مرجع بررسی موتورهای بازیسازی 3D

Redfild

کاربر سایت
Jun 17, 2008
351
با سلام خدمت دوستان عزیز

در این تاپیک قصد داریم به بحث پیرامون موتورهای بازیسازی 3D بپردازیم . از دوستان تقاضا میشه به معرفی موتورهای بازیسازی 3D که در مورد اونها اطلاعاتی دارن و تجربه کار با اونها رو دارن بپردازن . من هم بشخصه بزودی مطالبی رو برای ارائه آماده می کنم . و همچنین لینک دانلود این موتورها به همراه لینک دانلود آموزش اونها هم در پست حاضر قرار می گیره .

مطالبی مفید دوستان بصورت جمع بندی در پست اول و با نام خودشان بروزرسانی میشود .

با تشکر از تمام عزیزان

=====

• Like
Reactions: RockIT

Redfild

کاربر سایت
Jun 17, 2008
351
ممنون بابت تاپیک
بچه ها موتور هایی که می ذارید ترجیحا فری باشن.

خواهش میکنم دوست عزیز
فکر می کنم تا این تاپیک شروع به کار کنه ، یکم طول بکشه . خودم هم این چند روز کار دارم ، ولی بعد از تکمیل بررسی 2D Engines ها ایشالله خودمم تو این تاپیک فعالیت بیشتر می کنم .

منم موافقم بهتره انجین ها فری باشن . اما خوب هست انجین هایی که در دسترس عموم هستن ( بصورت قفل شکسته و البته غیر ایرانی ) هم نقد و بررسی بشن . گرچه ما تحریم هستیم و شرایط خیلی جاهای دیگه دنیا رو نداریم ، اما عدم وجود قانون کپی رایت برای محصولات خارجی این فرصت رو ایجاد کرده که بتونیم با تکنولوژی روز بدون هزینه اضافی خودمون رو بالا بکشیم .

گرچه این فکر کمی غیر اخلاقی ب86ظر میرسه ، ولی خب کی تو ایران پول داره اینهمه نرم افزار رو بخره ؟!
خیلی از سایت ها برای ما بسته هستن ( نمونه اش گوگل که تازگی یکسری خدماتش رو باز گذاشته ) ، خدمات آنلاین برای ما بسته هستن ، کارت اعتباری به نام ما صادر نمی کنن . به دلیلش فکر نمی کنم ، ولی ! تا زمانی که اون شرایط برسه ، دوران گذار ما هست . بهتره از این دوران برای پیشرفت 100% استفاده کنیم . البته فقط نرم افزارهایی که ایران رو به رسمیت نمی شناسن !

پ.ن : حرفهایی که زدم از نظر اخلاقی برام عذاب وجدان میاره و 100% از نظر حرفه ای اشتباه هست . ولی چه کنیم که مجبوریم . اگر شما با گفته های من مخالف هستید ، لطفا ابتدا ویندوزتون رو اورجینال کنید ( و بعد فتوشاپ ، آنتی ویروس ، دانلود منیجر و ... ) :d

jjhha

کاربر سایت
Oct 18, 2010
966
خواهش میکنم دوست عزیز
فکر می کنم تا این تاپیک شروع به کار کنه ، یکم طول بکشه . خودم هم این چند روز کار دارم ، ولی بعد از تکمیل بررسی 2D Engines ها ایشالله خودمم تو این تاپیک فعالیت بیشتر می کنم .

منم موافقم بهتره انجین ها فری باشن . اما خوب هست انجین هایی که در دسترس عموم هستن ( بصورت قفل شکسته و البته غیر ایرانی ) هم نقد و بررسی بشن . گرچه ما تحریم هستیم و شرایط خیلی جاهای دیگه دنیا رو نداریم ، اما عدم وجود قانون کپی رایت برای محصولات خارجی این فرصت رو ایجاد کرده که بتونیم با تکنولوژی روز بدون هزینه اضافی خودمون رو بالا بکشیم .

گرچه این فکر کمی غیر اخلاقی ب�86ظر میرسه ، ولی خب کی تو ایران پول داره اینهمه نرم افزار رو بخره ؟!
خیلی از سایت ها برای ما بسته هستن ( نمونه اش گوگل که تازگی یکسری خدماتش رو باز گذاشته ) ، خدمات آنلاین برای ما بسته هستن ، کارت اعتباری به نام ما صادر نمی کنن . به دلیلش فکر نمی کنم ، ولی ! تا زمانی که اون شرایط برسه ، دوران گذار ما هست . بهتره از این دوران برای پیشرفت 100% استفاده کنیم . البته فقط نرم افزارهایی که ایران رو به رسمیت نمی شناسن !

پ.ن : حرفهایی که زدم از نظر اخلاقی برام عذاب وجدان میاره و 100% از نظر حرفه ای اشتباه هست . ولی چه کنیم که مجبوریم . اگر شما با گفته های من مخالف هستید ، لطفا ابتدا ویندوزتون رو اورجینال کنید ( و بعد فتوشاپ ، آنتی ویروس ، دانلود منیجر و ... ) :d

با سلام
1: ما به دنیا نشون دادیم که اگه بخواهیم کاری انجام بدیم ، می دیم.
2: امید وارم روزی برسه که بچه ایرانی حرفی برای زدن تو این ضمینه رو داشته باشند .

لطفا هر موقع لینکها رو گذاشتید به ما هم خبر بدید .
با تشکر

به امید روزی که بتونیم روی پای خودمون به ایستیم .

mohtadi

کاربر سایت
Jul 6, 2011
25
سلام
از نظر من موتور بازی سازی ubk که توسط شرکت unreal ارائه شده از موتورهای قوی بازی سازی به حساب میاد که کار باهاش نسبت به بقیه ی موتورها راحت تره.این موتور دارای دو نسخه ی رایگان و پولی هست که میشه اونو از سایت اصلیش دانلود کرد.
این هم آدرس سایت:www.udk.com
با مراجعه به این ساخت دیدن بازی هایی که با این موتور ساخته شده ویا خواهد شد(برای مثال بازیBulletstorm) حتما متوجه قدرت بالای این موتور بازی سازی خواهید شد.;)
Amozeshe.1.jpg

آخرین ویرایش:

iload

کاربر سایت
Nov 23, 2008
11
سلام
از نظر من موتور بازی سازی ubk که توسط شرکت unreal ارائه شده از موتورهای قوی بازی سازی به حساب میاد که کار باهاش نسبت به بقیه ی موتورها راحت تره.این موتور دارای دو نسخه ی رایگان و پولی هست که میشه اونو از سایت اصلیش دانلود کرد.
این هم آدرس سایت:www.udk.com
با مراجعه به این ساخت دیدن بازی هایی که با این موتور ساخته شده ویا خواهد شد(برای مثال بازیBulletstorm) حتما متوجه قدرت بالای این موتور بازی سازی خواهید شد.;)
Amozeshe.1.jpg

سلام

اولا که UDK توسط شرکت Epic Game منتشر شده .

دوما که آنریل کجا و یو دی کی کجا ! بزرگترین فرقش اینه که انریل سورس کامل موتور رو داره ولی یو دی کی نه!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر