مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
سلام
قیمت این سیستم چنده
cpu:intel 5000
MAin :MSI p45 combo
ram :2GB ddr 3 ( هر مارکی که باشه)
(ترجیحا vga:gtx 260 (XFX
Case : Green Tuniq
CPU E5200 رو ميدونم حدودا 90 تومنه. (شايدم كمتر)
Main رو قيمت ندارم.
رم در كمترين حالت 110-120 تومن درمياد.
VGA با برند Zotac الان 380 تومنه.
Case هم فكر ميكنم حدوداي 80 تومن باشه.

##-Shadow-##

کاربر سایت
Dec 27, 2006
604
نام
بهزاد
این برنامه نشون دهنده فریم در بازی هست بهترین توضیح برای فریم این می تونه باشه که چشم انسان داِم در حال عکس گرفتن می باشه و خوب دلیل دیدن ما ایته که این عکس ها در ثانیه در حدود 24 تا هستند و خوب به هر کدوم از عکس ها فریم می گن و خوب می گن ثانیه ای 60 فریم یعنی توانایی نمایش 60 عکس رو در ثانیه داره این هم برنامه اجراش کن و داخل بازی ها برو ضمننا به اساتید عرض کنم که هیچ کارتی در حال حاضر بهترین و بدترین کارت دنیا نیست نه 295 نه 4870 دو هسته ای این کارت ها تخصص بازی دارن و هیچ کدوم از لحاظ پردازش گری به 7900 gx2 هم نمی رسن انقدر بدون اطلاع تورو خدا حرف نزنید بن هم بشم مشکلی نیست اما دوستان با اطلاع بیان صحبت کنن که مردم رو گمراه نکنن

انقدر هم پست بی خود ندین کافیه تو گوگل سرچ کنید تا یه سری اطلاعات پیش پا افتاده رو گیر بیارین

کارتهایی که تخصص بازی دارن یعنی چی ؟ (VGA)
خوب معلومه که این کارتهای 4870و295جزو قویترین VGA های دنیا هستن ولی همین کارتا در مقایسه با WGA ها فکر نکنم زیاد قوی باشن ولی ما WGAبه نام 7900 gx2 نداریم یا من ندیدم ولی اگه منظور شما VGA 7900gx2 باشه این حرف شما یکمی غیر منطقیه

G81

کاربر سایت
Dec 27, 2008
15
نام
معین
اين كارت الان هم تو بعضي بازيها (مثل Crysis و Stalker CS) كم مياره.
خوب اگه پول مهم نيست HD4870X2 بگير. اما ميتوني صبر كني تا يكي دو ماه ديگه GTX 295 بياد.

پس يعني بازي جزو پردازش حساب نميشه، نه؟
7950GX2 كه يه كارت از رده خارجه و به گرد اين كارتا هم نميرسه.
خوشبختانه بچه ها ميتونن تشخيص بدن كه كدوم پست بي خوده.

ساپورت كارت گرافيك هيچ ربطي به نوع مادربورد نداره و فقط بايد داراي PCI Express باشه.
مين شما هم داراي اين اسلات هست و تمام كارتها رو پشتيباني ميكنه.

ضمننا برو تو مارکر های گرافیک ببین کدو کارت اول هست در رده پردازش بازی پردازش 3 بعدی داره اما برنامه های به صورت 1 بعدی بعد دو بعدی و بعد 3 بعدی استفاده می شه که در حال حاضر خط 3/4 رو دارن از بعد بعدی در موردش صحبت می کنن که برای استفاده های از جمله اتو کد و خوب طراحی کراس های فضایی در موردش حرف می زنن بارز ترین نمونش هم اتم ها و پیوند هش هستند که به زاویه تشخیص نورت سات تشخیص داده می شن ضمننا 79xx و 8800 ultra و 2600 xt pro تنها کارت های هستند که دارای هسته مرکزی و جدا گانه برای این نوع پردازش هستند
با تشکر لطفا توهین نکن و اندازه اطلاعاتت صحبت کن

فروش gtx 295 با برد xfx قیمت 950 تومن تعداد هم 5 تا دیروز 7 تا بود تا امروز 2 تاش پرید

آخرین ویرایش:

G81

کاربر سایت
Dec 27, 2008
15
نام
معین
کارتهایی که تخصص بازی دارن یعنی چی ؟ (VGA)
خوب معلومه که این کارتهای 4870و295جزو قویترین VGA های دنیا هستن ولی همین کارتا در مقایسه با WGA ها فکر نکنم زیاد قوی باشن ولی ما WGAبه نام 7900 gx2 نداریم یا من ندیدم ولی اگه منظور شما VGA 7900gx2 باشه این حرف شما یکمی غیر منطقیه

شما درست می گید عضو گروه wga نیست اما خوب همون طوری که تو پست قبلیم توضیح دادم سه کارت تولید شدن که همچین قابلیتی داشتن و الان تا به امروز به دلیل کم استفاده بودن این نوع کارت ها برد دیگه ای تولید نشده در اینده خدا داند
ضمننا تا 2 ماه دیگه ati 5xxx معرفی می شن تو یکی از فروم های نه چندان معروف خبر از یه سری از گرافیک ها با توانایی پردازش گری cpu خبر داده بودند اما فیک بود تا چند ماه پیش اما طبق خبر های منتشر شده از ای ام دی به زودی ایم کارت ها راهی بازار می شن باید اون موقع تفاوت پردازش بعد ها رو حس کرد
ضمننا دوستان عزیز پردازش بازی خیلی با پردازش کار های پردازشی فرق می کنه فرق می کنه دلیلشم توضیح داده شد

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
من تا به حال هيچ جايي اين چيزهايي كه ميگيد رو نخوندم. حالا به هر حال اينجا همه كارتهايي ميخوان كه بازيها رو به بهترين شكل اجرا كنن و اين چيزها براشون مهم نيست.
من هيچ توهيني نكردم. و دقيقا دارم اندازه ي اطلاعاتم صحبت ميكنم. چيزي كه دربارش ندونم اصلا حرف نميزنم.
در ضمن دقت كن تو پست اولم كدوم كلمتونو قرمز كردم بعد ببين كي اول توهين كرده.

som-fisher

کاربر سایت
Oct 25, 2008
372
کارت+ 9800gtx چه پاوری ساپورت می کنه؟
cpu 4600 amd دو هسته و مادر برد giga m615res2 و 2gig ram و پاور 550 ویندوز بالا میاد ولی میری واسه گیم حتی تنظیمات پایین هم فکر کنم 5 فریم میده.
رفتم ویستا دیدم 1 امتیاز برا کارت گرافیک داده مشکل از چیه به نظرتون؟

o_afsharipoor

کاربر سایت
Jan 3, 2008
66
خوب درایو نصب نکردی :laughing: .
خوب چک کن درایو کامل نصب شده باشه یه ورژن جدید هم نصب کن مثلا 180 برای اون کارت هم پاور 530 خوبه اون cpu رو هم یه آور کلاک بکن

boy_ofpersia

کاربر سایت
Dec 31, 2008
250
نام
آرمان
:mad: سلام،
یه سوال داشتم که یه جورایی توش گیر کردم و جوابشو نمی دونم
امیدوارم راهنماییم کنید
ببینم، تا سقف 140-150 تومان گرافیک خوب چی گیرم میاد؟! اصلا با این قیمت چیزی خوبی می شه؟
راستی، مشخصات گرافیک هارو ننویسید، چون انقدر توی سایت های رسمی و غیر رسمی گشتم که حفظم
فقط یه جواب بدین و کارت گرافیک مناسب رو به هم بگین و اشاره کنید که از دید خودتون چجور کارت هایی هستن

o_afsharipoor

کاربر سایت
Jan 3, 2008
66
سلام
قیمت این سیستم چنده
cpu:intel 5000
MAin :MSI p45 combo
ram :2GB ddr 3 ( هر مارکی که باشه)
(ترجیحا vga:gtx 260 (XFX
Case : Green Tuniq
خوب قیمت e5200 که الان 80 هست
MSI p45 combo
رم های ddr3 هم الان مارک team group هست آقای حسینی میفروشن طرفا 75 هست باس 1333
اون گرافیک هم از نظر برو 4870 connect 3d رو بخر آقایه حسینی 2 مدلشو داره یکی حدود 310 یکی هم حدود 340 که این فن خفنی روش نصبه و آور کلاک هم شده.
کیس رو خبر ندارم.
ولی در کل من یه نظر دیه دارم الان رم های ddr3 که قیمت پایین دارن اکثرا cl9 هستن من به شما پیشنهاد میکنم برید یه مین biostar tp45 hp که 130 تومن هستو بخرید و بدرد آور کلاک هم میخوره و یه 2 gig رم ddr3 با باس 1066 بردارید یا بیایید یه 50 تومن بدید 4 گیگ رم پاترویت بردارید :laughing:.
اینا رو گفتم چون سعی کن استفاده از ddr3 رو از وقتی شروع کنی که به core 7i ارتقاع دادی .

mehdi-psp

کاربر سایت
Oct 4, 2007
2,415
نام
مهدي
مي خواستم ببينم به نظرتون كارت ati 4670 براي بازي خوب هست يا نه ؟ و كلا نظرتون در مورد اين كارت چيه ؟ چه طور جواب داده تا حالا ؟
با تشكر

o_afsharipoor

کاربر سایت
Jan 3, 2008
66
:mad: سلام،
یه سوال داشتم که یه جورایی توش گیر کردم و جوابشو نمی دونم
امیدوارم راهنماییم کنید
ببینم، تا سقف 140-150 تومان گرافیک خوب چی گیرم میاد؟! اصلا با این قیمت چیزی خوبی می شه؟
راستی، مشخصات گرافیک هارو ننویسید، چون انقدر توی سایت های رسمی و غیر رسمی گشتم که حفظم
فقط یه جواب بدین و کارت گرافیک مناسب رو به هم بگین و اشاره کنید که از دید خودتون چجور کارت هایی هستن
خوب از نظر من و اکثر بروبچ بهترین انتخاب تو این رده 9600gt هست که کارت خوبی هم هست ولی خوب یه کارت هم داریم 4670 که اون از 9600gt مقداری ضعیف تره ولی خوب 40 تومن ارزونتره بعدش هم میریم سراغ 9800 gt که 180 تومنه از نظر من اگه 30 تومن بزاری یه 9800 gt بخری بدک نیست.
در کل بین 140 تا 150 بهترین انتخاب همون 9600 gt هست شک نکن :cheesygri

o_afsharipoor

کاربر سایت
Jan 3, 2008
66
مطمعن باش یکی از به صرفه ترین کارت ها هست کارایی خوبی هم داره با قیمت پایینش که روی 100 میچرخه .یه مقداری از 9600 gt ضعیف تره ولی به مرور زمان با این درایو های ati بعید نیست قوی تر بشه :laughing: برای بازی هم خوبه فکر کنم بتونی crysis روی high با رزولیشن 1280 روون بازی کنی اگه بقیه سیستمت هم خوب باشه :-"

boy_ofpersia

کاربر سایت
Dec 31, 2008
250
نام
آرمان
مطمعن باش یکی از به صرفه ترین کارت ها هست کارایی خوبی هم داره با قیمت پایینش که روی 100 میچرخه .یه مقداری از 9600 gt ضعیف تره ولی به مرور زمان با این درایو های ati بعید نیست قوی تر بشه :laughing: برای بازی هم خوبه فکر کنم بتونی crysis روی high با رزولیشن 1280 روون بازی کنی اگه بقیه سیستمت هم خوب باشه :-"
اوه، چقدر عالی! من فکر می کردم بهترین گرافیک تو این قیمت ها این یارو 8600 هست
اگه می شه اسم دقیقشو بگین، مثلا اینجوری:
GF XFX 8600GT 1GB
آها، این 9600 بازی های جدید رو نرمال میاره؟ یا تا دو سال بازی ها رو می خونه؟
اگه می شه همه سوالارو جواب بدین:love:

boy_ofpersia

کاربر سایت
Dec 31, 2008
250
نام
آرمان
بقیه سیستم هم یه مادر بورد، سی پی یو و یک رم هست! اینا خوبن؟!
CPU AMD Phenom 8450 (اگه تا 120 تومن بهتر هست بگین)
مادر بورد؛ فکر نکنم زیاد مهم باشه، درسته؟!(تا 70-80 تومن)
رم هم 2-3 گیگ
ها؟ خوبه؟
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
XFX PVT95GZAFG GeForce 9500 GT 1GB GDDR2 PCI Express x16 (2.0v) Video Card Retail
10009399_A.jpg

$91.99
راستی این به نظرتون چطوره؟ خوبیش اینه که 1 گیگابایت هست، فکر نکنم اون 9600 که شما گفتی 1گیگ باشه...!؟

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر