مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

aramesh_61

کاربر سایت
Feb 1, 2012
203
کارت خودش 100 یا 150 بیتشر نمی ارزه، کارت جدید هم بستگی به مدل داره که چه قیمتی بشه روش گذاشت.
ممنون از پاسخت،
میخواد حدوده صد بزاره روش فعلاً یه کارت بخره که دایرکت ایکس 11 ساپورت کنه، تا بعداً یه کارت درست و حسابی بخره، میشه یه کارت پیشنهاد بدید؟
ممنون

systemman

کاربر سایت
Sep 1, 2012
62
نام
Arian
ی سیستم دست 2 برای یکی از اشناها پیدا کردم

میخواستم بدونم میشه روش یک گرافیک بهتر ببندیم مثل سری 6 یا 7

EP45T-DS3R

CORSAIR 2*4G

6600 QUAD

SSD 64

NVIDA 280

کمی هم روی برد گرافیکش لبه هاش کنار پین برقش مانند داغ کردگی هست ولی بازی کردم همین bf4 رو موردی نداشت

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
ممنون از پاسخت،
میخواد حدوده صد بزاره روش فعلاً یه کارت بخره که دایرکت ایکس 11 ساپورت کنه، تا بعداً یه کارت درست و حسابی بخره، میشه یه کارت پیشنهاد بدید؟
ممنون

خب DX11 ساپورت کنه که چی بشه؟! به چه درد می خوره؟ حتی دیگه به درد COD: GHOSTS هم نمی خوره،
کارت 200 تومن که هیچ، کارت 400 تومن هم بدرد بازی نمی خوره، اصلا و ابدا این کار رو نکن! پولت رو جمع کن، یکجا با 500 تومن یه کارت مناسب بخر/

ی سیستم دست 2 برای یکی از اشناها پیدا کردم

میخواستم بدونم میشه روش یک گرافیک بهتر ببندیم مثل سری 6 یا 7

EP45T-DS3R

CORSAIR 2*4G

6600 QUAD

SSD 64

NVIDA 280

کمی هم روی برد گرافیکش لبه هاش کنار پین برقش مانند داغ کردگی هست ولی بازی کردم همین bf4 رو موردی نداشت

شدنیش که میشه، اما ارزشش رو نداره، راندمانش با کارتهای قوی مناسب نخواهد بود و تا 50 درصد از راندمان گرافیک رو میشه ازش انتظار داشت. همینجوری ازش استفاده کن و براش هزینه نکن.

m1987

کاربر سایت
Dec 2, 2012
108
نام
محمدرضا
سلام یه گرافیگ سریع با قابلیت sliبا حافظه2یا3گیگ میخوام که بتونه بازی ها یی مثل بتل فیلد4 وکالاف گوست رو تا60فریم با رزولوشن فول اچ دی در حالت
Ultra بازی کنم نهایت تا یک وششصد یکم بالا پایین سری نودیا مارک asus باشهمشخصات سیستمم پاور گرین600 مادربوردasus p8z77-v وcpu:i5-3470و 8gbرمcorsair 1600

شما می تونی GTX 770 DCU II رو بگیری که حدود 1550 هست.
اما با این کارت نمیشه 60 فریم ثابت گرفت، برخی اوقات به پایینتر از 50 هم افت می کنه، اما کارت 780 می تونه تا 95 درصد مواقع با تنظیماتی که گفتی 60 فریم ثابت بده که اونم 2600 به بالاست.

سلام ممنون از راهنماییتون .پس میگید (باید یه مدت صبر کنم)هزینه رو باید بالا ببرم ومنظورتون کارت
ASUS GTX 780 OC DCII 3GB GDDR5 هستش. خوب تا این رنج قیمت توسری نودیا با مارک ایسوس دیگه چه کارتی پیشنهاد میشه که فریم خوبی بده وسیستم کولینگ ونویز کمی داشته باشه وبا پاور600وات گرین سازگار باشه که نیاز به تعویض پاور نباشه

آخرین ویرایش:

hamidaxe

کاربر سایت
Oct 19, 2013
31
اونایی که قرمز کردید بیشتر جنبه ی تبلیغاتی داره و برای راندمان اصلا مهم نیست، مهم اصل تراشه ی گرافیکی اونا و قدرت هر کدوم هست
از این دو مدل قدیمی هم هیچ کدوم بدرد بازی نمی خورن و GPU هاشون هم بسیار قدیمی و کند هست.
پس اصل کارت گرافیک همون حافظه اختصاصی که مثلا ATi 1GB و جی فورس 256 MB کارت گرافیک ati خیلی بالا تر از جی فورس هست؟ این Video Memory Up to از رم میگیره؟
کلا گرافیک اصلش همون حافظه هست مثلا 1GB خیلی خیلی کمه یعنی نمیشه رو حالت نرمال هیچ بازیی کرد؟
مثلا کارت گرافیک AMD Radeon HD 7970 حافظه 3 گیگ هست در مقایسه با
ATI Radeon HD 4650 که 1 گیگ هست خیلی افتضاحه؟؟ کاری به
رزولوشن ندارم..فقط بتونه بازی اجرا کنه..
فریم بازی ها به چی بستگی داره gpu یا cpu؟؟ فدات

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
درود یعنی رده 760 یا 770 هم درست جواب نمیده فقط بخاطر مصرف برق و حرارت کارت میخواد عوض کنه

نگفتم جواب نمیده، گفتم از تمام قدرتش استفاده نمیشه.

سلام ممنون از راهنماییتون .پس میگید (باید یه مدت صبر کنم)هزینه رو باید بالا ببرم ومنظورتون کارت
ASUS GTX 780 OC DCII 3GB GDDR5 هستش. خوب تا این رنج قیمت توسری نودیا با مارک ایسوس دیگه چه کارتی پیشنهاد میشه که فریم خوبی بده وسیستم کولینگ ونویز کمی داشته باشه وبا پاور600وات گرین سازگار باشه که نیاز به تعویض پاور نباشه

بهتر از این مدل در این محدوده وجود نداره،
با همین پاور خودت هم جوابگو هست اما فشار بالایی رو تحمل خواهد کرد و عمر کاری اون کمتر میشه.

پس اصل کارت گرافیک همون حافظه اختصاصی که مثلا ATi 1GB و جی فورس 256 MB کارت گرافیک ati خیلی بالا تر از جی فورس هست؟ این Video Memory Up to از رم میگیره؟
کلا گرافیک اصلش همون حافظه هست مثلا 1GB خیلی خیلی کمه یعنی نمیشه رو حالت نرمال هیچ بازیی کرد؟
مثلا کارت گرافیک AMD Radeon HD 7970 حافظه 3 گیگ هست در مقایسه با
ATI Radeon HD 4650 که 1 گیگ هست خیلی افتضاحه؟؟ کاری به
رزولوشن ندارم..فقط بتونه بازی اجرا کنه..
فریم بازی ها به چی بستگی داره gpu یا cpu؟؟ فدات

دوست عزیز، ملاک اصلی فقط حافظه ی اختصاصی گرافیک هست، حافظه ی Share فقط یه جوک هست و اهمیتی نداره!
همونطور که گفتم اگر در لپ تاپ حافظه 1 گیگابایتی-ترجیحا از نوع DDR5 - باشه کفایت می کنه و مهم مدل خود تراشه ی گرافیکی هست، نه رم گرافیکی که شما بهش گیر دادی!

کارت 7970 هم کارت گرافیکی PC هست، قدرت و مدلش رو نباید با تراشه ی گرافیکی لپ تاپ مستقیم مقایسه کرد. اینها همه نیاز به اطلاعات فنی زیادی داره که مجال گفتنش در اینجا نیست.

سلام
من یک کارت گرافیک GTX 560 SE دارم .از برند inno 3D .میخوام ردش کنم بره ... میشه بگید حدودا چند میارزه؟

حدود 400 می تونه قیمت مناسبی باشه.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
GTX 780ti قیمتش شد 700 دولار ولی تایتان الان 1000 دلاره با این حال 780ti از تایتان بهتره و ارزون تره چرا؟؟

کارت TITAN حدود 6 ماه پیش وارد بازار شد که بدون رقیب بود بنابراین بالاترین قیمت تعیین شد. کارت 780Ti هفته ی پیش معرفی شد که برای رقابت و شکست AMD 290 اومد و ناچارا باید قیمتش هم رقابتی و معقول می بود، بنابراین با اینکه تعداد واحدای پردازشی بیشتری داره و سریعتره، قیمتش خیلی پایینتر هست.

اقا فرشاد یک سوال شما که جواب میدی دست درد نکنه.. ولی چرا سوالات کامل جواب نمیدی سوال ها رو نصف نیمه جواب میدی..

همونطور که دوستمون گفتن مباحث سخت افزار هم بحث اطلاعات عمومی و قطعات روز هست و هم اطلاعات فنی و علمی از سطح متوسط و پیشرفته.
بنابراین اگر بحث فنی باشه ترجیح می دم یا وارد نشم یا اگر وارد شدم هم ناقص نگم، اون میشه نصفه نیمه جواب دادن، نه این!

به زمانی که برای پاسخگویی به کاربران دیگه در این تاپیک و تاپیکهای دیگه لازم هست هم توجه کنید خواهید دید که مجبوریم فقط سوالات مشاوره رو مختصر و مفید پاسخ بدیم.

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,784
نام
علی
پیرو سوال دوستمون من هم باید بپرسم تا سقف 1200 تومن کارت گرافیک مناسب برای گیم پی هست ؟! ( برای پسر داییم می خواستم!)
واینکه بازی های روز رو در چه حد اجرا میکنه؟!

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
سلام
دوستان کارت تا 800 تومن چی پیشنهاد میدید؟
ممنون

کارت GTX 660Ti یا AMD 7870 بهترین گزینه ها هستند.

پیرو سوال دوستمون من هم باید بپرسم تا سقف 1200 تومن کارت گرافیک مناسب برای گیم پی هست ؟! ( برای پسر داییم می خواستم!)
واینکه بازی های روز رو در چه حد اجرا میکنه؟!

با این مبلغ می تونید کارت GTX 760 یا حتی GTX 670 رو بخرید.

در حد خوب و با تنظیمات High یا Ultra و فریم مناسب می تونید بازی کنید.

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,784
نام
علی
کارت GTX 660Ti یا AMD 7870 بهترین گزینه ها هستند.

با این مبلغ می تونید کارت GTX 760 یا حتی GTX 670 رو بخرید.

در حد خوب و با تنظیمات High یا Ultra و فریم مناسب می تونید بازی کنید.
مرسی استاد!
فقط اگه 100-200 تومن بیشتر از 1200 خرج کنه ارزشش رو داره و میتونه قطعه ای به مراتب بهتر تهیه کنه؟!

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,786
نام
فرشید
مرسی استاد!
فقط اگه 100-200 تومن بیشتر از 1200 خرج کنه ارزشش رو داره و میتونه قطعه ای به مراتب بهتر تهیه کنه؟!

بله که ارزش داره،
می تونید کارت GTX 770 رو تهیه کنید که 1550 تومن هست و راندمانش هم بطور محسوسی بالاتر هست.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر