مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

BitsandBytes

we will not falter, we will not fail!
کاربر سایت
Sep 2, 2012
3,996
نام
Mohammad
سلام.دوستان بین
R9 270X و 7850 کدوم کارت بهتره برای بازی؟در این رنج قیمت کارت گرافیک بهتری هست که یشنهاد بدید؟اگر میشه قیمت این دو کارت گرافیک رو هم ذکر بفرمایید.
بعضی از دوستانت میگن 760 انویدیا در این رنج قیمت بهترین هست،نظر شما چیه؟
مادربورد و CPU من amd هستن باز شما 760 رو پیشنهاد میدید؟چون بعضی از دوستان میگن بهتره برای مادربورد و CPu که amd ساپورت هستند کارت گرافیک ati خریداری بشه.اصلا این گفته دلیل علمی و منطقی داره؟
ممنون.

آخرین ویرایش:

Arth@s

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,131
نام
Arthas
سلام
میخواستم بدونم این درسته که میگن، کارتای amd با سی پی یو amd و کارتای Nvidia با Intel بهتر جواب میدن؟
یا اینکه میگن برند مادربرد با برند کارت یکی باشه بهتره؟
اگه این گفته ها درست هستن، میشه بگید چه مقدار اختلاف کارایی دارن؟

ممنون

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,171
نام
∂αнмα
سلام
میخواستم بدونم این درسته که میگن، کارتای amd با سی پی یو amd و کارتای Nvidia با Intel بهتر جواب میدن؟
یا اینکه میگن برند مادربرد با برند کارت یکی باشه بهتره؟
اگه این گفته ها درست هستن، میشه بگید چه مقدار اختلاف کارایی دارن؟

ممنون
برای تمامی Benchmark ها از CPU های Intel استفاده شده .... خودت تا ته خط رو برو
البته این MAntle که الان تازه معرفی شده رو سیستم های میان رده کارایی CPU های AMD رو افزایش میده ولی هنوز جا داره تا جا بیوفته ...

سلام.دوستان بین
R9 270X و 7850 کدوم کارت بهتره برای بازی؟در این رنج قیمت کارت گرافیک بهتری هست که یشنهاد بدید؟اگر میشه قیمت این دو کارت گرافیک رو هم ذکر بفرمایید.
مادربورد و CPU من amd هستن باز شما 760 رو پیشنهاد میدید؟چون بعضی از دوستان میگن بهتره برای مادربورد و CPu که amd ساپورت هستند کارت گرافیک ati خریداری بشه.اصلا این گفته دلیل علمی و منطقی داره؟
ممنون.

ورودی کارت گرافیک جدای ورودی CPU هستش و هیچ ربطی اینها به هم ندارن ....
شما به خاطر CPU ممکن تو بعضی جاها کم بیاری به خاطر AMD بودن CPU ـت که این عادی هست فعلا برا گیم CPU های Intel توصیه میشه ....

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,772
نام
فرشید
سلام.دوستان بین
ممنون.

کارت R9 270X همون 7870 سابق هست و کارت R9 265 هم قراره همون 7850 سابق باشه، فقط توی نسل جدید فرکانسشون افزایش پیدا کرده که یه 5 تا 10 درصدی به راندمانشون اضافه شده.
بنابراین 270X قویتر هست

کارت 7850 که دیگه موجود نیست، کارت 270X هم بسته به برند حدود 850 تومن هست. کارت 760 مشخصه که سریعتره اما قیمتش هم حدود 950 تومن هست

مادربرد و پردازنده ی شما هر چی باشه به برند کارت گرافیکتون ربطی نداره، این داستان نه منطقی هست و نه علمی.

BitsandBytes

کاربر سایت
Sep 2, 2012
3,996
نام
Mohammad
کارت R9 270X همون 7870 سابق هست و کارت R9 265 هم قراره همون 7850 سابق باشه، فقط توی نسل جدید فرکانسشون افزایش پیدا کرده که یه 5 تا 10 درصدی به راندمانشون اضافه شده.
بنابراین 270X قویتر هست

کارت 7850 که دیگه موجود نیست، کارت 270X هم بسته به برند حدود 850 تومن هست. کارت 760 مشخصه که سریعتره اما قیمتش هم حدود 950 تومن هست

مادربرد و پردازنده ی شما هر چی باشه به برند کارت گرافیکتون ربطی نداره، این داستان نه منطقی هست و نه علمی.
خیلی ممنون از جواب کامل و قانع کننده ات.
راستی داداش من الان یه کارت گرافیک MSI N550GTX-Ti Cyclone OCII رو سیستمم دارم.واسه این کارت گرافیک یه پاور 430A گرین خریدم،الان به نظر شما برای کارت گرافیک Nvidia 760 همین پاور کفایت میکنه یا باید عوضش کنم؟چند وات بگیرم؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,772
نام
فرشید
خیلی ممنون از جواب کامل و قانع کننده ات.
راستی داداش من الان یه کارت گرافیک MSI N550GTX-Ti Cyclone OCII رو سیستمم دارم.واسه این کارت گرافیک یه پاور 430A گرین خریدم،الان به نظر شما برای کارت گرافیک Nvidia 760 همین پاور کفایت میکنه یا باید عوضش کنم؟چند وات بگیرم؟

خیر، اصلا کفایت نمی کنه و باید یه پاور GREEN 600A بخری براش.
البته 550 وات به بالا کافیه ولی شرکت گرین فعلا بین 480 و 600 وات چیزی نداره.

BitsandBytes

کاربر سایت
Sep 2, 2012
3,996
نام
Mohammad
خیر، اصلا کفایت نمی کنه و باید یه پاور GREEN 600A بخری براش.
البته 550 وات به بالا کافیه ولی شرکت گرین فعلا بین 480 و 600 وات چیزی نداره.
یکم از موضوع تاپیک خارج میشم ولی به نظرتون پاور گرین انتخاب خوبیه؟یا یه برند دیگه بخرم؟شما پیشنهادی دارید؟

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
یکم از موضوع تاپیک خارج میشم ولی به نظرتون پاور گرین انتخاب خوبیه؟یا یه برند دیگه بخرم؟شما پیشنهادی دارید؟

بستگی به کارت گرافیک شما داره! مثلا تو پاور های گرین ( تا جایی که من فهمیدم ) کارتی مثل 780 یا 780TI بیشتر از 600 وات نیازی نداره!
امابرای پاورهایی مثل Enermax یه پاور 500 هم کفایت میکنه! میشه اینطور گفت که 550 مثلا Enermax میشه 650 گرین! ( راست و دروغش هم با نماینده محصولات Enermax ).
البته اینم اضافه کنم که من خودم از یه پاور Enermax استفاده میکنم که تقریبا همینطوریه که گفتم و تو تست هایی که گرفتم مشکلی برام ایجاد نشده. بقیعه اش هم با خودتون.

- - -ویرایش - - -

سلام.
بین
R9 270X و GTX760
کدومشو بخرم بهتره؟
الان تو بازار قیمتاشون چه جوریه؟چقد اختلاف دارن؟
ممنونم

760 پیشنهاد میشه ... هم کمی قوی تره همم کمی فعلا ارزون تره

چون بازار ایران ثبات نداره ، من نمیدونم دوکارت R9 270X و GTX760 تو ایران چه قیمتی دارن! اما برعکس حرف شما GTX760 گرون تره ( 280 دلار ) و اگر واقعا GTX760 گرون تر باشه اصلا ارزش خرید در مقابل R9 270X رونداره! چون تفاوت قدرت این دو کارت بین 10-15 فریم به نفع GTX760 هست. از نظر قیمت هم 80 دلار گرون تر از R9 270X هست! ( بازم میگم قیمت توایران و نمیدونم! چون اصلا ثبات و هیچ معیاری نداره! )

حالا اگر بخوایم فناوری Mantle و وارد مقایسه کنیم ، قطعا کارایی و عملکرد R9 270X از GTX760 بهتر میشه! در نتیجه میشه گفت اگر GTX760 رو بگیری ضرر میکنید! پس بهتره R9 270X رو با قیمت کمتری بخرید و از کارایی بیشتری به نسبت GTX760 برخوردار بشید و لذت ببرید.

- - -ویرایش - - -

خیر، فقط تعداد معدودی بازی از MAntle روی PC استفاده می کنن که تازه هنوز کیفیتشون در سطح DX نیست و بعلاوه افزایش راندمان فاحش Mantle فقط بر روی ترکیب پردازنده ی سطح پایین و کارت گرافیک High End قابل توجه بوده، در بقیه ی موارد تفاوت متوسط حدود 10 درصد بوده.

.

البته آقا فرشید فعلا اول راهه و این تعداد معدود قطعا خیلی بیشتر میشن و بازیهای با کیفیت تری میاد تو بازار. فناوری Mantle هنوز تو نسخه بتا هست و رسما وارد بازار نشده! با این حال برخلاف حرف شما ، GURU3D با سیستم های قدرتمند از این فناوری تست های در حالات مختلف و تو نسخه بتا گرفته که تفاوت تو سیستم های ضعیف ومتوسط 50% بوده و تو سیستم های قدرتمند 10% بوده. تست ها به صورت کامل و با سیستم های مختلف گرفته شده که تو لینک زیر مفصل توضیح داده شده :

مثلا تو یکی از تست ها پردازنده اش این بوده : Intel Core i7 3860x شش هسته ای

چشم انداز پنجم : بررسی نتایج اولیه Mantle

BitsandBytes

کاربر سایت
Sep 2, 2012
3,996
نام
Mohammad
چون بازار ایران ثبات نداره ، من نمیدونم دوکارت R9 270X و GTX760 تو ایران چه قیمتی دارن! اما برعکس حرف شما GTX760 گرون تره ( 280 دلار ) و اگر واقعا GTX760 گرون تر باشه اصلا ارزش خرید در مقابل R9 270X رونداره! چون تفاوت قدرت این دو کارت بین 10-15 فریم به نفع GTX760 هست. از نظر قیمت هم 80 دلار گرون تر از R9 270X هست! ( بازم میگم قیمت توایران و نمیدونم! چون اصلا ثبات و هیچ معیاری نداره! )

حالا اگر بخوایم فناوری Mantle و وارد مقایسه کنیم ، قطعا کارایی و عملکرد R9 270X از GTX760 بهتر میشه! در نتیجه میشه گفت اگر GTX760 رو بگیری ضرر میکنید! پس بهتره R9 270X رو با قیمت کمتری بخرید و از کارایی بیشتری به نسبت GTX760 برخوردار بشید و لذت ببرید.
داش حسین این دو کارت الان قیمتی تقریبا برابر دارن.
760 ساده 900
270 هم 890
با این حال چه کارتی رو پیشنهاد میکنید؟
آقا فرشید لطفا شما هم کمک کنید و جواب بدین.

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,756
نام
علی
فقط یک نکته رو بگم اینکه برخی ها منتل amd رو برگ برنده ی این شرکت می دونن مثل اینکه فک میکنن فناوری های این چنینی فقط در انحصار این شرکت و کارتهاش هست و مثلا انویدیا نمی تونه چنین چیزهایی رو عرضه کنه!
منتظر انویدیا و واکنش های آت اون به این فناوری باشید!

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
داش حسین این دو کارت الان قیمتی تقریبا برابر دارن.
760 ساده 900
270 هم 890

من گفتم قیمت ایران و نمیدونم! هر برندی قیمت فوق تخیلی خودش رو داره. با این حال و با توجه به قیمتی که نوشتی ، به نظرم اگر فناوری Mantle به طور رسمی اومد و شما دیدی کارایی کارت بالا تر رفت ، R9 270X رو بخر. در غیر این صورت میتونید GTX760 رو بخرید و از بازی کردن لذت ببرید. یه رده بالاتر از 760 هم GTX 770 هست و اگر پولتون میرسه ، این رو بخرید. HD 7970 GHz Edition هم کارت بدی نیست. قیمتش رو نمیدونم ، اما فقط 17% کندتر از GTX 780 دو میلیون تومانی هست.

- - -ویرایش - - -

فقط یک نکته رو بگم اینکه برخی ها منتل amd رو برگ برنده ی این شرکت می دونن مثل اینکه فک میکنن فناوری های این چنینی فقط در انحصار این شرکت و کارتهاش هست و مثلا انویدیا نمی تونه چنین چیزهایی رو عرضه کنه!
منتظر انویدیا و واکنش های آت اون به این فناوری باشید!

قطعا یکی از برگ های برنده AMD هست! و 100% هم باید منتظر واکنش انویدیا باشیم! چون همینطوریش تو بازار سیستم های میانی از AMD عقب هست ( برخلاف بازار HIGH-END )! با فناوری Mantle هم که اوضاع بیشتر به سمت AMD سوق پیدا میکنه.

- - -ویرایش - - -

با این حال چه کارتی رو پیشنهاد میکنید؟
آقا فرشید لطفا شما هم کمک کنید و جواب بدین.

ببینید تفاوتشون خیلی کمه. من اگر جای شما باشم ، با در نظر گرفتن فناوری Mantle کارت R9 270X رومیخرم. بدون در نظر گرفتن Mantle هم GTX760 رو میخرم.
حالا بازم نظرات دوستانی مثل آقا فرشید و دیگر دوستان رو جویا بشید تا ببینید کدوم بهترو به صرف تر هست.

nimaprince

کاربر فعال بخش مطبوعات و دنیای بازی
کاربر سایت
Jun 4, 2009
2,332
نام
نيما
سلام و وقت بخیر
Farshidstar2012 عزیز
طبق راهنمایی های جناب عالی کارت MSI R7870 Twin Frozr 2GD5/OC رو خریدم و روی سیستم گذاشتم و از عملکردش راضی هستم
یه کیس GREEN DRAGON PRO هم براش خریدم که تهویه مناسب داشته باشه
تا اینجای کار همه چیز OK شده فقط یه سوال
*** اگر جای این سوال اینجا نیست ممنون میشم راهنمایی کنید منو ***
ببینید این مادربرد من هستش
MSI Global B75A-G41
که نسل سوم PCI-E 3 رو پشتیبانی میکنه
گرافیک هم روی کارتنش زده PCI-E 3 رو داره
هم بایس مادر برد رو درایور های مورد نیاز رو آپدیت کردم و هم آخرین ورژن درایور ATI رو دانلود و نصب کردم از خود سایت MSI و همه چیز درست هستش
ولی وقتی توی AMD Catalyst Control Center توی قسمت Information بخش Hardware نگاه میکنم جلوی Graphic Bus Capability نوشته PCI Exprees 2.0 و ماکزیمم باس سیتینگ هم نوشته PCI Express 2.0 X16
همه چیزو برسی کردم هر دو این تکنولوژی رو دارند ولی نمیدونم چجوری اکتیوش کنم ؟!!!!!!
ببینید این Specification گرافیک هستش
Graphics EngineATI Radeon HD 7870
Bus StandardPCI Express x16 3.0
Memory TypeGDDR5
Memory Size(MB)2048
Memory Interface256 bits
Core Clock Speed(MHz)1050
Memory Clock Speed(MHz)4800
DVI Output1
HDMI-Output1
Mini DisplayPort2
HDCP SupportY
HDMI SupportY
Dual-link DVIY
Display Output (Max Resolution)2560x1600
RAMDACs400
DirectX Version Support11
OpenGL Version Support4.2
CrossFire SupportY
Card Dimension(mm)270 x 118 x 42mm
اینم مال مادر برد
Socket1155
CPU (Max Support)i7
FSB/BCLK/Hyper Transport Bus100MHz
ChipsetIntel® B75
DDR3 MemoryDDR3 1066/1333/1600/1800*/2000*/2200*/2400* MHz(OC, 22nm CPU required)
Memory ChannelDual
DIMM Slots4
Max Memory (GB)32
PCI-Ex162
PCI-E GenGen3 (16) Gen2(4)
PCI-Ex12
PCI2
SATAIII1
SATAII5
TPM (header)1
LAN10/100/1000*1
USB 3.0 ports (Rear)2
USB 2.0 ports (Rear)4
Audio ports (Rear)3
VGA1
HDMI1
VGA Max Share Memory (MB)1760
DirectX11
Form FactorATX
CrossFireY
ممنون میشم یه استاد راهنماییم کنه
اینم صفحات مربوطه :
MSI Global B75A-G41
MSI USA – Graphics Card - R7870 Twin Frozr 2GD5/OC

Last edited by a moderator:

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
سلام و وقت بخیر
Farshidstar2012 عزیز
طبق راهنمایی های جناب عالی کارت MSI R7870 Twin Frozr 2GD5/OC رو خریدم و روی سیستم گذاشتم و از عملکردش راضی هستم
یه کیس GREEN DRAGON PRO هم براش خریدم که تهویه مناسب داشته باشه
تا اینجای کار همه چیز OK شده فقط یه سوال
*** اگر جای این سوال اینجا نیست ممنون میشم راهنمایی کنید منو ***
ببینید این مادربرد من هستش
MSI Global B75A-G41
که نسل سوم PCI-E 3 رو پشتیبانی میکنه
گرافیک هم روی کارتنش زده PCI-E 3 رو داره
هم بایس مادر برد رو درایور های مورد نیاز رو آپدیت کردم و هم آخرین ورژن درایور ATI رو دانلود و نصب کردم از خود سایت MSI و همه چیز درست هستش
ولی وقتی توی AMD Catalyst Control Center توی قسمت Information بخش Hardware نگاه میکنم جلوی Graphic Bus Capability نوشته PCI Exprees 2.0 و ماکزیمم باس سیتینگ هم نوشته PCI Express 2.0 X16
همه چیزو برسی کردم هر دو این تکنولوژی رو دارند ولی نمیدونم چجوری اکتیوش کنم ؟!!!!!!
ببینید این Specification گرافیک هستش

عذرخواهی میکنم من جواب میدم ( چون از آقا فرشید خواستید پاسخ بدن ).

پیشنهاد میکنم بایوس را با نرم افزار موجود در لینک زیر هم آپدیت کنید :

دانلود MSI Afterburner 3.0.0 Beta 17 + دانلود | Guard3d| بررسی سخت افزار و نرم افزار

اگر آپدیت نشد و مشکل حل نشد ، در صورتی که مادربورد شما گارانتی داره برای گارانتی حتما ببرید مادربورد خودتون رونشون بدید.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر