مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

ببخشيد خدايي گشتم ولي برنامه رو پيدا نكردم.البته فايده اي نداشت.ولي ادميزاده ديگه تا خودش امتحان نكنه دلش اروم نميگيره.

دوستان ايا امكان استفاده همزمان از دو كارت گرافيك روي يك سيستم وجود داره ؟
اگر بله فرقي ميكنه كه كارت گرافيك يا مادربورد چي باشه؟;)

اگر بله فرقي ميكنه كه كارت گرافيك يا مادربورد چي باشه؟
بله در صورتی که مادربرد شما به صورت sli و یا crossfire editon باشد می توانید از دو کارت گرافیک به طور همزمان استفاده نمایید. در مورد اینکه کدام کارت گرافیک ها این قابلیت را دارند تقریبا تمامی nvidia های سری 6 به بعد و ati های سری x1000 به بعد دارای این قابلیت می باشند، البته این نکته هم وجود داره که فقط کارت گرافیک هایی که pci-express هستند می توانند همزمان استفاده شوند!

نوشته شده توسط W900:
اگر بله فرقي ميكنه كه كارت گرافيك يا مادربورد چي باشه؟;)
بله
یکی به صورت SLI و Crossfire که دو تا کارت بهم وصل می شند و یکی از کارت ها به مانیتور
یکی به صورت دیگه که یک کارت گرافیک به یک مانیتور وصل میشه یکیش هم به یک مانیتور دیگه
برای اولی مادربرد و کارت گرافیک هر دو باید از SLI و یا Crossfire پشتیبانی کنند.
برای دومی هم زیاد اطلاعات خاصی ندارم:cheesygri

فقط من يكم كاملترش ميكنم.براي sli كردن كارتهاي انويديا حتما بايد 2تا كارت از يه چيپست باشن مثلا 2 تا 7600 يا 7900.نميشه يه 7900 رو با يه 7600 بست.ولي قضيه توي كراس فاير فرق داره.توي سريه ati شما مثلا ميتوني يه 1900 رو با يه 1800 ببندي و موارد مشابه.كراس فاير خيلي تكنولوزي برتريه.sli در براي رندر به اين صورته كه صفحه به 2 قسمت تقسيم ميشه(نه اين كه ما ببينيم 2 قسمت شده) و هر كارت فقط نصف صفحه رو رندر ميكنه و لي كراس فاير فرق داره.درضمن بستن 2 تا كارت حتما نبايد قدرت 2 برابر داشته باشه.

ببين در صورتي بستن 2 تا كارت خوبه كه جفتش high end باشه.من براي sli اين چند تا مين و اين 2 تا كارت رو پيشنهاد ميكنم.
asus a8n32 sli delux
asus m2n32 delux
vga:
2x7900gt-7900gtx
بازم من با 2 تا 7900 gt مخالفم چون ميتوني يه 7950 بگيري با همون قيمت حدودا و هزينه ي مين بورد كم ميشه.
براي كراس فاير:
asus p5wd2 e premium
يا مين بردهايي كه چيپ r580 دارن.
2x1900xt cross fire
x1900 cf + x1900gt
ديگه كراس فاير دلبخواهيه كه چي ببندي(ولي نه كاملا)
به نظره من اگه خواستي 2 تا كارت ببندي اين كار رو نكن و برو سراغه 7950.

نوشته شده توسط m_unknown_r:
ببين در صورتي بستن 2 تا كارت خوبه كه جفتش high end باشه.من براي sli اين چند تا مين و اين 2 تا كارت رو پيشنهاد ميكنم.
asus a8n32 sli delux
asus m2n32 delux
vga:
2x7900gt-7900gtx
بازم من با 2 تا 7900 gt مخالفم چون ميتوني يه 7950 بگيري با همون قيمت حدودا و هزينه ي مين بورد كم ميشه.
براي كراس فاير:
asus p5wd2 e premium
يا مين بردهايي كه چيپ r580 دارن.
2x1900xt cross fire
x1900 cf + x1900gt
ديگه كراس فاير دلبخواهيه كه چي ببندي(ولي نه كاملا)
به نظره من اگه خواستي 2 تا كارت ببندي اين كار رو نكن و برو سراغه 7950.
ممنون

بنظر شما چه مين با 7950 بهترين گذينه هست

و سرعت كدوم بيشتر دوتا 7900 يا يه دونه 7950؟

لطفا مدل كامل كارت 7950 و مين پيشنهادي لطف كنيد

و بفرماييد هر كدوم چه قيمتي دارند

متشكرم

اول شما بايد بودجه و cpu اي كه ميخواين ازش استفاده كنين رو انتخاب كنين.براي 7950 يه پاور 100 تومني خوب هم احتياج هست.فعلا چيزي نخر داره dx10 مياد و اين كارت 1 سال ديگه ارزون و بي مصرف ميشه.
اگه 7950 معمولي باشه با 2 تا 7900 فرقي نداره ولي اگه ماله xfx xxx باشه خيلي از معموليش قويتره.
2x7900 gt=320x2=640
xfx 7950 gx2 xxx edition 770
حالت عادي 7950 هم قيمت ندارم.

سلام خدمت همه دوستان
در ضمينه خريد كارت گرافيك نيازمند كمك شما هستم
راستش سيستم من خيلي قديمي هست و مال 7 سال پيش هستش . فعلا توانايي عوض كردن سيستم رو ندارم اما فعلا ميخوام يه كارت گرافيك بخرم. حدود 50 تومن هم پول دارم
سيستم من : cpu AMD 1.7 Intel _ ST Ram 256 _ motherboard giga AGP 4X_
خودم بيشتر نظرم روي :Sparkle AGP FX 5500 256mb 128bit هستش كه حدودا 58 تومن در بازار رضا قيمت دارم

با تشكرخيلي خيلي خيلي زياد از محمدرضا:cheesygri
ميخواستم قيمت دقيق اين كارت گرافيك يعنيati radeon 9550 رو بدونم و ديگه اينكه آيا واقعا نسبت به fx 5500بهتر هست ؟ و در ضمن چه قد نسبت به ati radeon 9200 se بهتره ؟
(همه كه ميگن geforce بهتره )
در ضمن اگه خواستم 5500 بگيرم xfx بگيرم يا sparkle ?

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

• GPSY
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or