مایکروسافت : فعلا نیازی به xbox 720 نیست.

nathan mckane

کاربر سایت
Jul 14, 2009
979
نام
عباس
xbox360logo.jpg

Phil Spencer از مسئولين شرکت مايکروسافت در مصاحبه اي با وبسايت develop-online گفته که تنها تعدا کمي خواهان يک xbox جديد هستند.

وي گفت :" ايا ما واقعا به فروش يک ايکسباکس جديد نياز داريم ؟ فکر نمي کنم فعلا نيازي به ان داشته باشيم . ما تا هنگامي که به تجربيات لازم دست پيدا کنيم صبر خواهيم کرد , درست شبيه به کاري که با دوربين ناتال کرده ايم . ما تا زماني که همه براي عرضه ي ان از لحاظ نرم افزاري اماده باشند صبر خواهيم کرد."

اقاي Spencer همچين عقيده ي نائب رئيس بخش ايکسباکس اقاي Don Mattrick را دوباره بازتاب داد و اظهار کرد يک xbox360 مجهز به ناتال اساسا يک "کنسول نسل بعد" به شمار مي رود.

وي اينچنين ادامه داد : " من عرضه ي ناتال را شبيه به عرضه ي xbox360 در سال 2005 مي بينم و همراه با عرضه ي ناتال نيز دسته ي جديدي از بازيها براي پشتيباني از اين فن اوري عرضه خواهند شد."

انتظار ميرود ناتال در اواخر سال 2010 يعني چيزي در حدود 5 سال پس از عرضه ي 360 به بازار ارائه شود. در عين حال Spencer روند سنتي و احتمالا منسوخ ارائه ي نسل جديد کنسولها را که تنها دچار ارتقاي سخت افزاري ميشوند را نيز به چالش کشيد : " از لحاظ ارائه ي يک سخت افزار جديد به بازار چه کارهاي ديگري ميتوان راجع به ان انجام داد ؟ ايا تنها بايستي به ارتقاي حافظه و قدرت سخت افزاري ان فکر کرد ؟ من فکر نمي کنم که اين به تنهايي کافي باشد."

منبع

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
حالا جدای از این چیزهایی که گفت، دادن کنسول جدید به این زودی به ضرر تمام شرکتهای بازیسازیه.
همین الانش بازی ساختن برای کنسولهای HD (که گرافیک قابل قبولی داشته باشه) خیلی هزینه بره. اگه الان (یا حتی 2-3 سال بعد) هم کنسول جدید بده بیرون کسی ازش حمایت نمیکنه.
من که فکر میکنم این نسل حداقل تا سال 2015 ادامه داره. (فکر کنم قبلا گفته بودم:biggrin1:)

stabilizer

کاربر سایت
Nov 22, 2007
533
به نظر من کنسول بعدی مایکروسافت به رضایت یا عدم رضایت مصرف کننده از ناتال هم بسیار زیاد مربوطه .
فکر نمی کنم با ناتال هم چیزی بیشتر از 3 سال این کنسول دووم بیاره و احتمال بسیار زیاد ناتال ادامه خواهد داشت با کنسول بعدی .

hustler

کاربر سایت
Mar 18, 2008
3,140
فکر کنم رسما گفتن تا 2015 همین 360 هستش و ...
خوده من وقتی بتمن رو بازی میکنم متوجه میشم که 360 چیزی کم نداره
کم هم ps3 دارم هم 360 و ... و میتونم بگم بتمن نشون داد 360 میتونه یه بازی متل MGS4 رو هم
به راحتی ساپورت کنه
پس فکر میکنم تنها مشکلی که 360 میتونه داشته باشه حجم dvd 9 هست که اونم با نصب رو ی هارد و ..
فکر میکنم حل بشه

Mamad Ripper

کاربر سایت
Aug 19, 2008
2,368
نام
محمد
با اظهار نظرهای اخیر بیل گیتس مشخصه که MS از عرضه ی ناتال دوتا هدف داره که در نهایت مشتری رو راضی به خریدش کنه چون حتی اگه طرف نخواد برای گیم استفاده کنه میتونه برای کنترل PC بخره،با یه خردید دو نشون(!)اسپنسر راجع به بازنشستگی Shane Kim هم یه صحبتایی کرده بود.

nathan mckane

کاربر سایت
Jul 14, 2009
979
نام
عباس
اخیرا یه روندی شروع شده بین مایکروسافت و سونی که پشت سر هم دارن میان و در مورد عمر کنسولاشون و زمان اغاز نسل بعد نظر میدن و جالبه که حرفی که هر دو میزنن دقیقا یکیه . در واقع این نسل حداقل برای این دو هزینه بر ترین نسل کنسولها تاکنون بوده پس به نظر خیلی غیر عقلانی میرسه که اینا حداقل تا 2 تا 3 سال دیگه یه کنسول جدید بدن بیرون و در ضمن بعضی از بازیسازهای بزرگ مث ea هم از حرف های این دو پشتیبانی کردند چون اونا هم اگه قرار باشه نسل جدید بیاد دوباره روز از نو و روزی از نو باید برن دنبال ساخت موتور های جدید که اینم یعنی هزینه های هنگفت. کلا هم سونی و مایکروسافت هم بازیسازها هیچ علاقه ای به شروع نسل جدید تو اینده ای نزدیک ندارن . تو این میون چیزی که من دیدم فقط crytek بوده که داره واسه نسل جدید له له میزنن !!! که اینم به خاطر اینه که اینا فقط دیوونه ی گرافیک هستن (graphic freak). و در ضمن فکر نکنم که نسل بعد هم چیزی فقط در حدود ارتقای گرافیک و رم و پردازنده باشه .

p.s

کاربر سایت
Jun 10, 2009
239
نام
پیام
ما تازه 360 گرفتیم و منتظر ناتالیم و میخوایم بریم PS3 بگیریم اونوقت میخوان این نسل رو زود تموم کنن به نظر من تا 2015 هم کمه دیگه چقدر پیشرفت گرافیکی میخواین اگرم پیشرفتی باشه و کنسول جدیدی پیشرفتش از نظر گرافیک نیست باید یک چیزی تو مایه ها همین ناتال باشه
البته نظر منه ها
البته از همه جالب تر فروشنده ها هستند آخه یکبار برادرم رفت برام بازی بگیره گفت مغازه داره Xbox 720 اورده باورتون نميشه چشام داشت از تو عینکم میزد بیرون:eek::eek::eek:

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
هرچند من هم تاحدودی معتقد هستم نسل بعد فعلا نخواهد امد اما از طرف دیگه اگه با رشد تکنولوژی تا دو سه سال دیگه تفاوت بازی های PC با کنسول دیگه سر به فلک بکشه چی؟ اینجوری شرکت ها مجبور نمیشن واسه از دست ندادن بازار به سمت کنسول های جدید رو بیارن؟ نظر دوستان چی هست؟

p.s

کاربر سایت
Jun 10, 2009
239
نام
پیام
هرچند من هم تاحدودی معتقد هستم نسل بعد فعلا نخواهد امد اما از طرف دیگه اگه با رشد تکنولوژی تا دو سه سال دیگه تفاوت بازی های PC با کنسول دیگه سر به فلک بکشه چی؟ اینجوری شرکت ها مجبور نمیشن واسه از دست ندادن بازار به سمت کنسول های جدید رو بیارن؟ نظر دوستان چی هست؟

با این حرف صد در هزار موافقم ولی اگه چنین چیزی پیش بیاد که اگه اینطور بشه کنسول جدید بیاد بهتر از ارتقاء کامپیوتر به هر حال با حرفت موافقم;)

孢子

کاربر سایت
Oct 24, 2008
1,319
خب منم امیدوارم حداقل تا 2015 رو پا باشند این کنسول ها ! چون تازه اواخر یا شایدم وسط های 2010 ناتال میاد

راستی نمیشه مثلا شرکت ها به جای دادن یک کنسول جدید یک قطعه بسازند که کاربرا با usb به کنسول وصلش کنند و کنسول کلا بهتر کار کنه ؟؟؟ :d

nathan mckane

کاربر سایت
Jul 14, 2009
979
نام
عباس

کلا تو فروش بازیهای مالتی پلتفرم حداقل تو این نسل تا اونجا که من یادمه pc همیشه کمترین فروش رو داشته و در بهترین حالت فروش نسخه ی pc بازیها معمولا ( به جز چند استثنا ) به سختی از چند صد هزار عبور میکنه در حالیکه نسخه های کنسولی براحتی میلیونو رد میکنن. میشه گفت با اومدن این نسل اهمیت بازیهای pc برای بازیسازها خیلی کمرنگتر شده . بازار کنسولها هم روز به روز که instalbase شون میره بالا سوداوری شون هم به همین روند برای بازیسازها بیشتر میشه . pc حداقل تو این نسل هرچه قدر هم که پیشرفت کنه نمیتونه به عنوان عامل فشاری برای عرضه ی کنسولهای نسل بعد ازش استفاده بشه . چون کنسولها تو این نسل خیلی با گذشته متفاوتن و فن اوری های اختصاصی شبیه به ناتال و مشابهش تو ps3 و قابلیت های انلاین این دو باعث فاصله شون از pc شده .
در ضمن پلتفرم اصلی خود من هم pc هستش اما راستش رو بخوای دیگه از جنگ گرافیک صرف دیگه خسته شدم.

ashi73

کاربر سایت
Apr 13, 2009
302
نام
اشکان
نه خوب نگاه کن یه سال هایی هم بود که تفاوت ps2 با pc دیگه خیلی زیاد شده بود همه به طرف pc اومدن اما حالا با natal فرق میکنه مثلا تموم انتقاد ها از wii به خاطر سخت افزار ضعیفش بود
اما حالا natal واسه x360 هم یه کنترل بهتر از wii داره هم گرافیک.

hustler

کاربر سایت
Mar 18, 2008
3,140

من با نظر شما تا حدودی مخالفم
چون بازی سازها از ابتدای نسل جدید تا الان پیشرفته خاصی نداشتن و تازه دارن کم کم
با نسل جدید کنار میان و قدرت موتورها و سخت افزار های بازی سازیشون رو به حدی
نزدیک میکنن که بتونن همین قدرت نسل فعلی کنسولها رو ساپورت کنن
گذشته از این ها فکر نمیکنم شرکتها زیاد رو پلتفرم PC حساب کنن چون بیشتر فروششون رو کنسول هست و اگر اینطور هم نباشه پیشرفته بازیها منوط به قدرت ساخت بازیساز ها هست
نه به ارتقای سیستم pc ها;)

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
دوستان بحث اصلی من بحص پیشرفت تکنولوژی های موجود واسه PC هست. مثلا من واسه یکی از درس هام یک کنفرانس داشتم که در رابطه با یک تکنولوژی جدید واسه Ram ها بود، اگه این تکنولوژی بیاد تا دو سال دیگه رم ها میشن مثلا یک ترابایت!! خوب با همچین سخت افزار های غولی میشه بازی هایی ساخت که کنسول ها به یک دهمشم نرسن!!

انجوری شرکت هایی مثل مایکرو و سونی مجبور میشن به فکر کنسول جدید بیفتن...

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
دوستان بحث اصلی من بحص پیشرفت تکنولوژی های موجود واسه PC هست. مثلا من واسه یکی از درس هام یک کنفرانس داشتم که در رابطه با یک تکنولوژی جدید واسه Ram ها بود، اگه این تکنولوژی بیاد تا دو سال دیگه رم ها میشن مثلا یک ترابایت!! خوب با همچین سخت افزار های غولی میشه بازی هایی ساخت که کنسول ها به یک دهمشم نرسن!!

انجوری شرکت هایی مثل مایکرو و سونی مجبور میشن به فکر کنسول جدید بیفتن...

شما باید بررسی کنی که آیا چنین تکنولوژی میتونه به مرحله تولید انبوه برسه و قشر متوسط رو هم به خودش جذب کنه یا نه !! یعنی میگم فراری و بوگاتی رو هر کسی نمیتونه بخره ! ولی یه ماشین 10 هزار دلاری رو اید خیلی ها بتونن بخرن ! ( اطلاعاتم به روز نیست !! :biggrin1:)

بنابر این فکر میکنم که اگر هم قرار باشه چنین اتفاقی بیافته باز هم نمیتونه رو صنعت گیم که با قشر وسیعی از مردم در ارتباطه تاثیر بذاره ! البته این نظر من هست ! ( بعضیا حال کنن !! :laughing: )

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر