مشاوره در امر خرید لپتاپ و تبلت

hamed_1989

کاربر سایت
Jun 30, 2008
329
نام
حامد
شما بايد معيار استفاده تو بگي

Sent from my iPad using Tapatalk HD

همونطور که دوستمون گفت معیار استفاده خیلی مهمه ولی....
TF700 بعد از Nexus10 قویترین تبلت اندرویدیه ( در حال حاضر )
صفحه نمایشش رزولوشن به مراتب بالاتری نسبت به Galaxy note داره ( 1980*1080 در مقابل 1280*768 ) که تجربه ی واقعا" متفاوتی رو بهت در حین فیلم دیدن یا بازی کردن میده.
CPU هردوشون Tegra3 انویدیا هست ، ولی ...
پردازنده ی TF700 روی 1.7 گیگا هرتز آورکلاک شده که در مقابل 1.4 گیگاهرتز تبلت سامسونگ به مراتب قویتره ( هردو چهار هسته ی پردازنده دارن ) البته اینو در نظر بگیر که این توان بیشتر صرف تعداد بیشتر پیکسل های صفحه نمایش میشه .
TF700 یه کیبورد کاملا" کاربردی داره که یه باتری اضافه داخلشه ( که با اتصال تبلت به کیبورد مدت کارکردش 2 برابر میشه !)
کیبورد امکانات اتصالیه زیادی داره مثل USB ، SD Card reader ...
پشتیبانی هکرها و خود ایسوس هم به مراتب بهتر از سامسونگه ( من هر دو تبلت رو دارم )
تا اینجا همش شد تعریق از اینفینیتی :d
حالا سامی
تبلت سامسونگ 35 گرم سبکتره ( به علت بدنه ی پلاستیکیش )
یه قلم عالی داره که برای یادداشت برداری و طراحی واقعا" معرکس !
یه سری نرم افزار کاربردی هم سامسونگ روش نصب کرده که امکان دسترسی به اونها در تبلت های دیگه نیست ! ( البته به جز یکیش ، بقیشون به درد ما ایرانیا با این سرعت اینرنتهامون نمیخوره :()
در بقیه زمینه ها از طراحی بگیر تا پرفورمنس و پشتیبانی و ... من اینفینیتی ( TF700 ) رو بهت توصیه میکنم .
اگه سوال تخصصی راجع به هرکدوم یا تبلتای دیگه داشتی در خدمتیم ;)
راستی اگه میتونی یکم صبر کنی فعلا" نخر تا تبلتای Tegra4 بیان ، اصا" یه دنیای دیگن !:d

کارایی هم که میخوام باهاش انجام بدم دیدن فیلم، خوندن Ebook با گشتن تو اینترنت هست کنارش هم بازی ولی نه خیلی زیاد. چیز دیگه ایی که برام مهم هست راحت بودن و بدون دردسر بودن نصب برنامه ها و بازی هاش هست مثل iapd چون تا جایی که تحقیق کردم آندرویید به راحتی Ios نیست از طرفیم چون من iphone با ipod دارم به تمام فوت و فن های اپل واردم و برام مشکلی نداره ولی در رابطه با آندرویید من اطلاعاتم صفره واسه همین یکم از سمت آندرویید ترس دارم چون هیچی راجبش نمیدونم.
به چیزایی هم که اهمیت میدم کیفیت ساخت خوب با صفحه نمایش با کیفیت هست الان بین این 3 تا تبلت با توجه به نیازام که گفتم کدوم بهتر هست؟
Galaxy Note N8000 16GB
Transformer Pad Infinity TF700T + Dock
Apple IPad 32Gb 4G

Blackberry

کاربر سایت
May 28, 2011
113
کارایی هم که میخوام باهاش انجام بدم دیدن فیلم، خوندن Ebook با گشتن تو اینترنت هست کنارش هم بازی ولی نه خیلی زیاد. چیز دیگه ایی که برام مهم هست راحت بودن و بدون دردسر بودن نصب برنامه ها و بازی هاش هست مثل iapd چون تا جایی که تحقیق کردم آندرویید به راحتی Ios نیست از طرفیم چون من iphone با ipod دارم به تمام فوت و فن های اپل واردم و برام مشکلی نداره ولی در رابطه با آندرویید من اطلاعاتم صفره واسه همین یکم از سمت آندرویید ترس دارم چون هیچی راجبش نمیدونم.
به چیزایی هم که اهمیت میدم کیفیت ساخت خوب با صفحه نمایش با کیفیت هست الان بین این 3 تا تبلت با توجه به نیازام که گفتم کدوم بهتر هست؟
Galaxy Note N8000 16GB
Apple IPad 32Gb 4G

من به شما ايپد ٤ رو پيشنهاد ميدم چون از بين گزينه هاتون من همشو داشتم و الانم ايپد ٤ دارم و به جرات ميگم ايپد خيلى خيلى از اون ها سرتره

Real Madrid 9

کاربر سایت
Jun 10, 2011
3,996
نام
M O E I N
دوستان عزیز جدی میگم به برندای گرون نیازی نیست رو کنین همین سری جدید اسوس عالین و بی نظیر . منکه برا داداشم خریدم و عالیه ازش راضیم وحشتناک .

Blackberry

کاربر سایت
May 28, 2011
113
دوستان عزیز جدی میگم به برندای گرون نیازی نیست رو کنین همین سری جدید اسوس عالین و بی نظیر . منکه برا داداشم خریدم و عالیه ازش راضیم وحشتناک .

رفيق اتفاقا اپل نسبت به امكاناتش ميرزه

شما فكر كن وقتى ثيمت ايپد با بقيه ى تبلتاى ١٠ اينچى يكيه پس نميرزه؟

البته اگه ٧ اينچى ميخوايد من نكسوس ٧ رو پيشنهاد ميدم كه واقعا تبلت خوبيه.

Outer Heaven

کاربر سایت
Apr 21, 2011
4,317
Galaxy Note N8000 16GB
Apple IPad 32Gb 4G

من gt-n8000 دارم. برا کارایی که لازم داری عالی هستش . صفحه نمایش هم کیفیت خیلی خوبی داره. من ازش راضیم

---------- نوشته در 10:50 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 10:34 PM ارسال شده بود ----------

در موردن کار کردن با اندروید هم نگران نباش چون خیلی آسونه و با یکم گشت تو فروم ها و سایت ها کامل دستت میاد

Blackberry

کاربر سایت
May 28, 2011
113
من gt-n8000 دارم. برا کارایی که لازم داری عالی هستش . صفحه نمایش هم کیفیت خیلی خوبی داره. من ازش راضیم

---------- نوشته در 10:50 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 10:34 PM ارسال شده بود ----------

در موردن کار کردن با اندروید هم نگران نباش چون خیلی آسونه و با یکم گشت تو فروم ها و سایت ها کامل دستت میاد

به نظر من تنها مزيت نوت ١٠.١ قلمش هست نسبت به ايپد ٤

Demoniac

کاربر سایت
May 25, 2011
79
نام
بهنام
Galaxy Note N8000 16GB
Apple IPad 32Gb 4G
برای دیدن فیلم بین این گزینه ها بهترین TF700 هست ، به علت رزولوشن بالا و صفحه نمایش واید ( همین واید بودنش باعث برتری نسبت به آیپد میشه )
برای بازی بدون شک فعلا" آیپد بهترین گزینه است ، چون حتی اگه از دردسر های کوچیکی که اندروید موقع نصب بازیای HD داره چشم پوشی کنیم ، میرسیم به مقوله ی اوپتیمایز بودن بازیها ، که در این مورد خداییش آیپد بی رقیبه ...
در مورد نصب برنامه ها و بازیها سختی خاصی وجود نداره ، به علاوه اندروید یه سیستم عامل متن بازه با یه عالمه قفل های شکسته شده !:d
اگه از اون آدمایی هستی که به محیط کاربری و ایجاد تغییر و شخصی سازی توی سیستم عامل اهمیت میدی اندروید واقعا" با ios قابل قیاس نیست ، هر کاری که دوست داری باهاش بکن !>:d<
ولی اگه دوست داری همه چی سریع و بی دردسر اتفاق بیوفته و همون محیط همیشگی ios راضیت میکنه واقعا" آیپد برات بهترین گزینست .
در این بین همونطور که گفتم بیخیال تبلت سامی شو چون هیچ برتری به جز قلم S-Pen نسبت به اون دوتا نداره .
از نظر طراحی و ساخت هم تبلت اسوس با آیپد در یه رده قرار میگیرند و سامی هم که متاسفانه بدنه ی پلاستیکیش بد توی ذوق میزنه :d
راستی اندرویدیا هم خروجی HDMI دارن هم MicroSD میخورن .
ولی اگه از من میشنوی و به اندازه ی کافی پس انداز داری که نوسانات ارز از بین نبردش :d یه 4-3 ماه صبر کنی تبلتای نسل جدید با پردازنده هایی با قدرت بیشتر از کنسولای این نسل میان !!!
خداییش ارزششو داره ....

hamed_1989

کاربر سایت
Jun 30, 2008
329
نام
حامد
برای دیدن فیلم بین این گزینه ها بهترین TF700 هست ، به علت رزولوشن بالا و صفحه نمایش واید ( همین واید بودنش باعث برتری نسبت به آیپد میشه )
برای بازی بدون شک فعلا" آیپد بهترین گزینه است ، چون حتی اگه از دردسر های کوچیکی که اندروید موقع نصب بازیای HD داره چشم پوشی کنیم ، میرسیم به مقوله ی اوپتیمایز بودن بازیها ، که در این مورد خداییش آیپد بی رقیبه ...
در مورد نصب برنامه ها و بازیها سختی خاصی وجود نداره ، به علاوه اندروید یه سیستم عامل متن بازه با یه عالمه قفل های شکسته شده !:d
اگه از اون آدمایی هستی که به محیط کاربری و ایجاد تغییر و شخصی سازی توی سیستم عامل اهمیت میدی اندروید واقعا" با ios قابل قیاس نیست ، هر کاری که دوست داری باهاش بکن !>:d<
ولی اگه دوست داری همه چی سریع و بی دردسر اتفاق بیوفته و همون محیط همیشگی ios راضیت میکنه واقعا" آیپد برات بهترین گزینست .
در این بین همونطور که گفتم بیخیال تبلت سامی شو چون هیچ برتری به جز قلم S-Pen نسبت به اون دوتا نداره .
از نظر طراحی و ساخت هم تبلت اسوس با آیپد در یه رده قرار میگیرند و سامی هم که متاسفانه بدنه ی پلاستیکیش بد توی ذوق میزنه :d
راستی اندرویدیا هم خروجی HDMI دارن هم MicroSD میخورن .
ولی اگه از من میشنوی و به اندازه ی کافی پس انداز داری که نوسانات ارز از بین نبردش :d یه 4-3 ماه صبر کنی تبلتای نسل جدید با پردازنده هایی با قدرت بیشتر از کنسولای این نسل میان !!!
خداییش ارزششو داره ....

با تشکر از همه دوستان >:d<
2 تا دلیل اصلیم برای خرید تبلت خوندن Ebook با دیدن فیلم هست، به خاطر همین فکر کنم Tf700t بهتر باشه چوت تا جایی که میدونم تمام فرمت ها رو پخش میکنه ولی آیپد اینحوری نیست و دردسر های خودشو داره برای فیلم های MkV.
یه سوالی دارم میشه به TF700T هارد وصل کرد و از روی اون فیم ها رو پخش کرد؟
یه وسالی هم که دارم میخوام یدونم توی آندرویید مثل IOS وابسته به سیستم عامل هست که مثلا اگه یه سری برنامه یا بازی برای IOS 6 اومد دیگه نشه روی IOS 5 نصبش کرد؟
بهنام جان اگه بخوام واستم با این وضع بازار آدم همیشه باید واسته تا مدل جدید بیاد از طرفیم این وضع بازار معلوم نیست چی میشه اومدیم بعد عید دلار شد 6000 تومن اون موقع باید چیکار کرد :d

mohsenfff

کاربر سایت
Jan 25, 2006
242
نام
محسن
2 تا دلیل اصلیم برای خرید تبلت خوندن Ebook با دیدن فیلم هست، به خاطر همین فکر کنم Tf700t بهتر باشه چوت تا جایی که میدونم تمام فرمت ها رو پخش میکنه ولی آیپد اینحوری نیست و دردسر های خودشو داره برای فیلم های MkV.
یه وسالی هم که دارم میخوام یدونم توی آندرویید مثل IOS وابسته به سیستم عامل هست که مثلا اگه یه سری برنامه یا بازی برای IOS 6 اومد دیگه نشه روی IOS 5 نصبش کرد؟
بهنام جان اگه بخوام واستم با این وضع بازار آدم همیشه باید واسته تا مدل جدید بیاد از طرفیم این وضع بازار معلوم نیست چی میشه اومدیم بعد عید دلار شد 6000 تومن اون موقع باید چیکار کرد :d

این مدلی که شما گفتی علاوه بر دیدن فیلم و خوندن ابوک میشه باهاش رفت تو اینترنت و مثلا با word مطلب نوشت ؟

Demoniac

کاربر سایت
May 25, 2011
79
نام
بهنام
برای خوندن Ebook تفاوتی بین آیپد و اینفینیتی نیست .
برای دیدن فیلم اگه معیارت ساپورت فورمت هاست که هردو تبلت نیاز به نرم افزار های پلیر قوی دارن که روی هیچ کدوم به صورت پیش فرض نصب نیست . که با نصبشون هر دو همه ی فرمت ها رو ساپورت میکنن ولی ...
در کل اینفینیتی برای فیلم دیدن بهتره ، به 2 دلیل
1 - واید بودن صفحه نمایشش ( واقعا" حین فیلم دیدن خیلی مهمه ...)
2 - راحتی اندروید در منیج فایلها و بی دردسر بودن ساپورت تمام زیرنویس ها و فرمتها + داشتن خروجی HDMI ( که تبلتو به یه ستاپ باکس عالی تبدیل میکنه )
در مورد سیستم عامل هم بعد از تحول در نسخه ی 2 و حالا هم نسخه ی 4 ، یه سری برنامه هستن که قبل از این نسخه ها رو ساپورت نمیکنن ، بازم ولی ....:d
به یمن وجود دوستان هکر تقریبا" برای همه ی دستگاه ها ورژن جدید اندروید به صورت Unofficial ریلیز میشه ، پس از این بابت نگرانی نداشته باش...
در کل اگه اولویتت فیلم و ... است ( مثل خودم ) اینفینیتی رو بهت توصیه میکنم .
ولی اگه اولویتت بازیه شک نکن که آیپد بهتره ....

آخرین ویرایش:

hamed_1989

کاربر سایت
Jun 30, 2008
329
نام
حامد
برای خوندن Ebook تفاوتی بین آیپد و اینفینیتی نیست .
برای دیدن فیلم اگه معیارت ساپورت فورمت هاست که هردو تبلت نیاز به نرم افزار های پلیر قوی دارن که روی هیچ کدوم به صورت پیش فرض نصب نیست . که با نصبشون هر دو همه ی فرمت ها رو ساپورت میکنن ولی ...
در کل اینفینیتی برای فیلم دیدن بهتره ، به 2 دلیل
1 - واید بودن صفحه نمایشش ( واقعا" حین فیلم دیدن خیلی مهمه ...)
2 - راحتی اندروید در منیج فایلها و بی دردسر بودن ساپورت تمام زیرنویس ها و فرمتها + داشتن خروجی HDMI ( که تبلتو به یه ستاپ باکس عالی تبدیل میکنه )
در مورد سیستم عامل هم بعد از تحول در نسخه ی 2 و حالا هم نسخه ی 4 ، یه سری برنامه هستن که قبل از این نسخه ها رو ساپورت نمیکنن ، بازم ولی ....:d
به یمن وجود دوستان هکر تقریبا" برای همه ی دستگاه ها ورژن جدید اندروید به صورت Unofficial ریلیز میشه ، پس از این بابت نگرانی نداشته باش...
در کل اگه اولویتت فیلم و ... است ( مثل خودم ) اینفینیتی رو بهت توصیه میکنم .
ولی اگه اولویتت بازیه شک نکن که آیپد بهتره ....

با تشکر ار همه دوستان به خصوص بهنام عزیز:)
بالاخره دیروز رفتم و یه Ipad 4 32 gb 4g خریدم، در کل میتونم بگم عالی هست، عجب کیفیت صفحه ایی داره :d
دلیلیم که TF700T رو نخریدم دیروز چند ساعتی با TF300TG یکی از دوستام کار کردم و اصلا از آندرویید خوشم نیومد در کل خیلی فرق نداره با IOS ولی به نظرم کار با IOS خیلی راحتتره و لذت بخش تره، خدا رو شکر دیروزم که جیلبریک برای IOS 6.1 اومد، دیگه مشکلی ام برای نصب برنامه هاش ندارم.

aragorn

کاربر سایت
Dec 16, 2005
485
با تشکر ار همه دوستان به خصوص بهنام عزیز:)
بالاخره دیروز رفتم و یه Ipad 4 32 gb 4g خریدم، در کل میتونم بگم عالی هست، عجب کیفیت صفحه ایی داره :d
دلیلیم که TF700T رو نخریدم دیروز چند ساعتی با TF300TG یکی از دوستام کار کردم و اصلا از آندرویید خوشم نیومد در کل خیلی فرق نداره با IOS ولی به نظرم کار با IOS خیلی راحتتره و لذت بخش تره، خدا رو شکر دیروزم که جیلبریک برای IOS 6.1 اومد، دیگه مشکلی ام برای نصب برنامه هاش ندارم.

مبارک باشه.
چند گرفتی؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر