مشاوره در امر خرید مانیتور

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,156
نام
سبحان
سلام دوستان
یه سوال واسم پیش اومده گفتم اینجا بپرسم
من الان یه تلویزیون LG55uf950t دارم که نرخ رفرش ریتش 200 هرتز هست
وقتی با کابل Hdmi وصلش میکنم به سیستمم اون بالا خودش میزنه 60 هرتز هست.میخواستم بدونم که آیا میشه 200 هرتز رو استفاده کرد؟؟
بعد کارت گرافیک من خروجی Display port رو داره که من تا به امروز درست متوجه نشدم کاراییش چی هست.در این مورد یه توضیحی میدین؟ناگفته نمونه که تلویزیونم ورودی Display port نداره و فقط 4 تا Hdmi داره
بعد مثلا یه مانیتور مثل این مانیتور از مارک ایسوس ROG Swift PG348 چطوری هست؟توی مشخصاتش نوشته که 144 هرتز هست.این 144 هرتز با اون 200 هرتز تلویزیون من فرق داره؟اگه فرق داره چه تفاوتی توی بازی ها و دیدن فیلم داره؟

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
سلام
میشه مانیتور تا 1200 معرفی کنید
24 اینچ ترجیحا و 144hz
بعد مانیتور چقد به توانایی gpu بستگی داره؟
سلام
مانیتور 144 هرتز یکم گرون تره و حدود 1500 در میاد.از برند Benq
مانیتور هر چی رزولوشنش بیشتر باشه GPU قوی تری میخواد

سلام دوستان
یه سوال واسم پیش اومده گفتم اینجا بپرسم
من الان یه تلویزیون LG55uf950t دارم که نرخ رفرش ریتش 200 هرتز هست
وقتی با کابل Hdmi وصلش میکنم به سیستمم اون بالا خودش میزنه 60 هرتز هست.میخواستم بدونم که آیا میشه 200 هرتز رو استفاده کرد؟؟
بعد کارت گرافیک من خروجی Display port رو داره که من تا به امروز درست متوجه نشدم کاراییش چی هست.در این مورد یه توضیحی میدین؟ناگفته نمونه که تلویزیونم ورودی Display port نداره و فقط 4 تا Hdmi داره
بعد مثلا یه مانیتور مثل این مانیتور از مارک ایسوس ROG Swift PG348 چطوری هست؟توی مشخصاتش نوشته که 144 هرتز هست.این 144 هرتز با اون 200 هرتز تلویزیون من فرق داره؟اگه فرق داره چه تفاوتی توی بازی ها و دیدن فیلم داره؟
اگه تو تنظیمات کارت گرافیک بشه 60 رو بذاری 200 احتمالا درست بشه.اگه همچین چیزی نبود اون 200 هرتز مجازیه که واسه قابلیت موشن پلاس استفاده میشه
Display port واسه مواقعیه که از نمایشگر های بزرگ استفاده میکنن که چند تیکه میشه.یا از چند تا نمایشگر مخصوص استفاده میکنن.مثل همین TV که تو برنامه 90 میبینید:D
img_2525-1-jpg.3623

K088B-002B_image_4.jpg

اون مانیتور ایسوس فکر کنم خیلی گرون باشه:D
144 هرتز یعنی میتونی بازی ها یا فیلم ها رو تا 144 فریم بر ثانیه ببینی.توی TV ها جدیدا این قابلیت رو گذاشتن که فریم فیلم بیشتر بشه اما توی PC میتونی از برنامه smooth video project استفاده کنی.یعنی اگه رفرش ریت مانیتورت 60 هرتز باشه با این برنامه میشه فیلم ها رو بدون کانورت کردن روی پلیر به صورت 60 فریم دید.مسلما دیدن فیلم های 24 فریم به صورت 60 فریم لذت دیگه ای داره:D
تو بازی بخوای 144 یا 200 فریم بازی کنی احتمالا باید 3 تا کارت گرافیک SLI کنی پس واسه بازی همون 60 هرتز کافیه:D

al.zare2000

کاربر سایت
Sep 28, 2014
81
نام
Ali Zare
سلام

اگه تو تنظیمات کارت گرافیک بشه 60 رو بذاری 200 احتمالا درست بشه.اگه همچین چیزی نبود اون 200 هرتز مجازیه که واسه قابلیت موشن پلاس استفاده میشه
Display port واسه مواقعیه که از نمایشگر های بزرگ استفاده میکنن که چند تیکه میشه.یا از چند تا نمایشگر مخصوص استفاده میکنن.مثل همین TV که تو برنامه 90 میبینید:D
img_2525-1-jpg.3623

K088B-002B_image_4.jpg

144 هرتز یعنی میتونی بازی ها یا فیلم ها رو تا 144 فریم بر ثانیه ببینی.توی TV ها جدیدا این قابلیت رو گذاشتن که فریم فیلم بیشتر بشه اما توی PC میتونی از برنامه smooth video project استفاده کنی.یعنی اگه رفرش ریت مانیتورت 60 هرتز باشه با این برنامه میشه فیلم ها رو بدون کانورت کردن روی پلیر به صورت 60 فریم دید.مسلما دیدن فیلم های 24 فریم به صورت 60 فریم لذت دیگه ای داره:D
تو بازی بخوای 144 یا 200 فریم بازی کنی احتمالا باید 3 تا کارت گرافیک SLI کنی پس واسه بازی همون 60 هرتز کافیه:D

gpuــم 980 عه ، چه رزولوشنی پیشنهاد میکنین؟

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,156
نام
سبحان
سلام

img_2525-1-jpg.3623

K088B-002B_image_4.jpg

تلویزیون من 5 میلیون پولشه.بعد رفرش ریت مجازیش تا 2300 هم میرسه واسه فیلم و اینا جوری که وقتی میزارم رو حالت فیلم فریم فیلم میچسبه به 100 فک کنم!!!این افزایش فریم فیلماش رو میدونم با انجین داخلی خودش انجام میده.بیس اصلیش همون 200 هست ولی تلویزیونم Display port نداره. من شنیدم میگن کابل Hdmi نمیتونه تصاویر بیشتر از 60 فریم رو منتقل کنه!و واسه بیشتر از 60 فریم باید Display port وصل کنیم
مانیتور ایسوسه قیمتشو 1500 دلار ناقابل اعلام کردن که وقتی بیاد ایران یه 5 ملیونی میشه!(چه خبره!!!)
یه سوال دیگه.من بالاتر از 60 فریم رو از نزدیک ندیدم تا الان.مثلا 100 فریم با 60 فریم خیلی فرق میکنه؟؟توی بازی آنلاین خیلی موثره؟

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
تلویزیون من 5 میلیون پولشه.بعد رفرش ریت مجازیش تا 2300 هم میرسه واسه فیلم و اینا جوری که وقتی میزارم رو حالت فیلم فریم فیلم میچسبه به 100 فک کنم!!!این افزایش فریم فیلماش رو میدونم با انجین داخلی خودش انجام میده.بیس اصلیش همون 200 هست ولی تلویزیونم Display port نداره. من شنیدم میگن کابل Hdmi نمیتونه تصاویر بیشتر از 60 فریم رو منتقل کنه!و واسه بیشتر از 60 فریم باید Display port وصل کنیم
مانیتور ایسوسه قیمتشو 1500 دلار ناقابل اعلام کردن که وقتی بیاد ایران یه 5 ملیونی میشه!(چه خبره!!!)
یه سوال دیگه.من بالاتر از 60 فریم رو از نزدیک ندیدم تا الان.مثلا 100 فریم با 60 فریم خیلی فرق میکنه؟؟توی بازی آنلاین خیلی موثره؟

من یک نکته در مورد این تلویزیون ها بگم
ورودی های این تلویزیون ها همه 60Hz اه، در واقع HDMI اصلا پهنای باندش قادر به ساپورت این رفرش ریت ها نیست
حالا تلویزیون چه طوری 200 هرتز داره کار می کنه؟
چند مدل کاری داره، رایج ترینش کپی کردن فریم ها هست، شما 60 فریم بهش می دی اما اون خودش فریم ها رو کپی می کنه تا به رفرش ریت 200Hz برسه

به عبارتی بیشتر جنبه تبلیغاتی داره تا عملیاتی
کلا ما توی تلویزیون ها واژه تبلیغاتی زیاد داریم، همین LED TV خودش یک نوع شگرد تبلیغاتیه

مانیتور های با رفرش ریت بالا به طور قابل توجهی نسبت به 60hz برتری دارن، این برتری توی بازی های سرعتی مثل شوتر ها به وضوح مشخصه

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,156
نام
سبحان
من یک نکته در مورد این تلویزیون ها بگم
ورودی های این تلویزیون ها همه 60Hz اه، در واقع HDMI اصلا پهنای باندش قادر به ساپورت این رفرش ریت ها نیست
حالا تلویزیون چه طوری 200 هرتز داره کار می کنه؟
چند مدل کاری داره، رایج ترینش کپی کردن فریم ها هست، شما 60 فریم بهش می دی اما اون خودش فریم ها رو کپی می کنه تا به رفرش ریت 200Hz برسه

به عبارتی بیشتر جنبه تبلیغاتی داره تا عملیاتی
کلا ما توی تلویزیون ها واژه تبلیغاتی زیاد داریم، همین LED TV خودش یک نوع شگرد تبلیغاتیه

مانیتور های با رفرش ریت بالا به طور قابل توجهی نسبت به 60hz برتری دارن، این برتری توی بازی های سرعتی مثل شوتر ها به وضوح مشخصه

قبلا یه تلویزیون 4k ارزون داشتم وقتی دوتا 2 بازی میکردم و دوربین رو سریع حرکت میدادم صفحه کامل بلور میشد!این رو گه گرفتم خیلی خوبه و راضیم ازش ولی چن وقته دیگه تلویزیون رو باید بزارم تو سالن که نقش خود تلویزیون رو ایفا کنه و یه مانیتور واسه خودم بگیرم:D
اینو دیدم یه نظرم خوبه ولی 75 هرتز هست.عجله ای هم واسه خرید ندارم ولی شما هم یه نظر بدین.این مانیتور هم در آینده میاد و میتونم بگیرم ولی قیمتش بالاست:D ROG Swift PG348
لیون کامپیوتر : LG 34UC97 34Inch QHD Ultra-Wide Curved IPS Monitor

آخرین ویرایش:

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
gpuــم 980 عه ، چه رزولوشنی پیشنهاد میکنین؟
رزولوشن 1080P
والا منم ندیدم:D
همونطور که 30 با 60 خیلی فرق داره قطعا 100 و 60 هم فرق دارن.تو بازی مثل دوتا شنیدم خیلی موثره
قبلا یه تلویزیون 4k ارزون داشتم وقتی دوتا 2 بازی میکردم و دوربین رو سریع حرکت میدادم صفحه کامل بلور میشد!این رو گه گرفتم خیلی خوبه و راضیم ازش ولی چن وقته دیگه تلویزیون رو باید بزارم تو سالن که نقش خود تلویزیون رو ایفا کنه و یه مانیتور واسه خودم بگیرم:D
اینو دیدم یه نظرم خوبه ولی 75 هرتز هست.عجله ای هم واسه خرید ندارم ولی شما هم یه نظر بدین.این مانیتور هم در آینده میاد و میتونم بگیرم ولی قیمتش بالاست:D ROG Swift PG348
مانیتور الترا واید میگن واسه گیم خوب نیست مخصوصا کنسول ها چون نسبتشون فرق میکنه
یه مانیتور 2K با رفرش ریت 144 هرتز بگیر :D
هنوزم کارت گرافیک ها تو 4K کم میارن حتی قویترینشون

آخرین ویرایش:

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,156
نام
سبحان
میشه مدل مانیتور معرفی کنید ؟ :D
با بودجه شما این مانیتور پیشنهاد میشه
لیون کامپیوتر : BenQ XL2430T 24inch 1ms 144Hz Gaming Monitor
اگه بخواین مانیتور 2K و 144 بگیرید باید بالای 3 تومن هزینه کنید!

رزولوشن 1080P

والا منم ندیدم:D
همونطور که 30 با 60 خیلی فرق داره قطعا 100 و 60 هم فرق دارن.تو بازی مثل دوتا شنیدوم خیلی موثره

مانیتور الترا واید میگن واسه گیم خوب نیست مخصوصا کنسول ها چون نسبتشون فرق میکنه
یه مانیتور 2K با رفرش ریت 144 هرتز بگیر :D
هنوزم کارت گرافیک ها تو 4K کم میارن حتی قویترینشون
من به فکر آینده هستم:D
میگن آینده رزولوشنای اولترا واید تبدیل میشن به روزولوشنای استاندارد!از طرفی من بعضی بازیا رو همین الانم 4K و 60 فریم میزنم با همین کارت 970:Dبازیایی مثل دوتا 2 یا Ori که واقعا چشم نوازن روی این رزولوشن
میخوام اگه خرج کنم یبار خرج کنم و یه چیز توپ بگیرم:D

• Like
Reactions: al.zare2000

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576

مشکلاتی مثل Ghosting و Screen Tearing کلا توی تلویزیون مشکل رایجیه
Ultra Wide نگیر، فعلا به درد گیم نمی خوره
این مدل هم کلا به درد گیم نمی خوره، مانیتور تاخیر بالا می گیرید دقت کنید حتما AMD Freesync یا Nvidia G-Sync بسته به کارت گرافیکتون داشته باشه که مشکل نخورید
نظر من اینه که فعلا مانیتور 2K یکی از مدل های Asus PG278Q یا BenQ XL2730Z رو بگیرید، مانیتور خوب گیمینگ 4k توی بازار ایران نیست
4K Gaming فعلا کار داره، هزینشم خیلی بالاست، بهتره فعلا 2k رو مد نظر خودتون قرار بدید و چند سال دیگه که 4k حسابی جا افتاد سراغ 4k برید

kv7_shadow

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,731
نام
کورش
سلام دوستان
یه مانیتور با gsync و ۲۴ به بالا میخوام
سیستمم یه i5 3670k با یه gtx 670 oc
به نظرتون 1440p بگیرم که بعدا گرافیکمو آپدیت کنم؟
اسکیلینگ 1080p رو 1440p تو کدوم مانیتور بهترینه؟
و ترجیحا 120-144hz باشه
کدوم مدل رو پیشنهاد میکنید؟

Abyss

کاربر سایت
Dec 13, 2015
33
سلام
اگه میشه لطف کنید بین این دو مدل بگید کدومو بگیرم.
55JUC7920 Curved Smart LED TV
و
48JUC8920 Curved Smart LED TV
بالایی ۳۰۰ تومان گرونترم هست و 3D هم نیست و یه چندتا تکنولوژی دیگه هم کمتر داره ولی از همه مهمتر بالایی ۲۰۰ هرتزه، پایین ۱۰۰۰ هرتز.
خب این الان چه قدر روی بازی های مولتی تاثیر داره؟ من هیلو بازی میکنم و یک صدم ثانیه هم برام مهمه.( درکل تاثیر از ۱۰ درصد بیشتر میشه؟)

با همین بودجه ۴۵۰۰ دیگه چی پیشنهاد میکنید. (الویت اولم اینه که هرچی بزرگتر بهتر.:D 3D اصلا مهم نیست)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر