مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,888
نام
محمد حسین
برادر فکر میکنی ۲۰۷۰،۲۰۸۰ فرقی با نسل قبلیشون ندارن! به مرور زمان تفاوتش فاحش میشه....۵۹۰ کارت خوبیه و مموری بیشتری داره در اینده خیلی به کار میاد
منظور از تفاوت منطقی مشخصه.
تو نسل قبل 1070 از 980ti قویتر بود همینطور در گذشته ها این اتفاقات افتاده بود ولی این نسل 2070 با 1080 برابره.پس قدرتش و تفاوتش منطقی نیست.
اومده ray tracing ای رو معرفی رده که هنوز تازه نفسه و بهینه نشده.این نسل گرافیک هنوز زود بود .برنامه نویسی nvidia توسط مایکروسافت انجام میشه و هنوز api مایکروسافت تازه نفسه،پس اینم نمیتونه کارایی بالایی داشته باشه.
با توجه به تفاوت این دو نسل و قیمتها این ارتقا از نظر ما به اتفاوت قیمتی منطقی نیست.

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
منظور از تفاوت منطقی مشخصه.
تو نسل قبل 1070 از 980ti قویتر بود همینطور در گذشته ها این اتفاقات افتاده بود ولی این نسل 2070 با 1080 برابره.پس قدرتش و تفاوتش منطقی نیست.
اومده ray tracing ای رو معرفی رده که هنوز تازه نفسه و بهینه نشده.این نسل گرافیک هنوز زود بود .برنامه نویسی nvidia توسط مایکروسافت انجام میشه و هنوز api مایکروسافت تازه نفسه،پس اینم نمیتونه کارایی بالایی داشته باشه.
با توجه به تفاوت این دو نسل و قیمتها این ارتقا از نظر ما به اتفاوت قیمتی منطقی نیست.
شما حرفاتون نظر شخصیه،۵۹۰ از ۱۰۶۰ قویتره و مموریش بیشتره همین کافیه! حالا مصرف برقش بالاتره فکر نمیکنم کسی که این کارت هارو‌میگیره پاورش زیر ۵۰۰ وات باشه.
AMD Radeon RX 590 vs. GeForce GTX 1060: Which Mid-Range GPU is Better?
حالا راجع به ۲۰۷۰ هم با ریویو بنچمارم‌میام میذارم‌برات نشون میدم که تو بازی های جدید که بهینه سازی درست انجام گرفته این کارت چه قدر بازده ای‌بیشتری از خودش نشون داده (بیشتر از ۱۰۸۰ و مساویو بهتر از 1080ti)
اولا که ۱۰۸۰ هم اومده بود زورش با 980ti زیاد فرقی نداشت ولی الان‌چی؟! بعد هماهنگ شدن‌بازی ها و اپتیمایز درایور ها از طرف انویدیا خیلی‌چیزا تغییر کرد!
پ ن:لطفا اگر فروشنده نیسیتید محصوات یک دو سال قبل رو به مردم‌پیشنهاد ندید! توی کارت گرافیک خیلی مهمه کارت به روز‌باشه.

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,888
نام
محمد حسین
شما حرفاتون نظر شخصیه،۵۹۰ از ۱۰۶۰ قویتره و مموریش بیشتره همین کافیه! حالا مصرف برقش بالاتره فکر نمیکنم کسی که این کارت هارو‌میگیره پاورش زیر ۵۰۰ وات باشه.
AMD Radeon RX 590 vs. GeForce GTX 1060: Which Mid-Range GPU is Better?
حالا راجع به ۲۰۷۰ هم با ریویو بنچمارم‌میام میذارم‌برات نشون میدم که تو بازی های جدید که بهینه سازی درست انجام گرفته این کارت چه قدر بازده ای‌بیشتری از خودش نشون داده (بیشتر از ۱۰۸۰ و مساویو بهتر از 1080ti)
اولا که ۱۰۸۰ هم اومده بود زورش با 980ti زیاد فرقی نداشت ولی الان‌چی؟! بعد هماهنگ شدن‌بازی ها و اپتیمایز درایور ها از طرف انویدیا خیلی‌چیزا تغییر کرد!
پ ن:لطفا اگر فروشنده نیسیتید محصوات یک دو سال قبل رو به مردم‌پیشنهاد ندید! توی کارت گرافیک خیلی مهمه کارت به روز‌باشه.
من نظر شخصی،
Conclusion - Radeon RX 590 Review: AMD’s First 12nm GPU Hits 225W
این review کارتی که ازش تعریف میکنید
نمرشو چند داده 3/5
پاور 500 برا کارتی که مصرفش 245 وات هست اصلا کافی نیست،این یک
میخواستی 590 از 1060 قویتر نباشه.هر چند
aHR0cDovL21lZGlhLmJlc3RvZm1pY3JvLmNvbS9PL0ovODEwODgzL29yaWdpbmFsL0Rlc3RpbnktMi1GUFMtMTkyMHgxMDgwLURYMTEtSGlnaGVzdC5wbmc=

aHR0cDovL21lZGlhLmJlc3RvZm1pY3JvLmNvbS9RLzYvODEwOTQyL29yaWdpbmFsL0dyYW5kLVRoZWZ0LUF1dG8tVi1GUFMtMTkyMHgxMDgwLURYMTEtNHgtTVNBQS1WZXJ5LUhpZ2gucG5n

یه سر نقدها رو بخون،پیشنهاد کارت براساس هزینه برق هم هست،حالا اینجا برق قیمتش کمه ولی یکی از دلایل فروش بسیار بالاتر انویدیا همین مصرف بهینه هست.من نظر خودمو نمیگم ،نقدها رو میگم.

یه اصولی هست به نام اینکه چقدر پول میدی چقدر آش میخوری
یکی هست پول براش مهم نیست ،بگه میگم 2080ti
ولی یکی هست میگه میخوام با یه قیمت مناسب یه کارت مناسب بگیرم و بیشترین پرفورمنس رو بگیرم
فقط به روز باشید حتی اگه مجبور شدید 40 سال دیگه هم صبر کنید.

• Like
Reactions: x-x

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
من نظر شخصی،
Conclusion - Radeon RX 590 Review: AMD’s First 12nm GPU Hits 225W
این review کارتی که ازش تعریف میکنید
نمرشو چند داده 3/5
پاور 500 برا کارتی که مصرفش 245 وات هست اصلا کافی نیست،این یک
میخواستی 590 از 1060 قویتر نباشه.هر چند
aHR0cDovL21lZGlhLmJlc3RvZm1pY3JvLmNvbS9PL0ovODEwODgzL29yaWdpbmFsL0Rlc3RpbnktMi1GUFMtMTkyMHgxMDgwLURYMTEtSGlnaGVzdC5wbmc=

aHR0cDovL21lZGlhLmJlc3RvZm1pY3JvLmNvbS9RLzYvODEwOTQyL29yaWdpbmFsL0dyYW5kLVRoZWZ0LUF1dG8tVi1GUFMtMTkyMHgxMDgwLURYMTEtNHgtTVNBQS1WZXJ5LUhpZ2gucG5n

یه سر نقدها رو بخون،پیشنهاد کارت براساس هزینه برق هم هست،حالا اینجا برق قیمتش کمه ولی یکی از دلایل فروش بسیار بالاتر انویدیا همین مصرف بهینه هست.من نظر خودمو نمیگم ،نقدها رو میگم.

یه اصولی هست به نام اینکه چقدر پول میدی چقدر آش میخوری
یکی هست پول براش مهم نیست ،بگه میگم 2080ti
ولی یکی هست میگه میخوام با یه قیمت مناسب یه کارت مناسب بگیرم و بیشترین پرفورمنس رو بگیرم
فقط به روز باشید حتی اگه مجبور شدید 40 سال دیگه هم صبر کنید.
کاری به حاشیه ها ندارم ولی تست ها dx12 که اتفاقا توی بازی های جدید فراگیر شدند کارتهلی ای ام‌دی پرفورمنس خوبی به نمایش میذاره.
شکی‌نیست که توی‌یه سری موارد معماری بهتری داره انویدیا.
ولی بحث من گیمر قویتر بودن و بیشتر فریم گرفتنه که این کار با ۵۹۰ میسر تره.
مموری هم در اینده بحث‌مهمتری‌میشه چون یه اینده نگری هم‌هیت دیگه.
با ۵۰۰ واتم‌میشه راحت مگه باقی اجزا چقدر مصرف دارن؟!

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,888
نام
محمد حسین
کاری به حاشیه ها ندارم ولی تست ها dx12 که اتفاقا توی بازی های جدید فراگیر شدند کارتهلی ای ام‌دی پرفورمنس خوبی به نمایش میذاره.
شکی‌نیست که توی‌یه سری موارد معماری بهتری داره انویدیا.
ولی بحث من گیمر قویتر بودن و بیشتر فریم گرفتنه که این کار با ۵۹۰ میسر تره.
مموری هم در اینده بحث‌مهمتری‌میشه چون یه اینده نگری هم‌هیت دیگه.
با ۵۰۰ واتم‌میشه راحت مگه باقی اجزا چقدر مصرف دارن؟!
عمده مصرف پاور برای دو قطعه گرافیک و سی پی یو هست ولی یه پاور نمیتواند توان اعلامیش رو عرضه کند.
هر پپاوری یه راندمانی دارد و بین 40 تا 60 درصد توانش میتونه کار کنه
بجز اونهایی که گواهینامه 80 plus آمریکا رو دارند که راندمانی در این حدود دارند.
پاور با گذشت زمان از توانش کم میشه.
تو بهترین شرایط یه 500 واتی تقریبا 400 تا میده
یه دونه داریم pfc که بهش میگیم اصلاح ضریب توان ،که طی یه سری رفت و برگستها و شارژ و دشارژ شدنها ما اتلاف انرژی داریم در پاورهای 80 plus تقریبا 90 درصده
در نتیجه همن پاور 80 plue هم شده 360 وات. حالا کافیه؟
پاور قطعه ای هست که در طول زمان کاهش راندمان پیدا میکنه و علاوه بر اینها اورکلاک گرافیک و سی پی یو مصرف رو بالا میبرند به میزان محسوسی
پس در زمینه آینده نگری نگاه ویژه ای به پاور بکنید

• Like
Reactions: x-x

milin3m

کاربر سایت
May 25, 2008
134
سلام من یه سیستم قدیمی دارم
Cpu : intel core duo E6750
ram
; 4Gb ddr2
vga 8800 gts 512
motherboard asus p5k
کارت گرافیکم سوخت
یه کارتیکه قیمتش مناسب باشه.
تنها کارم با کامپیوتر وب گردی. دیدن فیلم.
ویندوزم 10و
یه کارتی که کم نیاره . اذیت نکنه
یکم کامل تربگمو کارت گرافیکی که میخوام اولا باعث کندی اینا نشه دوما مثلا اگر دلم خواست استارت کرافت اخرین نسخه هاشو بازی کنم کارته بکشه..
سوال بعدیم اینه با توجه به مادربرد من که قدیمی دیگه به حساب میاد این کارت گرافیکهای جدید بهش میخورن؟

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,888
نام
محمد حسین
یکم کامل تربگمو کارت گرافیکی که میخوام اولا باعث کندی اینا نشه دوما مثلا اگر دلم خواست استارت کرافت اخرین نسخه هاشو بازی کنم کارته بکشه..
سوال بعدیم اینه با توجه به مادربرد من که قدیمی دیگه به حساب میاد این کارت گرافیکهای جدید بهش میخورن؟
آره،میخوره.ولی با توجه به اینکه سی پی یوت ضعیفه و حداکثر رمی که بوردت ساپورت میکنه 8 گیگ هست.پس ارتقابه گرافیکهای روز منطقی نیست
برا چیزی که میخوای سیستمت با یه گرافیک در حد همون 8800 یا برابرش مثلا 4850 amd جواب میده
پیشنهاد خاصی نمیشه داد .چون دسته دو از این به بعد خیلی زیادن و هر کدوم که تو بازار دسته دو باشه کافی هست .
سراغ نو هم نرو، الان 730 نوش هست هنوز.ولی فقط پول الکی میدی .در حالی که دسته دو مشابهش رو میشه خیلی پایینتر گیر آورد
و اگه بخوای ارتقا بدی بعدا،این کارت به درد هیچی نمیخوره.

milin3m

کاربر سایت
May 25, 2008
134
آره،میخوره.ولی با توجه به اینکه سی پی یوت ضعیفه و حداکثر رمی که بوردت ساپورت میکنه 8 گیگ هست.پس ارتقابه گرافیکهای روز منطقی نیست
برا چیزی که میخوای سیستمت با یه گرافیک در حد همون 8800 یا برابرش مثلا 4850 amd جواب میده
پیشنهاد خاصی نمیشه داد .چون دسته دو از این به بعد خیلی زیادن و هر کدوم که تو بازار دسته دو باشه کافی هست .
سراغ نو هم نرو، الان 730 نوش هست هنوز.ولی فقط پول الکی میدی .در حالی که دسته دو مشابهش رو میشه خیلی پایینتر گیر آورد
و اگه بخوای ارتقا بدی بعدا،این کارت به درد هیچی نمیخوره.
والا دسته دو کلا من میترسم بخرم. قبلا خریدم فقط ضرر دادم. الان کارتی که مناسب باشه و به این سیستم بخوره و قیمت منظقی و بتونه اون بازیو رو ساپورت کنه چی خوبه!؟

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,888
نام
محمد حسین
والا دسته دو کلا من میترسم بخرم. قبلا خریدم فقط ضرر دادم. الان کارتی که مناسب باشه و به این سیستم بخوره و قیمت منظقی و بتونه اون بازیو رو ساپورت کنه چی خوبه!؟
فرقی نداره ،الان نو هم بخوای بخری فقط ضرره.حداقل کارت 1050 یا 460 هست که جفتشون گلوگاه میشه و به درد نمیخوره و ارزونترین 560 هم حدود 1.2 میلیون میشه
خودت دو دو تا چهار تا کن.

milin3m

کاربر سایت
May 25, 2008
134
فرقی نداره ،الان نو هم بخوای بخری فقط ضرره.حداقل کارت 1050 یا 460 هست که جفتشون گلوگاه میشه و به درد نمیخوره و ارزونترین 560 هم حدود 1.2 میلیون میشه
خودت دو دو تا چهار تا کن.
دیگه اهل ارتقا نیستم با این گرونی مخصوصا...
یه GT 1030 میخوام بخرم.. به سیستمم که قدیمیه میخوره؟ asus p5k

apcac

کاربر سایت
Jul 13, 2013
41
نام
amir
سلام میخوام کارت GTX 1080 Ti-11G بگیرم - بین Zotac و گیگابایت Aorus . اگر کسی داره لطفا راهنمایی کنه از نظر دفع گرما و اورکلاک . MSI و ASUS هم که زیادی گرونه

EBLLIS

کاربر سایت
Dec 12, 2011
263
نام
Pej-MAN
سلام دوستان
بنده شدیدا بدنبال گرافیک هستم
i3 4160
8gb ddr3 1600
power 630
h81mc
ممنون میشم راهنناییم کنید که چی بگیرم که حداقل ۲ یا س سال دیکه بهم جواب بده رو ۱۰۸۰
مهمتر از همه درایور گرافیک ساپورت بشه بروز
خودم تو 970 g1 4gb و 570 موندم
ممنون

UnHoLy666

کاربر سایت
Feb 7, 2014
215
نام
عرفان
سلام میخوام کارت GTX 1080 Ti-11G بگیرم - بین Zotac و گیگابایت Aorus . اگر کسی داره لطفا راهنمایی کنه از نظر دفع گرما و اورکلاک . MSI و ASUS هم که زیادی گرونه
سلام
من تجربه Zotac رو داشتم و ميتونم بگم كه عاليه.
اگه دو دلي چند تا review ببين ازش راضي ميشي.

سلام دوستان
بنده شدیدا بدنبال گرافیک هستم
i3 4160
8gb ddr3 1600
power 630
h81mc
ممنون میشم راهنناییم کنید که چی بگیرم که حداقل ۲ یا س سال دیکه بهم جواب بده رو ۱۰۸۰
مهمتر از همه درایور گرافیک ساپورت بشه بروز
خودم تو 970 g1 4gb و 570 موندم
ممنون
سلام
٥٧٠ همين الان هم روي تمام گيم ها روي ١٠٨٠ فيكس ٦٠ fps نميده. اصلا نميشه تا ٢ سال ديگه پيش بيني كرد.

• Like
Reactions: EBLLIS

EBLLIS

کاربر سایت
Dec 12, 2011
263
نام
Pej-MAN
سلام
من تجربه Zotac رو داشتم و ميتونم بگم كه عاليه.
اگه دو دلي چند تا review ببين ازش راضي ميشي.

سلام
٥٧٠ همين الان هم روي تمام گيم ها روي ١٠٨٠ فيكس ٦٠ fps نميده. اصلا نميشه تا ٢ سال ديگه پيش بيني كرد.
داش بنظرت چی بگیرم?۵۸۰ یا ۹۸۰ گلوگاه نمیشه?

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر