p به 1080p ـه.

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
به سه علت باهات مخالفم (اهانت به مشتری)

1- نینتندو تو این زمینه حسابی سابقه داره
Gameboy Color - DSi - New 3DS
یعنی اگه واقعاً کمپانی ای بود که یهو بار اوّل بود ریویژن می داد از زیرش، منم ناراحت میشدم...ولی نینتندو و ریویژن هاش رو همه میشناسن...مخصوصاً وقتی کار به کنسول دستی برسه... سوییچ هم با این که کنسول دستی نیست، ولی کنسول دستی هست :D... پس اگه این شایعه درست از آب در بیاد کاملاً تو قاعده کاری نینتندو تا به الان حداقل از لحاظ تاریخی توجیه میشه. خیلی ها هستن که با علم به این موضوع هنوز سوییچ نخریدن و خیلی ها هم با همین علم خریدن...

2- انحصاری ها واقعاً موضوع نگران کننده ای نیست. اگه به نینتندو باشه. تا آخر عمر سوییچ از مدل پایه حمایت می کنه... تو کنسول های دستی قبلیش این کار رو کرده بازم می کنه... با این حال این که یه سری انحصاری ها، صرفاً برای ریویژن جدید باشن غیر قابل اجتنابه. مخصوصاً این که نینتندو باید یه حرکت بزنه تا ریویژن کنسول بفروشه... با این حال مطمئنم مجموعه هایی مثل زلدا و ماریو و پوکمون و ... تو این دسته بازی ها نمیرن... برای این کار یا نینتندو میره سراغ آیپی های جدید یا بازی هایی که قشنگ از لحاظ فنی قابلیت مانور دهی داشته باشن(نمونه اش، زنوبلید و کارهای پلاتینوم و...)

3-ریویژن برای کنسول الزامیه... من نمیدونم قراره چیکار کنه نینتندو... شاید همه این شایعه ها دود شه بره هوا و نینتندو با همین کنسول طی کنه ولی به هر حال آخر 2020 نسل نهم شروع میشه...
نینتندو هم یه مدل ریویژن قویتر میخواد هم یه مدل مینی
مدل مینی که مشخصه..برای مشتری ایه که زیاد خرج بازی نمی کنه...کژوال پلیرها و خلاصه بچه ها و در نهایت جامعه آماری مصرف کننده 3DS... و این که اینا خیلی جامعه آماری مهم ای اند. نسل نهم در بهترین حالت هم فکر کنید هم از طرف مایکروسافت هم از طرف سونی با لیبل قیمتی زیر 500 دلار شروع نمیشه. این که یهو این وسط سوییچ رو با تمام لایبرری مخوف بازی هاش و... مثلاً 250 یا حتی 200 دلار بدی بیرون بی شک توجه یه بخش از بازار رو به خودش جلب می کنه(اگه فکر می کنید گرون تر و قویتر بهتره همیشه خیلی خوبه نحوه فروش 3DS رو تو وانفسای موبایل گیمینگ و سلطنت PS4 مطالعه کنید)
مدل پرو و ریویژن در عوض عمر سوییچ رو بیشتر می کنه. ناشر ترد پارتی رو دوباره میکشونه سمت کنسول و خب مهم تر از همه چیز به وضع ظاهری میرسه...احمقانه است ولی مهم ترین چیزی که تو ریویژن های کنسول های نینتندو عوض میشن رابط کاربری کنسوله که هر دفعه خییییییلی بهتر و خفن تر میشن. این چیزا برا نینتندو، مشتری نینتندو و سرمایه گذار و ناشر مهمه...سوییچ فعلی اوجش 2019 ـه...بعدش میفته سراشیبی. مثل PS4 نمیتونه تا سال پنجم تو اوج باشه... چیزی که بخواد تو بازار سوییچ رو تو اوج نیگه داره ریویژن کنسوله... و خب ریویژن کنسول لزوماً به معنای دور انداختن کنسول پایه نیست...اگه چیزی بخواد این وسط در مورد کنسول پایه له شه، فقط و فقط حمایت ناشرهای بازی های AAA ترد پارتیه... که خب اگه ریویژن هم نده نینتندو این اتفاق تو 2020 کامل میفته... دیگه بحث انحصاری های نینتندو و بازی های AA ترد پارتی و بازار وحشتناک داغ عناوین مستقل رو سوییچ به قوت خودش باقی میمونه

میگم این بخش 4K رو مخه... وگرنه با توجه به چیپ های خود انویدیا و بقیه مواردی که تو گوشی های پرچم دار میشه دید، بقیه موارد شایعه کاملاً قابل درک اند... مخصوصاً با چیزهایی که از همین سوییچ فعلی دیدیم
ولی اجرای 4K حتی اگه فقط مخصوص بازی هایی مثل زلدا و کربی و... باشن که تو سوییچ اصلی رو داک 1080 اجرا میشدن هم یخورده غیر قابل باوره...پرش از 1080 به 4K خیلی پرش بزرگتری نسبت به پرش از 720p به 1080p ـه.
نظر منو بخوای بدونی نینتندو دقیقا عکس این شایعه رو انجام میده. تقریبا 10 سال از 3DS میگذره. یه بخش بزرگی از بازار 3DS علاوه بر گیمرهای کور بچه هان. بچه ها نمیتونن کنسول گرون بخرن. برای کریسمس معمولا هدیه های 100 یا 150 دلاری میگیرن. سوییچ براشون گرونه. کاری که نینتندو میکنه یه ورژن بدون داک و کوچکتر سوییچه که بتونه جایگزین 3DS بشه. شاید ورژن اسلیم سوییچ رو هم بسازه که بتونه در حالت داک با کمی افزایش فرکانس کاری بازیها رو 1080 اجرا کنه. با توجه به شرینک شدن اندازه ترانزیستورها امکانپذیره. این دو تا کنسول دقیقا مثل Ps4/PRO در کنار هم همزیستی میکنن تا نسل برای نینتندو تموم شه. مطمئن باش در آخرش فروش وحشتناکی هم کرده رکورد DS خیلی دور از ذهن نیست

ولی 4K اینا خیلی تخیلیه. الان اپل جدیدترین آیپدش که فکر کنم 1000 دلار قیمتشه. داره قدرتی نزدیک به وان عادی میده. با همچین قدرتی 4K غیر ممکنه. بعلاوه اینکه نینتندو نمیتونه سوییچ رو 1000 دلار بفروشه

ramaz

کاربر سایت
Dec 31, 2010
494
نام
رضا
منم بنا به سابقه ی نینتندو (همچنین سونی) در مورد ارایه ریویژن های گاها متعدد از یک کنسول واقعا برنامه ای برای خرید سوییچ لانچی نداشتم و مایل بودم دو سالی صبر کنم تا هم یه ریویژن بهتر و هم یه هک بی دردسر براش بیاد. اتفاقا در مورد کیفیت بد انالوگ جویکانهای فعلی هم خبر داشتم :|
ولی دو قضیه مهم باعث شد خرداد امسال دلو بزنم به دریا. اولینو و خب مهمترین دلیل جهش دلار بود که باعث شد بگم خااار و خاشاکش! یا الان یا هیچوقت :D! دلیل دوم هم قابل هک بودن کنسول های توی بازار بود. بهرحال با توجه به شرایط اقتصادی ناپایدار مملکت یه توفیق اجباری پیش اومد و باعث شد ما هم لانچی بخریم و میتونم بگم عِی ارزششو داشت. ولی باز هم اگر ریویژن جدید قراره جهش سخت افزاریش طوری باشه که مثلا کیفیت صفحه نمایش بهتر بشه و 1080 رو ساپورت کنه قبول کنید که سوز داره:D
ختم کلام اینکه نینتندو این کارو میکنه چه ما بخوایم چه نخوایم. فقط امیدوارم حد اقل تا 2021 این اتفاق نیفته و اینکه سوییچ های اینده بهیچ وجه قابل هک نباشن :D

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,912
سیر تکاملی کنسولهای دستی نینتندو تا 3DS:
102309

نینتندو فوقش همین سوییچ رو با پردازنده تقویت شده عرضه میکنه. تو ریویژن بیشتر به بهبود طراحی و کیفیت محصولش اهمیت میده مثلا صفحه نمایش با کیفیتر، کنترل خوش دست تر و... تا ارتقا سخت افزار...
واقعام به سخت افزار آنچنانی نیاز نداره رو کنسول دستیش. حالا کنسول خانگی رو موافقم ولی اونم سیاستشه دیگه که بازار رو یه طور دیگه در دست بگیره

Attachments

• IMG_20190224_162216.jpg
    IMG_20190224_162216.jpg
    79.7 KB · مشاهده: 199
آخرین ویرایش:
  • Like

MadysoNx

کاربر سایت
Feb 14, 2019
1,195
نام
نیما
همچين چيزى اونم به اين زودى ممكن نيست ! خيلى از طرفدارا ناراحت ميشن اگر واقعيت داشته باشه، من نوعى دلم نميخواد مجبور بشم كنسول ميان نسلى بخرم سر بازى هاى انحصارى و اينا ! 4k واسه من مهم نيست ولى اينكه بياد بازى هاى ٢ تا كنسول هم نسل رو جدا كنه انگار تفرقه ميندازه بين خريداراش و به اجبار ميخواد بفروشه ! حركت قشنگى نيست .

• Like

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,226
همچين چيزى اونم به اين زودى ممكن نيست ! خيلى از طرفدارا ناراحت ميشن اگر واقعيت داشته باشه، من نوعى دلم نميخواد مجبور بشم كنسول ميان نسلى بخرم سر بازى هاى انحصارى و اينا ! 4k واسه من مهم نيست ولى اينكه بياد بازى هاى ٢ تا كنسول هم نسل رو جدا كنه انگار تفرقه ميندازه بين خريداراش و به اجبار ميخواد بفروشه ! حركت قشنگى نيست .

نینتندو سابقشو داشته قبلا
چنتا اسم بازی میخوای برات ردیف کنم که رو مدل جدید یه کنسول اجرا میشن که رو مدل لانچی اجرا نمیشن

• Like
Reactions: MadysoNx

MadysoNx

کاربر سایت
Feb 14, 2019
1,195
نام
نیما
نینتندو سابقشو داشته قبلا
چنتا اسم بازی میخوای برات ردیف کنم که رو مدل جدید یه کنسول اجرا میشن که رو مدل لانچی اجرا نمیشن
لیستش هست تو نت بازیایی که برای new 3ds اومدن (همشونم برا snes بودن !) ولی در کل اصلا حرکت جالبی نیست و فکر نکنم صحت داشته باشه

• Like

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
لیستش هست تو نت بازیایی که برای new 3ds اومدن (همشونم برا snes بودن !) ولی در کل اصلا حرکت جالبی نیست و فکر نکنم صحت داشته باشه
ببخشید البته بازی های انحصاری سری new فقط برای snes نبوده، برای مثال Minecraft: New Nintendo 3DS Edition هم بوده و حتی بازی که ناشرش نینتندو بوده هم هست.

آخرین ویرایش:
  • Like

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,912
کنسول بعدیش یا نسل بعد 3DS هست یا سوییچ مینی
که من فکر کنم نسل بعد 3DS با قدرت سوییچ باشه و قیمت پایین چون باید 3DS با اون همه موفقیت رو ادامه بده و برند DS به راهش ادامه بده
102482

پ.ن:
4K که هیچی، کنسول نسل بعدش (بعد سوییچ-نه اینی که داریم درموردش حرف میزنیم) اندازه PS4/XONE قدرت داشته باشه باید خدا رو شکر کنید:D
البته برای من مهم نیست کلی گفتم

Attachments

• maxresdefault.jpg
    maxresdefault.jpg
    246.4 KB · مشاهده: 107
  • Like

MadysoNx

کاربر سایت
Feb 14, 2019
1,195
نام
نیما
کنسول بعدیش یا نسل بعد 3DS هست یا سوییچ مینی
که من فکر کنم نسل بعد 3DS با قدرت سوییچ باشه و قیمت پایین چون باید 3DS با اون همه موفقیت رو ادامه بده و برند DS به راهش ادامه بده
102482

پ.ن:
4K که هیچی، کنسول نسل بعدش (بعد سوییچ-نه اینی که داریم درموردش حرف میزنیم) اندازه PS4/XONE قدرت داشته باشه باید خدا رو شکر کنید:D
البته برای من مهم نیست کلی گفتم
از اولش هم نینتندو راجع به گرافیک نبوده و نیست :D
واسه خود من گیم پلی و داستان ناب بازیاش کفایت میکنه
خدایی سخت افزار کنسول بد نیست بخصوص رو داک ( البته گشادی سازنده ها هم سر گرافیک بازی و بهینه کردن اون دلیل اصلیه بنظرم چون بازی مثل زلدا نشون میده که سوییچ قدرتشو داره بعد مقایسش کنید با گرافیک Ys VIII :)) بازی PS2 تکسچراش قویتره )

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,226

نمونه اش کنسول ds
رو کنسول dsi بازی فیس پایلوت ( انحصاری نینتندو ) ، واریو وارو اسنپد انحصاری نینتندو ، یک نسخه متفاوت و جدید از ماریو دانکی کونگ انحصاری نینتندو و ..........
هیچکدوم از این بازیا روی ds lite نبودن و قابل اجرا نبودن

و رو 3ds
بازی زنوبیل ، بازی انحصاری کنسول nintendo wii ( کنسول برنده نسل هفت ) پورت شد روی new 3ds که روی 3ds ها قبلی قابل اجرا نیست
و بازی ها دیگه .......
سوپر نینتندو کجا بود

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر