مشاوره در امر خرید مانیتور

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
سلام!
والله من موندم تو اين بازار بي در و پيكر!
از سوني 350،000 تومني بگم كه 100هزار تومن الكي گرونه (به نسبت قيمت اصليش به دلار) يا از LG هايي كه هركي يه چيزي ميگه و هرروز يه مدل جديد مياد؟
يا از سامسونگ كه مثله LG از برندش بدم مياد!
قيمت اونقد مهم نيست، مثلا اگه بفهمم كه Sony كه 100تومن از رقيباش گرونتره، ارزشش رو داره، مهم نيست ولي اگه ...
1-شما بگين و پيشنهاد بدين!
2-من كار گرافيكي نميكنم و فك نكنم بازي هم بكنم با اين مونيتور، ولي اگه به 360 وصل بشه خوبه، 3-ضمنا كارت گرافيك فعليه من خروجي DVI نميده، آيا افت كيفيت تو مونيتور شاهد خواهم بود؟
مرسي دوستان.

• Like
Reactions: mobile1199

789

کاربر سایت
Oct 17, 2005
846
نام
رامتین
سلام!
والله من موندم تو اين بازار بي در و پيكر!
از سوني 350،000 تومني بگم كه 100هزار تومن الكي گرونه (به نسبت قيمت اصليش به دلار) يا از LG هايي كه هركي يه چيزي ميگه و هرروز يه مدل جديد مياد؟
يا از سامسونگ كه مثله LG از برندش بدم مياد!
قيمت اونقد مهم نيست، مثلا اگه بفهمم كه Sony كه 100تومن از رقيباش گرونتره، ارزشش رو داره، مهم نيست ولي اگه ...
1-شما بگين و پيشنهاد بدين!
2-من كار گرافيكي نميكنم و فك نكنم بازي هم بكنم با اين مونيتور، ولي اگه به 360 وصل بشه خوبه، 3-ضمنا كارت گرافيك فعليه من خروجي DVI نميده، آيا افت كيفيت تو مونيتور شاهد خواهم بود؟
مرسي دوستان.

دوسته عزیز سونی داره پوله اسمش و گمرک و بازاره بی سر و سامان ایران رو میخوره. خوب هردو برند ال جی و سامسونگ خوبن. ومن هم بهت یه LCD 19 رو پیشنهاد میکنم.

این مدل ها هستن که قیمتشون هم خوبه.

SAMSUNG - 19" - 940 BW

SAMSUNG - 19" - 920N

LG - 19" - 1952S

LG - 19" - 1950SQ

LG - 19" - 1940P

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
سلام
خوب اگه واسه ی 360 میخوای حتما باید واید بگیری.
نظره من روی مانیتور های زیره:
1-samsung 940 bw
2-viewsonic va1912 wb
3-benq fp202w
اولی از بقیه کنتراست کمتری داره ولی به جاش HDCP داره که اگه در اینده بخوای از طریق BD OR HD DVD یا اگه خواستی PS3 بگیری واست کاربرد داره.قیمتش هم 300 تومنه و 19 اینچ.
دومی HDCP نداره ولی به جاش ورودی کام÷وننت داره و همینطور از کنتراست بالایی برخورداره.19 اینچم هست.اگه استفادت فقط PS3 و PC هستش همینور بگیر.اینم 300 تومنه
سومی 20 اینچه و HDCP نداره.قیمتش هم 360 تومنه و دارای روزولوشن 1680*1050 هستش.کنتراستش هم مثل ویو سونیک میمونه.
یه مدل یادم رفت بگم که همه ی این قابلیت هارو با هم داره
SAMSING 205BW که 20 اینچه و کنتراست 700:1 داره و همینطور HDCP داره.فقط قیمتشه که 410 تومنه.همینطور رزولوشنش برابر است با 1680*1050.
انتخاب دسته خودته.
در ضمن اصلا به هنسول فکر نکن(امین تو عادت داری توی هر موضوعی که در موردش اطلاعات نداری نظر بدی؟)
مدل هایی که رامتینم نوشت بد نیستن ولی بعضیاش واید نیستن.کلا من LG ÷یشنهاد نمیکنم:biggrin1:
موفق باشی
WWW.VIEWSONIC.COM
WWW.BENQ.COM
سامسونگو بلت نیستم:biggrin1:
راستی اصلا سراغ مانیتورای سونی نرو که هم الکی گرونن و هم از نظر تکنولوزی و کیفیت از مدلای بالا کمترن.
عیب نداره dvi نداری.از کیفیت زیاد چیزی از دست نمیدی.با همون خروجی vga کارتت حاشو ببر

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
1-هدف من Widescreen نيست، گفتم بشه 360 و PS3 وصل كرد هم خوبه (مطمئن هستي ميشه Ps3 رو به مونيتور وصل كرد؟ توسط چه درگاهي؟ من توضيحت رو متوجه نشدم).
2-19" زياده، همون 17 خوبه.
3-رزولوشن و اينا مهم نيست، من كارم بيشتر كد نويسي و خوندن مقاله است، براي همين دنبال سوني بودم.
4- شما كيفيت تصوير سوني رو ديدين كه اينطوري ميگين [qoute] از نظر تکنولوزی و کیفیت از مدلای بالا کمترن [qoute/] ؟ ميدونم قيمتش الكي بيشتره، ولي كيفيت فضايي داره.

ويرايش: امين جان، لطفا تاپيك رو منحرف نكن، بزار به يه نتيجه برسيم، من قصد خريد دارم.

ldghn

کاربر سایت
Oct 20, 2005
2,576
نام
Milad
من خودم يه bf1740 سامسنگ دارم که فکر ميکنم الان حدود 280 قيمتش باشه 17 اينچ هم هست با رزولوشن 1280.1024 و response time 4 ms
از کيفيتشم خيلی راضيم.و به وسيله تبديل dvi to hdmi ميشه بهش ps3 هم وصل کرد

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
1-هدف من Widescreen نيست، گفتم بشه 360 و PS3 وصل كرد هم خوبه (مطمئن هستي ميشه Ps3 رو به مونيتور وصل كرد؟ توسط چه درگاهي؟ من توضيحت رو متوجه نشدم).
2-19" زياده، همون 17 خوبه.
3-رزولوشن و اينا مهم نيست، من كارم بيشتر كد نويسي و خوندن مقاله است، براي همين دنبال سوني بودم.
4- شما كيفيت تصوير سوني رو ديدين كه اينطوري ميگين [qoute] از نظر تکنولوزی و کیفیت از مدلای بالا کمترن [qoute/] ؟ ميدونم قيمتش الكي بيشتره، ولي كيفيت فضايي داره.

ويرايش: امين جان، لطفا تاپيك رو منحرف نكن، بزار به يه نتيجه برسيم، من قصد خريد دارم.

خوب اگه بخوای در اینده به ps3-360 وصل کنی به واید احتیاج داری.در مورده ps3 اولا باید مانیتور hdcp داشته باشه.دوما با تبدیل hdmi to dvi میشه تصویر گرفت.به همین سادگی.ولی حتما باید مانیتور hdcp داشته باشه چیزی که مانیتوره bf1740 فک نکنم داشته باشه;)
2-اگه میخوای 300 اینا خرج کنی 19 باید بگیری و اگه بخوای واید باشه.19 زیاد نیست مطمعن باش;)
3-اگه کارت این چیزاس برو سراغ samsung 920n که اونم 300 تومنه.ولی وقتی داری هزینه میکنی سعی کن چیزه بهتر رو بخری;)
4-من کیفیتش رو از نزدیک ندیدم.ولی توی تعوری زیاد مالی نیست.مخصوصا توی response time.اگه میدونی کیفیتش بهتره ÷س چرا میای مشورت؟خوب برو همونو بگیر دیگه:biggrin1: :-"
ولی بازم نظره من روی samsung 940 bw هست.هم قیمتش مناسبه.هم hdcp داره و هم کیفیتش عالیه و همه چی دیگه.واید هم هست.
موفق باشی
ویرایش:
راستی یادم رفت بگم.توی lcd شما باید رزولوشن رو روی بالاترین حدش بذاری.یعنی باید روی نتیوش بذاری تا بهترین کیفیت رو بده.مثلا اگه مانیتوره تا 1400*900 داره شما بیای بذاری روی 1024*768 افت کیفیت ÷یدا میکنی

آخرین ویرایش:

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
1-فرمايش درست، ببينين من يه جورايي از Samsung و LG ميترسم چون درصد ايراني بودنشون زياده، باز به نظر من احتمال قلابي بودن اين سوني ها كمتره تا ...

2-بياين از اونور به قضيه نيگا كنيم، مشكلات اين E76D چيه؟ (غير از قيمتش)، اگه به نتيجه رسيديم اونوقت پيشنهادات ديگر دوستان رو بررسي ميكنيم.

يه چيزي در مورد Review سايتاي ديگه هست و اون اينه كه شما ميرين و يه reivew و مطالعه ميكنين و به همون اميد اون مدل مونيتور رو ميخرين ولي چيزي كه خريدين با چيزي كه reviewشو خوندين فقط از بعد "اسمي كه روي مونيتور نوشته" بهم شبيه هستن!

راستي چرا تو نت از e76D اينقدر كم review هست؟ من كه چيزي پيدا نكردم.

3-كسي آخرين قيمت از اين e76D رو داره؟ من آخرين قيمتم 315 هست.

4-سوني مدل widescreen زده؟

بچه ها لطف كنين قيمت حدودي مدل پيشنهاديتون رو هم بفرمايين.

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
1-فرمايش درست، ببينين من يه جورايي از Samsung و LG ميترسم چون درصد ايراني بودنشون زياده، باز به نظر من احتمال قلابي بودن اين سوني ها كمتره تا ...

2-بياين از اونور به قضيه نيگا كنيم، مشكلات اين E76D چيه؟ (غير از قيمتش)، اگه به نتيجه رسيديم اونوقت پيشنهادات ديگر دوستان رو بررسي ميكنيم.

يه چيزي در مورد Review سايتاي ديگه هست و اون اينه كه شما ميرين و يه reivew و مطالعه ميكنين و به همون اميد اون مدل مونيتور رو ميخرين ولي چيزي كه خريدين با چيزي كه reviewشو خوندين فقط از بعد "اسمي كه روي مونيتور نوشته" بهم شبيه هستن!

راستي چرا تو نت از e76D اينقدر كم review هست؟ من كه چيزي پيدا نكردم.

3-كسي آخرين قيمت از اين e76D رو داره؟ من آخرين قيمتم 315 هست.

4-سوني مدل widescreen زده؟

بچه ها لطف كنين قيمت حدودي مدل پيشنهاديتون رو هم بفرمايين.

نترس.این lcd هایی که از سامسونگ گفتم ایرانی نداره;)
یه لینک اصلی از مشخصات مانیتوره مورد نظرت میدی؟
نه اکثر ریویوهایی که من خوندمو اومدم گفتم همون بوده.البته تقلبی هم برای بعضی چیزا هست.ولی نه برای 940 bw
ببین برو نظرات اعضای نیو اگ هم بخون.کمک میکنه
www.newegg.com
به سایتش مراجعه کن.اگه داشته باشه توی سایتش حتما هست

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
اصلا برام مهم نيست چي گفتي، همين كه سريع جواب دادي و احساس مسؤوليت كردي يه دنيا برام ارزش داره.
-----------
ويرايش:
قيمت مدل 940 bw رو ميشه بگين؟ همينطور 920n.

Wiiرايش دوم:
به نظر من چيز بدي نيست، من كه زياد سر در نميارم، اينقد سريع اين مدلا عوض ميشن ...
قيمتش حدود 200 تا 240دلاره، حالا تو ايران چنده؟

يه سوال ديگه (و خنده دار!) : اگه يه فيلم Wide Screen رو توي اين مونيتوراي wide ببينيم، فيلم به صورت full screen نمايش داده ميشه ديگه؟ يا نكته ديگه اي رو هم بايد رعايت كرد؟
مرسي.

Wiivرايش 3وم:
يكي نوشته بود كار كردن با LCD كلا چشم رو كمتر خسته ميكنه ولي طرف زياد راضي نبود ميگفت يجورايي اذيتش بيشتره، من تو شركت يه زماني با يه LG 15 كار ميكردم، بد نبود.

راستي شما مونيتورت چيه؟

همين Wide بودنش شايد باعث بشه سوني رو ول كنم.
اين مونيتور چون Wide هست، آيا تو ويندوز فرقي مشاهده ميشه؟ ميدونين چي ميگم، چون Aspect Ratio فرق كرده، فضاي بيشتري نمايش داده ميشه.

يكي ميگه سام سرويس براي اين مونيتورا گارانتي نداره چون وارداتي هستن و فقط روي مونتاژ هاي ايران گارانتي دارن! درسته؟ شما كجا رو واسه خريد پيشنهاد ميدين؟ (و فروش 775FT فعلي خودم).

مرسي!

آخرین ویرایش:

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
اصلا برام مهم نيست چي گفتي، همين كه سريع جواب دادي و احساس مسؤوليت كردي يه دنيا برام ارزش داره.
-----------
ويرايش:
قيمت مدل 940 bw رو ميشه بگين؟ همينطور 920n.

Wiiرايش دوم:
به نظر من چيز بدي نيست، من كه زياد سر در نميارم، اينقد سريع اين مدلا عوض ميشن ...
قيمتش حدود 200 تا 240دلاره، حالا تو ايران چنده؟

يه سوال ديگه (و خنده دار!) : اگه يه فيلم Wide Screen رو توي اين مونيتوراي wide ببينيم، فيلم به صورت full screen نمايش داده ميشه ديگه؟ يا نكته ديگه اي رو هم بايد رعايت كرد؟
مرسي.

Wiivرايش 3وم:
يكي نوشته بود كار كردن با LCD كلا چشم رو كمتر خسته ميكنه ولي طرف زياد راضي نبود ميگفت يجورايي اذيتش بيشتره، من تو شركت يه زماني با يه LG 15 كار ميكردم، بد نبود.

راستي شما مونيتورت چيه؟

همين Wide بودنش شايد باعث بشه سوني رو ول كنم.
اين مونيتور چون Wide هست، آيا تو ويندوز فرقي مشاهده ميشه؟ ميدونين چي ميگم، چون Aspect Ratio فرق كرده، فضاي بيشتري نمايش داده ميشه.

يكي ميگه سام سرويس براي اين مونيتورا گارانتي نداره چون وارداتي هستن و فقط روي مونتاژ هاي ايران گارانتي دارن! درسته؟ شما كجا رو واسه خريد پيشنهاد ميدين؟ (و فروش 775FT فعلي خودم).

مرسي!
خواهش میکنم من کاری نکردم.کجای حرفم رو متوجه نشدی؟بگو تا برات بهتر توضیح بدم;)
قیمت جفتش 300 تومنه.
---
منظروت رو از 240 دلار اینا نفهمیدم.
-----
اگه فیلمت فرمت واید رو ÷شتیبانی کنه فیلم به صورت فول اسکرین نمایش داده میشه.
--------
lcd به دلیل اینکه از تفنگ االکترونی استفاده نمیکنه و کلا طرز کار کردنش فرق داره چشم رو کمتر خسته و اذیت میکنه.کلا lcd برای سلامت چشم هم بهتره.
من خودم lg f700p دارم.البته هر وقت بتونم یه lcd مثل همین samsung 940bw میگیرم.اگرم مدل بهتر بیاد اونو میگیرم.
--------
توی ویندوز مسلما بهتره.شما وسعت دیدت میره بالاتر.خیلی بهتر میشه.ولی خوب باید با رزولوشن 1400*900 عادت کنی.ممکنه کمی به نظرت ریز به نظر بیاد.ولی مطمعن باش چیزی نیست که نشه بهش عادت کرد و مشکل ساز نمیشه.
---------
نه.خود سام سرویس هم این مانیتور رو گارانتی میکنه.مطمعن باش مانیتوره خوبیه;)
والا من جایی رو سراغ ندارم.از یکی از نمایندگیهاشون بگیر.مانیتوره خودتم به شخص
fantoom23 مدیر سایت www.sakhtafzar.com pm بده ببین میتونه کمیکیت کنه یا نه.من که بهش گفتم گفت 50-60 تومنه.دیگه بیشتر از این در مورده فروشش اطلاعاتی ندارم.
موفق باشی

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
1-هردو اين سامسونگا كه فرمودي 300تومنه؟ فرقشون چيه؟
2- وقتي يه مونيتور 19اينچ، وايد اسكرين باشه، ارتفاعش اندازه 17اينچ ميشه؟ (چون از طويل تر شده).
3- يكي تو يه فرومي گفته بود كه سام سرويس اينايي كه وارد ميكنه رو گارانتي نميكنه، شما جسارتا مطمئن هستي؟
4- سامسونگ انگار 2تا گارانتي داره، از كدوماش بگيرم؟
5- تو پايتخت جايي سراغ داري كه اين 920bw رو روشن گذاشته باشه واسه تست؟
6- قبل از خريد ميشه تست كرد كه پيكسل سوخته نداشته باشه؟ و كلا موقع خريد LCD بايد به چه نكاتي توجه كرد؟
7-شما تصوير سوني رو ديدين؟(!)
8-من جايي نديدم كه HDCP نوشته باشن در موردش، شما كجا خوندين؟
9-اين جنسي كه تو ايران هست، با جنسي كه آدم reviewشو ميخونه چقد فرق فوكوله؟
10- اينو گذاشتم كه رند بشه 10تا.
11-اين حذف شد كه همون 10تا بمونه.
12- اصلا 12اي در كار نيست.
13- وقتي 12نيست، چطوري انتظار 13داري؟
14- اصلا حرفشو هم نزن.
15- مدير بخش : "ديگه داري شورشو در مياري"
16- مدير ارشد: بابا حالا 900تا پست داري داشته باش، هر كاري يه حدي داره
17- و يه مشتقي
18 - و ايضا يه انتگرالي
19 - اينم زدم كه 20امي يه قبلي داشته باشه
20 - حالا كه فكرشو ميكنم ميبينم تا 30 هم راحت ميشه رفت.

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
1-هردو اين سامسونگا كه فرمودي 300تومنه؟ فرقشون چيه؟
2- وقتي يه مونيتور 19اينچ، وايد اسكرين باشه، ارتفاعش اندازه 17اينچ ميشه؟ (چون از طويل تر شده).
3- يكي تو يه فرومي گفته بود كه سام سرويس اينايي كه وارد ميكنه رو گارانتي نميكنه، شما جسارتا مطمئن هستي؟
4- سامسونگ انگار 2تا گارانتي داره، از كدوماش بگيرم؟
5- تو پايتخت جايي سراغ داري كه اين 920bw رو روشن گذاشته باشه واسه تست؟
6- قبل از خريد ميشه تست كرد كه پيكسل سوخته نداشته باشه؟ و كلا موقع خريد LCD بايد به چه نكاتي توجه كرد؟
7-شما تصوير سوني رو ديدين؟(!)
8-من جايي نديدم كه HDCP نوشته باشن در موردش، شما كجا خوندين؟
9-اين جنسي كه تو ايران هست، با جنسي كه آدم reviewشو ميخونه چقد فرق فوكوله؟
10- اينو گذاشتم كه رند بشه 10تا.
11-اين حذف شد كه همون 10تا بمونه.
12- اصلا 12اي در كار نيست.
13- وقتي 12نيست، چطوري انتظار 13داري؟
14- اصلا حرفشو هم نزن.
15- مدير بخش : "ديگه داري شورشو در مياري"
16- مدير ارشد: بابا حالا 900تا پست داري داشته باش، هر كاري يه حدي داره
17- و يه مشتقي
18 - و ايضا يه انتگرالي
19 - اينم زدم كه 20امي يه قبلي داشته باشه
20 - حالا كه فكرشو ميكنم ميبينم تا 30 هم راحت ميشه رفت.

1-جفتشون 300 تومنه.فرقشون اینه که یکی واید هست و اون یکی استاندارد 4:3.ولی از نظر تکنولوژی 940 bw بهتره.
2-واقعیتش نمیدونم.ولی به نظره منم باید همین باشه.
3-یکی از دوستام یه دونه 940 گرفته با گارانتی سام سرویس.حالا یکم بیشتر تحقیق میکنم برات.
4-اطلاعی ندارم.سام سرویس معتبر تره.
5-هیچ جایی همچین کاری رو نمیکنه.
6-نه نمیشه.خوب به نگات خاصی نباید توجه کرد به جز گارانتیش که خیلی مهمه.وقتی مانیتورو بگیری اگه ÷یکسل سوخته داشته باشه و مثلا به تعدادی که گارانتی برای تعویض گفته نرسه معمولا به مشکل بر میخوری و گارانتی هم به راحتی زیر بار نمیره.کلا شانسیه این dead pixle
7-خیر.
8-در مورد چی HDCP نوشته باشن؟940 BW مطمعن باش داره.به دو دلیل.1-هم تو دفترچه راهنمای سام نوشته.2-یکی از دوستام بهش PS3 وصل کرده.فکر کنم توی سایتش هم نوشته باشه.اگر نوشته باشه VISTA READY اینا هم یعنی HDCP داره.
9-این سامسونگ 940 bw که فعلا هیچ فرقی نداره.ولی توی lg ها زمین تا اسمون فرق وجود داره:biggrin1:
موفق باشی

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر