خبر رسمی مایکروسافت شرکت اکتیویژن را به مبلغ ۶۸ میلیارد دلار خرید | آپدیت : اکتیویژن بیلیزارد به صورت رسمی به خانواده Xbox ملحق شد

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,401
نام
سید محمد حسین
1642512253475.png
به گزارش منابع داخلی وال استریت ژورنال، گویا مایکروسافت توانسته به عقد قرارداد برای خرید اکتیویژن نزدیک شود.
اطلاعات بیشتری فعلا در دسترس نیست و علی رغم منبع معتبر، هنوز نمی توان صحت کامل این قرارداد را تایید کرد

به گفته Dina Bass خبرنگار وبگاه بلومبرگ، ارزش این قرارداد قریب به هفتاد میلیارد دلار تخمین زده شده

ادیت: رسمی شد. مایکروسافت، شرکت اکتیویژن بیلزارد +کینگ رو به زیر مجموعه های خودش اضافه کرد

1642512789894.png

اطلاعات تکمیلی

طبق گفته فیل اسپنسر، از زمان عقد رسمی قرارداد، مدیران اکتیویژن مستقیم گزارشات شون رو به فیل اسپنسر باید ارائه بدن
و این جور که مشخصه حداقل تا زمان عقد رسمی قرارداد، بابی کاتیک کماکان رییس اکتیویژن بلیزارد باقی خواهد ماند

به گفته بابی کاتیک، تاریخ عقد رسمی این قرارداد تو سال مالی 2023 (از جولای 2022 تا ژوئن 2023) تخمین زده میشه
تا اون زمان، اکتیویژن کماکان به فعالیت مستقل خودش زیر نظر بابی کاتیک ادامه میده

آپدیت [20 بهمن]: طبق بیانیه مایکروسافت، کمپانی نه تنها به قراردادهای قبلی پیرامون عرضه فرنچایز Call of Duty روی کنسول های پلی استیشن وفادار میمونه، بلکه بعد از اتمام این قراردادها به عرضه عناوین COD و دیگر بازی های محبوب اکتیویژن روی پلی استیشن ادامه داده و علاقمنده که این رویه رو برای کنسول های نینتندو هم پیش بگیره

بالاخره نبردهای حقوقی مایکروسافت با آمریکا و FTC به انتهای خود رسید

بعد از یک سال و هفت ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس، با مجموعه اکتیویژن بلیزارد و گرفتن تاییدیه های متعدد از کشورهای مختلف و علی رغم مخالفت بریتانیا
نهایتا بعد از یک نبرد حقوقی طولانی با کمیسیون تجارت آمریکا (FTC) بر سر قانونی بودن و عادلانه بودن این ادغام، در تاریخ 11 جولای 2023، با رای مثبت قاضی دادگاه به نفع مایکروسافت، بالاخره این قرارداد یک قدم دیگر به عملی شدن نزدیک تر شد.
حال تنها مانع بین مایکروسافت و این قرارداد، مخالفت CMA و بریتانیا است که گویا قرار است دوباره به مرحله مذاکره کشیده شود.

در نهایت در تاریخ اکتبر 2023 اکتیویژن بلیزارد به ایکس باکس ملحق شد

بعد از یک سال و ده ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس با مجموعه اکتیویژن بلیزارد تنها مانعی که بر سر راه هر دو کمپانی بود، تاییدیه CMA بریتانیا بود.
این امر نیز بعد از تعهد مایکروسافت در زمینه بخش کلاود و انعقاد قرارداد و دادن حق امتیاز به یوبیسافت برای انتشار بازی های کلاود در اروپا، در نهایت مایکروسافت موفق شد تاییدیه بریتانیا را نیز از آن خود کند
و بالاخره با دادن تریلری از طرفی مایکروسافت خبر ملحق شدن اکتیویژن به مایکروسافت به صورت رسمی تایید شد.

آخرین ویرایش:

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,302
البته دیدگاه و خط مشی کلی سونی فنها اینجوریه که معلوم نیست چرا ولی دوست دارن بازی ای که خودشون میکنن رو هیچکس دیگه رو هیچ پلتفرم دیگه ای بازی نکنه.
این مورد خودش نیاز به یه تیم جامعه شناسی/روانشناسی داره که بررسی کنن چرا باید یه عده ای به جای لذت بردن از بازیها، از بازی نکردن دیگران لذت ببرن.

خب داشتی میگفتی

Screenshot 2023-06-24 095043.png
Screenshot 2023-06-24 095219.png

و البته 10 ها نمونه دیگه، اینا فقط از چند صفحه آخره
چیزی که من این مدت متوجه شدم عموم مایکرو فن ها دچار یه مشکل حاد جمعی به نام خود داف پنداری هستن:D یعنی فکر میکنن خودشون خیلی کارشون درسته و اسوه اخلاق و کردار نیکن و فقط بقیه ان که مشکل دارن:D نه عزیزم شما صرفا سالهاس که انحصاری دندون گیر نداشتید مگرنه شاهد بودیم همتون چطور از انحصاری شدن استارفیلد عروسی گرفتید:D دیگه حداقل جلو ماها از این اداها در نیارید.
اگه میخواید چیزی رو تحلیل روانشناسی کنید فک کنم بهتره اول یه دوره تراپی خودتون برید ببین علت این رفتار دوقطبی چیه:D

Philip Marlowe

کاربر سایت
Jan 2, 2022
914
رفقا جمله کلیدی جلسه دیشب این مطلب بود.
PlayStation uses the money they make off of Xbox Games on PS5 to pay for other games to block on the Xbox Platform
سونی به درآمد Call of Duty نیاز دارد چون در غیر این صورت نمی تواند از عرضه بازی های مولتی پلتفرم بر روی Xbox یا Game Pass جلوگیری کند.

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,395

Philip Marlowe

کاربر سایت
Jan 2, 2022
914
رفیق بنده می دانم که شما خودت هم می‌ دانی قضیه چی هست و عمدا این کامنت ها رو می‌ گذاری که بحث تاپیک رو منحرف کنی.ولی اگر به این چیزها می گویی دروغ که خود شما توی نصف کامنت هات داری انواع و اقسام دروغ رو تحویل می‌ دهی.وگرنه این حرف فیل اسپنسر هیچ مشکلی ندارد،CMA به چه چیزی گیر دادن بود؟کلاد.رقیب مایکروسافت در این بخش مگر سونی است؟FTC به چه موضوعی ایراد گرفته؟رقابت کنسولی که رقیب مایکروسافت اینجا سونی است.انتظار داری اسپنسر دقیقا چه چیزی بگوید؟

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,148
خب داشتی میگفتی

View attachment 298569
View attachment 298570

و البته 10 ها نمونه دیگه، اینا فقط از چند صفحه آخره
چیزی که من این مدت متوجه شدم عموم مایکرو فن ها دچار یه مشکل حاد جمعی به نام خود داف پنداری هستن:D یعنی فکر میکنن خودشون خیلی کارشون درسته و اسوه اخلاق و کردار نیکن و فقط بقیه ان که مشکل دارن:D نه عزیزم شما صرفا سالهاس که انحصاری دندون گیر نداشتید مگرنه شاهد بودیم همتون چطور از انحصاری شدن استارفیلد عروسی گرفتید:D دیگه حداقل جلو ماها از این اداها در نیارید.
اگه میخواید چیزی رو تحلیل روانشناسی کنید فک کنم بهتره اول یه دوره تراپی خودتون برید ببین علت این رفتار دوقطبی چیه:D
sleeping-clapping.gif

Kourosh

مدیر انجمن
Sep 25, 2005
4,592
نام
کورش
من که نه فن سونی هستم نه فن مایکرو و اخرین کنسولم PS4 بوده دارم با حیرت رفتار پر از تناقض یه عده رو تماشا میکنم و از این که از این همه تناقض ترک نمیخورن واقعا نمیدونم چی باید گفت.

تصویر بزرگتر و از بالای این قضیه اینه یه عده وقتی سونی تک به تک بازیها رو بصورت انحصاری منتشر میکنه مشکلی ندارند و همه چیز اوکیه بعد همین سونی بدبخت وقتی با دو سه سال فاصله بازی رو بر روی PC منتشر میکنه دسته جات عزاداری راه میندازن که ای داد و چرا باید بقیه هم شاهکار ما رو بازی کنن و جیمبو فلان و جیمبو بهمان و ارزشهامون رو نابود کرد ( نگید نه که تاپیکش پره) بعد وقتی مایکرو بازی رو همزمان دی وان روی PC و کنسولش منتشر میکنه محکوم به انحصاری کردن میشه. یعنی باورکردنی نیست خود انحصارگرها دست پیش میگیرن که پس نیفتن.

همین خبری هم که دیروز اومد و اسپنسر بخاطر انحصاری شدن استارفیلدروی ps5 بتزدا رو خریده (حتی اگر همه دلیلش این نبوده مطمئنا یکی از دلایل عمده همین بوده) باید قدردانش باشیم چون اگر سونی انحصاری میکرد دیگه خبری از PC نبود مثل فاینل 16 یا بعدا دو سه سال بعد همراه با دسته جات عزاداری و با درد وخونریزی منتشر میشد ولی حالا که بتزدا دست مایکروست استارفیلد روز اول روی PC در دسترسه و اصلا انحصاری نیست برخلاف چیزی که گفته میشه و معلوم هم نیست چرا کسی به این دروغ که انحصاریه واکنش نشون نمیده.

درواقع بطور خلاصه هروقت سونی تصمیم گرفت و البته مهم تر از تصمیم سونی طرفدارانش اجازه دادن بازیهای مهمش دی وان روی PC منتشر بشه و جیم رایان مجبور نشد هی بیانیه بده که خیالتون راحت بازیهامون هنوز انحصاری هستن اونوقت تازه سر انحصاری نکردن با مایکرو مساوی میشه و بعدش میشه یه رقابتی براشون در نظر گرفت که کدوم انحصارطلب تره و فلان و اینها ولی تا اون روز گیر دادن به انحصاری کردن از طرف مایکرو که همونم دروغه و اکثر بازیها دی وان مستقیما روی PC در دسترس هستند اصطلاحا تف سربالاست.

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,395
رفیق بنده می دانم که شما خودت هم می‌ دانی قضیه چی هست و عمدا این کامنت ها رو می‌ گذاری که بحث تاپیک رو منحرف کنی.ولی اگر به این چیزها می گویی دروغ که خود شما توی نصف کامنت هات داری انواع و اقسام دروغ رو تحویل می‌ دهی.وگرنه این حرف فیل اسپنسر هیچ مشکلی ندارد،CMA به چه چیزی گیر دادن بود؟کلاد.رقیب مایکروسافت در این بخش مگر سونی است؟FTC به چه موضوعی ایراد گرفته؟رقابت کنسولی که رقیب مایکروسافت اینجا سونی است.انتظار داری اسپنسر دقیقا چه چیزی بگوید؟
دروغ چیست ؟
دروغ‌گویی معمولاً به منظور کلاه‌برداری یا فریب یا جلوگیری از وضعیتی که برای دروغگو نامطلوب است، رخ می‌دهد
فیل اسپنسر نمونه انسانی کلمه دورغ

چند سال گذشته مصاحبه های حسنک دنبال نکردی ؟
هر روز مرگ بر انحصار و انحصار گرایی نمی گفت ؟
نمی گفت سونی رقیب ما نیست ؟
ما با سونی مشکلی نداریم ؟
هر اتفاقی می افتاد تبریک نمی گفت ؟

در همین دادگاه مشخص شد یه کینه و نفرت عجیب نسبت سونی داره
تمام هدف اش نابودی ps

من که نه فن سونی هستم نه فن مایکرو و اخرین کنسولم PS4 بوده دارم با حیرت رفتار پر از تناقض یه عده رو تماشا میکنم و از این که از این همه تناقض ترک نمیخورن واقعا نمیدونم چی باید گفت.

تصویر بزرگتر و از بالای این قضیه اینه یه عده وقتی سونی تک به تک بازیها رو بصورت انحصاری منتشر میکنه مشکلی ندارند و همه چیز اوکیه بعد همین سونی بدبخت وقتی با دو سه سال فاصله بازی رو بر روی PC منتشر میکنه دسته جات عزاداری راه میندازن که ای داد و چرا باید بقیه هم شاهکار ما رو بازی کنن و جیمبو فلان و جیمبو بهمان و ارزشهامون رو نابود کرد ( نگید نه که تاپیکش پره) بعد وقتی مایکرو بازی رو همزمان دی وان روی PC و کنسولش منتشر میکنه محکوم به انحصاری کردن میشه. یعنی باورکردنی نیست خود انحصارگرها دست پیش میگیرن که پس نیفتن.

همین خبری هم که دیروز اومد و اسپنسر بخاطر انحصاری شدن استارفیلدروی ps5 بتزدا رو خریده (حتی اگر همه دلیلش این نبوده مطمئنا یکی از دلایل عمده همین بوده) باید قدردانش باشیم چون اگر سونی انحصاری میکرد دیگه خبری از PC نبود مثل فاینل 16 یا بعدا دو سه سال بعد همراه با دسته جات عزاداری و با درد وخونریزی منتشر میشد ولی حالا که بتزدا دست مایکروست استارفیلد روز اول روی PC در دسترسه و اصلا انحصاری نیست برخلاف چیزی که گفته میشه و معلوم هم نیست چرا کسی به این دروغ که انحصاریه واکنش نشون نمیده.

درواقع بطور خلاصه هروقت سونی تصمیم گرفت و البته مهم تر از تصمیم سونی طرفدارانش اجازه دادن بازیهای مهمش دی وان روی PC منتشر بشه و جیم رایان مجبور نشد هی بیانیه بده که خیالتون راحت بازیهامون هنوز انحصاری هستن اونوقت تازه سر انحصاری نکردن با مایکرو مساوی میشه و بعدش میشه یه رقابتی براشون در نظر گرفت که کدوم انحصارطلب تره و فلان و اینها ولی تا اون روز گیر دادن به انحصاری کردن از طرف مایکرو که همونم دروغه و اکثر بازیها دی وان مستقیما روی PC در دسترس هستند اصطلاحا تف سربالاست.
چون اگر سونی انحصاری میکرد دیگه خبری از PC نبود ؟
Deathloop همزمان روی pc عرض نشد ؟
Ghostwire: Tokyo همزمان روی pc عرضه نشد ؟

مثل فاینل 16 ؟
فریم و رزولوشن ff 16 دیدی ؟ اگه الان روی pc عرضه بشه 90 درصد کاربر های استیم ، سخت افزار لازم برای تجربه 1080 60 بازی ندارن
استودیو تصمیم گرفته به جای یه پورت فاجعه pc , چند ماه روی بهینه سازی بازی کار کنه

روی pc عرضه می شه انحصاری نیست ؟ قصه های دیشب فیل اسپنسر دنبال نکردی ؟
خود فیل اسپنسر هم این منطق قبول نداره چه برسه به ما

آخرین ویرایش:

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,302

بنظر من مقایسه کاملا بی ربطیه
بیزینس پلنی که این دو کمپانی در حال حاضر پیش گرفتن تفاوت های فراوانی با هم داره که باعث میشه بحث انحصار برای هرکدومشون تعریف مختلفی داشته باشه. مایکروسافت خودش اعتراف کرده که جنگ کنسولی رو باخته و کاملا مشخصه که هدف اصلیش گسترش گیم پس هستش در نتیجه عرضه Day 1 بازی ها روی این سرویس هم روی کنسول هم روی پی سی براش توجیه پذیره.
از اون ور سونی همچنان وابستگی زیادی به سخت افزار داره و حداقل بر اساس رویه ای که الان داره براش منطقی نیست که بازی های چند صدمیلیون دلاری انحصاریش رو همزمان با پی سی عرضه کنه یا در روز عرضه روی سرویس پلاسش قرار بده ( ممکنه چند سال دیگه بکنه این کارو)
پس اینکه بگیم سونی داره انحصار طلبی میکنه و مایکرو نه بی معنیه، هر کدوم بسته به نیاز خودشون دارن یه فرمی از انحصار رو انجام میدن. الانم مایکرو مدل انحصارش اینه که صرفا بازیهاش روی کنسولهای سونی نیاد (مثل همین استارفیلد)، ممکنه برای یه پی سی گیمر این مسئله اهمیتی نداشته باشه ولی قطعا خیلی از کسایی که پلی استیشن دارن دیگه دسترسی به اون بازیها ندارن. در نتیجه چیزی نیست که بگیم مایکروسافت خیلی بزرگ منشی کرده و سونی نه:D اونم داره یجور محدودیت میزاره سونی هم به روش خودش.
اون FF هم که مثال زدی صرف انحصار خالی نبوده، سونی در پروسه ساخت و هزینه های بازی هم دخیل بوده یعنی اگه انحصاری زمانی نبود شاید شرایط بازی هم فرق داشت. هر چند که من خودم دوست داشتم همزمان نسخه پی سی هم عرضه میشد.

Kourosh

مدیر انجمن
Sep 25, 2005
4,592
نام
کورش

مثل فاینل 16 ؟
فریم و رزولوشن ff 16 دیدی ؟ اگه الان روی pc عرضه بشه 90 درصد استیم سخت افزار لازم برای تجربه 60 بازی نداره
استودیو تصمیم گرفته به جای یه پورت فاجعه pc , چند ماه روی بهینه سازی بازی کار کنه
اینکه استدیو اصلا همچین چیزی رو اعلام کرده یا تخیل شماست نمیدونم ممکنه واقعا گفته باشن و من ندیده باشم ولی بله ff16یکی از مهمترین مثالهاست و برای منی که فن سری هستم و الان چون ps5 ندارم نمیتونم دی وان برم سراغش دقیقا انحصارطلبی سونیه و بازی با کلمات فکت رو تغییر نمیده. یا شاید راگناروک رو هم نگه داشتن که بهتر بهینه بشه بعد از 3 سال بدن روی PC یا اهان اون فرست پارتیه و انحصاری کردن فرست پارتی مشکلی نداره و کسی نباید فرست پارتی رو روی PC بازی کنه.

واقعیت اینه که اگر دست سونی بود میدونیم چه بالایی سر استارفیلد میومد و اگر سونی خودش هم نمیخواست طرفداران مجبورش میکردن ولی خوشبختانه الان سمت مایکرو حداقل دو نسله (حالا به هر دلیل شما اصلا بگو کویر) مقاومت قابل توجهی برای اینکه فلان بازی چرا روی PC اومده نداشتیم.

در مورد دث لوپ و گوست وایر که قضیه کاملا مشخصه اینها به هیچ وجه در حد ای پی های بزرگ سونی نبودن و نیستن بنابر این مقاومتی هم نشده ولی وقتی صحبت بر سر یک سیستم سلر و ای پی عظیم که پتانسیل اینکه تبدیل بشه به یک ای پی بزرگتر از تمامی ای پی های سونی ( یه چیزی مثل TES مثلا) رو داره اونوقت رفتار سونی دیگه مثل دث لوپ و گوست وایر نخواهد بود و وقتی برای ای پی کوچیکتری مثل فاینل این کار رو میکنه ببینید برای یه عنوان اصلی بتزدا چه کاری میکرد.

Pythonistas

کاربر سایت
Aug 2, 2007
3,831
نام
رضا

مثل فاینل 16 ؟
بازی سیستم سلر برات تعریف نشده ؟! ما رو گرفتی یا واقعی یه سری موارد بدیهی رو متوجه نمیشی؟ کدوم بازی دث لوپ یا گوست وایر سیستم سلرن و در حد استارفیلد؟ یه فف ۱۶ که میتونه همچین نقشی حداقل تو ژاپن بازی کنه سونی از خیرش نگذشت! بعد انتظار داری استارفیلد رو با اون عظمت بذاره روی PC عرضه بشه!

P3RsiAN boY

کاربر سایت
Jun 8, 2013
6,602
نام
محمد

سلام. شما که مدیری و خودتم داری کامنتها رو می‌خونی نمیشه جلو دروغ گویی و سفسطه گری یه بنده خدایی رو بگیری؟ دستمون به دامنت یه کاری بکن. اون یکی مدیر که عین خیالش نیست که هیچ ، حمایت هم می‌کنه:|
درد ماجرا اینجاست که با خون پاک آریایی دروغ میگه:|

hamdi113540

کاربر سایت
Jan 25, 2010
2,483

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر