مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
اولا که 760 Ti داریم. سایت خود nvidia:

GeForce GTX 760 Ti (OEM) | GeForce

دوما بنچمارک با بنچمارک فرق داره و تو بنچمارکی من بهش اعتماد دارم, 950 قویتره!

:p
سری OEM هست که در حالت معمول تو بازار نیست و با نبودن فرقی نداره یه جورایی!
مهم بنچمارک های اجرای گیم هاست. گفتم که اون بنچمارک برای قدرت کارت نیست تو اجرای بازی ها.

Third person

کاربر سایت
Oct 22, 2011
332
نام
Mahdi
950 نه تنها از بقیه قویتره بلکه DX12 هم داره:

Image hosted for free at CtrlV.in
در این بنچمارکی که شما گذاشتید ، از اونجایی که کارتهای سری fire pro حضور دارن ، پس به احتمال زیاد مربوط به نتایج رندرینگ هست و نه گیم. اون اعداد هم به نظر میاد امتیاز کارت ها باشن و نه FPS. بهتره که برای مقایسه راندمان کارتها ، از یک بنچمارک مختص گیم استفاده بشه.

- - -ویرایش - - -

سلام به دوستان عزیزم،
بنده در زمینه اطلاعات سخت افزاری یه چیزایی حالیمه و خودم در زمینه‌ی ارتقای سخت افزار به دیگران مشاوره میدم، ولی خب هیچ آدمی اطلاعاتش صد در صد کامل نیست، بنابراین میخوام از شما هم مشورت بگیرم؛
تصمیم گرفتم دار و ندارمو بزارم رو هم (یه مقدار پس انداز + فروش سیستم قبلی) و سیستم رو ارتقا بدم، همه‌ی قطعات رو هم انتخاب کردم بجز کارت گرافیک. برای کارت گرافیک هم بیشتر از یک میلیون نمیتونم هزینه کنم. (دیگه خیلی زور بزنم یک و نیم). ضمنأ به هزار و یک دلیل، قصد خرید محصولات AMD رو ندارم.
لطفا راهنماییم کنید. ممنون از همتون.
۱- با توجه به اینکه سری جدید کارتهای انویدیا (سریه 10XX یا همون سریه پاسکال) سال آینده ریلیز میشه، بنظر شما کارتم رو از همین سریه 9XX یا سریه مکسول بردارم یا صبر کنم پاسکال بیاد؟ سری مکسول میتونه بازیهای نسل هشتم رو تا آخر نسل براحتی اجرا کنه؟ وقتی پاسکال بیاد قیمتش خیلی تخیلیه یا نه؟ با توجه به اینکه معماریش جدید هست، آیا ممکنه با مشکلات زیادی همراه باشه؟
۲- بنظر شما سری پاسکال اگه بیاد، اسلاتش (pci xpress) همون ورژن ۳ هست یا ورژنش بالاتر میره؟ (مادربردهای فعلی ورژن ۳ هستن، یعنی اگه الان یه مادربرد بخرم و سری جدید انویدیا pci xpress 4 باشه دیگه... :-s
۳_ یک پاور گرین دارم که پنج سال پیش خریدم، ۶۵۰ وات واقعیه، از نظر تامین برق کم نمیاره ، ولی میترسم سوکتهاش به نسل بعدی (پاسکال) نخوره. آیا سری پاسکال پورتها و سوکتهاش مثل قبلیهاست یا قراره عوض بشه؟
بخشی از سوال شما تصمیمی هست که به خودتون مربوط میشه و نمیشه در موردش نظر داد. اینکه الان گرافیک تهیه کنید یا بعدا ، یک مسئله شخصی هست. در دنیای IT و کامپیوتر ، هر سال داره یک تکنولوژی جدید عرضه میشه و راندمان هم مدام در حال بالا رفتنه. قطعا سری پاسکال نسبت به ماکسول قویتر و بهتر خواهد بود ، ولی صبر کردن یا نکردن، تصمیمیه که شما باید بگیرید.
سری ماکسول با پردازشهای غیر همزمان بطور سخت افزاری مشکل دارن. لذا نمیشه گفت که راندمانشون در بازیهای مبتنی با DX12 بدون مشکل خواهد بود. از اون طرف هم AMD داره از این مسئله به سود خودش استفاده میکنه. ولی نسل بد به احتمال زیاد این مشکل برطرف خواهد شد. استفاده از حافظه های HBM2 هم نکته قوت دیگه ای برای سری پاسکال خواهد بود. در مورد مشکلات نسل جدید هم تا نیاد که نمیشه نظر داد!! قیمت هم در ایران و در بدو ورود احتمالا بالاست که به مرور کم میشه. لذا می تونید سال دیگه این موقع روی خرید سری پاسکال حساب باز کنید.
چیزی به نام PCIE 4 فعلا وجود نداره. انویدیا هم برنامه ای براش نداره. در عوض داره روی ارتباط NVLink کار می کنه که 12 بار سریعتر از PCIE هست، ولی حضورش در مادربردها معلوم نیست که در چه زمانی رخ بده.
سوکت های برق پاور هم یک استاندارد مشخصی دارن و سازندگان قطعات کامپیوتر از این استانداردها تبعیت می کنن و تغییری هم فعلا مد نظر نیست.

behroz1

کاربر سایت
Dec 2, 2015
5
اینکه الان گرافیک تهیه کنید یا بعدا ، یک مسئله شخصی هست.
راستش من همین الان قصد خرید قطعات جدید رو دارم، ولی دارم تحقیق میکنم ببینم الان وقتشه یا نه. یعنی طوری نشه که بعد از خرید پشیمون بشم بگم ای کاش دو ماه بیشتر صبر میکردم.

در عوض داره روی ارتباط NVLink کار می کنه که 12 بار سریعتر از PCIE هست، ولی حضورش در مادربردها معلوم نیست که در چه زمانی رخ بده.
من وقتی در مورد سری پاسکال سرچ میکردم nvlink به چشمم خورد ولی نرفتم دنبالش ببینم چیه، اصلا نمیدونستم اسلاتشه!! فکر کردم یه چیزی برای sli کردنه :) مرسی که راهنمایی کردین.
اتفاقا همین تغییر اسلات میتونه منو از خریدن سری پاسکال منصرف کنه، چون تا بره توی مادربردها اسلاتش جایگزین pcie بشه حداقل یک سال طول میکشه. ولی خب از خصوصیات وسوسه کننده سری پاسکال هم نمیشه گذشت. تا همینجاشم خیلی صبر کردم، از سه سال پیش تاحالا میخام سیستم ارتقا بدم.
بدبختی اینه که تو کشور ما یک کالا رو بر اساس قیمت واقعیش نمیفروشن، نگاه به این میکنن که مثلا این کارت چقدر خوبه، همونقدر گران میفروشن، یعنی مثلا اگه شرکت asus یه کارت gtx 980 رو با قیمت ۱۰۰ دلار بفروشه، توی ایران باید لااقل ۴ میلیون بخری. :(

آخرین ویرایش:

Third person

کاربر سایت
Oct 22, 2011
332
نام
Mahdi
راستش من همین الان قصد خرید قطعات جدید رو دارم، ولی دارم تحقیق میکنم ببینم الان وقتشه یا نه. یعنی طوری نشه که بعد از خرید پشیمون بشم بگم ای کاش دو ماه بیشتر صبر میکردم.

من وقتی در مورد سری پاسکال سرچ میکردم nvlink به چشمم خورد ولی نرفتم دنبالش ببینم چیه، اصلا نمیدونستم اسلاتشه!! فکر کردم یه چیزی برای sli کردنه :) مرسی که راهنمایی کردین.
اتفاقا همین تغییر اسلات میتونه منو از خریدن سری پاسکال منصرف کنه، چون تا بره توی مادربردها اسلاتش جایگزین pcie بشه حداقل یک سال طول میکشه. ولی خب از خصوصیات وسوسه کننده سری پاسکال هم نمیشه گذشت. تا همینجاشم خیلی صبر کردم، از سه سال پیش تاحالا میخام سیستم ارتقا بدم.
بدبختی اینه که تو کشور ما یک کالا رو بر اساس قیمت واقعیش نمیفروشن، نگاه به این میکنن که مثلا این کارت چقدر خوبه، همونقدر گران میفروشن، یعنی مثلا اگه شرکت asus یه کارت gtx 980 رو با قیمت ۱۰۰ دلار بفروشه، توی ایران باید لااقل ۴ میلیون بخری. :(
یک مطلب رو اضافه کنم که قرار نیست که پاسکال از PCIE3 پشتیبانی نکنه ها . این nvlink چیزی هست که داره روش کار میکنه و احتمالا روی برخی از محصولات خاص انویدیا اعمال بشه و نه روی همه . معلوم هم نیست که چه زمانی به عنوان یک اسلات استاندارد برای کارت گرافیک توسط سازندگان مادربرد مورد پذیرش قرار بگیره.
بله ، چون نگاه به کارت گرافیک بیشتر نگاه به کالای لوکس و مختص گیمرهاست !! لذا قیمت های تعیین شده از طرف واردکننده و بازار چندان منصفانه نیست.

behroz1

کاربر سایت
Dec 2, 2015
5
اگه اسلاتش عوض نشه صبر میکنم پاسکال بیاد. (البته اگه شیطون وسوسه ام نکنه). تا اون موقع قیمت بقیه قطعاتی که مورد نظرمه هم پایینتر میاد.

opxpp

کاربر سایت
Aug 8, 2012
650
نام
omid
سلام دوستان من میخواستم یه گارت گرافیک gtx 970 بخرم پشیمون شدم یه مدل از اون پایین تر کودوم میشه اخه بنچ مارک اینا نگاه میکردم gtx 780 بهتر از 950 بوود یکیم کارت کارکرده خوبه ؟ یا تفاوت چندانی نداره با اکش سایتی هست کارکرده داشته باشه ؟

Third person

کاربر سایت
Oct 22, 2011
332
نام
Mahdi
سلام دوستان من میخواستم یه گارت گرافیک gtx 970 بخرم پشیمون شدم یه مدل از اون پایین تر کودوم میشه اخه بنچ مارک اینا نگاه میکردم gtx 780 بهتر از 950 بوود یکیم کارت کارکرده خوبه ؟ یا تفاوت چندانی نداره با اکش سایتی هست کارکرده داشته باشه ؟
چقدر میخواید هزینه کنید؟ پردازندتون چه مدلی هست ؟

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
دلیل پشیمونی دقیقا چی بوده ؟ مشخصات دقیق قطعات فعلی + بودجه رو هم بگو تا ببینیم چیکار میشه کرد.
در مورد 950 هم به چه دلیل باید بهتر از 780 باشه ؟! این 2 کارت قابل مقایسه نیستن تفاوت شون بطور میانگین بیش از 30 درصد هستش حالا 780Ti باشه که دیگه بدتر !
در مورد خرید کارت کارکرده هم بستگی به قیمت ، وضعیت کارت ، گارانتی و... داره و اگر شرایطش مناسب باشه چرا که نه ، میشه در نظر داشت.

peyman0071

کاربر سایت
Nov 12, 2015
145
سلام دوستان,من میخام ی لپ تاپ msi گیمینگ بگیرم,گرافیکش gtx 960 gdr5 ولی 2گیگ,به نظرتون این 2 گیگ مشکل ساز نمیشه برای اجرای بازی ها؟؟گرافیم لپ تاپ خوبه دگ؟

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
سلام دوستان,من میخام ی لپ تاپ msi گیمینگ بگیرم,گرافیکش gtx 960 gdr5 ولی 2گیگ,به نظرتون این 2 گیگ مشکل ساز نمیشه برای اجرای بازی ها؟؟گرافیم لپ تاپ خوبه دگ؟
البته اون 960m هست که برای لپ تاپه و با 960 gtx دستکتاپ اشتباه نشه یه موقع. اختلاف این دو حدود 40 درصد هست که برای لپ تاپ ضعیف تره و برای اجرای گیم ها در حالت معمولی و برای سنگین ها تنظیمات روبه پایین جوابگو هست. بیشتر از رم 2 هم به کار اون گرافیک نمیاد و مناسبشه.

XPrinCe

کاربر سایت
Nov 10, 2008
242
نام
M 3 H D I
به نظر من ...
دوستانی که الان قصد خرید کارت گرافیک دارند ...

اگر بودجتون 1.5 به بالا هست بدون شک بهترین انتخاب GTX 970 - GTX980 - GTX980TI هست
اما اگر بودجتون کمتر از 1.5 هست. بهتره بیخیال گرافیک های nVidia بشید و گرافیک AMD خریداری کنید
چون گرافیک های AMD قیمت مناسبی نسیت به کاراییشون دارن

peyman0071

کاربر سایت
Nov 12, 2015
145
البته اون 960m هست که برای لپ تاپه و با 960 gtx دستکتاپ اشتباه نشه یه موقع. اختلاف این دو حدود 40 درصد هست که برای لپ تاپ ضعیف تره و برای اجرای گیم ها در حالت معمولی و برای سنگین ها تنظیمات روبه پایین جوابگو هست. بیشتر از رم 2 هم به کار اون گرافیک نمیاد و مناسبشه.

دوست عزیز خواهشا با اطلاعات پایینت بقیرو گمراه نکنید,خونه یکی از دوستان بودن گرافیک لپ تاپش gtx ,2gig,,850m,ddr3 بود gta v نه رو بهترین کیفیت وای رو کیفیت خوب اجرا میکرد بدون تیک,شما چجوری میگید gtx 960m gdr5 بازی ها رو رو به پایین اجرا میکنه؟؟؟؟خواهشا ندید اطلاعات غلط,
از مدیرای سایتم میخام واقعو ی برخوردی کنن چون ما تنها مرجعمون اینحاس حالا کسی هم بیاد اطلاعات اشتباه بده که دگ هیچی

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
دوست عزیز خواهشا با اطلاعات پایینت بقیرو گمراه نکنید,خونه یکی از دوستان بودن گرافیک لپ تاپش gtx ,2gig,,850m,ddr3 بود gta v نه رو بهترین کیفیت وای رو کیفیت خوب اجرا میکرد بدون تیک,شما چجوری میگید gtx 960m gdr5 بازی ها رو رو به پایین اجرا میکنه؟؟؟؟خواهشا ندید اطلاعات غلط,
از مدیرای سایتم میخام واقعو ی برخوردی کنن چون ما تنها مرجعمون اینحاس حالا کسی هم بیاد اطلاعات اشتباه بده که دگ هیچی
خب جناب اگر 850m قراره خوب باشه برای اجرای بازی ها چرا مردم میرن کارت 3 میلیونی مثله 980ti می خرند !؟ انتظار شما تیک نزدنه تو بازی پس مقایسه نکنید با بقیه خودتونو.
اجرای خوب یعنی رو رزولوشنه 1080 و تنظیمات بالا با AA و 60 فریم . حالا 4k و اینا بماند. پایین تر از این تنظیمات ما میگیم معمولی و نرمال. رزولوشن 720 باشه دیگه میشه پایین. اجرا و تیک نزدن یه بحثه با کیفیت بالا بازی کردن یه بحثه.
شما انتظارت در اون حده همون 960m زیادم هست براتون پس.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر