مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
بقیه سیستم هم یه مادر بورد، سی پی یو و یک رم هست! اینا خوبن؟!
CPU AMD Phenom 8450 (اگه تا 120 تومن بهتر هست بگین)
مادر بورد؛ فکر نکنم زیاد مهم باشه، درسته؟!(تا 70-80 تومن)
رم هم 2-3 گیگ
ها؟ خوبه؟
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
XFX PVT95GZAFG GeForce 9500 GT 1GB GDDR2 PCI Express x16 (2.0v) Video Card Retail
10009399_A.jpg

$91.99
راستی این به نظرتون چطوره؟ خوبیش اینه که 1 گیگابایت هست، فکر نکنم اون 9600 که شما گفتی 1گیگ باشه...!؟
دوست عزيز شما بودجه ي كلي و قطعاتي كه ميخواي رو تعيين كن تا راهنماييت كنم.
حافظه ي زياد كارت گرافيك هم بيشتر تو رزولوشنهاي خيلي بالا مثل 1200*1920 يا 1600*2560 موثره و تو رزولوشنهاي پايين فرقي ندارن.

boy_ofpersia

کاربر سایت
Dec 31, 2008
250
نام
آرمان
دوست عزيز شما بودجه ي كلي و قطعاتي كه ميخواي رو تعيين كن تا راهنماييت كنم.
خوب مسئله این جاست که من نمی دونم چه قطعاتی بگیرم
ولی قیمت قطعاتم می خوام اینجوری باشه
گرافیک140-150 تومن
مادربورد70-80 تومن
سی پی یو 110-120 تومن
رم هم 30-40 تومن
(!)

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
خوب مسئله این جاست که من نمی دونم چه قطعاتی بگیرم
ولی قیمت قطعاتم می خوام اینجوری باشه
گرافیک140-150 تومن
مادربورد70-80 تومن
سی پی یو 110-120 تومن
رم هم 30-40 تومن
(!)
خوب الان گفتي كه چيا ميخواي.:biggrin1: CPU,VGA,Mainboard,Ram. درسته؟
بودجه ي كليتم اينطور كه نوشتي حدودا 400 تومنه.
من اينو پيشنهاد ميكنم:
Main : Asus P5QL
CPU : Intel E7200
Ram : Patriot 2*2GB 800
VGA : Connect3D HD 4670
Power : Green gp480a
حدودا ميشه 410 تومن.
البته ميتوني CPU رو هم E5200 برداري و به جاش گرافيك رو 9600GT برداري.
مي خواستم ببينم به نظرتون كارت ati 4670 براي بازي خوب هست يا نه ؟ و كلا نظرتون در مورد اين كارت چيه ؟ چه طور جواب داده تا حالا ؟
با تشكر
بهترين كارت تو رنج 100 تومن 4670 هستش. شك نكن.

boy_ofpersia

کاربر سایت
Dec 31, 2008
250
نام
آرمان
ببخشید که اذیت می کنم، ولی می خوام با این مارک ها باشه
VGA: nVidia GF xfx series 9
CPU: AMD series
MB: GigaByte
اگه قیمت تک هر کدوم هم دارین بدین، قیمت 9600 یک گیگ توی ایران؟!
خیلی ممنون

o_afsharipoor

کاربر سایت
Jan 3, 2008
66
اوه، چقدر عالی! من فکر می کردم بهترین گرافیک تو این قیمت ها این یارو 8600 هست
اگه می شه اسم دقیقشو بگین، مثلا اینجوری:
GF XFX 8600GT 1GB
آها، این 9600 بازی های جدید رو نرمال میاره؟ یا تا دو سال بازی ها رو می خونه؟
اگه می شه همه سوالارو جواب بدین:love:
خوب چند مدل از این گرافیک تو بازار هست که آقایه حسینی مدیر سایت لیون کامپیوتر مدل های connect3d خوبی میفروشه که آورکلاک هم شده که کارشون عالیه از نظر من یه سری بزن حتما تو بازارچه تاپیکشون هست. حالا در کل تو ایران چند مدل پیدا میشه از قبیل club و sapphire و غیره ولی همون که گفتم رو انجام بده پیشمون نمیشی. راستی حتما مدل 512 mb از نوع ddr3 شو بخر
این 9600 gt هم که گفتم فعلا از 4670 قوی تره ولی خوب یه 40 تومنی هم گرونتره و از نظر اجرای بازی ها 2 تا سال مشکلی نیست اگه شما تنظیمات روی low رو بپذیری فریم مناسب میده :laughing:

sn@ke

کاربر سایت
Jun 9, 2008
0
نام
علیرضا
خوب قیمت e5200 که الان 80 هست
MSI p45 combo
رم های ddr3 هم الان مارک team group هست آقای حسینی میفروشن طرفا 75 هست باس 1333
اون گرافیک هم از نظر برو 4870 connect 3d رو بخر آقایه حسینی 2 مدلشو داره یکی حدود 310 یکی هم حدود 340 که این فن خفنی روش نصبه و آور کلاک هم شده.
کیس رو خبر ندارم.
ولی در کل من یه نظر دیه دارم الان رم های ddr3 که قیمت پایین دارن اکثرا cl9 هستن من به شما پیشنهاد میکنم برید یه مین biostar tp45 hp که 130 تومن هستو بخرید و بدرد آور کلاک هم میخوره و یه 2 gig رم ddr3 با باس 1066 بردارید یا بیایید یه 50 تومن بدید 4 گیگ رم پاترویت بردارید :laughing:.
اینا رو گفتم چون سعی کن استفاده از ddr3 رو از وقتی شروع کنی که به core 7i ارتقاع دادی .

دوست عزیز ممنون از لطفت اما نمیدونم چرا با کارتای ATI حال نمیکنم:biggrin1: فقط NVIDIA اونم برند XFXیا BFG :love:
از خرید رم های ddr3به طور کل منصرف شدم ولی نگفتی مادربوردش خوبه یا نه;)
کیسم من خبردارم بین75تا 80:biggrin1:

o_afsharipoor

کاربر سایت
Jan 3, 2008
66
خوب حق داری گزشته ati یکمی تفکرات رو تحت تاثیر قرار داده ....
مادربرد هم خوبه ولی چون دیه از ddr3 استفاده نمیکنی به نظرم یه biostar tp45 hp بخر حدود 130 هست کارش خوبه ;)

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
ببخشید که اذیت می کنم، ولی می خوام با این مارک ها باشه
VGA: nVidia GF xfx series 9
CPU: AMD series
MB: GigaByte
اگه قیمت تک هر کدوم هم دارین بدین، قیمت 9600 یک گیگ توی ایران؟!
خیلی ممنون
دوست عزيز.
سي پي يوهاي AMD در حال حاضر كاراييشون نسب به Intel ها پايينتره. خواستي برات بنچمارك هم ميزارم.
الان هم به صرفه ترين برند كارتهاي nVIDIA (تو ايران) برند Zotac هستش كه هم كيفيت فوق العاده اي داره هم قيمتي عالي. والا برند تاثيري تو قدرت كارت نداره. (اين 100 بار) ميتوني به جاي HD4670 كارت Zotac 9600GSO DDR3 رو برداري.
مطمئن باش با اون بودجه سيستم از اين بهتر پيدا نميكني.

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ضمننا به اساتید عرض کنم که هیچ کارتی در حال حاضر بهترین و بدترین کارت دنیا نیست نه 295 نه 4870 دو هسته ای این کارت ها تخصص بازی دارن و هیچ کدوم از لحاظ پردازش گری به 7900 gx2 هم نمی رسن انقدر بدون اطلاع تورو خدا حرف نزنید بن هم بشم مشکلی نیست اما دوستان با اطلاع بیان صحبت کنن که مردم رو گمراه نکنن

انقدر هم پست بی خود ندین کافیه تو گوگل سرچ کنید تا یه سری اطلاعات پیش پا افتاده رو گیر بیارین

شما درست می گید عضو گروه wga نیست اما خوب همون طوری که تو پست قبلیم توضیح دادم سه کارت تولید شدن که همچین قابلیتی داشتن و الان تا به امروز به دلیل کم استفاده بودن این نوع کارت ها برد دیگه ای تولید نشده در اینده خدا داند
ضمننا تا 2 ماه دیگه ati 5xxx معرفی می شن تو یکی از فروم های نه چندان معروف خبر از یه سری از گرافیک ها با توانایی پردازش گری cpu خبر داده بودند اما فیک بود تا چند ماه پیش اما طبق خبر های منتشر شده از ای ام دی به زودی ایم کارت ها راهی بازار می شن باید اون موقع تفاوت پردازش بعد ها رو حس کرد
ضمننا دوستان عزیز پردازش بازی خیلی با پردازش کار های پردازشی فرق می کنه فرق می کنه دلیلشم توضیح داده شد

ببین همش 1 روز نبودم توی فروم ، یه دوست جدید پیدا کردیم که هم مبتکر هست و هم خبرساز!!

حقیقتا دیگه اینطوریشو ندیده بودم!! ، برد 7900GX2 از همه ی بردای جدید قویتره؟؟؟!!! ، بردی که زمان خودشم مشکل درایوری کم نداشت، این کشف مهم از کجا دراومده،میشه بگی؟؟

توانایی پردازشگری CPU!(منظور Fusion هست،غافل از اینکه همین الانم GPU ها چندین برابر CPU قدرت پردازش دارن) ،کارتای 5xxx (هنوز هیچکی خبر از این سری RV870 نداده،تا سه ماهه ی دوم هم خبری نخواهد شد)، کارهای پردازشی؟؟؟(منظورش نرم افزارهای طراحی و گرافیکیه مثلا، انگار بازیها پردازشی نیستن)، این اصطلاحات از کجا اومده؟؟! ، منبع خبر بده لطفا

آخه کسی که بتونه Search توی Google بکنه و چند تا سایت تخصصی بلد باشه و نیمه حرفه ای هم باشه،میشه واقعا این همه اطلاعات غلط داشته باشه؟؟!
ویرایش:راستی این کارتای GTX 295 رو هنوز خود Nvidia رسما معرفی نکرده،تازه 8 روز دیگه میاد، شما چیو میفروشی؟؟!

آخرین ویرایش:

قلمان

کاربر سایت
Sep 14, 2008
174
مسئله اینجاست که نظر شخصی ماها تاثیری در پرفرمنس واقعی کارتها نداره! شاید بشه گفت کلی ترین و جامع ترین مبنای مقایسه این باشه:

Tom's Hardware - Benchmark Sum of FPS Benchmarks Totals

که طبق نتایجش 7950GX2 ( نه 7900GX2) از نظر رتبه بین NVIDIA Geforce 8600 GT SLI و ATI Radeon HD 2600 Pro CF هستش. اگی تک در نظر بگیریم نه SLI یا CrossFire) CF) این کارت از 3850 ضعیفتره و از 8600 GTS قویتر.

نتیجه میگیریم: تغییر نسل اثر چشمگیری در ارتقای کارت گرافیک داره regardless of قیمت.

آخرین ویرایش:

G81

کاربر سایت
Dec 27, 2008
15
نام
معین
:mad: سلام،
یه سوال داشتم که یه جورایی توش گیر کردم و جوابشو نمی دونم
امیدوارم راهنماییم کنید
ببینم، تا سقف 140-150 تومان گرافیک خوب چی گیرم میاد؟! اصلا با این قیمت چیزی خوبی می شه؟
راستی، مشخصات گرافیک هارو ننویسید، چون انقدر توی سایت های رسمی و غیر رسمی گشتم که حفظم
فقط یه جواب بدین و کارت گرافیک مناسب رو به هم بگین و اشاره کنید که از دید خودتون چجور کارت هایی هستن

دوست عزیز بهترین انتخاب تو این رده قیمت 4670 می تونه باشه اگه هم می تونی بیشتر هزینه کنی برو سراغ 3870 که تو رده قیمتی گفته شده بهترن هستن

G81

کاربر سایت
Dec 27, 2008
15
نام
معین
ببین همش 1 روز نبودم توی فروم ، یه دوست جدید پیدا کردیم که هم مبتکر هست و هم خبرساز!!

حقیقتا دیگه اینطوریشو ندیده بودم!! ، برد 7900GX2 از همه ی بردای جدید قویتره؟؟؟!!! ، بردی که زمان خودشم مشکل درایوری کم نداشت، این کشف مهم از کجا دراومده،میشه بگی؟؟

توانایی پردازشگری CPU!(منظور Fusion هست،غافل از اینکه همین الانم GPU ها چندین برابر CPU قدرت پردازش دارن) ،کارتای 5xxx (هنوز هیچکی خبر از این سری RV870 نداده،تا سه ماهه ی دوم هم خبری نخواهد شد)، کارهای پردازشی؟؟؟(منظورش نرم افزارهای طراحی و گرافیکیه مثلا، انگار بازیها پردازشی نیستن)، این اصطلاحات از کجا اومده؟؟! ، منبع خبر بده لطفا

آخه کسی که بتونه Search توی Google بکنه و چند تا سایت تخصصی بلد باشه و نیمه حرفه ای هم باشه،میشه واقعا این همه اطلاعات غلط داشته باشه؟؟!
ویرایش:راستی این کارتای GTX 295 رو هنوز خود Nvidia رسما معرفی نکرده،تازه 8 روز دیگه میاد، شما چیو میفروشی؟؟!

دوست عزیز دارم واسه فروش همون طوری که هیچ جا phenom 2 نیست اما من دارم واسه فروش
ضمننا من از سری 5xxx خبر دادم نه از سری rv870 ضمننا توانایی پردازش در اسپایدر ای ام دی موجود هست فیوژن رو نمی دونم

boy_ofpersia

کاربر سایت
Dec 31, 2008
250
نام
آرمان
خیلی ممنون از راهنمایی های همتون
GigaByte 2004 rz support intel pentium 4
این مادر بورد که رنگ جلدش هم قرمز-زرشکی هست، رم DDR2 ساپورت می کنه؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر