خبر رسمی مایکروسافت شرکت اکتیویژن را به مبلغ ۶۸ میلیارد دلار خرید | آپدیت : اکتیویژن بیلیزارد به صورت رسمی به خانواده Xbox ملحق شد

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
1642512253475.png
به گزارش منابع داخلی وال استریت ژورنال، گویا مایکروسافت توانسته به عقد قرارداد برای خرید اکتیویژن نزدیک شود.
اطلاعات بیشتری فعلا در دسترس نیست و علی رغم منبع معتبر، هنوز نمی توان صحت کامل این قرارداد را تایید کرد

به گفته Dina Bass خبرنگار وبگاه بلومبرگ، ارزش این قرارداد قریب به هفتاد میلیارد دلار تخمین زده شده

ادیت: رسمی شد. مایکروسافت، شرکت اکتیویژن بیلزارد +کینگ رو به زیر مجموعه های خودش اضافه کرد

1642512789894.png

اطلاعات تکمیلی

طبق گفته فیل اسپنسر، از زمان عقد رسمی قرارداد، مدیران اکتیویژن مستقیم گزارشات شون رو به فیل اسپنسر باید ارائه بدن
و این جور که مشخصه حداقل تا زمان عقد رسمی قرارداد، بابی کاتیک کماکان رییس اکتیویژن بلیزارد باقی خواهد ماند

به گفته بابی کاتیک، تاریخ عقد رسمی این قرارداد تو سال مالی 2023 (از جولای 2022 تا ژوئن 2023) تخمین زده میشه
تا اون زمان، اکتیویژن کماکان به فعالیت مستقل خودش زیر نظر بابی کاتیک ادامه میده

آپدیت [20 بهمن]: طبق بیانیه مایکروسافت، کمپانی نه تنها به قراردادهای قبلی پیرامون عرضه فرنچایز Call of Duty روی کنسول های پلی استیشن وفادار میمونه، بلکه بعد از اتمام این قراردادها به عرضه عناوین COD و دیگر بازی های محبوب اکتیویژن روی پلی استیشن ادامه داده و علاقمنده که این رویه رو برای کنسول های نینتندو هم پیش بگیره

بالاخره نبردهای حقوقی مایکروسافت با آمریکا و FTC به انتهای خود رسید

بعد از یک سال و هفت ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس، با مجموعه اکتیویژن بلیزارد و گرفتن تاییدیه های متعدد از کشورهای مختلف و علی رغم مخالفت بریتانیا
نهایتا بعد از یک نبرد حقوقی طولانی با کمیسیون تجارت آمریکا (FTC) بر سر قانونی بودن و عادلانه بودن این ادغام، در تاریخ 11 جولای 2023، با رای مثبت قاضی دادگاه به نفع مایکروسافت، بالاخره این قرارداد یک قدم دیگر به عملی شدن نزدیک تر شد.
حال تنها مانع بین مایکروسافت و این قرارداد، مخالفت CMA و بریتانیا است که گویا قرار است دوباره به مرحله مذاکره کشیده شود.

در نهایت در تاریخ اکتبر 2023 اکتیویژن بلیزارد به ایکس باکس ملحق شد

بعد از یک سال و ده ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس با مجموعه اکتیویژن بلیزارد تنها مانعی که بر سر راه هر دو کمپانی بود، تاییدیه CMA بریتانیا بود.
این امر نیز بعد از تعهد مایکروسافت در زمینه بخش کلاود و انعقاد قرارداد و دادن حق امتیاز به یوبیسافت برای انتشار بازی های کلاود در اروپا، در نهایت مایکروسافت موفق شد تاییدیه بریتانیا را نیز از آن خود کند
و بالاخره با دادن تریلری از طرفی مایکروسافت خبر ملحق شدن اکتیویژن به مایکروسافت به صورت رسمی تایید شد.

آخرین ویرایش:

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
دقیق متوجه نشدم که مایکروسافت و ABK زمان اتمام قرارداد رو تمدید کردن یا نه ولی بنظر میرسه که تمدید کنن
CMA ددلاین تصمیم گیریش رو تا ۲۹ آگوست تمدید کرد.
یعنی اگه با مایکروسافت به توافق برسه (که میرسه)، در بدترین حالت همون حول و حوش احتمالا قرارداد ABK بسته میشه.
یک ماه و نیم دیگه...

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین

همممم. بازم من چیز دیگه ای پیدا نمی کنم ولی اگه واقعی باشه نینتندو یه بردی کرده این وسط اون سرش ناپیدا
(آپدیت: الان که بیشتر خوندمش بیشتر شبیه کلیک بیت ـه. مایکروسافت تو مدارکش نیاورده که همه بازی ها رو روی سوییچ میاره ولی خب جایی هم نگفته که فقط به Call of Duty محدود میشه قضیه و صحبت از به صورت کلی بازی های ActiBliz شده)

به شخصه من جای ماکرو باشم میرم سراغ پلاتینیوم گیم بازی اکشن میسازه عشققققق سگا الان ایپی شاخی نداره جز سونیک 😁

سگا آیپی نداره؟
ســـــگا!؟

آخرین ویرایش:

hamdi113540

کاربر سایت
Jan 25, 2010
2,478
ممنون پس اون قضیه فروش اینا منتفی شد دیگر درسته؟
اگر منظورت قسمت کلود تو انگلیس هست که باید بگم خیر. منتفی نیست. مایکرو با شرکت EE برای ارائه بازی هاش بر پایه سرویس کلود به توافق رسیده و بخش کلود تو انگلیس و میفروشه. CMA هم وقت خواسته تا بررسی کنه. بین ۴ تا ۶ هفته خرید عقب افتاده.تازه در صورتی CMA باز بازی درنیاره. هیچ اعتمادی بهشون نیست.

earendilist

کاربر سایت
Feb 12, 2023
820
اگر منظورت قسمت کلود تو انگلیس هست که باید بگم خیر. منتفی نیست. مایکرو با شرکت EE برای ارائه بازی هاش بر پایه سرویس کلود به توافق رسیده و بخش کلود تو انگلیس و میفروشه. CMA هم وقت خواسته تا بررسی کنه. بین ۴ تا ۶ هفته خرید عقب افتاده.تازه در صورتی CMA باز بازی درنیاره. هیچ اعتمادی بهشون نیست.
خب تا 4-6 هفته دادگاه cat رای نمیداد که باز خودشان را اسیر و ابیر cma کردند

richard92

کاربر سایت
Mar 7, 2010
508
نیوزیلند تایید کرد
View attachment 301344

نه کمیسیون نه سایت رسمی کمیسیون نیوزیلند تایید رسمی کردن نه هیچ سایت و خبرگزاری رسمی و معتبر و حتی غیر رسمی (بس فعلا خرید و نیوزیلند رسمی تایید نکرده )

Natural Killer

ناظم انجمن
Jan 10, 2015
2,735

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,925
نام
محمد حسین
نه کمیسیون نه سایت رسمی کمیسیون نیوزیلند تایید رسمی کردن نه هیچ سایت و خبرگزاری رسمی و معتبر و حتی غیر رسمی (بس فعلا خرید و نیوزیلند رسمی تایید نکرده )
هنوز open هست تو سایتش

2023-07-17_23-40-03.jpg

آپدیت کرد توییتشو ، اینجا نزاشتن و فهمید اشتباه کرده، معامله تایید نشده، مدارک شده

_____
cma هم با ارائه یکسری مدارک که cat خواسته با توقف تا اواخر آگوست موافقت کرد.

آخرین ویرایش:

pouria.sh

کاربر سایت
Nov 13, 2020
304
شما نیاز نیست همیشه pc جدید بگیرید ، میتونید ارتقا بدید، به عنوان مثال با تغییر کارتگرافیک افزایش عملکرد چشمگیری خواهید داشت.
در کل بستگی به شرایط هر فرد داره
داداش حرفت منو یاد یه جمله‌ای انداخت که شاید 100 درصد منطبق با اینی که الان میخوام بگم نباشه ولی خیلی بهش نزدیکه. حکایت همون جمله‌ای هستش که گویا در پیش از انقلاب فرانسه به شاه یا ملکه میگن مردم نون ندارن بخورن، اونم میگه پس برن کیک(یا شیرینی یا یه همچین چیزی) بخورن! اگه به الان ایران بخوایم ترجمش کنیم اینکه مثلا بریم به یکی از مسئولین بگیم مردم نون و پنیر ندارن بخورن و اونم بگه مشکلی نیست، خب بجاش برن کباب کوبیده یا کباب برگ بخورن :)
افرادی رو که میخوان گیمر بشن یا برن به نسل بعد رو به نظرم میشه به 2 دسته تقسیم کرد: 1-کسانی که اصلا کنسول و پی سی قوی ندارن 2-کسانی که قبلا یک پی سی خوب یا قوی در حد نسل قبل(مثلا درحد اجرای بازی های نسل 8) داشتن
ببین داداشم ، من خودم اصلا اهل خرید گجت و کامپیوتر و این چیزا نیستم ولی شده که به قیمت ها سر زده باشم.شما حداقل تو این گرونی و بازار آشفته ایران ، یه چیزی حول و حوش 40 تا 50 میلیون هزینه کنید برای یک پی سی خوب برای نسل 9.نمیدونم شاید کم تر هم بشه ولی ببین مثالی که میزنم خیلی درست نیست ولی مثلا ببین سیستم مورد نیاز لست 2 رو روی پی سی دید؟ مطمعا که دیدید. حتی خود من هم که پی سی قوی ندارم تو تاپیک مشکلات نصب نسخه پی سی لست 2 بودم.خوب حالا شاید بگی اون استثنا بود و اون استدیوی سونی خوب بلد نبود پورتش کنه.چون خیلی ها مینالیدن که سیستم ما قویه ولی این بازی به زور اجرا میشه.(جدای از بحث هایی مثل باگ و کرش که بعدا با آپدیت حل شد)یعنی ببین خودش سیستم سنگینی میخواست که اکثریت توان خرید این هزینه رو ((مطلقا)) و بازم تاکید میکنم مطلقا ندارند!
اون حالت دوم هم اینه که شما قبلا در نسل 7 یا 8 یک پی سی متوسط داشتید و الان میخواید ارتقائش بدید.ببینید بازم چند ده ملیون ((الان))اگه بخواید برید تو کار ارتقا باید هزینه کنید(با دلار بالای 40 تومن).یعنی قیمت گرافیک و رم برق از کله آدم میپرونه.پس چاره چیه؟ ....... کنسول!!!! که البته همونم قیمتش جوریه که واقعا برای اکثریت صرف نمیکنه که بیاد بالا 25 ملیون تومن بده برای یک کنسول. بابا مگه ما چقدر درآمد داریم که با خیال راحت و بدون دغدغه از آینده یهو 25 ملیون بدیم برای یک کنسول؟8-|
الان حتی دیگه نمیشه کنسول نسل 8 رو خرید.لعنتی قیمت ps4 دسته 2 هم بازم بالای 12/13 ملیون هستش.تازه اغلب هم تعمیر شدن و آکبند نیستند.یعنی این همه پول بدی برای کنسول داغون نسل قبل که بازم خیلی ها یا ندارند یا براشون این مبلغ گزاف به صرفه نیست

ببین این فقط مشکل ایران هم نیست. بی اغراق در اکثریت جهان همین مشکل قیمت کنسول و حتی بازیاشون هم هست.(هند،چین،برزیل،مکزیک،صربستان،بنگلادش،کلمبیا و ...).به نظرت چرا سونی و مایکرو هردو یک مدل ارزون تر از کنسولشون میدن؟ باور کن تهییه کنسول با توجه به اینکه اکثر کشورها ارزشون قوی نیست و حتی با وجود اینکه تحریم هم نیستند ولی خیلیا تهییه این وسائل براشون خیلی هزینه بر هستش.تو پستی که ازتون نقل کردم خودتون هم فرمودید که بستگی به شرایط فرد داره.ببین حتی تو همون آمریکا و اروپا هم علی رغم درآمد دلاری/پوندی/یوروئی بازم خیلی ها صبر میکنن تا بازی تخفیف بخوره تا بعد بتونن تجربش کنند.حتی با وجود اینکه یک دهم ما هم مشکل ندارند و کمرشون زیر بار تحریم خم نشده.تو پست قبلیم هم گفتم که اگه کسی پول داشته باشه بحثش جداست.اکثریت مطلق توی ایران 40 /50 ملیون ندارند که برن یک پی سی قوی بخرند و کنسول تنها راه دستیابی به نسل 9 (یا حتی نسل های گذشته و حتی آینده) هستش.البته من متوجه هستم که شما هم منظور بدی نداشتید دوست عزیزم :Rose: ببخشید اگه یکم زیاده روی کردم و کلی تایپ کردم :D

• Like
Reactions: masoud101

Argon1

کاربر سایت
Nov 17, 2021
21

اون همش بدهیه
۴۹ میلیارد بدهی داره

https://www.google.com/url?sa=t&sou...kQFnoECBEQBQ&usg=AOvVaw3PdNtEQ-IFdaE35FzsJyFj
البته کل وارنر بدهی داره به این معنی که باید بخشی از دارایی های خودش رو بفروش مثلا بخش گیم رو تا بتونه به سود دهی برسه

Wolff

کاربر سایت
May 24, 2023
634
استدلالها
دووم كه بازي خوبيه اما نميفروشه
ولفناشتاين كه كسي نميشناسه
استارفيلدم رو گيم پسه نميفروشه
هل بليد كه بازي نيست نميفروشه
اوود كي فروش داشته اصلا معلوم نيست ساخته بشه
گيرز كه نسخه قبليش متاش ٨٤ بود خاكش كرديم
اركين هم سر ردفال خاك شد و پروژه بعدي در حال ساخت اركين ليون اونم يا ٢٠٤٠ مياد كه اون زمان هم شكست خوردست
كلاك ورك رولوشن يه توهمه بايوشاكيه

موتور اسپورت بازي نيست
Sot هم شبيه ساز نارگيل چينيه

اينديانا جونز كه شكستش از الان واضحه

فيبل كه از پلي گراوند بازي در نمياد

تانگو هم بعد هاي فاي راش فوت شد

اكتي كه فقط كاده و كرش و اسپايرو متا ٦٠ بقيه اي پيهاشم مرده
بليزارد كه فيري تو پلي اورواچ

ديابلو هم كه رو گيم پسه هيچي

منتها امان از نسخه بعدي گوست او سوشيما كه حتي معرفي هم نشده

بند قطعا با شاهكارش تو ديز گان مياد كه اكتيويژن رو نابود كنه

اينسامنياك هم مياد به جنگ ديابلو

پروژه بعدي سانتا مونيكا ٢٠٢٤

ناتي داگ هم يا اخر امسال يا سال بعد لست ٣

اها رايز او رونين هم تير خلاصه

عجيبه اكس فنا تو دنياي موازي زندگي ميكنن :))

آخرین ویرایش:

Roozbeh7

کاربر سایت
Mar 20, 2019
2,014
نام
روزبه
استدلالها
دووم كه بازي خوبيه اما نميفروشه
ولفناشتاين كه كسي نميشناسه
استارفيلدم رو گيم پسه نميفروشه
هل بليد كه بازي نيست نميفروشه
اوود كي فروش داشته اصلا معلوم نيست ساخته بشه
گيرز كه نسخه قبليش متاش ٨٤ بود خاكش كرديم
اركين هم سر ردفال خاك شد و پروژه بعدي در حال ساخت اركين ليون اونم يا ٢٠٤٠ مياد كه اون زمان هم شكست خوردست
كلاك ورك رولوشن يه توهمه بايوشاكيه

موتور اسپورت بازي نيست
Sot هم شبيه ساز نارگيل چينيه

اينديانا جونز كه شكستش از الان واضحه

فيبل كه از پلي گراوند بازي در نمياد

تانگو هم بعد هاي فاي راش فوت شد

اكتي كه فقط كاده و كرش و اسپايرو متا ٦٠ بقيه اي پيهاشم مرده
بليزارد كه فيري تو پلي اورواچ

ديابلو هم كه رو گيم پسه هيچي

منتها امان از نسخه بعدي گوست او سوشيما كه حتي معرفي هم نشده

ساكر پانچ قطعا با شاهكارش تو ديز گان مياد كه اكتيويژن رو نابود كنه

اينسامنياك هم مياد به جنگ ديابلو

پروژه بعدي سانتا مونيكا ٢٠٢٤

ناتي داگ هم يا اخر امسال يا سال بعد لست ٣

اها رايز او رونين هم تير خلاصه

عجيبه اكس فنا تو دنياي موازي زندگي ميكنن :))
داداش دیکه تو دنیا موازی حل شدی 😂😂😂

• Like
Reactions: ps3_360_wii

Natural Killer

ناظم انجمن
Jan 10, 2015
2,735

Wolff

کاربر سایت
May 24, 2023
634
View attachment 301432
WARHAMMER
totalwar
persona
شوخین ؟ :Wallbash: :Wallbash: :Wallbash:
سونيك مهمترينه واسه من لااقل
ياكوزا هم هست
————-

من نميدونم چرا بعضيا فكر ميكنن بتسدا يا اكتي واسه ما خوشحال كنندس خريدش چون انحصاري ميشه اي پيهاش!

ايني كه اينهمه اي پي فوق العاده رو ميشه دي وان تجربه كرد فوق العادس
نه اينكه بخوام پز بدم عاي شما استارفيلد يا مثلا كرش رو ندارين
يا بشينم مقايسه فروش و متا راه بندازم

ردفالي كه همه اينجا مسخره ميكنن بازي مورد علاقم بود و تمومش كردم
موقع لانچ فاجعه بود منتهي بعدا بهتر شد و تجربه نسبتا خوبي برام بود
مشكل فني نداشت قطعا يه تجربه خيلي خوب بود

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر