مشاوره در امر خرید لپتاپ و تبلت

esemech

کاربر سایت
Jan 27, 2011
729
نام
مهدی
سلام
این لپ تاپ رو بخریم یا یه پی سی کامل با این قیمت ببندیم؟
ASUS ROG STRIX G531GU-AL180
این لپ تاپ به همراهش یه موس گیمینگ و هدفون گیمینگ و کوله پشتی هم داره. قیمتش بیست تومنه.

توجه کنید یه پی سی کامل شامل موس و کیبرد و مانیتور و همه چی کامل

• Like
Reactions: che-jaleb

Sarvior

کاربر سایت
Feb 13, 2016
1,019
نام
Ali
درود
برای یه لپتاپ با کارت گرافیکی که ری تریسینگ داشته باشه چقدر باید هزینه کرد؟
لطفا چند مدل که قیمت مناسب تری دارن معرفی کنید.
حتی 2080 روی دسکتاپ نمیتونه ری تریسینگ واقعی رو ارائه بده و در حد ری تریسینگ تو ماینکرفت و اینها رو جواب میده !
یه نسل دیگه صبر کنید برای تجربه درست ری تریسینگ ...تازه اونم روی دسکتاپ

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,576
ممنون که جواب دادی
متاسفانه نمیدونم در جریان هستید یا نه اما الان لپتاپ ها یا از اینور بوم میافتن یا اونور
بنا به دلایلی حتما باید لپتاپ بگیرم واسه رندر و گیم ولی از طرفی وقتی میام تمرکز میکنم روی گرافیک که حتما 1050 عادی یا 1050ti باشه میبینم cpu خیلی ضعیف میشه
میام میگم بزار cpu یه چیز جدید و قوی با فرکانس بالا باشه مثل همین i7 8550u میبینم گرافیک میشه mx150 !!!

نکته جالب اینجاست اکثر شرکتها لپتاپ های گیمینگ براساس این گرافیک دادن بیرون از ایسوس بگیر تا لنوو
خیلی قرار نیست شب و روز درگیر بازی باشم شاید ماهی 1 بازی رو هم پلی نکنم ولی خواستم بطور کلی بدونم این mx150 با خودش چند چنده
چون اینم 4 گیگ هست اون 1050 هم 4 گیگ حافظه اختصاصی دارن
به نظرم اگه برای کار رندر میخوای اصلا طرف لپ تاپی با cpu های که u هستن و گرافیک های mx نرو اصلا.واقعا ضعیفن.من خودم cinema 4d کار میکنم میخوام سیستم ببندم ولی از اونطرف چون ارشد قبول شدم مجبورم لپ تاپ هم بخرم ولی به این نتیجه رسیدم ارزونترین لپ تاپ ممکن رو بخرم و همه پولم بذارم برای سیستم.خواهرم یه لپ تاپ ایسر با همین مشخصاتی که شما گفتید داره امروز با cinebench 15 تست گرفتم گرافیک 49 شد امتیازش و سی پی یو 331 بعد با سیستم خودم هم تست گرفتم گرافیک من 240 gt هست(مال 10 سال پیش) 24 شد سی پی یو هم core i7 860 که اولین سری core i7 هست امتیازش شد 420.یعنی ببین سی پی یو این لپتاپ ها چقدرن ضعیفن.حالا امیدوارم این تجربه بهت کمک کنه

kamivh1

کاربر سایت
Aug 29, 2010
198
سلام کسی لپتاپ asus n551vw داره؟ سوال دارم ازش
برای شما هم گرافیکش وقتی میرسه 82 throttle میشه و fps تو بازیا میاد پایین؟ کول پد هم تاثیری نداره! بردم سرویس کردم مرکز سخت افزار ایران که شعبش تو ستارخانه تغییری ایجاد نشد! میخوام ببینم باید همینجوری باشه یا اینا کاری نکردن، جوابدهیشون که افتضاح بود معلوم نیست اصلا دست زدن به لپتاپ یا نه خخخ

• Like

gintoki

کاربر سایت
May 22, 2013
530
نام
سجاد
سلام داداش.خسته نباشی..برای کار کردن با catia و cfd و کمی هم بازی تا بودجه هفت میلیون چی پیشنهاد میکنی شما..
کارت گرافیکش ضعیفه برای بازی ، اون 1050 متوصل انویدیا برای بازی مناسبه و الا اونم ضعیفه باید مدل ti اون رو گرفت ،

داداش الان فول hd دیگه منسوخ شده ، حالا تو میخوای hd بخری ، خودت یه حساب کتاب کنی میفهمی ،

اگر به نسل پردازنده باشه ، اینتل الان جوری شده که هر شش ماه یه نسل پردازنده میده ، الان یه چند روز دیگه 10 میاد بعد چند مدت دیگه 11 ، همین 8 هم از رده خارج میشه ، اون AMD هست که نسل پردازنده ایش فرق میکنه،

بودجه چقدر داری ؟ و کاربرد اصلیت چیه ؟ تا بهت یه مدل پیشنهاد بدم

• Like

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,780
نام
حامد
لپتاپی که کارت گرافیکش 1660ti باشه تا چند سال میتونه بازی هارو خوب اجرا بکنه ؟
همه بازی ها رو تا یکی دو سال دیگه 1080 راحت میزنه. البته اینکه نسل جدید داره میاد حتما تاثیر گذاره و بازی ها سنگین تر میشن. بازی های فعلی رو هم راحت 1440 الترا روی 45 50 فریم میزنه. یا 4k با تنظیمات high و مدیوم 45 50. البته توی بنچمار هایی که میبینی همیشه در نظر داشته باش مدل های توی لپتاپ یه درصد کمی از مدل های دسکتاپ ضعیف ترن. حتی اگر چیپ هم همون باشه بازم بحث کولینگ و اینا کارایی رو رو کمتر میکنه.

• Like

Peyman S

کاربر سایت
Feb 21, 2009
431
نام
Roronoa Zoro
دوستان به نظرتون از بین این دو مدل کدوم برای گیم بهتره
اولی سی پی یو بهتری داره دومی کارت گرافیک
core i7 8565u mx230
core i5 8250u mx150

• Like

mmansori85

کاربر سایت
Sep 16, 2011
1,538
نام
امین
سلام رفقا
من مدت زیادیه که در جریان سخت افزارها نیستم و کلن توی در و دیوارم از نظر اطلاعاتی. با بودجه تقریبی 15 تومن الان میخوام یه لپتاپی بگیرم که تا حد خوبی بتونم کارای صوتی (ویرایش و تنظیم صدا و پرودوس کردن فایلای دو سه ساعته ی صوتی) و از طرفی کارای تصویری و رندر کردن ویدیوهایی رو 30فریم و کم و بیش نرم افزارای سه بعدی، رو باهاش انجام بدم.
حالا این وسط امکان جابجایی و بازی کردن نیمه حرفه ای هم برام مهم اند، مخصوصن اولی[ دیگه وزن خود لپتاپ از دو و نیم کیلوگرم بیشتر نباشه].
مدلی که خودم بهش رسیدم توی رنج بودجه ای که دارم این مدل از لنوو هست.
Laptop Lenovo Y540 Core i7 16GB 1TB 256GB SSD 6GB (gtx 1660 ti) FHD
اگر کسی تجربه ای باهاش داره ممنون میشم یه راهنمایی بکنه و اگر هم کسی پیشنهاد بهتری میتونه بهم بده، این کار رو بکنه و دمش بسیار گرم است.

آخرین ویرایش:
  • Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر