مشاوره در امر خرید لپتاپ و تبلت

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,179
نام
عارف واعظ قائمی
سلام دوستان
من بودجم 24بیشتر نیس و یه لپتاپ نسبتا به روز و خوب میخاستم برای گیم متوسط رو به بالا و فیلم و اینا.
بهترین و پرفکتترین گزینه ممکن بنظرم msi gf63 thin10sc هستش.
i5-10500h
GTX1650 max q
ram 8 3200
ssd256 nvme
نظر شما چیه؟
جدید هم هست برای اوایل 2021 عه
با توجه به لپتاپی که در حال حاضر در پروفایل خودتون اشاره کردید، به نظرم لپتاپ مورد نظر شاید خیلی قدم رو به جلو محسوسی نباشه.
به نظرم با توجه به دستگاه فعلی شما اگر برای خرید سیستم جدید در نظر دارید اقدام کنید، برای گیم متوسط (منظور تنظیماتش گرافیکیش هست؟) میشه به لپتاپ هایی که حداقل 3060 داشته باشند فکر کنید، رم رو حداقل 16 گیگ مد نظر داشته باشید. حافظه SSD هم 512 گیگابایت باشه. برای CPU هم Core I5 نسل 11 به بعد و یا Ryzen 5 سریه 5000 به بعد.
متاسفانه شاید پیدا کردن لپتاپی با این استاندارد ها کمی نیاز به افزایش بودجه داشته باشه.
به طور کلی اگر مانیتور هم دارید، شاید با این بودجه بشه کیس جمع کرد که بازم خروجی به مراتب بهتری نسبت به لپتاپ فعلی به شما بده و ارتقای محسوسی باشه.

CaeZer

کاربر سایت
Sep 20, 2014
289
سلام
یه لپتاپ دارم میخوام بفروشم. خودش ۱۳ فروش میره. میخوام ده تومن بذارم روش. با ۲۳ تومن میشه لپتاپ خوب که چندسال بازی های جدید رو حداقل رو مدیوم بیاره میشه خرید یا برم سمت ایکس باکس سری اس؟
سلام
از اونجایی که یکی از گزینه هاتون کنسول هستش پس قابل انتقال بودن زیاد براتون مهم نیست.

پیشنهاد من خرید سیستم هست که بشه قطعاتش رو کم کم ارتقا داد که جای 2 3 سال پشتیبانی کردن از بازی ها روز (چه لپ تاپ چه کنسول)، بتونه حداقل 10 الی 15 سال بازی های روز رو ساپورت کنه ، البته بسته به میزان پیشرفت بازی ها

سلام دوستان
من بودجم 24بیشتر نیس و یه لپتاپ نسبتا به روز و خوب میخاستم برای گیم متوسط رو به بالا و فیلم و اینا.
بهترین و پرفکتترین گزینه ممکن بنظرم msi gf63 thin10sc هستش.
i5-10500h
GTX1650 max q
ram 8 3200
ssd256 nvme
نظر شما چیه؟
جدید هم هست برای اوایل 2021 عه
سلام

از قیمت های جدید لپ تاپ ها بعد این نوسان دلار خبر ندارم ، ولی ببین لپ تاپی با کارت گرافیک دیگه میتونی پیدا کنی، GTX زیاد جالب نیست ،

یادت هم نره چک کنی، میشه بهش هارد اضافه کرد یا نه

وضعیت ما جوری شده که تو انتخاب هامون هر مدت یه بار باید میزان دلار رو بیاریم پایین ،

مثلا 30 میلیون پوله ولی باید دنبال یه لپ تاپ یا یه قطعه 500 دلاری باشیم

mahdi-kool

کاربر سایت
Jun 2, 2013
301
نام
AMIR MAHDI
سلام
از اونجایی که یکی از گزینه هاتون کنسول هستش پس قابل انتقال بودن زیاد براتون مهم نیست.

پیشنهاد من خرید سیستم هست که بشه قطعاتش رو کم کم ارتقا داد که جای 2 3 سال پشتیبانی کردن از بازی ها روز (چه لپ تاپ چه کنسول)، بتونه حداقل 10 الی 15 سال بازی های روز رو ساپورت کنه ، البته بسته به میزان پیشرفت بازی ها
سلام
والا من چون دانشجو هستم لپتاپ گیمینگ باشه گزینه بهتریه ولی اگه نشد ایکس باکس اوکیه.
لپتاپ این مدل رو پیدا کردم نمیدونم در چه حد قویه ولی خوب به نظر میاد.
https://afraa.shop/product/victus-1...rice&utm_medium=EmallsPPC&utm_campaign=Emalls

• Like
Reactions: Sega_genesis

CaeZer

کاربر سایت
Sep 20, 2014
289
سلام
والا من چون دانشجو هستم لپتاپ گیمینگ باشه گزینه بهتریه ولی اگه نشد ایکس باکس اوکیه.
https://afraa.shop/product/victus-1...rice&utm_medium=EmallsPPC&utm_campaign=Emalls
همه مشخصاتش خوبه، فقط کارت گرافیک ، به اصطلاح کارت گرافیکش لب مرزی هست ،
انویدیا یه 4060 بده بیرون بازی های قوی روز رو دیگه نمیشه به راحتی بازی کرد.
دنبال لپ تاپی باش که RTX باشه گرافیکش

انشالله که مثل پسر داییم که دانشجو هست ، شما نیستید ، گفت یه لپ تاپ برای دانشگاه میخوام ، بعد یه روز هم با خودش نبردش :))

• Like
Reactions: River Phoenix

River Phoenix

کاربر سایت
Mar 19, 2018
85
سلام

سلام

با این بودجه نمیشه لپتاپ خوبی رو پیشنهاد داد ولی اگه قصد داری همینو بخری حداقل از اینجا بخر که 800 هزار تومن ارزونتر میفروشه:

سایتی که لینک خریدشو گذاشتم همین لپتاپ رو با رم 16 گیگ هم میفروشه با قیمت 25 میلیون و 300 هزار تومن که انتخاب بهتریه چون امروزه 8 گیگ رم دیگه واقعا کمه:

فقط ای کاش بودجتون حدود 4 تا 5 میلیون تومن بیشتر بود که بشه لپتاپی با گرافیک RTX 3050 پیشنهاد کرد چون GTX 1650 خیلی کارت ضعیفیه:

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,077
نام
شایان
همه مشخصاتش خوبه، فقط کارت گرافیک ، به اصطلاح کارت گرافیکش لب مرزی هست ،
انویدیا یه 4060 بده بیرون بازی های قوی روز رو دیگه نمیشه به راحتی بازی کرد.
دنبال لپ تاپی باش که RTX باشه گرافیکش

انشالله که مثل پسر داییم که دانشجو هست ، شما نیستید ، گفت یه لپ تاپ برای دانشگاه میخوام ، بعد یه روز هم با خودش نبردش :))
99 درصد ماها همینطوری هستیم میگیم اخ لپتاپ بگیرم که بتونم ببرمش اینور و اونور ولی در نهایت همون خونه میمونه :))

• Like
Reactions: CaeZer

Masood1992sdt

کاربر سایت
Oct 2, 2018
578
با توجه به لپتاپی که در حال حاضر در پروفایل خودتون اشاره کردید، به نظرم لپتاپ مورد نظر شاید خیلی قدم رو به جلو محسوسی نباشه.
به نظرم با توجه به دستگاه فعلی شما اگر برای خرید سیستم جدید در نظر دارید اقدام کنید، برای گیم متوسط (منظور تنظیماتش گرافیکیش هست؟) میشه به لپتاپ هایی که حداقل 3060 داشته باشند فکر کنید، رم رو حداقل 16 گیگ مد نظر داشته باشید. حافظه SSD هم 512 گیگابایت باشه. برای CPU هم Core I5 نسل 11 به بعد و یا Ryzen 5 سریه 5000 به بعد.
متاسفانه شاید پیدا کردن لپتاپی با این استاندارد ها کمی نیاز به افزایش بودجه داشته باشه.
به طور کلی اگر مانیتور هم دارید، شاید با این بودجه بشه کیس جمع کرد که بازم خروجی به مراتب بهتری نسبت به لپتاپ فعلی به شما بده و ارتقای محسوسی باشه.
ببینید من ی مقایسه اجمالی انجام دادم بین کانفیگ لپ تاپ قبلیم و این لپتاپی که دیروز خریدم...
gtx 1050 m : core clock 1350 to 1490
gtx 1650 max q: core clock 990 to 1740(over clocked)
-------------------------------------------------------------------------------------
i7-8750h: 9 mb cache and 4 cores and 8 threads
i5 10500h: 12 mb cache 6 cores and 12 threads
--------------------------------------------------------------------------------------
MFG date : mid 2018
MFG date: early 2021
-----------------------------------------------------------------------------------
لپتاپ قبلیم: MSI PE 62
لپتاپ جدیدم: MSI GF63
------------------------------------------------------------------------------
دیروز خریدم این لپتاپ رو و خیلی راضیم مخصوصا کیبورد فوق العادش و باتریش
همونطور که گفتم با افتر برنر اورکلاک کردم و پردازشgpu ست شد رو 1740 مگاهرتز. یعنی بالاتر از gtx1650 معمولی

• Like
Reactions: ArefTheGreat

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,374
نام
Majid
سلام دوستان کسی اینجا Surface Pro داره؟

یک تبلت ارزون همراه با قلم واسه طراحی میخواستم اول تو فکر یک تبلت ساده اندرویدی مثل Tab S6 Lite بودم بعد دیدم همون رنج میشه Surface Pro 5 ـه 8 گیگ دسته دو خرید که چون ویندوزه کلی کار دیگه هم میشه باهاش انجام داد.
حالا این سایکل فلان درصد باتری که میگن چیه؟ و اینکه اگه بگیری و باتری بعد یک مدت خیلی ضعیف بشه هزینه باتری درست درمونش زیاده؟

• Like

Masood1992sdt

کاربر سایت
Oct 2, 2018
578
سلام . بهترین برند لپتاپ برای استفاده‌های عمومی مثل فیلم و وبگردی و غیره کدومه؟
حدود 15 تومن
ممنون
برند مهم نیس برادر،به کانفیگ دقت کن
من خودم دل رو میپیندم بخاطر استحکامش
مثلا msiظریف و گیمینگه
hpخوش ساخته
و...
بیشتر به کانفیگ دقت کن

• Like
Reactions: NINJѦ

NINJѦ

Kill em With Kindness
کاربر فعال
Jul 11, 2008
3,337
نام
رضـا
سلام و درود
در مورد استفاده درست از لپتاپ سوال دارم
من به مدت 20 سال سیستم دسکتاپی داشتن الان چند روزه یک لپتاپ گرفتم حالا نمیدونم روش استفادم از لپتاپ باید مثل همون سیستم دسکتاپی باشه یا نه ؟
مثلا هر وقت کاری نداشتم با سیستم حتی یک ساعت ، سیستم رو خاموش میکردم آیا با لپتاپ هم همینطوری باید باشم ؟
برای حفظ عمر باطریش چه کنم ؟

اینم مدل لپتاپی که گرفتم
22 تومن
https://www.digikala.com/product/dkp-8579135/لپ-تاپ-156-اینچی-اچپی-مدل-255-g8-r7-c/

• Like

arthur97

کاربر سایت
Oct 21, 2017
297
سلام و درود
در مورد استفاده درست از لپتاپ سوال دارم
من به مدت 20 سال سیستم دسکتاپی داشتن الان چند روزه یک لپتاپ گرفتم حالا نمیدونم روش استفادم از لپتاپ باید مثل همون سیستم دسکتاپی باشه یا نه ؟
مثلا هر وقت کاری نداشتم با سیستم حتی یک ساعت ، سیستم رو خاموش میکردم آیا با لپتاپ هم همینطوری باید باشم ؟

اینم مدل لپتاپی که گرفتم
22 تومن
https://www.digikala.com/product/dkp-8579135/لپ-تاپ-156-اینچی-اچپی-مدل-255-g8-r7-c/
سلام.
بزار دائم به برق باشه. اگه در طول روز کار داری همش خاموش روشن نکن. خودش میره اسلیپ.
برای حفظ باتری هم کار خاصی نمیشه کرد. هرچی کمتر از باطری استفاده بشه بیشتر سالم میمونه.

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,423
سلام.
بزار دائم به برق باشه. اگه در طول روز کار داری همش خاموش روشن نکن. خودش میره اسلیپ.
برای حفظ باتری هم کار خاصی نمیشه کرد. هرچی کمتر از باطری استفاده بشه بیشتر سالم میمونه.
این دیگه چی بود مرد حسابی یه ذره با اطلاع توصیه بده به مردم
دائم به برق باشه :| :| :|

برای مراقبت از باتری های مدرن (لیتیومی) یه سرچ بزنی نکاتش میاد که خیلی هم ساده است
مث این مقاله ماکروسافت:
Caring for your battery in Windows - Microsoft Support.

تو استفاده عادی باید بین بیست تا هشتاد متغیر باشه، ینی رو صد نمونه و معمولا نزدیک صفر هم نیاد. لپتاپای جدید اصلا خودشون همچین قابلیتی دارن که بیشتر از یه درصدی دیگه شارژ نشن.
موقع گیمینگ(سنگین) آدم مجبوره بزنه به برق با اینکه سیستم درحال داغ شدن هست، اینو کاریش نمیشه کرد به باتری آسیب میزنه و به مرور سلامتش کم میشه.

arthur97

کاربر سایت
Oct 21, 2017
297
این دیگه چی بود مرد حسابی یه ذره با اطلاع توصیه بده به مردم
دائم به برق باشه :| :| :|

برای مراقبت از باتری های مدرن (لیتیومی) یه سرچ بزنی نکاتش میاد که خیلی هم ساده است
مث این مقاله ماکروسافت:
Caring for your battery in Windows - Microsoft Support.

تو استفاده عادی باید بین بیست تا هشتاد متغیر باشه، ینی رو صد نمونه و معمولا نزدیک صفر هم نیاد. لپتاپای جدید اصلا خودشون همچین قابلیتی دارن که بیشتر از یه درصدی دیگه شارژ نشن.
موقع گیمینگ(سنگین) آدم مجبوره بزنه به برق با اینکه سیستم درحال داغ شدن هست، اینو کاریش نمیشه کرد به باتری آسیب میزنه و به مرور سلامتش کم میشه.
نابغه قبل جوگرفتن یه مقدار فکر کن. اندازه سن ت من تو این کارم.
وقتی دائم به برق هست دیگه لپ تاپ از باتری استفاده نمیکنه و مستقیم از خود آداپتور تغذیه میکنه. این یعنی باتری از مدار خارج میشه و استفاده ای ازش نمیشه.
اونی که میگن بین این درصد و اون درصد گفته چند وقت یکبار این کار کن. نه اینکه هر روز بزن به برق برسه به ۸۰ بعد دربیار رسید به ۲۰ دوباره بزن به شارژ تا برسه ۸۰ :| اینجوری که دو روزه باتری به فنا میره.

mohsen_mzh

کاربر سایت
Jun 15, 2008
862
نام
محسن
نابغه قبل جوگرفتن یه مقدار فکر کن. اندازه سن ت من تو این کارم.
وقتی دائم به برق هست دیگه لپ تاپ از باتری استفاده نمیکنه و مستقیم از خود آداپتور تغذیه میکنه. این یعنی باتری از مدار خارج میشه و استفاده ای ازش نمیشه.
اونی که میگن بین این درصد و اون درصد گفته چند وقت یکبار این کار کن. نه اینکه هر روز بزن به برق برسه به ۸۰ بعد دربیار رسید به ۲۰ دوباره بزن به شارژ تا برسه ۸۰ :| اینجوری که دو روزه باتری به فنا میره.
موضوع اینه که وقتی 24 ساعته به برقه هرچند باتری اکثر مواقع از مدار خارجه ولی گرمایی که تولید میشه باعث میشه باتری زودتر از عمرش کم بشه.

Battery life slowly diminishes even at low temperatures, but if you leave your laptop plugged in constantly, you will reduce it even more quickly. You should invest in a good cooler for your laptop and avoid charging it after it is full for too long. The reason for this is not excess power, but excess temperature.

در کل برای عمر بیشتر باتری لپ تاپ نباید همیشه به برق باشه
منبع زیاده. یکیش این

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر