مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

آخه من بره چي بايد تعصب داشته باشم؟ پس هنوز تعصبي نديدي. من دارم تمام حرفامو ثابت ميكنم.
شما خودت بهتره به اون بنچها يه نگاه بندازي. كجا تو همش Ultra قويتره؟ خيلي دقت نميخوادا. ultra فقط تو Quake Wars حدود 8 فريم و تو كرايسيس 0.9 فريم بيشتر گرفته. بقيه موارد 4850 سرتره.

یه نگاه به لینک های زیر بنداز :
حداقل تو 20 تا بنچ 8800ULTRA هاز 4850 سرتره . اونوقت چطوری 15 درصد ضعیفتره؟؟
http://www.tomshardware.com/charts/...q3-2008/3DMark06-v1-1-0-3DMark-Score,794.html

http://www.tomshardware.com/charts/.../compare,794.html?prod[2077]=on&prod[2116]=on

آقا سلام می خواستم ببینم قیمت کارت گرافیک XFX 9600GT DDR3 Alpha Dog Edition در حال حاضر چنده و میشه این رو روی مادربرد DDR2 بست یا نه مشکلی پیدا نمیکنه ساپورت میکنه یا نه ؟
والا قیمت xfxش رو ندارم ولی مدلای دیگه از 165 170 شروع میشه تا 180 185 تومن.
نوع و مدل کارت گرافیک هم هیچ ارتباطی با نوع ، مدل مین و نمیدونم قطعات توش نداره.
من يه كارت گرافيك ميخوام كه بازيهاي حال حاضر رو با گرافيك حداقل اجرا كنه. براي گيم نت مي خوام . كرايسيس رو هم اگر اجرا نكرد مهم نيست. نظرتون در مورد 8500 چيه ؟
دیگه حداقل میشه 8600gt 256mb یا 9500gt gddr3 ، حدودا هم بین 80 تا 95 مایشونه.
به 8500 هم اصلا فک نکن چون فک کردنی نیست.:cheesygri
سلام علما
من یه سیستم برای گیم با بودجه 500 تومن بدون موسو کیبورد و اپتیک درایو وفلاپیو هارد میخواستم
البته هاردم ساتا 2 هستش
ممنون از لطفتون
پ.ن میگن قیمتا رفته بالا راست میگن
دوست عزیز اینجا تاپیک مشاوره کارت گرافیک هست نه سیستم.

آخرین ویرایش:
آقا من يه مشكل ديگه هم با 4850 ها دارم.كلاك هسته اونا 625 هستش. وقتي hardware monitoring ميكنم دائما بين 500 و625 در حالتي كه هيچ چيزي run نباشه تغيير ميكنه ولي وقتي گيم رو run ميكنم روي 625 باقي مي مونه.به نظر شما اين مشكل از هسته نيست؟gpu usage هم با توجه به نوع استفاده هي تغيير مي كنه در صورتي كه روي كارتاي انويديا كلاك هسته در تمامي شرايط ثابته.نظرتون چيه؟
خوب تكنولوژيه به كار رفته تو Ati با nVIDIA فرق ميكنه و نميتونه يه ضعف محسوب بشه. كارتاي جديد Ati يه سيستم هوشمند دارن كه با توجه به نياز سيستم در حال حاضر فركانس پردازششو تغيير ميده. درست مثل فنهاي Cpu (و گرافيك) كه هرچه دما بيشتر باشه rpm فنها هم بالاتر ميره.
یه نگاه به لینک های زیر بنداز :
حداقل تو 20 تا بنچ 8800ULTRA هاز 4850 سرتره . اونوقت چطوری 15 درصد ضعیفتره؟؟
http://www.tomshardware.com/charts/g...Score,794.html

http://www.tomshardware.com/charts/g...d%5B2116%5D=on
ببين دوست عزيز. تو بعضي بنچها بعضي كارتهاي ضعيف از قويترها بهتر كار ميكنند. (البته تعداد معدودي از اونها) مثلا من بنچ ديدم كه توش 9800GX2 از 4870X2 بهتر كار كرده. يا 9600GT از 4850 بهتر بوده. اما نميتونيم به طور مطلق بگيم. من اون حرفي كه زدم تقريبا برآيند بنچها ( و برآيند ميزان اختلاف فريمها) بود نه مطلقا همهشون. اگه تو دوتا بنچ مياري كه ultra قويتر بوده من 10 تا ميارم كه 4850 قويتر بوده.
ديگه اين بحثو ادامه نميدم.
من يه كارت گرافيك ميخوام كه بازيهاي حال حاضر رو با گرافيك حداقل اجرا كنه. براي گيم نت مي خوام . كرايسيس رو هم اگر اجرا نكرد مهم نيست. نظرتون در مورد 8500 چيه ؟
فكر 8500 رو هم از سرت بيرون كن.:biggrin1:
الان حداقل كارت گرافيك براي بازي 8600GT هستش.

[
quote=Persian Creed;573734]خوب تكنولوژيه به كار رفته تو Ati با nVIDIA فرق ميكنه و نميتونه يه ضعف محسوب بشه. كارتاي جديد Ati يه سيستم هوشمند دارن كه با توجه به نياز سيستم در حال حاضر فركانس پردازششو تغيير ميده. درست مثل فنهاي Cpu (و گرافيك) كه هرچه دما بيشتر باشه rpm فنها هم بالاتر ميره.

فكر كنم مربوط به ati powerplay technology باشه.درسته؟

فكر كنم مربوط به ati powerplay technology باشه.درسته؟
دقيقا نميدونم بره اونه يا نه. چون تا اونجايي كه يادمه اين تكنولوژي رو Ati براي notebook ها گذاشته كه باتريشون بيشتر دووم بياره.

آقا من يه مشكل ديگه هم با 4850 ها دارم.كلاك هسته اونا 625 هستش. وقتي hardware monitoring ميكنم دائما بين 500 و625 در حالتي كه هيچ چيزي run نباشه تغيير ميكنه ولي وقتي گيم رو run ميكنم روي 625 باقي مي مونه.به نظر شما اين مشكل از هسته نيست؟gpu usage هم با توجه به نوع استفاده هي تغيير مي كنه در صورتي كه روي كارتاي انويديا كلاك هسته در تمامي شرايط ثابته.نظرتون چيه؟

خب اینیکه شما میگی که مشکل نیستش که، مزیته اتفاقا!
در ضمن توی کارتای سری GTX 200 Nvidia هم به همین صورت فرکانس متغیر هست، تازه بیشتر از این، این کارتا 3 تا مد فرکانسی مختلف دارن، و مثلا در کارت GTX 260 ،تراشه در حالتهای بیکار ، 2 بعدی و 3بعدی سنگین بترتیب فرکانسهای 300،100و 680 رو داره
اینار باعث کاهش مصرف انرژی میشه.
ATI هم در سری 4000 مشابه ی همین تکنولوژی رو بنام Power Play پیاده کرده.

دقيقا نميدونم بره اونه يا نه. چون تا اونجايي كه يادمه اين تكنولوژي رو Ati براي notebook ها گذاشته كه باتريشون بيشتر دووم بياره.
دقیقا از این تکنولوژی توی sapphire hd 4850 استفاده شده.راستش من یه خورده روی سیستم حساسم :blushing:واسه همینه که روی این کارت ها خیلی تست زدم چون همیشه از کارتای نویدیا استفاده کردم و آخریش هم همین xfx 8800 gt xxx بود و خیلی هم ازش راضی بودم می خواستم مطمئن شم که بابت پول اضافی که واسه این 4850 می دم بعدا پشیمون نشم:(و ضد حال نخورم.:biggrin1:

آخرین ویرایش:
آقا در شرایطی که از نظر مالی مهم نباشه 9800gtx بهتره یا HD4850...

سلام

سوای بحث اِف پی اِس چند نکته قابل ذکره:

مورد اوّل در پاسخ به کاربری گفته شده، که...
امکان رمزنگاری-گشایی فابلهای ویدئویی و پخش فایلهای ویدئویی با وضوح بالا بکمک قدرت هسته پردازنده گرافیکی ، باعث شده که در این کاربرد، تنها انتخواب 4000 اِی اِم دی باشه.

بعلاوه در صورتی که بورد اصلی و منبع تغذیه ی انتخوابی شما از این امکان پشتیبانی کنه، می تونید در آینده اون رو با کارتی قویتر کراس کنید؛ و در جیفورس این دو امکان تا کنون فراهم نشده.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or