مایکروسافت کنسول نسل بعدی ایکس باکس را تایید کرد | یک کنسول فوق العاده قدرتمند

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
این روز ها اخبار مختلفی از شرکت مایکروسافت و ایکس باکس به گوش می‌رسد. از مولتی پلتفرم شدن بازی های این کنسول تا ساخت کنسول دستی و اما و اگر هایی پیرامون آینده برند ایکس باکس. یکی از این خبر ها مربوط به کنسول نسل بعدی ایکس باکس می شود. با ادامه خبر با سایت بازی سنتر همراه باشید.

1000021526.jpg

ساعاتی قبل و در طول پادکست رسمی ایکس باکس که به برنامه های آینده شرکت مایکروسافت در قبال بخش سرگرمی و ایکس باکس می‌پرداخت، شاهد تایید کنسول نسل بعدی ایکس باکس بودیم.

به نظر می‌رسد مایکروسافت یک بار دیگر همان سیاست مشابه برای ساخت کنسول ایکس باکس سری ایکس را در پیش گرفته و برای مارکتینگ و معرفی جدیدترین کنسول ایکس باکس از کلید واژه «فوق العاده قدرتمند» یا همان «ultrapowerful» استفاده کرده است.

1000021525.jpg

سارا باند مدیر ایکس باکس در این خصوص در طول پادکست گفت:

«تعطیلات پایانی امسال منتظر خبر های هیجان انگیزی باشید و موردی که ما روی آن تمرکز کرده‌ایم، ارائه بزرگترین جهش فنی است که تا به حال در یک نسل سخت‌افزاری دیده‌اید. این مورد باعث تجربه بهتر برای گیمران و همچنین کمک به سازندگان بازی برای ساخت دیدگاه خود می شود.»

در اطلاعات قبلی که در دادگاه مایکروسافت در مقابل FTC به بیرون درز پیدا کرده بود، سال ۲۰۲۸ به عنوان سال عرضه نسل جدید ایکس باکس در نظر گرفته شده بود. با این حال شایعات دیگری مبنی بر عرضه کنسول نسل بعدی ایکس باکس در سال ۲۰۲۶ هم به گوش می‌رسد.

1000021527.jpg

کنسول ایکس باکس سری ایکس در طول مراسم The Game Awards سال ۲۰۱۹ معرفی شد و دور از ذهن نیست که مایکروسافت یک بار دیگر برای معرفی کنسول جدید ایکس باکس از این مراسم استفاده کند. مراسم The Game Awards در ماه دسامبر سال ۲۰۲۴ برگزار خواهد شد.

منبع

Attachments

• 1000021525.jpg
    1000021525.jpg
    54.3 KB · مشاهده: 50
آخرین ویرایش:

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
به چه درد میخوره این همه زحمت میکشه؟ دست آخر که کسی نمیخره کنسول هاش رو، باید بازی هاشو ببره جای دیگه بفروشه:D
دقیقا. حساب کن حتی سونی که‌ کنسول میفروشه هم میخواد بازیهاشو جای دیگه بفروشه:D

SHAYAN1999

کاربر سایت
Sep 19, 2014
1,343
«تعطیلات پایانی امسال منتظر خبر های هیجان انگیزی باشید و موردی که ما روی آن تمرکز کرده‌ایم، ارائه بزرگترین جهش فنی است که تا به حال در یک نسل سخت‌افزاری دیده‌اید. این مورد باعث تجربه بهتر برای گیمران و همچنین کمک به سازندگان بازی برای ساخت دیدگاه خود می شود.»
طبق این گفته قاعدتا منظورش کنسول نسل بعدیه و نه میان نسلی پس احتمالا 2026 میاد که از پایان امسال مارکتینگش شروع میشه
ارائه بزرگترین جهش فنی است که تا به حال در یک نسل سخت‌افزاری دیده‌اید
ایکس باکس دست بردار ! :|:D

PlayStationStudios

کاربر سایت
Sep 16, 2020
873

مایکروسافت کنسول نسل بعدی ایکس باکس را تایید کرد | یک کنسول فوق العاده قدرتمند​

البته بدون بازی تاپ
و نکته مهم تر قابل دستزس بودن بازی ها رو pc
*قابل دسترس بودن بازی ها روی PlayStation

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,097
نام
محمد علی
به چه درد میخوره این همه زحمت میکشه؟ دست آخر که کسی نمیخره کنسول هاش رو، باید بازی هاشو ببره جای دیگه بفروشه:D
من علاقه به دنیای ایده‌آلی دارم که چیزی به اسم انحصاری توش نباشه و هرکسی در هر جایی که دوست داشت بازی‌های مورد علاقه‌اش رو بازی کنه. اما این فقط یه مفهوم ذهنیه و احتمالا محقق نمیشه.
مایکروسافت هم خودش رو در وضعیت عجیبی انداخته. اعلام کنسول بعدی از الآن به نظرم مخاطب هدفش شرکای تجاریه. می‌خواد این سینگال رو بده که ما هنوز توی بازار کنسول هستیم و لطفاً بازی‌ها رو برای کنسول ما توسعه بدید.
اگه اعلام کنسول بعدی رو از پادکست دیشب قلم بگیری، میشد نتیجه گرفت احتمال داره به تدریج مایکروسافت از بازار کنسول کناره میگیره. در نتیجه توسعه دهنده‌ای که الان یا سال دیگه می‌خواد استارت بازی بعدی رو بزنه، براش ریسک
بزرگی می‌شد که روی توسعه برای اکس‌باکس سرمایه‌گذاری کنه. هرچند همین حالا هم مسال مهمی وجود داره اما حداقل این پیام رو به شرکای تجاری و توسعه دهنده‌ها دادن که ما هنوز توی بازار کنسول هستیم و برای بازی‌های آتی
هم روی ما حساب کنید.

VecchiaSignora

کاربر سایت
Sep 11, 2010
4,807
همین چهار تا دونه سریز هم که میفروخت با این خبرا از بین می‌بردند که. کی آخه میاد کنسول این نسلت رو بخره وقتی داری میگی کنسول بعدیم تو راهه و خیلیم قویه!

جدا به عقل اینا من شک دارم. عملا بی برنامگی بیداد میکنه از این صحبت ها. یجورایی انگار میخوان از این نسل فرار کنن و یه شروع فرش داشته باشند. ولی همچین چیزی به اعتماد مشتریان این نسلت آسیب میزنه.

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
مایکروسافت هم خودش رو در وضعیت عجیبی انداخته. اعلام کنسول بعدی از الآن به نظرم مخاطب هدفش شرکای تجاریه. می‌خواد این سینگال رو بده که ما هنوز توی بازار کنسول هستیم و لطفاً بازی‌ها رو برای کنسول ما توسعه بدید.
اگه اعلام کنسول بعدی رو از پادکست دیشب قلم بگیری، میشد نتیجه گرفت احتمال داره به تدریج مایکروسافت از بازار کنسول کناره میگیره. در نتیجه توسعه دهنده‌ای که الان یا سال دیگه می‌خواد استارت بازی بعدی رو بزنه، براش ریسک
بزرگی می‌شد که روی توسعه برای اکس‌باکس سرمایه‌گذاری کنه. هرچند همین حالا هم مسال مهمی وجود داره اما حداقل این پیام رو به شرکای تجاری و توسعه دهنده‌ها دادن که ما هنوز توی بازار کنسول هستیم و برای بازی‌های آتی
هم روی ما حساب کنید.

من برعکس فکر میکنم مخاطبش فن ها و کلا مشتری ها بود، تا شرکای تجاری. چون یحتمل برای سیگنال دادن به اونها راه ها کارآمدتری هست، مثل اینکه خصوصی بگن نسل بعد هم هست و مشخصات احتمالی کنسول رو هم بدن، تا اگه از الان دارن رو تکنولوژی های نسل بعد کار میکنن بدونن چی به چیه.

برآیند این شایعاتی که وجود داشت و دیشب بخشیش تایید شد، و مهم تر اینکه هیچ قسمتی رو هم کسی رد نکرد، ایجاد دو تا سوال در ذهن مخاطب و مشتری بلقوه است. یک، این رویه تا کجا ادامه پیدا میکنه؟ یعنی تا چه حد انحصار از بین میره؟ دو، آیا با این وجود کنسول Xbox باقی میمونه و اگه آره، در خریدش چه مزیتی هست؟

دقت کنی تمام شو مایکروسافت در باب پاسخ به این سوال ها بود. پاسخ در لفافه به شایعات تاییدشون بود و قراره بازی هاشون برای پلتفرم های دیگه هم بیاد. اما هم Xbox قرار نیست شات داون بشه و ادامه حیات داره و هم اینکه همه بازی ها کماکان رو سرویس گیم پس میان. پس مخاطب اکس باکس یا گیم پس باید خیالش راحت باشه که قرار نیست چیزی براش تغییر کنه و صرفا برخی، یا تعداد زیادی، یا همه عنوان ها قراره برای پلتفرم های دیگه بیان که خوب ضرری برای جامعه فعلی نداره. من تحلیلم از صحبت های دیروز این بود. محافظه کارانه هم سعی کردن ساختار جدید رو توضیح بدن و هم یه کار کنن فن ها راضی باشن و این موج ناآمیدی خیلی گسترده تر نشه. بدتر اینکه کسی فکر نکنه دیگه اکس باکسی وجود نداره، پس دیگه نخره ....

من علاقه به دنیای ایده‌آلی دارم که چیزی به اسم انحصاری توش نباشه و هرکسی در هر جایی که دوست داشت بازی‌های مورد علاقه‌اش رو بازی کنه. اما این فقط یه مفهوم ذهنیه و احتمالا محقق نمیشه.

دنیای ایده آل منم دنیایی هست که توش قبل هرچیزی انحصار طلبی نباشه. من این انحصار طلبی رو یه مقدار متفاوت از عناوین انحصاری میبینم. عنوان انحصاری رو میشه از دو جنبه تحلیل کرد، یعنی روی کاغذ انحصار برای من ارزشی نداره، و بارها گفتم اینکه کس دیگه نتونه فلان بازی رو انجام بده چیزی به من اضافه نمیکنه. از طرف دیگه دوست دارم همه بازی هارو روی یه پلتفرم و اکوسیستم واحد برم. اما از سوی دیگه این انحصار، منهای بحث مارکتش، و از دید فنی هم یه بنفیت خاصی داره، و اونم تمرکز تولیده. یعنی وقتی یه شرکت میاد محض پرستیژ کنسول و برندش یه بازی رو منحصرا برای یه پلتفرم میسازه دستش بازه تا دست آوردهای خاص تری داشته باشه که تو بازی مالتی پلتفرم تقریبا ناممکنه. در نتیجه محصول مستقیم انحصار این شکلی، کیفیت هم هست. و اگه نبود انحصار به معنی از بین رفتن این کیفیت باشه طبیعتا به مذاق کسی خوش نمیاد.

در نتیجه عنوان انحصاری برای مخاطب و اساسا گیمرها چیز خوبیه. چون باعث میشه یه محصول باکیفیت رو تجربه کنن. اما انحصار طلبی در ابعاد مختلف خیلی بده. دو جنبه این انحصار طلبی که من تو مایکروسافت میبینم و به شدت علیه اش هستم، یکی تمایل برای تصاحب بازار و عرضه انحصاری محتوای سابقا مالتی پلتفرمه. یکی هم از بین بردن حق مالکیت تو سرویس گیم پسش. مایکروسافت به گیم هم مشابه ویندوز و آفیس و ... نگاه میکنه و در دنیای ایده آلش، همه گیمرها مخاطب این ها هستن، اما رابطه شون یه چیز تو مایه های ارباب رعیتی هست، و مخاطب صاحب چیزی نیست، بلکه تا وقتی پول بده، میتونه از سرویس و بازی هاشون استفاده کنه. این تفکر انحصار طلبانه است که به نظر من خیلی خیلی بده.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر