مشاوره در امر خرید مانیتور

XPrinCe

کاربر سایت
Nov 10, 2008
242
نام
M 3 H D I

1. فقط تنها مشکلی که از نظر من داشت این بود که، وقتی تو محیط بازی سرعتِ زیاد می شد یا ماوس رو خیلی سرعتی اینور و اونور می کردم، صحنه مقداری تار می شد!

سرعت پاسخگویی و مقدار فرکانس مانیتور!
هرچی مقدار سرعت پاسخگویی کمتر و مقدار فرکانس مانیتور بیشتر باشه، تاری تصویر کمتر میشه
یعنی تار شدن تصویر در مانیتور های که سرعت پاسخگوی 1ms دارند خیلی کمتر به چشم میاد
و همچنین مانیتورهای که دارای فرکانس 144 - 165Hz هستند

1ms500.png

refreshrate-compare.jpg

اقایون به نظر شما الان بهترین مانیتور 4k که ارزون باشه و به صرفه چی بگیرم ؟
واینکه به نظر شما تفاوت انچنانی داره ینی منظورم اینه تفاوت جوری هست که کاملا حس کنم ؟

مانیتور 4k ارزون ؟ مگه داریم ؟

عزیز یه نگاهی به مانیتور Asus PG278Q بنداز
ببین تفاوت رو احساس میکنی یا نه ;)

در ضمن میتونم بپرسم کارت گرافیکت چی هست که می خوای مانیتور 4K بگیری ؟!!!

آخرین ویرایش:

mohsen 24

کاربر سایت
Nov 19, 2015
787
هرچی مقدار سرعت پاسخگویی کمتر و مقدار فرکانس مانیتور بیشتر باشه، تاری تصویر کمتر میشه
یعنی تار شدن تصویر در مانیتور های که سرعت پاسخگوی 1ms دارند خیلی کمتر به چشم میاد

1ms500.png

refreshrate-compare.jpg

مانیتور 4k ارزون ؟ مگه داریم ؟

عزیز یه نگاهی به مانیتور Asus PG278Q بنداز
ببین تفاوت رو احساس میکنی یا نه ;)

در ضمن میتونم بپرسم کارت گرافیکت چی هست که می خوای مانیتور 4K بگیری ؟!!!
این مانیتور 2k هست که واقعا مانیتور عالی هست اما اون عکسی که برای تفاوت 1080 با این مانیتور گذاشته به نظرم یه مقدار بزرگنمایی کرده چون 1080 انصافا دیگه در این حد نیست که این اینقدر تار نشون داده تو این عکس
راجب کارت گرافیکم هم والا قصد داشتم یه سیستم کاملا گیمینگ ببندم که فعلا با توجه به گرونی ها به خصوص قیمت سی پیو 6700 که انصافا خیلی غیر معقول شده دست نگه داشتم برای همین بود که گفتم سوال کنم ببینم الان ارزون ترین مانیتور 4k چیزی که عملکرد عالی داشته باشه چی هست به نظرم برای 4k و 60 فریم دوتا 980ti کافی باشه

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,054

1ms500.png

refreshrate-compare.jpg

بله دوست عزیز. به همین دلیل بنده مانیتور 1 میلی ثانیه رو انتخاب کردم. هرچند از نظر کیفیت تصویر قابل مقایسه با پنل IPS نیست، اما برای گیم خیلی خوب هست. تفاوت 1 میلی ثانیه و 5 میلی ثانیه رو با چشم های خودم دیدم!
در مورد مانیورهای بیشتر از 60 هرتز باید عرض کنم که این مانیتورهای قیمت بالائی دارن و بنده نمی خواستم در اون حد خرج کنم! اینطور که من مشاهده کردم مانیتورها با فرکانس 60 میان رده محسوب می شن و قیمت مناسب تری دارن ولی مانیتورهای با فرکانس بالا قیمت خیلی بالاتری هم دارن! پس ما به همون 1 میلی ثانیه راضی هستیم! :d

• Like
Reactions: sadegh93

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312

بله دوست عزیز. به همین دلیل بنده مانیتور 1 میلی ثانیه رو انتخاب کردم. هرچند از نظر کیفیت تصویر قابل مقایسه با پنل IPS نیست، اما برای گیم خیلی خوب هست. تفاوت 1 میلی ثانیه و 5 میلی ثانیه رو با چشم های خودم دیدم!
در مورد مانیورهای بیشتر از 60 هرتز باید عرض کنم که این مانیتورهای قیمت بالائی دارن و بنده نمی خواستم در اون حد خرج کنم! اینطور که من مشاهده کردم مانیتورها با فرکانس 60 میان رده محسوب می شن و قیمت مناسب تری دارن ولی مانیتورهای با فرکانس بالا قیمت خیلی بالاتری هم دارن! پس ما به همون 1 میلی ثانیه راضی هستیم! :d

حالا این که میگی تفاوت 1 و 5 رو تشخیص میدی برو تو تاپیک PS4 مانیتور و TV ببین ملت چه چیزایی میگن:))

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,054
حالا این که میگی تفاوت 1 و 5 رو تشخیص میدی برو تو تاپیک PS4 مانیتور و TV ببین ملت چه چیزایی میگن:))
چی می گن؟؟؟ :d
خداوکیلی من اول با پنل IPS خریدم، ولی به دلیل همین تار شدن رفتم و پنل TN گرفتم! انصافا خیلی بینشون فرق هست! فقط در همین حد بگم که با پنل IPS عمرا بتونی شوتینگ بازی کنی!!!! :d

• Like

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
چی می گن؟؟؟ :d
خداوکیلی من اول با پنل IPS خریدم، ولی به دلیل همین تار شدن رفتم و پنل TN گرفتم! انصافا خیلی بینشون فرق هست! فقط در همین حد بگم که با پنل IPS عمرا بتونی شوتینگ بازی کنی!!!! :d

میگن تفاوت زیر 50 غیر ممکنه چه برسه به 1 تا 5!!!
بینشون فرق هست.قابل تشخیص هم هست.:d ولی طوری نیست که نشه باهاش شوتینگ بازی کرد! هم تو داری اغراق میکنی هم اونا:dشاید مانیتور تو خراب بوده که تار میشده

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,054
میگن تفاوت زیر 50 غیر ممکنه چه برسه به 1 تا 5!!!
بینشون فرق هست.قابل تشخیص هم هست.:d ولی طوری نیست که نشه باهاش شوتینگ بازی کرد! هم تو داری اغراق میکنی هم اونا:dشاید مانیتور تو خراب بوده که تار میشده

خب پس یحتمل بنده خیلی چشم های تیزبینی دارم و به همین دلیل از چشم های خودم ممنون هستم! :d
این مقایسه اونقدری ارزش نداره که من و یا کسی نیاز باشه اغراق کنه! چون من فقط دنبال چیزهای خوب و مناسب هستم و به همین دلیل حاضر شدم مانیتور با پنل IPS رو با TN عوض کنم و مطمئن باش اگر این مدل هم رضایت من رو جلب نمی کرد، زیر قیمت می فروختم و می رفتم دنبال یک برند دیگه! :d
من پنل IPS رو در کنار مانیتور CRT قرار دادم و تاری به شدت نمایان بود! و پنل TN رو هم در کنار CRT قرار دادم و خیــــلی کمتر نسبت به IPS تار می شد! ;)

• Like

XPrinCe

کاربر سایت
Nov 10, 2008
242
نام
M 3 H D I
این مانیتور 2k هست که واقعا مانیتور عالی هست اما اون عکسی که برای تفاوت 1080 با این مانیتور گذاشته به نظرم یه مقدار بزرگنمایی کرده چون 1080 انصافا دیگه در این حد نیست که این اینقدر تار نشون داده تو این عکس
راجب کارت گرافیکم هم والا قصد داشتم یه سیستم کاملا گیمینگ ببندم که فعلا با توجه به گرونی ها به خصوص قیمت سی پیو 6700 که انصافا خیلی غیر معقول شده دست نگه داشتم برای همین بود که گفتم سوال کنم ببینم الان ارزون ترین مانیتور 4k چیزی که عملکرد عالی داشته باشه چی هست به نظرم برای 4k و 60 فریم دوتا 980ti کافی باشه

قبول دارم یه مقدار بزرگ نمایی کردن
اما هدف این بود که متوجه بشید یه گیمر واقعا این تفاوت ها رو حس میکنه

در مورد مانیتور 4K هم دقیقا همینطوره
یک گرافیک به تنهایی پاسخگو نیست ;)

• Like

refighpc

کاربر سایت
Dec 10, 2015
1
سلام
بنده تصمیم خرید مانیتور سه بعدی بیشتر برای تماشاه فیلم و یکمم بازی میخوام
گرافیکم evga 560 ti است
بین 700 تا 900 تومان تصمیم خرید دارم

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
سلام
بنده تصمیم خرید مانیتور سه بعدی بیشتر برای تماشاه فیلم و یکمم بازی میخوام
گرافیکم evga 560 ti است
بین 700 تا 900 تومان تصمیم خرید دارم

سلام.تو این قیمت فکر نکنم مانیتور 3d باشه!!!
یک sony 3d display هست اگه بتونی گیر بیاری خوبه
این benq هم هست ولی قیمتش بالاست
BenQ XL2411Z 24inch 1ms 144Hz 3D Gaming Monitor

• Like

Good Guy Greg

کاربر سایت
Jan 13, 2011
4,407
نام
حمید ؟ تبرکه !

داداش توی گیم 140 هرتزی ها خیلی بیشتر جواب میدن البته اینو من دارم از تجربم توی چند سال گذشته میگم با اینکه اون اوایل ورودشون من به خاطر هزینه سرسام اورش که همین الانم بالاست به نسبت خودم صرف نظر کردم ولی توی گیم های Competetive و ... همه از دم 140 هرتز رو دارن . تگر میخوای بشینی توی خونه و یه بازی رو فقط تجربه کنی مشکلی نیست ولی اگر خدای نکرده یه زمانی خواستی با اینترنت ایران هم انلاین بازی و پاتو بزاری توی بخش رقابتی یه 140 هرتز پیشنهاد میدم :d آخه لامصبا توی BF3 چنان سر آدمو میزدن خودت توش میموندی .
140Hz Master Race#
پ.ن : اگر FPS باز هستید توصیه میشه فقط (جز COD) :d
دکتر جون تو بهترین کار رو کردی اگر 3 تومن میدادی مانیتور خودم Suicide Bombت میکردم :bighug:

• Like
Reactions: birjand_1371

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,054
داداش توی گیم 140 هرتزی ها خیلی بیشتر جواب میدن البته اینو من دارم از تجربم توی چند سال گذشته میگم با اینکه اون اوایل ورودشون من به خاطر هزینه سرسام اورش که همین الانم بالاست به نسبت خودم صرف نظر کردم ولی توی گیم های Competetive و ... همه از دم 140 هرتز رو دارن . تگر میخوای بشینی توی خونه و یه بازی رو فقط تجربه کنی مشکلی نیست ولی اگر خدای نکرده یه زمانی خواستی با اینترنت ایران هم انلاین بازی و پاتو بزاری توی بخش رقابتی یه 140 هرتز پیشنهاد میدم :d آخه لامصبا توی BF3 چنان سر آدمو میزدن خودت توش میموندی .
140Hz Master Race#
پ.ن : اگر FPS باز هستید توصیه میشه فقط (جز COD) :d
دکتر جون تو بهترین کار رو کردی اگر 3 تومن میدادی مانیتور خودم Suicide Bombت میکردم :bighug:

درود تو روت! :d
صد در صد همینطوره داداش.
مانیتوری که قیمت کَفِش 3 تومن هست من ازش انتظار دارم پاشه برام برقصه، چه برسه به هدشات کردن و موارد دیگه! :d
داداش من ورکرِ بدون کفشتم، عزیزی شما! :d

Good Guy Greg

کاربر سایت
Jan 13, 2011
4,407
نام
حمید ؟ تبرکه !
درود تو روت! :d
صد در صد همینطوره داداش.
مانیتوری که قیمت کَفِش 3 تومن هست من ازش انتظار دارم پاشه برام برقصه، چه برسه به هدشات کردن و موارد دیگه! :d
داداش من ورکرِ بدون کفشتم، عزیزی شما! :d
دقیقا همینطوره ولی 3 تومن :d من با این پول Scud Launcher میسازم :d
منم اون کارگر بدون کفش هستم محموله باید جا به جا کنم ولی گشنمم هست :d

Deadmau5

Joel Thomas Zimmerman
کاربر سایت
Mar 12, 2014
1,360
سلام دوستان
:d
قصد خرید مانیتور دارم تا 1500000 میتونم هزینه کنم .. هم واسه بازی میخوام هم فیلم
نظر خودم روی اینا هست
VX24AH WQHD
RL2755HM
BenQ XL2430T 24inch
بنظر شما کدوم یکی از اینا ارزش خرید بیشتری داره ؟
:d

اگه تو این قیمت مانیتور بهتری سراغ دارید معرفی کنید ممنون میشم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر