خبر رسمی مایکروسافت شرکت اکتیویژن را به مبلغ ۶۸ میلیارد دلار خرید | آپدیت : اکتیویژن بیلیزارد به صورت رسمی به خانواده Xbox ملحق شد

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,394
نام
سید محمد حسین
1642512253475.png
به گزارش منابع داخلی وال استریت ژورنال، گویا مایکروسافت توانسته به عقد قرارداد برای خرید اکتیویژن نزدیک شود.
اطلاعات بیشتری فعلا در دسترس نیست و علی رغم منبع معتبر، هنوز نمی توان صحت کامل این قرارداد را تایید کرد

به گفته Dina Bass خبرنگار وبگاه بلومبرگ، ارزش این قرارداد قریب به هفتاد میلیارد دلار تخمین زده شده

ادیت: رسمی شد. مایکروسافت، شرکت اکتیویژن بیلزارد +کینگ رو به زیر مجموعه های خودش اضافه کرد

1642512789894.png

اطلاعات تکمیلی

طبق گفته فیل اسپنسر، از زمان عقد رسمی قرارداد، مدیران اکتیویژن مستقیم گزارشات شون رو به فیل اسپنسر باید ارائه بدن
و این جور که مشخصه حداقل تا زمان عقد رسمی قرارداد، بابی کاتیک کماکان رییس اکتیویژن بلیزارد باقی خواهد ماند

به گفته بابی کاتیک، تاریخ عقد رسمی این قرارداد تو سال مالی 2023 (از جولای 2022 تا ژوئن 2023) تخمین زده میشه
تا اون زمان، اکتیویژن کماکان به فعالیت مستقل خودش زیر نظر بابی کاتیک ادامه میده

آپدیت [20 بهمن]: طبق بیانیه مایکروسافت، کمپانی نه تنها به قراردادهای قبلی پیرامون عرضه فرنچایز Call of Duty روی کنسول های پلی استیشن وفادار میمونه، بلکه بعد از اتمام این قراردادها به عرضه عناوین COD و دیگر بازی های محبوب اکتیویژن روی پلی استیشن ادامه داده و علاقمنده که این رویه رو برای کنسول های نینتندو هم پیش بگیره

بالاخره نبردهای حقوقی مایکروسافت با آمریکا و FTC به انتهای خود رسید

بعد از یک سال و هفت ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس، با مجموعه اکتیویژن بلیزارد و گرفتن تاییدیه های متعدد از کشورهای مختلف و علی رغم مخالفت بریتانیا
نهایتا بعد از یک نبرد حقوقی طولانی با کمیسیون تجارت آمریکا (FTC) بر سر قانونی بودن و عادلانه بودن این ادغام، در تاریخ 11 جولای 2023، با رای مثبت قاضی دادگاه به نفع مایکروسافت، بالاخره این قرارداد یک قدم دیگر به عملی شدن نزدیک تر شد.
حال تنها مانع بین مایکروسافت و این قرارداد، مخالفت CMA و بریتانیا است که گویا قرار است دوباره به مرحله مذاکره کشیده شود.

در نهایت در تاریخ اکتبر 2023 اکتیویژن بلیزارد به ایکس باکس ملحق شد

بعد از یک سال و ده ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس با مجموعه اکتیویژن بلیزارد تنها مانعی که بر سر راه هر دو کمپانی بود، تاییدیه CMA بریتانیا بود.
این امر نیز بعد از تعهد مایکروسافت در زمینه بخش کلاود و انعقاد قرارداد و دادن حق امتیاز به یوبیسافت برای انتشار بازی های کلاود در اروپا، در نهایت مایکروسافت موفق شد تاییدیه بریتانیا را نیز از آن خود کند
و بالاخره با دادن تریلری از طرفی مایکروسافت خبر ملحق شدن اکتیویژن به مایکروسافت به صورت رسمی تایید شد.

آخرین ویرایش:

earendilist

کاربر سایت
Feb 12, 2023
820
به نام نامی یزدان
تو را من بر گزیدم
از لابلای آن همه خوبان :-w
این حرفا چیه ناموسا
دوست عزیز جناب مالک گفت سوگند اسپنسر مدرکه
اینکه اوکی هست شکی هم نیست
حالا پرسیدم این ایشان چی سوگند خورد؟
نمیدانم مشکل پرسشم چیست

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,928
نام
malek
دوست عزیز جناب مالک گفت سوگند اسپنسر مدرکه
اینکه اوکی هست شکی هم نیست
حالا پرسیدم این ایشان چی سوگند خورد؟
نمیدانم مشکل پرسشم چیست
منظورم این بود که مدارک و ادله کشکه و فقط قسم خوردن فیل حجته 🙂 کنایه بود البته.
در مورد بار حقوقی قسم خوردن هم رفتم دوکلمه بخونم ببینم جریان چیه که دیدم خودش یه ترم حقوق لازمه بخونی،پس بیخیال شدم و همون قول اسپنسر برا ما و سونی جهانخوار کافیه

Wolff

کاربر سایت
May 24, 2023
634
سوني كمپاني فاسديه و اف تي سي هم همينطور

عدم شفافيت =فساد

هميشه تو ارائه مدارك بهونه اورده

و هر سندي ازشون منتشر شده حاكي از فساد بالاشون بوده

از رزيدنت ٨ كه پول دادن بازي نياد رو گيم پس

از ايميل جيم گريان در رابطه با اينكه ميدونه كاد انحصاري نميشه

از مشخص شدن قرارداد تركمنچاي با اكتي كه اگر اكتي خودش منافع نداشت و اطلاعات رو در اختيار ماكرو نذاشته بود اصلا قضيه ٨٠ ٢٠ گيت رو نميشد

الانم جيم رايان فيلم فرستاده پشت درهاي بسته

دليلش هم اينه مشخصا اون چيزي كه تو دادگاه و مراجع رسمي ميگه متفاوت با اظهار نظرهاي عمومي هست

earendilist

کاربر سایت
Feb 12, 2023
820
منظورم این بود که مدارک و ادله کشکه و فقط قسم خوردن فیل حجته 🙂 کنایه بود البته.
در مورد بار حقوقی قسم خوردن هم رفتم دوکلمه بخونم ببینم جریان چیه که دیدم خودش یه ترم حقوق لازمه بخونی،پس بیخیال شدم و همون قول اسپنسر برا ما و سونی جهانخوار کافیه
اها
به هر حال اینا مصاحبه ها و حتی ایمیل های که درون شرکت رد و بدل می کنند هم مدرک هست چه برسه به سوگندی که در دادگاه میخورند بهرحال مایکروسافت هر وعده ای در دادگاه دهد باید همان را اجرا کند یک طرف ماجراست و اینکه هچ الزامی هم ندارد پیشتر از را اجرا کند اینم یک طرف ماجرا

بهرحال این هنر سونی و FTC هست که بیشترین امیتاز را از مایکروسافت بگیرند و البته هنر مایکروسافت هم این خواهد بود که کمترین امتیاز را بدهد
باید دید در این تقابل کی برنده میشود
اگر در اینجا قاضی اعلام کنه لزومی به توافق برای COD نیست ماکروسافت هر جوری دلش می تواند این عنوان را روی PS عرضه کند و ابدا هیچ گیری نخواهد بود البته شاید اگر در اینده خواست مثلا ea را بخرد سر همین بهش گیر بدن که ممکن است سر fifa هم همین بلا را بیاوری اون موقع به اینده ی نگری مایکروسافت بر میگرده
مثلا اگر من بودم برای اینکه دهن FTC را ببندم ردفال و hi-fi rush را هم برای PS منتشر میکردم

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
11,012
نام
محمد حسین
فوربس یه مقاله زده و طرف از کسایی بوده که مخالف قرارداده
The FTC-Sony Case Against The Microsoft Activision Deal Is Very Bad
و 6 تا ایراد کلیدی به دفاعیه گرفته که ftc و سونی انجام دادن
_____
چون ترم حقوقی داره، همون کشک فرض شدن بهتره ولی این ترم حقوقی به بیان ساده، که حداقل یچیزی یاد بگیرید، فردا کارتون افتاد تو دادگاه، یه چیزی از این vs کده ای که ساختید بهتون برسه
State and federal penalties for perjury include fines and prison terms upon conviction. Federal law (18 USC § 1621), for example, states that anyone found guilty of the crime will be fined or imprisoned for up to five years. Most state laws have similar provisions, but judges typically have the discretion to use leniency (including probation in lieu of a prison sentence) where appropriate.

A convicted person may even lose their livelihood. Anyone who works in a profession where truthfulness is valued, such as the legal profession, law enforcement, and certain public service jobs, might face dismissal. Others who work in regulated industries might lose their professional licenses and see their careers come to an end.

Perjury is rarely charged, and it is difficult for prosecutors to prove. However, the threat of perjury charges is often a tool lawyers use to ensure that witnesses provide candid testimony to the court.
طبق ماده ۶۴۹ قانون مجازات اسلامی، هر کس در دعاوی حقوقی و جزایی که سوگند متوجه او شده باشد، سوگند دروغ یاد کند، به شش ماه تا دو سال حبس محکوم خواهد شد، بنابراین هر گاه فردی در دادگاه قسم دروغ بخورد در صورت اثبات، فرد قسم خورنده، به ۶ ماه تا دو سال حبس محکوم میشود.
تو آمریکا تا 5 سال زندان داره و برا برخی مشاغل که توش صداقت لازمه هست، اخراج داره و حتی لایسنسهاشونو ازشون میتونن بگیرن
لینک فارسی هم، ممکنه بتونین متوجه بشین.ماده قانونهاشونم پیوسته
______
اثبات دروغ بودن شاید تو سایر پرونده ها سخت باشه ولی تو این پرونده اظهر من الشمسه . چون بازی عرضه میشه و همه میبینن.

آخرین ویرایش:

FarSeeR

کاربر سایت
Jun 18, 2013
1,129
سوني كمپاني فاسديه و اف تي سي هم همينطور

عدم شفافيت =فساد

هميشه تو ارائه مدارك بهونه اورده

و هر سندي ازشون منتشر شده حاكي از فساد بالاشون بوده

از رزيدنت ٨ كه پول دادن بازي نياد رو گيم پس

از ايميل جيم گريان در رابطه با اينكه ميدونه كاد انحصاري نميشه

از مشخص شدن قرارداد تركمنچاي با اكتي كه اگر اكتي خودش منافع نداشت و اطلاعات رو در اختيار ماكرو نذاشته بود اصلا قضيه ٨٠ ٢٠ گيت رو نميشد

الانم جيم رايان فيلم فرستاده پشت درهاي بسته

دليلش هم اينه مشخصا اون چيزي كه تو دادگاه و مراجع رسمي ميگه متفاوت با اظهار نظرهاي عمومي هست
حتی تو اون دوران اوج VS هم اینجا ترولی مثل تو ندیده بودم

FarSeeR

کاربر سایت
Jun 18, 2013
1,129
كجاي نظر من تروله؟

وقتي كمپاني ترس از افشاي حقايق داره

ترس از شفافيت داره قطعا ريگي به كفششه

واضحه اين
سونی اینجا نه شکایت کرده، نه ازش شکایت شده! چرا باید کسی که نه سر پیازه نه ته پیاز بیاد اسناد شرکتشو عمومی کنه؟

Wolff

کاربر سایت
May 24, 2023
634
سونی اینجا نه شکایت کرده، نه ازش شکایت شده! چرا باید کسی که نه سر پیازه نه ته پیاز بیاد اسناد شرکتشو عمومی کنه؟

سوني شكايت نكرده؟

پس تو دادگاه چيكار ميكنه؟
اگر سوني با ماكرو توافق ميكرد ايا cma و ftc خريد رو تاييد نميكردن؟

FarSeeR

کاربر سایت
Jun 18, 2013
1,129
سوني شكايت نكرده؟

پس تو دادگاه چيكار ميكنه؟
اگر سوني با ماكرو توافق ميكرد ايا cma و ftc خريد رو تاييد نميكردن؟
روزی صد تا پست تو این تاپیک میدی، اما هنوز نمیدونی چی به چیه!
چرا وقتی چیزی به ضرره سونیه باید توافق کنه؟ اصلا اهمیتی نداره برای سونی که ماکرو کارش راه بیوفته یا نه که بخواد بیاد توافق کنه که CMA گیر نده!
نهایت امر اینه که سونی گال او دیوتی رو از استورش حذف کنه و قید سود این بازیو بزنه! این بدترین حالت ممکن برای سونیه! که البته ضرر اصلی برای اکتیویژنه که چند ده میلیون نسخه فروشش میره هوا! پس توافق کردن یا نکردن سونی براش اهمیت نداره چون اکتیویژن مجبوره این بازی رو منتشر کنه با شرایطی که سونی اونو میپذیره. قراردادی که ماکرو یه طرفه نوشته چیزی به سونی اضافه نمیکرد و سودش رو هم از قبل کمتر میکرد. طبیعیه که توافق نکنه و تن به امضا کردنش نده.

از طرفی شرکت های دیگه رو مثال میزنید که گفتن مشکلی نیست و راضی ان از این معامله، توی بازار فعلی این معامله فقط و فقط به سونی که پلتفرم هولدره آسیب میزنه! بطور مثال برای تیک تو چه اهمیتی داره کال آو دیوتی چجوری و کجا منتشر بشه؟ یا نینتندو چه اهمیتی میده به این داستان؟ اونایی هم که امضا کردن فقط و فقط بخاطر اسم بازی های بزرگیه که براشون تبلیغ به حساب میاد و سودی از این قراردادها عایدشون نمیشه.

سونی فقط و فقط قرارداد یکطرفه رو قبول نکرد، نه جایی شکایت کرده، نه درگیره این قضیس که تو روزی صد بار پست میذاری و حقیر و صغیر خطابش میکنی و فاز بی طرفی میگیری... بقیه رو هم ارشاد میکنی که ترول نکنن! برام عجیبه که هنوز بن نکردنت تا با آی دی جدید ببینیمت.

Wolff

کاربر سایت
May 24, 2023
634
روزی صد تا پست تو این تاپیک میدی، اما هنوز نمیدونی چی به چیه!
چرا وقتی چیزی به ضرره سونیه باید توافق کنه؟ اصلا اهمیتی نداره برای سونی که ماکرو کارش راه بیوفته یا نه که بخواد بیاد توافق کنه که CMA گیر نده!
نهایت امر اینه که سونی گال او دیوتی رو از استورش حذف کنه و قید سود این بازیو بزنه! این بدترین حالت ممکن برای سونیه! که البته ضرر اصلی برای اکتیویژنه که چند ده میلیون نسخه فروشش میره هوا! پس توافق کردن یا نکردن سونی براش اهمیت نداره چون اکتیویژن مجبوره این بازی رو منتشر کنه با شرایطی که سونی اونو میپذیره. قراردادی که ماکرو یه طرفه نوشته چیزی به سونی اضافه نمیکرد و سودش رو هم از قبل کمتر میکرد. طبیعیه که توافق نکنه و تن به امضا کردنش نده.

از طرفی شرکت های دیگه رو مثال میزنید که گفتن مشکلی نیست و راضی ان از این معامله، توی بازار فعلی این معامله فقط و فقط به سونی که پلتفرم هولدره آسیب میزنه! بطور مثال برای تیک تو چه اهمیتی داره کال آو دیوتی چجوری و کجا منتشر بشه؟ یا نینتندو چه اهمیتی میده به این داستان؟ اونایی هم که امضا کردن فقط و فقط بخاطر اسم بازی های بزرگیه که براشون تبلیغ به حساب میاد و سودی از این قراردادها عایدشون نمیشه.

سونی فقط و فقط قرارداد یکطرفه رو قبول نکرد، نه جایی شکایت کرده، نه درگیره این قضیس که تو روزی صد بار پست میذاری و حقیر و صغیر خطابش میکنی و فاز بی طرفی میگیری... بقیه رو هم ارشاد میکنی که ترول نکنن! برام عجیبه که هنوز بن نکردنت تا با آی دی جدید ببینیمت.

وقتي بدون دليل فقط ميخواي از يه چيزي دفاعكني ميشه اين پست

از يه طرف ميگي براي سوني بي اهميته؟
اگه بي اهميته اينهمه پرواز جيم به امريكا و اروپا و ملاقات هاي متعدد با اف تي سي چيه؟
چرا تو دادگاه يكسره داره از سوني دفاع مي كنه اف تي سي
جز وسايلي كه تو دادگاه اوردن پلي ٥ بوده و فيلم خصوصي رايان بعد ميگي اهميت نداره؟

سوني ميگه من با اين خريد ميشم نينتندو!
اين يعني اهميت نداره؟

ميگي بقيه موافقن چون پلتفورم هولدر نيستن ولي سوني هست پس مخالفه
بازم ميگي اهميت نداره؟

دارم ميگم ايا سوني با ماكرو توافق مي كرد باز هم خريد بلاك ميشد؟
ميگي قرارداد يك طرفه؟
اصلا سوني يكجلسع با ماكرو داشته كه بخوان رو كليات قرارداد حرف بزنن؟
گريان ميگه ما توافق نمي خوايم و فقط بلاك شدن ديل رو مي خوايم! اما براشون اهميت نداره؟؟!!!

اگه ميخواي تاپيك جلو بره به رفقاي همسنگرت بگو كه ترول نكنن

رفتار سوني تو قبال اين خريد زننده و شرم اور بود
و هم ابروي خودش رفت هم رگولاتوريهاي مدافعش!!

شمام ميتوني قبول نكني و به دفاعت ادامه بدي و منتظر باشي من بن شم خوشحال بشي واقعا كه...

FarSeeR

کاربر سایت
Jun 18, 2013
1,129
وقتي بدون دليل فقط ميخواي از يه چيزي دفاعكني ميشه اين پست

از يه طرف ميگي براي سوني بي اهميته؟
اگه بي اهميته اينهمه پرواز جيم به امريكا و اروپا و ملاقات هاي متعدد با اف تي سي چيه؟
چرا تو دادگاه يكسره داره از سوني دفاع مي كنه اف تي سي
جز وسايلي كه تو دادگاه اوردن پلي ٥ بوده و فيلم خصوصي رايان بعد ميگي اهميت نداره؟

سوني ميگه من با اين خريد ميشم نينتندو!
اين يعني اهميت نداره؟

ميگي بقيه موافقن چون پلتفورم هولدر نيستن ولي سوني هست پس مخالفه
بازم ميگي اهميت نداره؟

دارم ميگم ايا سوني با ماكرو توافق مي كرد باز هم خريد بلاك ميشد؟
ميگي قرارداد يك طرفه؟
اصلا سوني يكجلسع با ماكرو داشته كه بخوان رو كليات قرارداد حرف بزنن؟
گريان ميگه ما توافق نمي خوايم و فقط بلاك شدن ديل رو مي خوايم! اما براشون اهميت نداره؟؟!!!

اگه ميخواي تاپيك جلو بره به رفقاي همسنگرت بگو كه ترول نكنن

رفتار سوني تو قبال اين خريد زننده و شرم اور بود
و هم ابروي خودش رفت هم رگولاتوريهاي مدافعش!!

شمام ميتوني قبول نكني و به دفاعت ادامه بدي و منتظر باشي من بن شم خوشحال بشي واقعا كه...
به زبان فارسی مینویسیم که همه بلدن اما باز انگار متوجه نمیشین! شما میگید اگه سونی قرارداد رو امضا میکرد باز CMA و FTC گیر میدادن؟ منم واضح دارم میگم چرا باید برای سونی اهمیتی داشته باشه که کار ماکروسافت بی دردسر پیش بره؟ سونی یه درصد مشخصی از فروش بازی هارو از ناشر میگیره، دلیلی برای تغییر روندش نداره، چه قرارداد ببنده چه نبنده برای فروش اون بازی ها روی پلی استیشن مجبورا که قبولش کنن. اکتیویژن هیچوقن نمیاد ریسک کنه و بازیشو برای سونی منتشر نکنه، بازی ای که هر نسخش چند میلیارد دلار فروش داره، اگه روی پلی استیشن منتشر نشه، و از اونور بیاد روی گیم پس، در عرض یک هفته سهامش از 70 میلیارد میاد میشه یک پنجم! پس سونی هیچوقت تن به قبول قرارداد نمیده و باید خیلی احمق باشه که اینکارو کنه! پس قطعا براش بی اهمیته توافق با ماکروسافت!

یک دلیل بیار که چرا باید این نهادها بخوان از سونی دفاع کنن؟ وظیفه اینا حفظ رقابت تو بازاره، رقیب اکس باکس کیه توی بازار؟ مسلما توی هر جمله باید اسم سونی بیاد چون دلیل حفظ رقابت اینجا سونی اکس باکس و نینتندوان که نینتندو هیچ وابستگی ای به بازی های تردپارتی نداره و همین باعث میشه صحبت اصلی سونی باشه.

من نمیفهمم چطور توقع دارید سونی با ماکروسافت همکاری کنه تا بازارشو ازش بگیرن! با این حال باز اقدام خاصی نکرده و نهادهای نظارتی دارن قانون رو اجرا میکنن!

و در نهایت هم آبروی کسی این وسط نرفته، فقط باید منتظر موند دید آیا قانون اجرا میشه یا ماکروسافت یه راهی پیدا میکنه که دورش بزنه.

prop

کاربر سایت
Jan 10, 2021
602
فوربس یه مقاله زده و طرف از کسایی بوده که مخالف قرارداده
The FTC-Sony Case Against The Microsoft Activision Deal Is Very Bad
و 6 تا ایراد کلیدی به دفاعیه گرفته که ftc و سونی انجام دادن
دستت درد نکنه، بنده میخوام به طور خلاصه نظر فوربس رو با نظر کاربران بازیسنتر مقایسه کنم.
IMG_20230625_211819_565.jpg
نویسنده صادقانه موضع خودشو همون اول متن بیان کرده و گفته من کلا خوشم نمیاد این معامله نهایی بشه و اگه سونی و ftc میخوان هر کاری کنند که این خرید بلاک بشه تو این کار افتضاح هستند.
IMG_20230625_212025_934.jpg
- نویسنده با اینکه مخالف خرید هست، همون اول به ایمیل جیم رایان حمله میکنه و میگه که این حرف بر خلاف ادعایی هست که جیم رایان به طور عمومی گفته‌.
خیلی قبل تر تو این تاپیک بهش اشاره شد دوستان به خوبی بهش پرداختند.

- اشاره شده که ftc افتاده دنبال سیاست های انحصاری مایکروسافت که تو این خرید به چه شکلی هست،بدون اینکه ftc از قبل بره یه چک کنه ببینه انحصاری سونی به چه شکلی بوده و هست و چه لیست بلند بالایی داره.
اینو هم کاربران بازیسنتر اشاره کردن که ftc اگه بخواد وارد بازی انحصار بشه بخاطر لیست بلند بالای سونی تو عناوین انحصاری شکست میخوره و اینطوری جای دفاع از سونی اونو خراب تر میکنه.
- اشاره به اون حرف ftc داره که اگه مایکرو اکتی رو بخره ایتم های انحصاری قرار میده، مثلا یه اسکین باحال که برای پلی استیشن وجود نداره. با کمک دوستان به طور مفصل اشاره کردیم که همین الانش برای پلی استیشن وجود داره و گفتم یه وکیل حداقل در این سطح بالا، باید حرفه ای عمل کنه و این مورد رو چک کنه و بدونه داره درباره چی حرف میزنه.
IMG_20230625_212513_848.jpg
- اینجا هم درباره همون قسم گرفتن از اسپنسر هست که گفتیم نماینده ftc به قدری افتضاح عمل کرد که قاضی مجبور به دخالت شد.
- مورد دوم درباره نادونی ftc از استریم و ویندوز و مورد سوم که اشاره کردیم گفتیم نماینده گوگل قرار بود مایکروسافت رو خراب کنه ولی پاس گل داد و موضع مایکروسافت رو تقویت کرد. اعتراف شرکت بزرگی که تو کلاود فعال بوده در جایگاه شاهد به نفع مایکروسافت یک دلیل قابل اتکا هست.
IMG_20230625_214918_387.jpg
نویسنده البته به ۲ مورد علیه مایکروسافت اشاره میکنه، یکی ایمیل مت بوتی درباره انویدیا که بازم دوستان توضیح دادن که چی بوده، یکی هم خرید بتسدا بخاطر انحصاری شدنش توسط سونی که هر دو این ایرادها بنظر من خیلی قوی نیست که بتونه کل خرید رو بلاک کنه.

در جمع بندی ایشون به دورویی سونی و گمراهی مطلق از ftc اشاره میکنه.

این فقط یک مطلب برای مقایسه است که شما میتونید با ذهن خودتون بسنجیدش و ببینید که دیگران و رسانه های شناخته شده چطور به این قضیه نگاه میکنند.
دادگاه هنوز تموم نشده، ممکنه لحظه اخر ftc استدلال خیلی قوی بیاره که قابل قبول باشه ولی تا الان میشه گفت اغلب موافق هستند که عملکرد ftc در دفاع از حقوق مصرف کننده خیلی ضعیف بوده.

لینک ضبط شده روز اول رو متاسفانه منم ندارم ولی روز دوم FTC VS Microsoft
و احتمالا روزهای بعدی رو هم لایو پخش کنه.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر