مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

گرافیک 9500 چطوره؟؟؟؟؟؟؟ در چه حدی ؟؟؟چند سال یا چند ماه دووم می اره؟؟؟ پیشنحاد شما چی (البته بالای 150 تمن اصلا نباشه اگه پایینتر هم بودکه چه بهتر
درضمن در مورد این برند ها هم می شه ی توضیح بدید من که به جز گیگابایت و xfx اسم های بقیرو زیاد نشنیدم آیا برند ها کیفیت قطعاتشون فرق داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟و....(ی توضیحی بدید )
راستی مانیتور من واید w1952s گفتم اینم بگم شاید لازم باشه (خدایش دیگه از تعویض سیستم خسته شدم هر سال که عوض می نی سال بدش دیگه بازی ها رو نمی تونه خوب اجرا کنه:(()
پاورم هم 450 وات فکر کنم
در ضمن از کجا باید بفهمی که پاورت نمی کشه
اگر میخوای که هی پشت هم کارت عوض نکنی باید بیشتر هزینه کنی خوب،یه کارت 200 تومنی 9800 بگیر تا 2 سال راحت باهاش بازی کن
شما با اون مانیتوری که داری هیچی پایینتر از 9600 بدردت نمی خوره،تازه میتونی 9600GT رو هم با یه کم گشتن همون حدود 160 تومن پیدا کنی، حتما هم نباید برند خیلی معروف باشه، میتونی یکی از برندای XFX،Zotac,Asus,Sparkle,Club,Inno3d رو بخری
پاورت هم 9600 رو جواب میده،اما کارت بالاتر رو نه دیگه.

به نظر شما به جای خرید کارت گرافیک بهتر نیست ی xbox 360 بخرم؟
---------
8800 رو چی می کشه؟؟؟؟؟ آیا قئرت 8800 از 9600 بالاتره؟؟؟؟

اگر فقط واسه بازی میخوای 360 بهتره مطمئنا،کارت 8800 هم تا 30 40 درصد سریعتر از 9600 هست.

گرافیک 9500 چطوره؟؟؟؟؟؟؟ در چه حدی ؟؟؟چند سال یا چند ماه دووم می اره؟؟؟ پیشنحاد شما چی (البته بالای 150 تمن اصلا نباشه اگه پایینتر هم بودکه چه بهتر
الان من گرافیکم xfx 8600 gt 256 ddr3 ولی توی بازی های دیگه شروع به اذیت کردن کرده
یک سوال دیگه 8800 gt به با همون 8600 اومده آیا الان 8800 هم تقریبا از رده خارج شدست؟؟؟؟
درضمن در مورد این برند ها هم می شه ی توضیح بدید من که به جز گیگابایت و xfx اسم های بقیرو زیاد نشنیدم آیا برند ها کیفیت قطعاتشون فرق داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟و....(ی توضیحی بدید )
مادر بورد من Asus M2n-Puls و جای 2 تا گرافیک داره ایا همی شه این 8600 که دارم روش باشه یکی دیگه هم بگیرم بندازم کنارس؟؟؟(به دستگاه فشار نمی اد؟)
راستی مادر بودر من همه ی VGA ها رو ساپورت می کنه؟؟؟؟
راستی مانیتور من واید w1952s گفتم اینم بگم شاید لازم باشه (خدایش دیگه از تعویض سیستم خسته شدم هر سال که عوض می نی سال بدش دیگه بازی ها رو نمی تونه خوب اجرا کنه:(()
پاورم هم 450 وات فکر کنم
در ضمن از کجا باید بفهمی که پاورت نمی کشه
9500gt کاراییش بین 8600gt و 8600gts هستش و میتونه جایگزین خوبی برای 8600gt باشه ولی خوب با اومدن hd4670 و همینطور پایین اومدن قیمت 9600gso میتونه انتخاب خوبی تا 150 باشه ، البته پیشنهاد میکنم شما 150 تومن داری جمع کنی یه 20 تومن دیگه هم بذاری روش یدفعه یه 9600gt بگیری خیال همرو راحت کنی ، 8600gt هم یه زمونی حداقل کارت گرافیکی بود که بدرد بازی میخورد و میتونست اکثر بازیها رو با تنظیمات و جزئیات متوسط (رو به پایین) خوب و روون اجرا کنه ولی خوب با اومدن بازیها جدید......
8800gt هم با 8600gt نیومد (جدیدتر بود:cheesygri) نمیشه یه کارت از رده خارج حساب کرد چون نسبت به قیمتش و با توجه به همرده هاش قدرت خوبی داره مثل 9800gt که از نظر کارایی هیچ تفاوتی با 8800gt نداره ولی خوب بهش میگن جدید.
برندها هم چه معروفا چه متفرقه ها اکثرا کارایی یکسانی دارن و در یه حد هستن به غیر از مدل های خاص مثل oc یا مدلایی که دارای خنک کننده ی ابداعی از طرف سازنده هستن و یجورایی نسبت به مدل های رفرنس عملکرد بهتری دارن و به غیر از اینا شما فرقی بینشون نمیبینی ، برند معروف هم زیاد داریم مثل xfx , evga , pow , bfg و.... (تو nvidia)
مین شما هم sli ساپورت هست بصورت 8x8x و میتونی یه 8600gt دیگه هم کنارش بندازی و از هردو استفاده کنی ولی کارایی دو تا 8600gt در حد یه 9600gt هم نمیشه درصورتیکه قیمتشون در حد یه 8800gt یا 9800gt میشه و اصلا بصرف نیست کلا تو کارتای ضعیف sli کارایی خوبی نداره.(هیچ فشاری هم بهش نمیاد)
ساپورت vga هیچ ارتباطی به مین نداره و فقط اون مین حداقل باید pcie16x باشه همین.
مانیتور هم ربطی به تعویض مین یا هر قطعه ی دیگه نداره چون یه خروجی به حساب میاد.
برای مشخص شدن قدرت پاور هم باید مشخصات روی پاور رو بخونی قسمتی که خروجی پاور رو بصورت real زده اونوقت مشخص میشه که میکشه یا نمیکشه.
اور شده یعنی چی؟؟؟؟
-----------
الان پاورم نگاه کردم این مشخصاتش
BEL 400 W 24 Pin Active Pfc Light
80 تمن خریدم تابستون پارسال
------------
CPu م هم amd 4.2
اور تو سخت افزار کامپیوتر یعنی مجبور کردن یه قطعه برای کار در فرکانسی بالاتر از فرکانس استانداردش.
پاور شما میتونه هم 9600gso و هم 4670 رو بخوبی ساپورت کنه ولی اگه بخوای 9600gt رو در نظر بگیری باید عوضش کنی چون حداقل یه 450w میخواد.
به نظر شما به جای خرید کارت گرافیک بهتر نیست ی xbox 360 بخرم؟
---------
8800 رو چی می کشه؟؟؟؟؟ آیا قئرت 8800 از 9600 بالاتره؟؟؟؟
خوب اگه اهل بازی هستی و میخوای بی دردسر بازی کنی به نظر من مستقیم برو سمت 360 مطمئن باش ضرر نمیکنی.
8800gt حداقل یه 450w میخواد مثل 9600gt و شما باید پاورت رو عوض کنی.
آخرین درایور کارت گرافیک
xfx 9500gt.512mb.ddr3
رو می خواستم؟ اگه ممکنه فشرده باشه
این لینک جدیدترین درایور واسه 9500gt (شرمنده فشرده پیدا نکردم:blushing:)

xp 32-bit
vista 32-bit
اقا با باز نگه داشتن در یک طرف کیس بایا کار پاور راحت تر نمی شه؟؟؟؟؟
نه هیچ ربطی به کارایی پاور نداره چون گرماش مستقیم میره خارج از کیس.

9800GX2 در مقابل HD 4850 X2 ؟

لطفا" هم بنچمارک بزارید هم نظر بدید . . .
Benchmark که سایتای زیادی تستش کردن،اما خوب مقایسه ی مستقیمش رو با 9800GX2 ندیدم.

در کل رقیب GTX280 محسوب میشه ، بعضی جاها کندتر،بعضی جاها سریعتر.

اینم لینکهای تست: لینک1 ، لینک 2 ، لینک 3 ، لینک 4، لینک 5

سلام.
دوستان من کارت گرافیک ati radeon force3d hd3650 512mb ddr3 خریدم 85 هزار تومن.گارانتی هم 2سال داره.
آیا گرون خریدم؟
کارتش چطوره؟آیا قویتر از 8600gt ddr3 است؟
ممنون.
سلام،
من که آخرین بار همین مدل رو 75 قیمت داشتم
راجع به سرعت هم نه، از 8600 قویتر نیست ،در حد 8500 هست.
شما بهتر بود همون 8600 رو بجاش میگرفتی.

سلام.
دوست عزیز ببخشید من مدل DDR3 رو گفتما!نه DDR2.:((
??????:blushing:

بله،منم همون DDR3 رو گفتم عزیزم

کدوم فروشنده به شما گفته که این کارت قویتره آخه؟؟ ،
اگر بخوام دقیقتر بگم در بهترین حالت همسرعت 8600GT و در بدترین حالت همسرعت 8500 هست،اما مطمئننا دیگه به 8600GTS نمیرسه.

این لینک و این لینک و اینیکی رو ببین تا مطمئن شی.

بله،منم همون DDR3 رو گفتم عزیزم

کدوم فروشنده به شما گفته که این کارت قویتره آخه؟؟ ،
اگر بخوام دقیقتر بگم در بهترین حالت همسرعت 8600GT و در بدترین حالت همسرعت 8500 هست،اما مطمئننا دیگه به 8600GTS نمیرسه.

این لینک و این لینک و اینیکی رو ببین تا مطمئن شی.
فرشيد جان.
من فكر ميكنم قدرتش بين 8600GT و 8600GTS باشه. البته بيشتر به 8600GT نزديكه.
با توجه به اين مقايسه.
از بين 67 مقايسه انجام شده تنها تو 18 مقايسه برتري با 8600GT بوده.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or