مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
با اين وضع دماي 4850 فكر كنم عمرش كم باشه... :( خدا كنه زودتر مشكلش حل بشه.
واسه همین داستانها و سابقه ی درخشان ATI در تحویل گرفتن مشتری هاش بود که برای سیستم خودم هم بر خلاف جو عمومی این چند روز ریسک نکردم و بازم می خوام منتظر بمونم...

داستان حرارت بالای کارتهای سری 4800 هم دیگه داره تقریبا هم توی مقالات فنی و هم فروم های تخصصی به دفعات ازش انتقاد میشه و خیلی از کاربرها به فکر استفاده از فن های After Market مخصوص VGA افتادن...

یادمه بعضی از دوستان اون روزای اولی که کارت عرضه شده بود مشکل حرارت رو به کارتهای GTX260/280 به خاطر اینکه تراشه ی بزرگی داره نسبت می دادن ، اما حالا می بینیم که داستان کاملا بر عکسه...

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
فهمیدم مشکل از کجاست.xp اصلا cf ساپورت نمیکنه...
از کجا به این نتیجه رسیدی cf ربطی به xp یا vista بودن نداره.
با اینکه پیشاپیش تشکر کردم ولی چون دیدم به شدت تحویلم گرفتین و کلی بهم مشاوره دادین گفتم یه تشکر دیگه بکنم
مرسی
شما بودجت رو بگو تا بشه کمک کرد.
سلام
می خواستم بدونم قدرت radeon 4850 بیشتره یا zotac 8800gt amp edition
من که تا حالا بنچمارکی از مقایسه این دو تا ندیدم :confused:
شما به نوع 8800 کاری نداشته باشه (oc باشه یا نباشه) 4850 کاراییش در حد یا شاید هم بیشتر از 9800gtx هستش.
اگه می شه یک کارت 4850 که گارانتی خوبی داشته باشه معرفی کنید
الان تو بازار club , his و چند تا دیگه هستن که من his رو پیشنهاد میکنم.
آخه اینم مقایسست؟!!
4850 کمی از 9800gx2 هم قویتره.
نه دیگه اونقدر هم قوی نیست ، اون 4870 هستش که از 9800gx2 قویتره.(حدودا)
من هیچ عکسی از این کارت ندیدم آیا فن داره؟(یه عکس ازش میتونی بدی؟)
این عکس his hd4850 ، بدون فن هم نداره (من که ندیدم) :
hd-4850-13.jpg

hd-4850-14.jpg

challengeeverything

کاربر سایت
Sep 25, 2005
3,620
نام
محمدرضا
از کجا به این نتیجه رسیدی cf ربطی به xp یا vista بودن نداره.
سرچ که کردم تو یک فروم گفته بودن:confused:.به نظر شما چی کار کنم؟؟؟لطفا راهنمایی کنید...

این هم چند تا لینک از فروم خود ATI:

http://forums.amd.com/game/messageview.cfm?catid=262&threadid=97546&enterthread=y

پست دوم:
http://forums.amd.com/game/messageview.cfm?catid=262&threadid=97465&enterthread=y

پست چهارم:
http://forums.amd.com/game/messageview.cfm?catid=262&threadid=93311&enterthread=y

آخرین ویرایش:

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,119
آره بابا. خدایی دم انویدیا گرم. نه مشکل حرارتی داره نه درایور.
دوستم یه 3870 گرفت بیچاره شد. گارانتیشم بردیم کاری نکردن آخر مجبور شدیم با برنامه Riva Tuner فنشو اورکلاک کنیم. اون کارم کردیم صداش شده مثل X360.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
سرچ که کردم تو یک فروم گفته بودن:confused:.به نظر شما چی کار کنم؟؟؟لطفا راهنمایی کنید...

این هم چند تا لینک از فروم خود ATI:

http://forums.amd.com/game/messageview.cfm?catid=262&threadid=97546&enterthread=y

پست دوم:
http://forums.amd.com/game/messageview.cfm?catid=262&threadid=97465&enterthread=y

پست چهارم:
http://forums.amd.com/game/messageview.cfm?catid=262&threadid=93311&enterthread=y
دوست عزیز،
لینک 1 میگه Hybrid CrossFire توی XP کار نمی کنه که در واقع استفاده از دو کارت مختلف برای CrossFire هست.
لینک های بعدی هم صحبتی از عدم ساپورت Crossfire در XP نمی کنن، پس جای دیگه ای تو سیستمت به دنبال علت مشکلت باش.مثلا با یک درایور دیگه امتحان کن.

آخرین ویرایش:

Neo

کاربر سایت
Sep 27, 2005
1,542
نام
احسان
درسته سرعت فن بالاست و صدا میده ولی بزودی Driver جدید هم براش میاد و مشکل حل میشه در ضمن من که در طبیعت زیبای Crysis سرعت فنی نمیشنوم و فقط کیف میکنم :love:

آقا من hot fix رو دانلود کردم ولی هنگام نصب این ارور رو میده

حسن جان فک کنم باید یه بار دیگه DL کنیش .

در ضمن اینقدر هم به Crysis نباید گیر داد من 6600 گرفتم همین مشکل رو با Far Cry داشتم 8600 گرفتم همین مشکل رو با Splinter Cell داشتم و چند تا بازیه دیگه تنها ایراد حرارت بالاست که اونم باید منتظر موند Driver بیاد یا اینکه سر کیسرو شل کرد و GTX280 گرفت :-"

در ضمنفقط با 8.6 این Hotfix رو نصب کنید وگرنه جواب نمیده (خودشون که توی Forum این جوری گفتن )

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
لینک دوم رو نگاه کنید...
I'm running XP with 2 4850's and Crossfire isn't working at all
آقا اونم مشکلش رو مثل شما پرسیده که جواب بگیره...
منم به شما گفتم که CrossFire توی XP کار می کنه.

Neo

کاربر سایت
Sep 27, 2005
1,542
نام
احسان

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
درسته سرعت فن بالاست و صدا میده ولی بزودی Driver جدید هم براش میاد و مشکل حل میشه در ضمن من که در طبیعت زیبای Crysis سرعت فنی نمیشنوم و فقط کیف میکنم :love:

حسن جان فک کنم باید یه بار دیگه DL کنیش .

در ضمن اینقدر هم به Crysis نباید گیر داد من 6600 گرفتم همین مشکل رو با Far Cry داشتم 8600 گرفتم همین مشکل رو با Splinter Cell داشتم و چند تا بازیه دیگه تنها ایراد حرارت بالاست که اونم باید منتظر موند Driver بیاد یا اینکه سر کیسرو شل کرد و GTX280 گرفت :-"

در ضمنفقط با 8.6 این Hotfix رو نصب کنید وگرنه جواب نمیده (خودشون که توی Forum این جوری گفتن )
اتفاقا من فکر می کنم که این مشکلات بیشتر برای درایورهای ATI هست...
این بازیهایی رو که گفتی منم یادم هست
مشکل بازی Farcry مربوط به تغییر مدل رندرینگ از DX 9.0 به DX 9.0 C بود که حتما باید پچ جدید بازی رو نصب می کردی تا با درایورهای جدید Nvidia کار بکنن.پس مشکل درایور نبود.اتفاقا همون موقع همFarcry با درایورهای ATI مشکل داشت...
Splinter Cell double agent هم که خود بازیش پر ایراد بود اصلا و با بعضی کارتها مشکل داشت.

درایور جدید هم نهایتا دور فن رو زیاد می کنه که اونموقع صداش بیشتر اذیت می کنه و راه حل نهایی تعویض کلی فن کارت هست.

این Crysis هم برای خیلی ها تنها دلیلی هست که می خوان کارتشون رو عوض کنن، هر چند که خود Cry Engine کدش بهینه نبوده و سنگین شده
اینم بگم که قبل از این که Crysis عرضه بشه، از مدت ها قبل استودیوی Crytek با تیمی از Nvidia کار میکردن تاکیفیت بازی رو بالاتر ببرن،بعضی خبرها هم می گفت که Nvidia حدود 5 میلیون فقط واسه ی این بازی خرج کرده، پس بی دلیل نیست که این بازی روی کارتهای Nvidia به نسبت بهتر اجرا می شه.

آخرین ویرایش:

mr hitler

کاربر سایت
Jul 25, 2007
229
نام
بهمن
با اینکه پیشاپیش تشکر کردم ولی چون دیدم به شدت تحویلم گرفتین و کلی بهم مشاوره دادین گفتم یه تشکر دیگه بکنم
مرسی

سلام
مهمترین چیز یعنی بودجه رو نگفتی خب ولی دو تا بهت پیشنهاد می دم
xfx 8600gt 256 mb ddr3 or 512 mb ddr3 94-98 toman
club 3d ati 4850 260 toman
و اگه بودجت بیشتر از ایناست که دو تا از اون دومیه بگیر(4850)
البته با خرید هر کدوم از این کارتا به یه پاور نسبتا خوب هم نیاز داری پاور خودت رو هم بگو

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
دمای 4850 در حالت idle بین 50 تا 55 درجه هست و در حالت پر کار بین 80 تا 87 88 درجه و الان مشکل اینه که در حالت idle دماش روی 80 85 درجه هستش بخاطر پایین بودت دور فن در حالت idle یا همون بیکار.

Neo

کاربر سایت
Sep 27, 2005
1,542
نام
احسان
اتفاقا من فکر می کنم که این مشکلات بیشتر برای درایورهای ATI هست...
این بازیهایی رو که گفتی منم یادم هست
مشکل بازی Farcry مربوط به تغییر مدل رندرینگ از DX 9.0 به DX 9.0 C بود که حتما باید پچ جدید بازی رو نصب می کردی تا با درایورهای جدید Nvidia کار بکنن.پس مشکل درایور نبود.اتفاقا همون موقع همFarcry با درایورهای ATI مشکل داشت...
Splinter Cell double agent هم که خود بازیش پر ایراد بود اصلا و با بعضی کارتها مشکل داشت.

درایور جدید هم نهایتا دور فن رو زیاد می کنه که اونموقع صداش بیشتر اذیت می کنه و راه حل نهایی تعویض کلی فن کارت هست.

این Crysis هم برای خیلی ها تنها دلیلی هست که می خوان کارتشون رو عوض کنن، هر چند که خود Cry Engine کدش بهینه نبوده و سنگین شده
اینم بگم که قبل از این که Crysis عرضه بشه، از مدت ها قبل استودیوی Crytek با تیمی از Nvidia کار میکردن تاکیفیت بازی رو بالاتر ببرن،بعضی خبرها هم می گفت که Nvidia حدود 5 میلیون فقط واسه ی این بازی خرج کرده، پس بی دلیل نیست که این بازی روی کارتهای Nvidia به نسبت بهتر اجرا می شه.

کاملا با شما موافقم Crysis بازی هست که با Nvidia بهتر کار میکنه .و شرکتی مثل Valve با ATI ولی من توی Forum های خارجی هم که داشتم میگشتم گفته بودن که مشکل Crysis روی DX10 هستش و DX9 این مشکل رو نداره که من نمیتونم تست کنم . و یکی هم با دلیل گفته بود که مشکل از تخصیص حافظه هستش منم یه فکر میکنم همینجوریه چون بعده بیشتر مواقع موقع Save یا Checkpoint ها میپره بیرون . اگه اینجوری باشه با Driver بعدی قابل حله .

من دیروز خودم 2 تا فن دیگه تو کیس کار گزاشتم الان با دور فن 55% در حالت عادی دما بین 50 تا 52 هستش و در حالت پرکار دما بین 72 تا 77 .

این Crysis هم برای خیلی ها تنها دلیلی هست که می خوان کارتشون رو عوض کنن

اما با این موافق نیستم الان چند ماه که Crysis اومده من شخصا کارتو برای Far Cry 2 و بازی های آینده گرفتم در ضمن فکر میکنم توی WarHead هم این مشکل وجود نداشته باشه .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر