مشاوره در امر خرید لپتاپ و تبلت

ZEN 2

کاربر سایت
Dec 8, 2009
869
سلام وقت بخیر

دوستان تا رنج قیمت 25-30 تومن انتخاب مناسب برای ادیت عکس و فیلم چه مدلی رو پیشنهاد میدید؟

کیفیت صفحه نمایش برام خیلی مهمه !

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,333
دوستان برای یکی از اشناها باید بصورت فوری یه لپ تاپ تا 20 تومن بگیرم برند مهم نیس هر چی کانفیگ بالاتر بهتر
پیشنهاد بدین ممنون

A.M.K

کاربر سایت
Mar 16, 2008
2,334
نام
arash
اینجا چرا اینقدر سوت و کوره :D
خب منم بعد ۵ ۶ سال می‌خوام لپتاپمو عوض کنم. Msi 970m core i 6700 داشتم
لپتاپ فوق‌العاده ای بود چه از لحاظ دما و چه از لحاظ قدرت...

الان بودجه ام تا ۴۱.۵ میلیونه.
گزینه‌هایی که دارم
گزینه اول
Legion 5 ryzen 7 4800h, 1660ti 6gb ,16 gb ram, 1tb +512 ssd 1080p, 120 hz

که گارانتی داخلی قیمتش ۳۸.۷ عه

گزینه دوم
Acer helios 300, core i7 10750h,2060 6gb،16gb ram,512ssd,1080p 144hz

که از سایت روژسا با گارانتی یکساله بین المللی و ۱۰ روز فرصت تست ۴۰.۵ میلیونه

این مدل یه هارد ۱ ترام بخوام براش بخرم میشه ۴۱.۵

هم با لپتاپم قصد دارم بازی کنم و هم با نرم‌افزارهایی مثل photoshop illustrater after effct matlab anaconda premiere pro کار می‌کنم

از لحاظ بازی پیداس که acer با ۲۰۶۰ و اینتل بهتره
اما نرم‌افزاری ryzen بهتره...

صفحه هم acer ۱۴۴ hZ هست که نسبت ب ۱۲۰ هرتز بهتره...

به لحاظ دما، خودم واقعا نمیدونم کدوم بهتره... فک کنم تو یک مایه باشن

کیفیت بدنه همacer بهتره و آلومینیومی عه...

در کل خودم بیشتر متمایل به acer ام اما واقعا نمیدونم شاید پردازنده رایزن برام بهتر باشه با توجه به اینکه اخیرا بیشتر با لپتاپ هم کار میکنم تا بخوام بازی کنم...

کسی تجربه داره بتونه کمک کنه؟

CaeZer

کاربر سایت
Sep 20, 2014
289

گزینه‌هایی که دارم
گزینه اول

گزینه دوم

سلام ، والا خیلی وقته به این تاپیک سر نزده بودم ، بخاطر وضعیت آشفته بازار دلاره

دوتا گزینه ای که دادی یکیش لنوو هست یکی ایسر
باید اولش بگم من طرفدار Predator هستم واقعا عالی عمل کرده ایسر با این سری ، ولی آلین ور دل یه چیز دیگست و یه سطح بالاتر از هر دو این مدلاست

خوب بریم سر مشخصات ، لپتاپ لنوو پردازنده اش مال سری موبایل هست که میره تو لیست کم مصرف ها و بخاطرش با وجود 8 هسته پردازنده ولی کماکان 8 ساعت واست کار میکنه ، بعدش مدل کارت گرافیک 1660ti هست ، هر چیزی که باشه 2060 از اون سرتر خواهد بود
صفحه نمایش راست که در عمل ادم نمیتونه متوجه بشه فرق 120 و 144 چیه ولی هر کدوم عددش بیشتره خوبه ، حافظه هم که درموردش گفتید میتونید یه M2 اضافه کنید بهید یا دوتا تو مشخصاتش بصورت گنگ نوشته این رو

و اما مهمترین برتری ایسر نسبت به لنوو ، پردازنده 10750 اونم از سری H که کم مصرف هم نیست ، و فکر نکنم نامیدت کنه چه تو رندرینگ گرفتن از ادوبی و چه توی بازیا ، جدیدا هم آپدیت برنامه های ادوبی این امکان اضافه شده که برای رندرینگ از کارت گرافیک بشه استفاده کرد که سرعت رو خیلی خیلی برده بالا ، و از اونجا که هسته ای کودا گرافیک 2060 به تعداد 1920 تا هست ، گزینه خیلی مناسبیه برای خرید
ولی درباره قیمت ایستر دوباره یه گشتی بزن ببین ارزونتر واست ثبت سفارش نمیکنن دوستانی که خرید خارج میزنن

موفق و مؤید

mohsen_mzh

کاربر سایت
Jun 15, 2008
862
نام
محسن

گزینه‌هایی که دارم
گزینه اول

گزینه دوم

این مدل یه هارد ۱ ترام بخوام براش بخرم میشه ۴۱.۵

هم با لپتاپم قصد دارم بازی کنم و هم با نرم‌افزارهایی مثل photoshop illustrater after effct matlab anaconda premiere pro کار می‌کنم

از لحاظ بازی پیداس که acer با ۲۰۶۰ و اینتل بهتره
اما نرم‌افزاری ryzen بهتره...

صفحه هم acer ۱۴۴ hZ هست که نسبت ب ۱۲۰ هرتز بهتره...

به لحاظ دما، خودم واقعا نمیدونم کدوم بهتره... فک کنم تو یک مایه باشن

کیفیت بدنه همacer بهتره و آلومینیومی عه...

در کل خودم بیشتر متمایل به acer ام اما واقعا نمیدونم شاید پردازنده رایزن برام بهتر باشه با توجه به اینکه اخیرا بیشتر با لپتاپ هم کار میکنم تا بخوام بازی کنم...

نمیدونم خریداری کردی یا نه ولی
هر دو در این رنج قیمت خیلی خوب هستن
پردازنده 4800h به لحاظ مصرف انرژی و داغی از 10750h بهتره. قدرتشون تقریبا یکیه
ولی گرافیک 2060 خب از 1660ti بهتره
و نقد های Legion 5 از Acer Predator Helios 300 بهتره
گزینه مناسب تر که میتونی بگیری اینه:
ASUS TUF, 15.6" IPS FHD, AMD Ryzen 7-4800H, NVIDIA RTX 2060, 16GB RAM, 1TB SSD
از این سایت هایی که از آمازون خریداری میکنن. نهایت قیمت همون 41.5 هست (گرونترینشون 41.5)

• Like
Reactions: A.M.K

A.M.K

کاربر سایت
Mar 16, 2008
2,334
نام
arash
سلام ، والا خیلی وقته به این تاپیک سر نزده بودم ، بخاطر وضعیت آشفته بازار دلاره

دوتا گزینه ای که دادی یکیش لنوو هست یکی ایسر
باید اولش بگم من طرفدار Predator هستم واقعا عالی عمل کرده ایسر با این سری ، ولی آلین ور دل یه چیز دیگست و یه سطح بالاتر از هر دو این مدلاست

خوب بریم سر مشخصات ، لپتاپ لنوو پردازنده اش مال سری موبایل هست که میره تو لیست کم مصرف ها و بخاطرش با وجود 8 هسته پردازنده ولی کماکان 8 ساعت واست کار میکنه ، بعدش مدل کارت گرافیک 1660ti هست ، هر چیزی که باشه 2060 از اون سرتر خواهد بود
صفحه نمایش راست که در عمل ادم نمیتونه متوجه بشه فرق 120 و 144 چیه ولی هر کدوم عددش بیشتره خوبه ، حافظه هم که درموردش گفتید میتونید یه M2 اضافه کنید بهید یا دوتا تو مشخصاتش بصورت گنگ نوشته این رو

و اما مهمترین برتری ایسر نسبت به لنوو ، پردازنده 10750 اونم از سری H که کم مصرف هم نیست ، و فکر نکنم نامیدت کنه چه تو رندرینگ گرفتن از ادوبی و چه توی بازیا ، جدیدا هم آپدیت برنامه های ادوبی این امکان اضافه شده که برای رندرینگ از کارت گرافیک بشه استفاده کرد که سرعت رو خیلی خیلی برده بالا ، و از اونجا که هسته ای کودا گرافیک 2060 به تعداد 1920 تا هست ، گزینه خیلی مناسبیه برای خرید
ولی درباره قیمت ایستر دوباره یه گشتی بزن ببین ارزونتر واست ثبت سفارش نمیکنن دوستانی که خرید خارج میزنن

موفق و مؤید
نمیدونم خریداری کردی یا نه ولی
هر دو در این رنج قیمت خیلی خوب هستن
پردازنده 4800h به لحاظ مصرف انرژی و داغی از 10750h بهتره. قدرتشون تقریبا یکیه
ولی گرافیک 2060 خب از 1660ti بهتره
و نقد های Legion 5 از Acer Predator Helios 300 بهتره
گزینه مناسب تر که میتونی بگیری اینه:
ASUS TUF, 15.6" IPS FHD, AMD Ryzen 7-4800H, NVIDIA RTX 2060, 16GB RAM, 1TB SSD
از این سایت هایی که از آمازون خریداری میکنن. نهایت قیمت همون 41.5 هست (گرونترینشون 41.5)
ممنون از شما:x الان تقریبا ۱ هفته ای میشه که همون
Acer رو خریداری کردم. اندر ولتش هم کردم و از لحاظ دمایی اوکیه. در کل خیلی راضیم ازش

فقط الان دنبال ۱ ترا ssd ام... چیزی که میخوام بخرم samsung 860 evo هست... در مورد این نظری دارید؟اون ssd های nvme خیلی گرونن اما این مدل سامسونگ با کابل SATA وصل میشه و ۲.۵ اینچی هم هست و مشکلی نداره

در مورد اون asus tuf هم خودم خیلی مایل بودم مدل ۲۰۶۰ اش همراه با 4800h بگیرم اما یکم که سرچ کردم انگار این لپتاپ قسمت زیریشو خوب طراحی نکردن و ‌هوای تازه برای کولینگ نمی تونه وارد لپتاپ بشه برای همین شدید داغ میکنه.اگر لنوو legion 5 مدل رایزن با ۲۰۶۰ تو ایران پیدا میشد قطعا اونو می خریدم.

bo0o0gh

کاربر سایت
Mar 8, 2013
48
سلام
دوستان میشه بیزحمت یه راهنمایی کنید

از کجا میشه فهمید که مانیتور لپ تاپ از g-sync پشتیبانی میکنه یا نه؟
الان دو لپ تاپ asus tuf هست با پردازنده ryzen5 4600h
حالا یکیشون gtx 1650 با صفحه نمایش ۱۴۴هرتز اما اون یکی gtx 1650ti با صفحه نمایش 60هرتر
حالا خواستم بدونم چون که کارت گرافیک 1650 توانایی اجرای همه بازیا با نرخ ۱۲۰ نداره و مانیتورش ۱۴۴هرتز هست قابلیت g-sync داره؟؟ که مشکلاتی مثل تیرینگ و اینطور چیزها پیش نیاد!

و در آخر به نظرتون این دو کانفیگ که گفتم کدومش بهتره؟
Gtx1650ti - display 60hz
Vs
Gtx1650 - display 144hz

——

و یه سوال دیگه
پردازنده های رایزن روی کاغذ و بنچمارک در مقایسه با نمونه های هم قیمتش بهتر هستن
خواستم بدونم نظرتون چیه در موردش؟واقعا خوب هستن؟
چون بعضی فروشنده ها میگفتن بدرد نمیخوره

آخرین ویرایش:

Silent Storm

کاربر سایت
Apr 6, 2010
1,656
نام
iMAN
دوستان اهل فن لپ تاپ MSI GE60 سری گیمینگ با مشخصات زیر چه قدر میارزه ؟
Core i7 4710HQ 2.5GHz
8GB Ram DDR3
Geforce GTX 850M 2GB GDDR5 128bit
1TB HDD7200RPM + 120GB SSD
از نظر ظاهر بسیار تمیزه و تنها مشکلی که داره کیبوردش خرابه و کار نمیکنه . باقی ماجرا و پورت ها و... همه سالم هستن .

pesar ame za

کاربر سایت
Sep 27, 2012
209
نام
امیر
سلام دوستان وقت بخیر چجوری می تونم مطمئن بشم که کارت گرافیک دوم لپ تاپم فعال است و اگر بازی ران می کنم مطمئن بشم که بازی داره از همون کارت گرافیک قوی تره استفاده می کنه ؟
ممنون ?

challengeeverything

کاربر سایت
Sep 25, 2005
3,594
نام
محمدرضا
میشه چند تا سایت معرفی کنید (پی وی)که با قیمت نزدیک به قیمت جهانی لپ تاپ میارن؟ بعد ۱۰-۱۲ سال میخوام لپ تاپ بخرم، قیمتا خیلی با قیمتای جهانی تفاوت داره :/

• Sad
Reactions: IMANOKA

vivaz360

کاربر سایت
Jul 4, 2011
663
نام
حسین
سلام دوستان وقت بخیر چجوری می تونم مطمئن بشم که کارت گرافیک دوم لپ تاپم فعال است و اگر بازی ران می کنم مطمئن بشم که بازی داره از همون کارت گرافیک قوی تره استفاده می کنه ؟
ممنون ?
گرافیک دوم nvidia هست؟ اگه اره یه راهش اینه که میتونی از کنترل پنل انویدیا تب Desktop گزینه Display GPU activity icon in notification area رو فعال کنی و حین بازی کردن ببینی که فعال هست یا نه
188625

pesar ame za

کاربر سایت
Sep 27, 2012
209
نام
امیر
گرافیک دوم nvidia هست؟ اگه اره یه راهش اینه که میتونی از کنترل پنل انویدیا تب Desktop گزینه Display GPU activity icon in notification area رو فعال کنی و حین بازی کردن ببینی که فعال هست یا نه
View attachment 188625
ممنون بابت راهنمایی ولی اصلا راست کلیک که گزینه ان‌ویدیا نمیاد یا تو کنترل پنل میرم اصلا رو قسمت انویدیا کنترل پنل که کلیک می کنم چیزی بالا نمیاد ?

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر