مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
دوستان میتونین نظرتون رو در مورد بهترین کات گرافیکی الان بین قیمت 400 تا 500 میشه گرفت رو بهم بگین!!
gtx 560 ti الان مناسبترین هست تو این قیمت؟؟
نظر دوستان در مورد 6870 چیه؟؟
تا 560 565 تومن بتونی هزینه کنی HD7850 با برد SAPPHIRE پیشنهاد میشه کاراییش هم حدودا در حد 6970 هستش در غیر اینصورت EVGA GTX560Ti پیشنهاد میشه !
6870 هم تا رنج 400 بکی از بهترین انتخابای موجود هستش !

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
تا 560 565 تومن بتونی هزینه کنی HD7850 با برد SAPPHIRE پیشنهاد میشه کاراییش هم حدودا در حد 6970 هستش در غیر اینصورت EVGA GTX560Ti پیشنهاد میشه !
6870 هم تا رنج 400 بکی از بهترین انتخابای موجود هستش !

ممنون ولی احتمالا دیگه 500 تومن آخر هزینم باشه!!:d
تفاوت قیمت و کارایی بین 6870 و 560 چقدره؟؟

آخرین ویرایش:

Rambayo

کاربر سایت
Oct 15, 2010
371
نام
Ali Vaiper
اقای ناظم انجمن supra چرا اینقدر به دوستان ما سخت میگیرین و پیشنهاد های خیلی سنگین بهشون میدین من الان یه گرافیک gts 450 دارم و bf3 که هیچی crysis 2 رو روی ultra بازی میکنم
نمی دونم این همه گرافیک قدرتمند برای چیه حالا فریم بالاتر باشه که چی بشه اینا همش کلک پوله وگرنه با گرافیک های معمولی کار همه راه میوفته به نظر من بهترین بهترین کرات گرافیک که حداقل تا 3 سال کار گیمرارو راه میندازه 6870 هست بعدا هم اگه کم اورد یدونه دیگه که تا اون موقع ارزون شده crossfire میکنیم و لذتشو میبریم
خیلی سخت نگیرین

Danitondar

کاربر سایت
Jul 8, 2011
735
راستی این کلمه چه معنی میده w/ Optimus
تو سایت خارجی بعضی از لپ تاپ بعد از مدل گرافیک مینویسه w/ Optimus
ممنون
درود
کاهش دهنده مصرف تو مصرف کننده های Nvidia هست که باعث طول افزایش شارژ باتری میشه ;)

---------- نوشته در 02:47 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 02:32 AM ارسال شده بود ----------

اقای ناظم انجمن supra چرا اینقدر به دوستان ما سخت میگیرین و پیشنهاد های خیلی سنگین بهشون میدین من الان یه گرافیک gts 450 دارم و bf3 که هیچی crysis 2 رو روی ultra بازی میکنم
نمی دونم این همه گرافیک قدرتمند برای چیه حالا فریم بالاتر باشه که چی بشه اینا همش کلک پوله وگرنه با گرافیک های معمولی کار همه راه میوفته به نظر من بهترین بهترین کرات گرافیک که حداقل تا 3 سال کار گیمرارو راه میندازه 6870 هست بعدا هم اگه کم اورد یدونه دیگه که تا اون موقع ارزون شده crossfire میکنیم و لذتشو میبریم
خیلی سخت نگیرین
درود
تا حدودی حق رو به شما میدم ولی خوب میدونی مشکل کجاست؟
مشکل اونجایی هست که حدود 60 درصد دوستان که کارت های اینچنین تهیه میکنن مانیتور هم Full HD برمیدارن بخاطر همین روی Fullhd هم مسلما بازی میکنن
متاسفانه فریم افت شدیدی میکنه بخاطر رزولیشن بالاتر شما مسلما رزولیشن پایینتری داری!
از نظر من هم 1600*900 هم میتونه رزولیشن خوبی باشه فریم هم افزایش خوبی پیدا میکنه ;)

آخرین ویرایش:

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
راستی این کلمه چه معنی میده w/ Optimus
تو سایت خارجی بعضی از لپ تاپ بعد از مدل گرافیک مینویسه w/ Optimus
ممنون
Optimus تکنولوژی هستش که از طرف nVIDIA برای لبتاب های با GPU ساخت خودش ارائه شده ، معمولا تو لبتابای دارای 2 GPU (بطور مثال یکی nVIDIA و یکی هم intel) مورد استفاده قرار میگیره ولی تو لبتابای تک GPU هم استفاده میشه !
کارش هم اینه که بر اساس نیاز کاربر و نوع مصرفش مثل بازی (بالاترین کارایی) ، دیدن فیلم (کارایی متوسط) و حالت idle (بدون فعالیت یا کارایی) بین GPUها سوئیچ یا تو تک GPUها هم تنظیمات رو به حداقل میرسونه تا مصرف انرژی کاهش پیدا کنه !
در کل این تکنولوژی رو مبحث مصرف انرژی و طول عمر باطری معرفی و ارائه شده !
خیلی سخت نگیرین
بله شما درست میگید ما بیکاریم و بدون اطلاعات قبلی میایم پیشنهاد میدیم و بعد این همه مدت خوب و بد دوستان رو تشخیص نمیدیم !
مشکل اینجاس که شما فقط به قطعات خودت نگاه میکنی و فقط همین رو باور داری ، وقتی 90 درصد مانیتورای بازار Resـه 1600x900 و یا بالاتر دارن بازم کارتی مثل 450 جوابگوئه ؟ بقیه کارتا به چه دلیل طراحی و ساخته شدن ؟ یعنی کمپانی مثل nVIDIA نمیدونه که کارتی مثل GTS450 از پس هر بازی سنگینی بر میاد ؟
فقط اجرای بازی هدف نیست رزولوشن ، تنظیمات و جزئیات ، AA, AF و... هم مد نظره اینجاس که فرق بین کارتا و نوع مصرف کاربران مشخص میشه !
در آخر این فقط نظر شماس بقیه چیز دیگه ای میگن لطف کنید اطلاعات کافی کسب کنید بعد بیاید برای انتقاد !

آخرین ویرایش:

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
کسایی که انیجا براتون زحمت می کشن قدرشون رو بدونید کار این افراد لطفه نه وظیفه

---------- نوشته در 04:54 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 04:50 PM ارسال شده بود ----------

سلام
از دوستان کسی از وجود کارتهای 7850و7870 تو بازار خبر داره؟

7870 هست با قیمت 780

7950 هم 890

7850 هم 550

meysam_gamer

کاربر سایت
Mar 11, 2006
457
نام
میثم
کسایی که انیجا براتون زحمت می کشن قدرشون رو بدونید کار این افراد لطفه نه وظیفه

---------- نوشته در 04:54 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 04:50 PM ارسال شده بود ----------

7870 هست با قیمت 780

7950 هم 890

7850 هم 550

دوست من میشه بگید چه بردیه و قیمتها مال کجاستء

m.sarsh

کاربر سایت
Aug 20, 2006
463
نام
محمدرضا
دوستان من کارت گرافیکم مشکل پیدا کرده میخوام جایگزین کنم ولی قطعه های دیگه رو دست نمیزنم لطفا بگید با مشخصات زیر بهترین کارتی که به بقیه سیستم بخوره چیه:
power:430w real, green
ram:4gb
cpu:core2duo 7300
mb:asus p5q se
قبل عید یکی 5670 ای ام دی پیشنهاد کرد 120 تومن.این کارت با سیستم من مخصوصا پاور هماهنگه؟
کلا تا 200 تومن چه انتخابهایی هست؟

آخرین ویرایش:

meysam_gamer

کاربر سایت
Mar 11, 2006
457
نام
میثم
درود
دوستان قصد کردم گرافیک msi 7850 twin frozz crossfire بگیرم چون نسبت به قیمتش کارت خیلی خوبیه حالا میخام نضر اساتید راجع به این کارت بپرسم؟درضمن کارت فعلیم 6950 هست.

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,945
نام
حسین
درود
دوستان قصد کردم گرافیک msi 7850 twin frozz crossfire بگیرم چون نسبت به قیمتش کارت خیلی خوبیه حالا میخام نضر اساتید راجع به این کارت بپرسم؟درضمن کارت فعلیم 6950 هست.
درود به نظرم فعلا این کار نکن کارت خودت فعلا خیلی خوب هست و جواب کارت را حت می ده

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر