مشاوره در امر خرید مانیتور

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
من گرافیک AMD R9 380 دارم. دو عدد مجموعا 6 گیگ گرافیک. رم کامپیوترم 32 گیگ هست
بقیه قطعات حرفه ای هست. مانیتورم قدیمی شده.
یک مانیتور 19 یا 20 اینچ می خوام زیر 700 تومن.
چی خوبه ؟

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
دو عدد مجموعا 6 گیگ گرافیک
خبر بد: رم کارت گرافیک رو شما 2000 تا 3 گیگ بزارید بازم فقط 3 گیگش استفاده می شه. شاید چندین سال دیگه با DX12 و Vulcan تغییر کنه ولی فعلا اینجوریه اوضاع.

M1sChief

کاربر سایت
May 24, 2006
2,156
نام
آريا
خبر بد: رم کارت گرافیک رو شما 2000 تا 3 گیگ بزارید بازم فقط 3 گیگش استفاده می شه. شاید چندین سال دیگه با DX12 و Vulcan تغییر کنه ولی فعلا اینجوریه اوضاع.
کلا رم GPU از ۳گیگ بیشتر استفاده نمیشه ؟! مگه میشه :D تو AMD یا کلا ?

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
کلا رم GPU از ۳گیگ بیشتر استفاده نمیشه ؟! مگه میشه :D تو AMD یا کلا ?
نه منظورم اینه که اگه 2 تا کارت n گیگابایتی بزارید، رمی که قابل استفادست n * 2 نیست، همون nـه. یا در واقع در حالت چند کارتی رم زیاد نمی شه و همون می مونه.

• Like
Reactions: M1sChief

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,234
نام
Mohammad
سلام دوستان
از اونجا که فعلا مانیتور 4K و HDR برای گیمینگ نداریم
خواستم ببینم TV الان تو بازار هست که این دو رو داشته باشه و سایزش کوچیک باشه (روی میز کامپیوتر قرار بگیره عادت ندارم از فاصله دور بازی کنم) و به درد گیمینگ بخوره ؟
قیمتشم مناسب باشه (تا اونجا که ممکنه)

amirbkt

کاربر سایت
Sep 6, 2013
50
سلام
نرخ فریم 144hz تو بازی خیلی مهمه؟ یعنی ارزش داره اینقد خرج کرد؟
کارت گرافیکم gtx 1070 اما مانیتورم 60 hz هست اما کارت گرافیکم تو فول اچ دی خیلی fps بالاتر از 60 میده
ممنون

• Like
Reactions: XPrinCe

MobbMicc

کاربر سایت
May 24, 2014
291
سلام دوستان عید همتونم مبارک . آقا من مانیتورم asus vx228h ئه . ولی میخوام ارتقا بدم . کلا پنل tn نمیخوام بگیرم . تا ۷۰۰ بهترین گزینه م چیه ؟ بنکیو قیمتاش خوبه نظر خودم رو benq vz2350h ئه . هم بزرگتره هم tn نیست . البته قطعا مانیتور خودم واسه گیم بهتره به خاطره ریسپانس تایم کمتر . ولی عمق رنگ مشکی فاجعه ست و بلک یونیفورمیتی در حد گوجه سبز . پنل va عمق مشکیش خوبه ولی گزینه ای مد نظرم نیست . خوشحال میشم راهنماییم کنید

hamed_1989

کاربر سایت
Jun 30, 2008
329
نام
حامد
دوستان یه مانیتور خوب میخوام.
حدود قیمت 1.5 و چیزی که برام مهمه حتما 2 تا HDMI داشته باشه چون کنسول رو هم میخوام بهش وصل کنم. و سایز هم بین 22 تا 27 باشه.
کلا یه چیزی باشه که من تا 5-6 سال دیگه عوض نمیکنم دوام بیاره.
ترجیحا هر چی بزرگتر بهتر :D

m2relax

کاربر سایت
Jun 25, 2011
1,316
نام
Morteza
دوستان من میخوام یه مانیتور بگیرم تا رنج ۷۰۰ تومن و مدنظرم مانیتور بنکیو GL2460HM هست. تو این رنج چه چیزهای مدنظرتونه برای گیم و فیلم و.... ؟

Sent from my H60-L04 using Tapatalk

hamed1525

کاربر سایت
Jan 31, 2011
53
یه سوال داشتم خواهشا کارم خیلی گیره راهنماییم کنید [-o<
اگه تو یه بازی نهایت فریمم 75 باشه یعنی واسه اون بازی مانیتور 144hz با به مانیتور 75hz هیچ تفاوتی نداره ؟؟؟؟یا هی مانیتور 144hz تصویرو رون تر اجرا میکنه.
در کل مانیتور 144hz واسه بازی خوبه که fps به 144 برسه ؟

XPrinCe

کاربر سایت
Nov 10, 2008
242
نام
M 3 H D I
یه سوال داشتم خواهشا کارم خیلی گیره راهنماییم کنید [-o<
اگه تو یه بازی نهایت فریمم 75 باشه یعنی واسه اون بازی مانیتور 144hz با به مانیتور 75hz هیچ تفاوتی نداره ؟؟؟؟یا هی مانیتور 144hz تصویرو رون تر اجرا میکنه.
در کل مانیتور 144hz واسه بازی خوبه که fps به 144 برسه ؟

دقیقا هیچ تفاوتی نداره
برای اینکه از مانیتور 144hz استفاده کنید. باید گرافیکتون هم قابلیت اجرای بازی با این نرخ رو داشته باشه
اگر گرافیکتون نهایتا بتونه بازی رو با نرخ 75hz اجرا کنه بهتره از مانتور های نرمال استفاده کنید

XPrinCe

کاربر سایت
Nov 10, 2008
242
نام
M 3 H D I
سلام
نرخ فریم 144hz تو بازی خیلی مهمه؟ یعنی ارزش داره اینقد خرج کرد؟
کارت گرافیکم gtx 1070 اما مانیتورم 60 hz هست اما کارت گرافیکم تو فول اچ دی خیلی fps بالاتر از 60 میده
ممنون

وقتی برای گرافیک این همه هزینه کردید
باید مانیتورتون هم یه چیزی در حد گرافیکتون باشه
که بتونید بهترین استقاده رو ببرید

XPrinCe

کاربر سایت
Nov 10, 2008
242
نام
M 3 H D I
ببینید دوستان .... یه اشتباهی که اکثر ماها مرتکبش میشیم اینه که برای سیستممون تا جایی که میتونیم خرح میکنیم. بعد میریم یه مانیتور خیلی معمولی و ساده میخریم
در صورتی که باید کارت گرافیک و مانیتورتون با هم متناسب باشن

اجرا کردن بازی بالای ۶۰ فریم ... روی مانیتور 60hz یعنی بیخودی از کرافیک کار کشیدن
و هیمنطور اگه مانیتور 144hz داشته باشید اما گرافیکتون نتونه بازی ها رو بیشتر از ۶۰ فریم اجرا کنه. یعنی بیخودی برای مانیتور هزینه کردید
در نتیجه باید این دوتا با هم ست بشن

مانیتور ساده و معمولی .... برای گرافیک های ساده و معمولی
مانیتور حرفه ای ... برای کارت گرافیک های حرفه ای

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر