مشاوره در امر خرید مانیتور

KRATUS

کاربر سایت
Aug 17, 2008
360
نام
Ashkan
@vivaz360
ممنون داداش
چون‌ سیستم رو واسه گیم جمع نکردم واسم تو بازی زیاد مهم نبود و برعکس تو محیط دسکتاپ و مرورگر اینترنت خیلی مهم‌تر بود.
واسه فیلم هم نرم‌افزار PowerDVD اینکارو ‌انجام‌ میده.

• Like
Reactions: Real.SHD

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
سلام
یه سؤال داشتم در مورد ریفرش‌ریت مانیتور
ریفرش‌ریت بالا فقط تو بازی‌ها تأثیر داره یا کلّا توی کاربری‌های عادّی مثل محیط ویندوز و دیدن فیلم و... هم‌ تأثیر داره؟
تلویزیون ما 400hzـه وقتی Motion Plus رو روشن میکنم تصاویر خیلی نرم و رو‌ون و اصطلاحاً Smooth اجرا میشه مثلاً تو بازی‌ای که رو ‌۳۰فریم قفله انگار ۶۰فریم ‌اجرا میشه! یا توی iPad Pro یا گوشیایی که 120hz هستن هم ‌همینطور. میخواستم ببینم توی مانیتور هم همینطوره یا فقط تو بازی تأثیر داره؟
مطمئنید تلویزیونتون 400 هرتزه؟اصلا تلویزیون 400 هرتز داریم ما؟

• Like
Reactions: manhatan

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,286
نام
Afshin
تو این گرونی بازار واقعا خرید جنس خوب و بصرفه خیلی سخت شده متاسفانه.تو رنج 3 تومن شاید مانیتوری که خیلی بهتر از مانیتور قبلیتون باشه پیدا نشه.من خودم lg w2261vp دارم و خیلی راضیم بعد 10 سال استفاده هنوز هم کار میکنه و از کیفیت هم راضیم.
این مدل ویوسونیک هست که هم از نظر سایز یکم بزرگتره از ال جی (24 اینچه) هم رفرش ریت 75 هرتز نیتیور داره.البته من ال جی رو خودم تا 74 هرتز اورکلاک کردم بدون مشکل ولی ریسک خراب شدن هست..
freesync داره که تو سایت خود ویوسونیک اعلام کردن که G-Sync Enable-Ready هست که برای گیم خیلی عالیه و از شر استاتر و لگ خلاص میشی
از لحاظ کیفیت تصویر شاید فرقی نکنه با ال جی چون جفتشون پنل tn دارن و مخصوص گیم هستن تا فیلم
اگر مصرفتون بیشتر فیلم دیدن هست مانیتور های با پنل ips رو پیشنهاد میکنم.

ممنون بابت توضیحاتتون. والله G-Sync داشتن خیلی خیلی برام مهمه چون واقعاً باعث می‌شه خیلی از بازیهایی که تو مرز 50-60 فریم می‌دن رو بدون مشکل بازی کرد. همینطور بازی‌هایی که Tripple Bufferingـه درست و حسابی ندارن و فریم یهو سقوط می‌کنه به 30 خیلی با جی سینک تجربه بهتری دارن. منم چون کارت گرافیکم 1070ti هست اگه یه مانیتور GSync دار داشته باشم شاید تا یکی دو سال آینده نیازی به آپگرید نداشته باشم ولی بدون جی سینک همین الان هم تو بعضی بازی‌ها به مشکل بر می‌خورم.
پیشنهاد شما چه مانیتوری هست که کیفیت تصویرش برای فیلم دیدن از مانیتور خودم بهتر باشه؟ اولویت با فیلم دیدن هست و در نهایت برای بازی‌ هم خیلی بد نباشه. فقط قصد کوچ کردن به 1440p یا بیشتر رو ندارم چون سیستمم بدرد اون رزولوشن‌ها نمی‌خوره.

• Like
Reactions: Tommy Vercetty

vivaz360

کاربر سایت
Jul 4, 2011
663
نام
حسین
ممنون بابت توضیحاتتون. والله G-Sync داشتن خیلی خیلی برام مهمه چون واقعاً باعث می‌شه خیلی از بازیهایی که تو مرز 50-60 فریم می‌دن رو بدون مشکل بازی کرد. همینطور بازی‌هایی که Tripple Bufferingـه درست و حسابی ندارن و فریم یهو سقوط می‌کنه به 30 خیلی با جی سینک تجربه بهتری دارن. منم چون کارت گرافیکم 1070ti هست اگه یه مانیتور GSync دار داشته باشم شاید تا یکی دو سال آینده نیازی به آپگرید نداشته باشم ولی بدون جی سینک همین الان هم تو بعضی بازی‌ها به مشکل بر می‌خورم.
پیشنهاد شما چه مانیتوری هست که کیفیت تصویرش برای فیلم دیدن از مانیتور خودم بهتر باشه؟ اولویت با فیلم دیدن هست و در نهایت برای بازی‌ هم خیلی بد نباشه. فقط قصد کوچ کردن به 1440p یا بیشتر رو ندارم چون سیستمم بدرد اون رزولوشن‌ها نمی‌خوره.
گرافیکتون که خیلی عالیه برای وضوح 2k چرا فکر میکنید ضعیفه؟! شما حتی میتونید با وضوح 1080p تو مانیتور 2k بازی کنید بدون مشکل و با اپ اسکیل کردن تقریبا به کیفیت اصلی برسید.reshade برای همین کارها ساخته شده!
بنظرم شما که کارت گرافیک قوی دارید حیفه سراغ مانیتور معمولی برید و از تمام قدرتش استفاده تمام و کمال نبرید.پیشنهادم اولم اینه که اگر مقدوره بودجتون رو بیشتر کنید تا یک مانیتور 2k تهیه کنید.
اگر بودجتون محدوده پیشنهاد بعدیم همون مانیتور ویوسونیک هست که واقعا تجربه بازی کردن رو ارتقا میده و نسبت به مانیتور قبلیتون تفاوت رو خیلی زیاد حس میکنید.برای فیلم دیدن هم بد نیست فقط نسبت به مانیتورای ips دقت رنگ و زاویه دید کمتری داره ولی بنظرم ویژگی های گیمینگش به ضعیفتر بودن دقت رنگ نسبت به ips میچربه.
پیشنهاد آخرم اگر فیلم دیدن اولویت اصلیتونه و خیلی کم بازی میکنید این دو مدل زیر هست:

مانیتور ویوسونیک مدل VA2419-sh سایز 24 اینچ
مانیتور ایسوس مدل VC239H سایز 23 اینچ

مطمئنید تلویزیونتون 400 هرتزه؟اصلا تلویزیون 400 هرتز داریم ما؟
نه ایشون رفرش ریتی که سازنده تلویزیون برای موشن فلو تبلیغ کرده رو اشاره کرده که و احتمال زیاد تلویزیون ایشون 60 هرتز native هست.البته چندسالی میشه که مدل های رده بالای برندها اکثرا 120 هرتز هستن.بستگی به مدل تی وی داره.

• Like
Reactions: LBJ4Ever

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,286
نام
Afshin
گرافیکتون که خیلی عالیه برای وضوح 2k چرا فکر میکنید ضعیفه؟! شما حتی میتونید با وضوح 1080p تو مانیتور 2k بازی کنید بدون مشکل و با اپ اسکیل کردن تقریبا به کیفیت اصلی برسید.reshade برای همین کارها ساخته شده!
بنظرم شما که کارت گرافیک قوی دارید حیفه سراغ مانیتور معمولی برید و از تمام قدرتش استفاده تمام و کمال نبرید.پیشنهادم اولم اینه که اگر مقدوره بودجتون رو بیشتر کنید تا یک مانیتور 2k تهیه کنید.
اگر بودجتون محدوده پیشنهاد بعدیم همون مانیتور ویوسونیک هست که واقعا تجربه بازی کردن رو ارتقا میده و نسبت به مانیتور قبلیتون تفاوت رو خیلی زیاد حس میکنید.برای فیلم دیدن هم بد نیست فقط نسبت به مانیتورای ips دقت رنگ و زاویه دید کمتری داره ولی بنظرم ویژگی های گیمینگش به ضعیفتر بودن دقت رنگ نسبت به ips میچربه.
پیشنهاد آخرم اگر فیلم دیدن اولویت اصلیتونه و خیلی کم بازی میکنید این دو مدل زیر هست:

مانیتور ویوسونیک مدل VA2419-sh سایز 24 اینچ
مانیتور ایسوس مدل VC239H سایز 23 اینچ

با توجه به مشغله کاری واقعاً خیلی کم فرصت بازی کردن دارم، من غالباً برای فیلم دیدن از تلویزیون استفاده می‌کنم و کامپیوتر رو به تلویزیون وصل می‌کنم. مشکل اصلی اینه که اکثر فیلم‌هایی که دارم 1080 هستن و روی تلویزیون 4K خیلی بد آپ اسکیل می‎‌شن و مجبورم از یه آپ اسکیلر خوب مثل MadVR استفاده کنم که برای آپ اسکیل کردن به 4K احتیاج به سیستم قوی داره. علت اصلی که اون کارت گرافیک رو خریدم همینه. ولی دلم می‌خواد موقعی که با PC فیلم می‌بینم هم کیفیت تصویر خوب باشه. کیفیت تصویر این مانیتوری که دارم واقعاً راضیم نمی‌‎کنه. ولی گفتم حالا که می‌خوام ارتقاع بدم یه چیزی بگیرم که برای گیم هم مناسب باشه. به نظرم پنل‌های IPS یه جورایی برای نیازهای من مناسب‌تر هستن. بودجه هم نهایتاً تا 4 تومن می‌تونم هزینه کنم نه بیشتر.

• Like
Reactions: vivaz360

vivaz360

کاربر سایت
Jul 4, 2011
663
نام
حسین
با توجه به مشغله کاری واقعاً خیلی کم فرصت بازی کردن دارم، من غالباً برای فیلم دیدن از تلویزیون استفاده می‌کنم و کامپیوتر رو به تلویزیون وصل می‌کنم. مشکل اصلی اینه که اکثر فیلم‌هایی که دارم 1080 هستن و روی تلویزیون 4K خیلی بد آپ اسکیل می‎‌شن و مجبورم از یه آپ اسکیلر خوب مثل MadVR استفاده کنم که برای آپ اسکیل کردن به 4K احتیاج به سیستم قوی داره. علت اصلی که اون کارت گرافیک رو خریدم همینه. ولی دلم می‌خواد موقعی که با PC فیلم می‌بینم هم کیفیت تصویر خوب باشه. کیفیت تصویر این مانیتوری که دارم واقعاً راضیم نمی‌‎کنه. ولی گفتم حالا که می‌خوام ارتقاع بدم یه چیزی بگیرم که برای گیم هم مناسب باشه. به نظرم پنل‌های IPS یه جورایی برای نیازهای من مناسب‌تر هستن. بودجه هم نهایتاً تا 4 تومن می‌تونم هزینه کنم نه بیشتر.
گرافیک منم 1060 هست و منم مثل شما رو تی وی 4k فیلم 1080 میبینم.یک سری تنظیمات برای فیلم دیدن بهتون پیشنهاد میکنم. برای من که خیلی کیفیت فیلم رو بهتر میکنه و از حالت تاری درمیاره
برای اینکه بحثمون مربوط به تاپیک نیست و اسپم نشه تو اسپول براتون توضیح میدم:
اول اینکه برنامه potplayer رو برای تماشای فیلم انتخاب کنید چون علاوه بر ساپورت madvr خودش سیستم اپ اسکیل خیلی خوب و کم خرجی رو داره که خیلی کمتر منابع سیستم رو مصرف میکنه.
تنظیماتی که من برای madvr انتخاب کردم اینها بوده:

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
image upscaling و downscaling رو حالت dxva2 قرار بدین تا تغییری ایجاد نکنه

این هم تنظیمات شارپنینگ خود potplayer:
6.jpg

یک نکته مهم هم برای اینکه sharpen روشن بشه حتما تیک use dxva رو خاموش کنید تا رندرینگ رو حالت sw باشه نه hw.
7.jpg

آخرین ویرایش:

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,286
نام
Afshin
گرافیک منم 1060 هست و منم مثل شما رو تی وی 4k فیلم 1080 میبینم.یک سری تنظیمات برای فیلم دیدن بهتون پیشنهاد میکنم. برای من که خیلی کیفیت فیلم رو بهتر میکنه و از حالت تاری درمیاره
اول اینکه برنامه potplayer رو برای تماشای فیلم انتخاب کنید چون علاوه بر ساپورت madvr خودش سیستم اپ اسکیل خیلی خوب و کم خرجی رو داره که خیلی کمتر منابع سیستم رو مصرف میکنه.

View attachment 112511
View attachment 112512
View attachment 112513
View attachment 112514
View attachment 112515

View attachment 112517

یک نکته مهم هم برای اینکه sharpen روشن بشه حتما تیک use dxva رو خاموش کنید تا رندرینگ رو حالت sw باشه نه hw.
View attachment 112518

تقریباً تنظیمات من هم همین هست. من هم سال‌هاست از PotPlayer استفاده می‌کنم. البته از وقتی به این MadVRـه لعنتی عادت کردم دیگه اصلاً نمی‌تونم به قبل برگردم.

• Like

vivaz360

کاربر سایت
Jul 4, 2011
663
نام
حسین
تقریباً تنظیمات من هم همین هست. من هم سال‌هاست از PotPlayer استفاده می‌کنم. البته از وقتی به این MadVRـه لعنتی عادت کردم دیگه اصلاً نمی‌تونم به قبل برگردم.
درسته واقعا کیفیت ویدیو هارو خیلی می‌بره بالا مثل کاری که اپ اسکیل تلویزیون های گرون انجام میدن شاید هم بهتر از اون.البته من از madvr و sharpen همزمان باهم استفاده میکنم که تلفیق این دوتا خیلی تصویر رو شفاف و شارپتر میکنه.تنظیماتی که من گذاشتم فشار خیلی زیادی هم به سیستم نمیاره و با گرافیک شما حتی میشه بعضی از تنظیماتو بالاتر هم برد تا کیفیت بیشتری نمایش بده

• Like
Reactions: LBJ4Ever

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,101

View attachment 112511
View attachment 112512
View attachment 112513
View attachment 112514
View attachment 112515

View attachment 112517

View attachment 112518

چرا Upscaling رو روی DXVA گذاشتید وقتی اصل کار اونجا انجام میشه؟!! مثلا NGU چنان شارپنسی بهت میده که دیگه نیاز به آپشن دیگه ای باقی نمیمونه (البته خیلیم GPU خوره)، لامصب 1080 رو میکنه خود 4k.
در ضمن فکر کنم Chroma Upscaling اهمیت کمتری در کیفیت نهایی تصویر داشته باشه که شما روی NGU که خیلی سنگینه گذاشتید.

به نظرم پنل‌های IPS یه جورایی برای نیازهای من مناسب‌تر هستن.

@LBJ4Ever
من باشم فقط سمت پنل VA میرم، الان دقت کنید اکثر تلویزیون های LCD رده بالا تمام شرکت ها پنلشون VA ـه، بعد از OLED ها بهترین مشکی و کنتراست رو ارائه میدن که به نظرم خیلی عنصر تاثیر گذاری توی کیقیت تصویره، یه بار توی نور کم یه صحنه نسبتا تاریک از یه فیلمو روی پنل IPS در مقایسه با VA پخش کنید میبینید که کیفیتی تصویرشون زمین تا کره ماه تفاوت داره، فقط بدیشون زاویه دید بسیار بده که توی کیس مانیتور وقتی شما دقیقا نشستید پشتش و عمود به صفحه نگاه میکنید مشکلی نداره.

آخرین ویرایش:
  • Like

pc fan

کاربر سایت
Jul 25, 2018
143
نام
مازیار
سلام بنده قصد خریدps4دارم که متاسفانه تلویزیون من قدیمیه و کابلHDMIنداره:Wallbash: کسی میتونه یک TVمعمولی برای گیم به بنده معرفی کنه؟جا داره بگم که پول آنچنانی برای خرید تلویزیون ندارم و به صفحه نمایشLEDو رزولیشنHD اهمیت زیادی نمیدم،فقط میخوام کابلHDMIرو ساپورت کنه؛کسی میتونه بهم کمک کنه؟

Arman Sensi

Gold User
Sep 8, 2008
872
نام
آرمـان
سلام بنده قصد خریدps4دارم که متاسفانه تلویزیون من قدیمیه و کابلHDMIنداره:Wallbash: کسی میتونه یک TVمعمولی برای گیم به بنده معرفی کنه؟جا داره بگم که پول آنچنانی برای خرید تلویزیون ندارم و به صفحه نمایشLEDو رزولیشنHD اهمیت زیادی نمیدم،فقط میخوام کابلHDMIرو ساپورت کنه؛کسی میتونه بهم کمک کنه؟
برادر تشریف ببر اینجا

• Like
Reactions: pc fan

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
چقدر پول داری؟

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
حدود۲میلیون(بیشتر از این نمیتونم پول جمع کنم)
با این پول میشه یه مانیتور کارکرده گرفت
برو تو انجمن لیون کامپیوتر قسمت بازارچه،میتونی مانیتور full hd با پنل ips و ورودی اسپیکر پیدا کنی.و حتما دقت کن موقع خرید پیکسل مشکل دار حتی یک دونه هم نداشته باشه

• Like
Reactions: pc fan

Ostad fariborz

کاربر سایت
Aug 22, 2016
774
یاران یکی از دوستام میخواست تلویزیونی بخره به اسم استار ست حدود ۵ تومن
گفتم نخر
توی این رنج قیمت جنس های خوبی مثل سونی یا چیزای دیگه که خودتون میدونید معرفی بفرمایید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر