مشاوره در امر خرید مانیتور

x-x

کاربر سایت
Sep 19, 2009
668
نام
رضا
سلام دوستان به نظرتون بین این دو مدل کدوم بهتره ؟ اگه مدل دیگه هم هست لطفا پیشنهاد بدین
ممنون
Acer Predator XB271HK bmiprz 27-inch IPS UHD (3840 x 2160) NVIDIA G-Sync Widescreen Display (2 x 2w speakers, 4- USB 3.0 Ports, HDMI & Display Port)
یا
28" Samsung UH750 QLED UHD Monitor
سلام صد رد صد acer.
جسارتا نوع استفاده خود رو بنویسید اگر برای گیم میخوایین صد در صد مانیتور 2k-144hz-gsync بهتر از مانیتور های ذکر شده هستند.اختلاف 144hz با 60hz زمین تا آسمونه به طوری که خیلی سخت میشه برگشت به مانیتورهای 60hz البته اینا طبق تجربه شخصی خودم هست
از همین مدل ایسر xb271hu هست اگه اشتباه نکنم که کاملا بهتر هست برای خرید
البته انتخاب دیگه میتونه asus pg279q باشه البته اگر موجود باشه

آخرین ویرایش:

SILICON POWER

کاربر سایت
Jan 30, 2015
285
سلام دوستان لطفا یکی به داد من برسه. به دلیل استفاده از تلوزیون به جای مانیتور یه چشمم آسیب دیده اون یکی هم داره آسیب می بینه.

من طراح و گرافیست هستم نیاز یه مانیتوری دارم که رنگ هارو دقیقا شبیه به واقعیت نشون بده و مثل بعضی مانیتور و تلوزیون ها فیلترهای مسخره نداشته باشه. رزولوشنش هم 1920 بیشتر نباشه و 4k نباشه.
تا حد امکان هم بزرگ باشه یعنی هرچی بزرگتر بهتر و قیمتش هم فضایی نباشه ممنون.

یه جوری هم طراحی شده باشه مخصوص اینکه به چشم آسیب نرسونه.

آخرین ویرایش:

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,339
نام
Majid
سلام دوستان من میخواستم مانیتور LG 29UM68 IPS Ultra-Wide ـو بگیرم، که رزولوشنش 2560 x 1080 هست، مانیتور خوبی هست؟
کارت گرافیکم AMD 7770 ـه میخواستم بدونم ساپورت میکنه این رزولوشنو؟ مشکل تصویر دادن براش پیش نمیاد؟
تو اطلاعات کارت ساپورت رزولوشن با HDMI رو زده تا 4096 x 2160 یعنی مشکلی نداره؟

و اینکه آیا تو این رنج قیمت 1 تا 1.5 مانیتور الترا واید دیگه ای نیست کلا؟ بیشتر کارم با نرم افزارای گرافیکی و سه بعدی هست واسه همین به الترا واید نیاز دارم.

آخرین ویرایش:

HITMAN 2000

کاربر سایت
Mar 22, 2018
170
دوستانی که تجربه دارن مانیتور ۲۲ اینچ زیادی بزرگ نیست؟ من الان دوبه شکم از اونجایی که ما همیشه به مانیتور نزدیک هستیم. بنظرتون 19.5 خوبه یا ۲۲؟ گویا ۱۹.۵ به یه استاندراد تبدیل شده همه برندها میزنن.

ویرایش: خودم جوابو پیدا کردم. در این سایت حداقل فاصله با مانیتور براساس اینچ و رزولیشن گفته میشه.

آخرین ویرایش:

Yaser.moghdm

کاربر سایت
Jun 27, 2018
10
سلام دوستان

من قصد خرید یک مانیتور 24 یا 23 یا 22 اینچ رو دارم (برای گیمینگ و فیلم ) و مدل هایی رو هم مد نظر دارم که از شما دوستان راهنمایی میخوام که طبق تجربه بهم کمک کنید تا بتونم بهترین رو انتخاب کنم

خیلی برام مهمه که چشم رو اذیت نکنه

و اگر مدل های دیگه ای مد نظر دارید

بیان کنید

ممنون

(مانیتور خودم الان Samsung B2030 هست)

بودجه هم 900 تا 1 تومن

LG 24MP59G Full HD IPS LED

LG 24MP68VQ Full HD IPS LED

ASUS VX229H

ASUS VZ229H

LG 24M47VQ-P LED

LG 22MP58VQ-P

SAMSUNG CF390 24 Inch

با دلیل و تجربه بگید کدوم؟

IPS برای بازی خوب نیست؟ چرا؟

خودم گزینه اولی (LG 24MP59G) رو بیشتر میپسندم چون مخصوص گیمینگ هست و کلی قابلیت ها داره برای بازی

و اما چیز های منفی که راجبش دیدم :

1- بدلیل پایین بودن تراکم اندازه پیکسلها تو ذوق میزنه و مشخصه

2- با گرافیک 1070 و اتصال display port تصاویر بسیار بد در بازی ها حتی در حالت عادی روی صفحه ماوس را سریع جا به جا کنید به راحتی متوجه میشوید
اون ویژگی هایی که به اسم 1 میلی ثانیه و حالت بازی است همه حقه های تبلیغاتی !

3- IPS برای بازی خوب نیست !

مدل LG 24MP68VQ

1- بعضیا گفتن موقع تایپ بخاطر پایه ضعیفش لرزش داره صحفه !

2- شدت روشنایی کم

3- Backlight Bleed دیده میشه

در مورد گزینه های دیگه چیزی نمیدونم

rramrram

کاربر سایت
Jul 12, 2018
1
سلام دوستان

من به تازگی مانیتورم خراب شده و میخوام با یک مانیتور 4k جایگزین کنم. خلاصش حداقل 27 اینچ، با کیفیت رنگ دقیق برای کار. سرعت خوب برای گیمینگ. چی پیشنهاد میکنید؟

شرح:

اول اینکه نرم افزارای طراحی کار میکنم و دقت رنگ بالا ای پی اس از اولویت هام هست و اندازه حداقل 27 و ترجیحن 32 اینچ

ضمن اینکه گیمر هم هستم و مانیتور قبلیم موقع اجرای گیم پرش تصویر و خاموشی صفحه داشت. سیستمم نصبتن های اند هست و مشکل قطعن از مانیتورم بوده. مانیتور جدیدم اگه باز هم ازین لگ ها داشته باشه دیوونه می شم با وضع قیمت ها...

خلاصه غیر از آمار مانیتور می خوام از تجربیات و کیفیت هایی که در ایران دیدید بدونم

و مهم تر از همه مانیتور هایی که در ایران موجود هست رو معرفی کنید لطفن

Anubis3200

کاربر سایت
Nov 7, 2018
6

Aurlito

کاربر سایت
Feb 16, 2008
1,749
نام
چوبک
سلام یک مانیتور 21.5 در حد یک میلیون پیشنهاد بدید ممنون میشم. عمری باشه خواهشا.
برند اکس ویژن خوبه؟ پیشنهادش میدید؟
درضمن الان بخرم یا صبر کنم قیمتها بیاد پایین؟

آخرین ویرایش:

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,396
اساتید من یه مانیتور با شیشه براق میخام مات نباشه شیشه اش مثل گوشی موبایل یا تلویزیون های led بزرگ براق باشه اصلا چنین مانیتوری هستش؟ دقیقا مثل لبتاپ اپل

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,352
نام
بابک
سلام عزیزان.
در حال حاضر بهترین مانیتورهای گیمینگ با فرکانس 144hz و 240hz در بازار ایران چه مدل هائیه؟
ممنون میشم اگر معرفی کنید.
سلام من خودم Asus rog xg258q دارم که ۲۴۰ هرتزه اما فول اچ دیه

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر