مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

سلام
شايد قديمي باشه!!!:-"
اما به چند دليل ساده كارت‌هاي nVidia نسبت به ATI براي بازي‌ها مناسب‌تر هستند (البته نه خيلي)
1- اكثر بازي‌هاي جديد و نسبتاً قديمي! براي كارت‌هاي nVidia بهينه مي‌شوند و شده‌اند.
2- تعداد واحد‌هاي سايه‌زني واقعي در كارت‌هاي nVidia نسبت به ATI بيشتر است.
3- فركانس كاري واحد‌هاي سايه‌زني در nVidia بين 2 تا 5/2 برابر سرعت پردازنده گرافيكي است در حاليكه
در كارت‌هاي ATI اين نسبت 1 است.
4- در DX10 و DX11 تأكيد بسيار زيادي بر استفاده از سايه‌زن‌ها در توسعه بازي‌ها وجود دارد.
شديداً منتظر شنيدم نظر دوستان و اساتيد هستم:cool:
بصورت کلی نمیشه دو تا برند رو مقایسه کرد و یکی رو برتری داد
حالا مواردی که گفتی:
1-بله تا حدی درسته،اما خب بازییهایی هم هستن که موتورشون روی کارتای ATI سریعتره و در ضمن تفاوت زیاد نیست
2-سایه زن واقعی تعبیر درستی نیست،باید گفت واحدهای سایه زنی در کارت Nvidia از نظر معماری قدرت بیشتر و بهره وری بالاتری دارن اما این دلیل برتری نیست باید راندمان کل سایه زنها یا واحدهای پردازشی یک تراشه رو مقایسه کرد،مثلا مقایسه ی 240 واحد GTX 280 با 800 واحد کارت HD 4870
3-فرکانس هم به معماری تراشه برمیگرده ،نمیشه جدا از بقیه ی فاکتورها مقایسش کرد
4-این یکی رو متوجه نشدم،خب این که دلیل برتری کارت خاصی نیست.

سلام
دقيقاً درست مي‌گيد اولش اشاره كردم كه (البته نه خيلي) تنها راه مقايسه هم تست گرفتن در شرايط مشابه است.
در سري كارت‌هاي ATI براي شمارش تعداد واحدهاس سايه‌زني فيزيكي بايد عدد اون رو به يه عدد (به گمانم 5) تقسيم كنيم مثلاً اگه كارتي داراي 800واحد سايه‌زن جرياني باشه، در واقع 160واحد سايه‌زن فيزيكي داره.
البته اين به تنهايي دليل برتري هيچ كارتي نمي‌شه.
شايد تنها بازي جديدي كه براي DX10.1 و كارت‌هاي ATI بهينه شده FARCRY2 باشه. اما در مقايسه با تعداد بازي‌هاي بهينه شده براي nVidia چه از لحاظ كمي چه كيفي زياد نيست مثل CRYSIS‌. شايد يه دليلش هم اين باشه كه ATI بعد از كارت‌هاي سري RADEON 9800 و حتي x800 تا قبل از HD4xxx كمي ضعيف ظاهر شد به خصوص در سري HD1xxx و اكثر بازي‌ سازها رو نااميد كرد.
راستش خود من حدود 400تا500 مقاله درباره سايه‌زن‌ها خوندم تا يه ذره با اين فناوري آشنا شدم. در DX11 قراره سايه‌زن‌ نسخه 5 معرفي بشه كه يكي از قابليت‌هاش، دادن امكان استفاده از قدرت پردازش موازي GPUهاي پيشرفته به توسعه‌دهندگان بازي است.

سلام
دقيقاً درست مي‌گيد اولش اشاره كردم كه (البته نه خيلي) تنها راه مقايسه هم تست گرفتن در شرايط مشابه است.
در سري كارت‌هاي ATI براي شمارش تعداد واحدهاس سايه‌زني فيزيكي بايد عدد اون رو به يه عدد (به گمانم 5) تقسيم كنيم مثلاً اگه كارتي داراي 800واحد سايه‌زن جرياني باشه، در واقع 160واحد سايه‌زن فيزيكي داره.
البته اين به تنهايي دليل برتري هيچ كارتي نمي‌شه.
شايد تنها بازي جديدي كه براي DX10.1 و كارت‌هاي ATI بهينه شده FARCRY2 باشه. اما در مقايسه با تعداد بازي‌هاي بهينه شده براي nVidia چه از لحاظ كمي چه كيفي زياد نيست مثل CRYSIS‌. شايد يه دليلش هم اين باشه كه ATI بعد از كارت‌هاي سري RADEON 9800 و حتي x800 تا قبل از HD4xxx كمي ضعيف ظاهر شد به خصوص در سري HD1xxx و اكثر بازي‌ سازها رو نااميد كرد.
راستش خود من حدود 400تا500 مقاله درباره سايه‌زن‌ها خوندم تا يه ذره با اين فناوري آشنا شدم. در DX11 قراره سايه‌زن‌ نسخه 5 معرفي بشه كه يكي از قابليت‌هاش، دادن امكان استفاده از قدرت پردازش موازي GPUهاي پيشرفته به توسعه‌دهندگان بازي است.
بله واحدهای پردازشی ATI در سری 4000 پنج راهه هستند
بجز Far cry 2 بازیهای Assasian's Creed و HAWX هم از DX 10.1 پشتیبانی می کنن.

سلام
من می خواستم کارت گرافیکه NVIDIA GEFORCE GTS 250 تو تابستون بخرم ولی به نتیجه رسیدم که تو پاییز و همزمان با امدن بازی های جدید بگیرم.حالا دو سوال:
1-ایا قیمت ها تا اون موقع(بازگشایی مدارس)کم میشه؟؟یعنی اگر این کارت 180 تومنه تا اون موقع چقدر میشه؟؟؟
2-ایا با امدن DX11 ممکنه سیستم این کارت گرافیک عوض بشه؟؟یعنی جدیدترش بیاد همراه DX11؟؟؟
ممنون....

یه سوال البته شرمنده شاید جک باشه!
من Pc فوق کلنگی دارم الانم رمش 1 گیگ هست البته DDR1 و CPU:Intel celeron 2.4 هست مادربوردم PCi ساپورت نمیکنه!
میخوام یه کارت گرافیک بگیرم چی بگیرم!(نمیخوام بازیهای آخرو بازی کنم میخوام ببینم تو هر برند آخرین کارتهای AGP کدومان؟)

من Pc فوق کلنگی دارم الانم رمش 1 گیگ هست البته DDR1 و CPU:Intel celeron 2.4 هست مادربوردم PCi ساپورت نمیکنه!
میخوام یه کارت گرافیک بگیرم چی بگیرم!(نمیخوام بازیهای آخرو بازی کنم میخوام ببینم تو هر برند آخرین کارتهای AGP کدومان؟)
فعلا قویترین کارت گرافیک AGP دنیا همون ATI 4670 هست که هم پاور کولر هم هیس و هم دایاموند ( فک کنم سفیر هم این کارت رو زده باشه ) این کارت رو عرضه کردند. تو کشور وارد نشده . و اصلا هم صرفه اقتصادی نداره . قیمت حداقل این کارت 109 دلار تا 119 دلاره و تا 129 دلار هم رفته ( هیس ) .
اگر این کارت رو بگیرید بشدت ضرر کردید! هر چند از دایرکت ایکس 10.1 و شیدر مدل 4 و .... استفاده میکنه! اما بخاطر AGP بودن! و خصوصا اینکه شما پردازنده ات مال عهد عتیقه! حتی از نصف قدرت این کارت هم نمیتونی استفاده کنی!
خلاصه کلام سیتم ارتقا بدی خیلی بهتره برات .

تو بازار ایران کارت قوی 6200 512 مگ هست تونب اگه اشتباه نکرده باشم! 55 تومن! 5500 هم هست 30 تا 45 ! فک کنم مطمعن نیستم . اما واقعا پول خرج کردن! برای این سیستم اشتباهه!

سلام
من می خواستم کارت گرافیکه NVIDIA GEFORCE GTS 250 تو تابستون بخرم ولی به نتیجه رسیدم که تو پاییز و همزمان با امدن بازی های جدید بگیرم.حالا دو سوال:
1-ایا قیمت ها تا اون موقع(بازگشایی مدارس)کم میشه؟؟یعنی اگر این کارت 180 تومنه تا اون موقع چقدر میشه؟؟؟
2-ایا با امدن DX11 ممکنه سیستم این کارت گرافیک عوض بشه؟؟یعنی جدیدترش بیاد همراه DX11؟؟؟
ممنون....
وضعیت بازار که مشخص نیست،ولی اون کارتی که میخوای دیگه نهایت تا 140 پایین بیاد ،کمتر نمیشه
بعدم همرده ی این کارت از نسل بعدی هم به بازار خواهد اومد اما نه توی پاییز ،شاید بهار سال آینده یا تابستون،پس برای کارت DX 11 توی این رده قیمت از Nvidia نمیشه صبر کرد،اما ATI شاید زودتر کارتای Midrange نسل بعدی رو بده بازار

شما با این سیستم اصلا سراغ خرید کارت جدید نرو که فقط پولت رو حروم میکنی،
هر کارتی بگیری با این سیستم نمیتونی 30 درصد سرعت کارت رو هم اجرا کنی.

ارتقاء قطعات رو اين مين مساويس با آتيش زدن پول.:cheesygri
شما بهتره به فكر ارتقاء كلي سيستمت باشي.;)
دوستان سلام !

کدوم یک از این 2 نوع کارت گرافیکی قویتر و بهتر هسش ؟

ATI Mobility Radeon HD 4650 / NVIDIA GeForce 9600M GT (البته در لبتاب)
9600 سريعتره.;)

سلام مجدد به همه دوستان

من طبق فرمایش دوستان از برند ATI کارت 4890 رو مد نظر قرار دادم واسه خرید.

اما تاپیک رو که خوندم دو دل شدم که آیا 275 بهتر است یا 4890؟

من فردا میخوام بخرم و الان شدیدن سر دو راهی هستم که کدوم رو بگیرم.

ممنون میشم بفرمایید کدوم کارت بهتر است.

یک سوال دیگه اینکه فرق core با xxx در برند XFX سری 275 چی هست و آیا این دو مدل از استاندارد قوی تر هستن؟

مرسی

سلام مجدد به همه دوستان

من طبق فرمایش دوستان از برند ATI کارت 4890 رو مد نظر قرار دادم واسه خرید.

اما تاپیک رو که خوندم دو دل شدم که آیا 275 بهتر است یا 4890؟

من فردا میخوام بخرم و الان شدیدن سر دو راهی هستم که کدوم رو بگیرم.

ممنون میشم بفرمایید کدوم کارت بهتر است.

یک سوال دیگه اینکه فرق core با xxx در برند XFX سری 275 چی هست و آیا این دو مدل از استاندارد قوی تر هستن؟

مرسی
سلام دوست عزيز.
اگه اهل اوركلاك هستين كارت 4890 رو توصيه مي كنم اگه نه كارت 275.

سري XXX سري اوركلاك شده هستن و مسلماً هم قويتر هستند(از ساير كارتهاي در رده ي خود)

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or