مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

_soda_

کاربر سایت
May 11, 2008
9
دوست گلم 4850 اگر ریبال شده دیگه فرجی بهش نیست ! داغ شه تمومه.
250 دارم من راضیم ، چیپ فیزیکس هم داره ، قدیمی هستا! ولی خوبه با قیمنش و این که نو هست.
من برام RADEON یا NVIDIA فرق نداره ولی این بهتر هستش ،با این همه دوست من اگه 250 رو میدن آکبند با این قیمت اصلا شک نکن !!!:d

توی اینا آخری که250 باشه از بقیه سریعتره . انتخاب اول هست،هر چند که خودش هم باز قدیمیه
پاورت هم برای کارت کفایت نمی کنه، باید یه 450 وات به بالا داشته باشی.

http://mihanmarket.com/Product.aspx?p=5592

این برند و مدلش هست.
اگه اوکی هست برم برای خریدش؟

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,129
نام
حسین
دوستان فکر میکنم سوء تفاهم شده.منظورم من از اون پست هم دقیقا همین بود.اتفاقا من قبل از اینکه vga بگیرم حسابی با دوستان و آقا فرشید مشورت کردم چون خودمم مقداری تو فکر sli بودم ولی وقتی از چند نفر شنیدم که چیزه جالبی نیست به حرفهای فرشیدجان هم ایمان اووردم و بیخیال شدم و یه کارت قوی خریدم و خیال خودمو راحت کردم.
منم به همه دوستان پیشنهاد میکنم از فکر sli بیان بیرون و یه کارت قوی بخرن.پیشنهاد دومم اینه که نسبت به مشورتهایی که از فرشیدجان میگیرن کوچکترین تردیدی نکنن.

SLASH1

کاربر سایت
Jan 15, 2007
3,347
دوستان فکر میکنم سوء تفاهم شده.منظورم من از اون پست هم دقیقا همین بود.اتفاقا من قبل از اینکه vga بگیرم حسابی با دوستان و آقا فرشید مشورت کردم چون خودمم مقداری تو فکر sli بودم ولی وقتی از چند نفر شنیدم که چیزه جالبی نیست به حرفهای فرشیدجان هم ایمان اووردم و بیخیال شدم و یه کارت قوی خریدم و خیال خودمو راحت کردم.
منم به همه دوستان پیشنهاد میکنم از فکر sli بیان بیرون و یه کارت قوی بخرن.پیشنهاد دومم اینه که نسبت به مشورتهایی که از فرشیدجان میگیرن کوچکترین تردیدی نکنن.

حرفت درسته اما نه اینکه هیچ کسی sli نکنه اگه اینطوری بود هیچ کسی sli نمی کرد همه هم صداشون در می یومد من خودم از مخالفان sli بودم اما الان شرایطش خیلی بهتر شده برای کسی که پول داره و سیستمش دور از sli هست(شرایطی مثل پاور یا مادربرد) خوب تک هسته ای مسلما بهتره اما برای کسی که پول کافی نداره زمانی که با 100 تومن کمتر به طور مثال می تونه فریم بیشتر از تک هسته ای گرون تر بگیره اون موقع به صرفه هست

در ضمن مشکلات پرش فریم یا نصف شدن تصویر تقریبا دیگه وجود نداره اگه هستم چیزی نشنیدم من خودم هم از نزدیک دیدم هم کلی ویدئو دانلود کردم حداقل تجربی صحبت می کنم و خودم تستش کردم

PS1FOREVER

کاربر سایت
May 22, 2010
210
نام
بهنام محمدی
سلام دوست من، آره خوبه با این قیمت بخر ولی پاور رو هم یه فکری بکن! چون سیستمت رو در قشار زیاد ول میکنه میره ها؟!؟:d

GTA

کاربر سایت
Oct 29, 2006
952
نام
Рамин
دوستان از پیشنهادها شما متشکرم اما دیگر من 2 عدد کارت 460 را خریدم و کاریشم نمیشه کرد باید اس ال ای کنم. تصمیم دارم به صورت 16 در 16 کانفیگ کنم که اگر خواستم در اینده از گرافیکی بهتری استفاده کنم حد اقل یک مادربرد عالی داشته باشم.

من بیشتر سعی دارم این مادربرد را تهیه کنم
P67 Extreme6

اما هر وقت تصمیم به این کار گرفتم بسیاری از دوستان من را منصرف کردند و برند دیگری را پیشنهاد دادند.

پس 3 گزینه برای انتخاب وجود داره در رنج قیمت 250 تا 300 هزار تومن که در زیر نوشتم. به نظر شما کدام یک را تهیه کنم و یا اینکه بهتر نیست تا فراوان شدن سری Z در بازار منتظر بمانم؟

ASRock P67 Extreme6

ASUS - P8P67 PRO
MSI P67A-GD55
ّبقیه رو نمیدونم ولی این p9p67 pro 8x & 8x هست نه 16&16!

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,764
نام
فرشید
ّبقیه رو نمیدونم ولی این p9p67 pro 8x & 8x هست نه 16&16!
مهم نیست، اصولا تراشه ی P67 نمی تونه بیشتر از 8*8 رو برای گرافیک ساپورت کنه، راندمان سریعترین کارتهای فعلی هم طبق بررسیها در این حالت هم نسبت به 16*16 بدون افت هست.
یه سری مادربردای گرونتر P67 مثل مدل SaberTooth P67 از تراشه ی NF200 برای پیاده سازی 16*16 استفاده می کنن که راندمان رو بصورت تئوری در بالاترین سطح نگه دارن.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,764
نام
فرشید
درود،

با مادربرد P5KC، کراس فایر دو تا 4850 رو تایید میکنید آیا؟
پاور ـم Green gp580b اما عوض ـش میکنم خب.
در مد کراس فایر در حالت 16*4 کار می کنه که راندمان کارت دوم رو کم می کنه، اما تاثیرش زیاد نیست، برای کارت 4850 مناسبه
واسه پاور هم بهتره 800 وات به بالا بگیری. کارتای پرمصرفی هستن.

• Like
Reactions: Morrigan

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,523
نام
امیر
اساتید راهنمایی فرمایید :
سیستم من corei5 2500k و GIGABYTE - H61M-S2V-B3 هست و 4GB هم رم دارم. هیچ کارت دیگه ای هم ندارم.
پاور سیستم من گرین 535A هست . با این پاور کارت 560 بالا میاد .اگر نه 460 چی ؟
الان قیمت کف این کارتها چند هست و با چه مارکی؟
ممنون میشم.

BENCHMARKMAKER

کاربر سایت
Jul 3, 2011
391
نام
Reza
سیستم من corei5 2500k و GIGABYTE - H61M-S2V-B3 هست و 4GB هم رم دارم. هیچ کارت دیگه ای هم ندارم.
ممنون میشم.

با CPU که داری بعید میدونم توی LOAD سی پی یو و گرافیک سیستمت بکشه. باید فکر ی پاور کم کم 700 وات باشی .

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775
ممنون میشم.
درود...
دوست عزیز پردازنده شما جزو یکی از کم مصرف ترین و قویترین پردازنده های کنونی است . درحال حاضر من پاور شما رو دارم و با سیستم قبلیم که یک Phenom II و یک کارت 460 داشتم مشکل خاصی در میزان مصرف و Load مشاهده نکردم ... خیالت جمع هم میتونی 460 بخری و هم 560.
Power_01.png

Power_02.png

Power.png

Gaming_01.png

Gaming_04.png

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,764
نام
فرشید
ممنون میشم.
بله،
پردازندت رو اگه اور هم بکنی باز مصرفش از نسل قبلی خیلی کمتره، بنابراین هم 560 رو جواب میده و هم 460 رو.

کارت 560 حدود 350 تومن هست و کارت 460 هم حدود 250 تومن. بسته به برند و مدل فرق می کنه.

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,129
نام
حسین
فرشید جان یکی از دوستام میخواست gtx 580 بخره ولی با راهنمائی یکی از دوستانش،از خریدش صرف نظر کرد.ایشون میگفت 580 نسبت به قیمت و تفاوت کمی که با 570 داره ارزش خرید نداره و انویدیا فقط برای رقابت با ای تی آی این کارت رو زده.میخواستم بدونم درست میگه؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,764
نام
فرشید
فرشید جان یکی از دوستام میخواست gtx 580 بخره ولی با راهنمائی یکی از دوستانش،از خریدش صرف نظر کرد.ایشون میگفت 580 نسبت به قیمت و تفاوت کمی که با 570 داره ارزش خرید نداره و انویدیا فقط برای رقابت با ای تی آی این کارت رو زده.میخواستم بدونم درست میگه؟
اتفاقا تفاوت سرعتش با 570 کم نیست و قیمتش هم توی ایرانه که اینقد بالاس، بحث سر اینه که کارت 570 از پس تمام بازیها توی رزولوشن HD برمیاد، کارت 580 رو فقط میشه بعضی کاربرایی که اصلا محدودیت بودجه ندارن و یا همیشه میخوان از AA ی خیلی بالا استفاده کنن توصیه کرد، بقیه قطعاتشون هم باید بهترین باشه خب.

Hesam_1994

کاربر سایت
Jun 9, 2008
1,459
نام
حسام
در تکمیل صحبت های آقا فرشید باید بگم اگر GTX 570 رو اُور کنید یا یه مدل اُور شده مثل Gainward GTX 570 GS GLH تهیه کنید تفاوت زیادی احساس نمی کنید. مثلاً همین کارتی که گفتم در اکثر بازی ها فقط بین 3 تا 7 فریم با مدل مرجع GTX 580 در رزولوشن 1080p اختلاف داره و الان هم پرداخت 650 تومن برای 580 به صرفه نیست با توجه به کاهش قیمت های سری 500 توسط nVIDIA و باید منتظر بود این کاهش قیمت به ایران هم برسه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر