خبر رسمی مایکروسافت شرکت اکتیویژن را به مبلغ ۶۸ میلیارد دلار خرید | آپدیت : اکتیویژن بیلیزارد به صورت رسمی به خانواده Xbox ملحق شد

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,398
نام
سید محمد حسین
1642512253475.png
به گزارش منابع داخلی وال استریت ژورنال، گویا مایکروسافت توانسته به عقد قرارداد برای خرید اکتیویژن نزدیک شود.
اطلاعات بیشتری فعلا در دسترس نیست و علی رغم منبع معتبر، هنوز نمی توان صحت کامل این قرارداد را تایید کرد

به گفته Dina Bass خبرنگار وبگاه بلومبرگ، ارزش این قرارداد قریب به هفتاد میلیارد دلار تخمین زده شده

ادیت: رسمی شد. مایکروسافت، شرکت اکتیویژن بیلزارد +کینگ رو به زیر مجموعه های خودش اضافه کرد

1642512789894.png

اطلاعات تکمیلی

طبق گفته فیل اسپنسر، از زمان عقد رسمی قرارداد، مدیران اکتیویژن مستقیم گزارشات شون رو به فیل اسپنسر باید ارائه بدن
و این جور که مشخصه حداقل تا زمان عقد رسمی قرارداد، بابی کاتیک کماکان رییس اکتیویژن بلیزارد باقی خواهد ماند

به گفته بابی کاتیک، تاریخ عقد رسمی این قرارداد تو سال مالی 2023 (از جولای 2022 تا ژوئن 2023) تخمین زده میشه
تا اون زمان، اکتیویژن کماکان به فعالیت مستقل خودش زیر نظر بابی کاتیک ادامه میده

آپدیت [20 بهمن]: طبق بیانیه مایکروسافت، کمپانی نه تنها به قراردادهای قبلی پیرامون عرضه فرنچایز Call of Duty روی کنسول های پلی استیشن وفادار میمونه، بلکه بعد از اتمام این قراردادها به عرضه عناوین COD و دیگر بازی های محبوب اکتیویژن روی پلی استیشن ادامه داده و علاقمنده که این رویه رو برای کنسول های نینتندو هم پیش بگیره

بالاخره نبردهای حقوقی مایکروسافت با آمریکا و FTC به انتهای خود رسید

بعد از یک سال و هفت ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس، با مجموعه اکتیویژن بلیزارد و گرفتن تاییدیه های متعدد از کشورهای مختلف و علی رغم مخالفت بریتانیا
نهایتا بعد از یک نبرد حقوقی طولانی با کمیسیون تجارت آمریکا (FTC) بر سر قانونی بودن و عادلانه بودن این ادغام، در تاریخ 11 جولای 2023، با رای مثبت قاضی دادگاه به نفع مایکروسافت، بالاخره این قرارداد یک قدم دیگر به عملی شدن نزدیک تر شد.
حال تنها مانع بین مایکروسافت و این قرارداد، مخالفت CMA و بریتانیا است که گویا قرار است دوباره به مرحله مذاکره کشیده شود.

در نهایت در تاریخ اکتبر 2023 اکتیویژن بلیزارد به ایکس باکس ملحق شد

بعد از یک سال و ده ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس با مجموعه اکتیویژن بلیزارد تنها مانعی که بر سر راه هر دو کمپانی بود، تاییدیه CMA بریتانیا بود.
این امر نیز بعد از تعهد مایکروسافت در زمینه بخش کلاود و انعقاد قرارداد و دادن حق امتیاز به یوبیسافت برای انتشار بازی های کلاود در اروپا، در نهایت مایکروسافت موفق شد تاییدیه بریتانیا را نیز از آن خود کند
و بالاخره با دادن تریلری از طرفی مایکروسافت خبر ملحق شدن اکتیویژن به مایکروسافت به صورت رسمی تایید شد.

آخرین ویرایش:

Refill

کاربر سایت
Jul 11, 2008
4,323
نام
سروش
من کاری به این خرید ندارم. ولی اینکه یه عده میپرن اینور و اونور و میگن یا حضرتا یا حیرتا، ببینید اسپنسر چیکار داره می‌کنه برام عجیبه! این آدم دقیقا چیکار کرده؟ غیر این بوده پول گزاشتن کف دستش بهش گفتن بابایی برو هر چی دوست داری بخر؟
خود بخش اکس باکس توانایی خرید این حجم رو داره ؟ بسط دادن این خریدها به اسپنسر برام عجیبه.

پول کف دستش نمیزارن همینجوری، برنامه ای که داره بالا دستی ها رو مجاب کرده که چک سفید بدن دستش
استارتش هم با mojang خورد ، یه خرید موفق

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
11,037
نام
محمد حسین
اون که برای یک کنسول باز واجبه، مگه اینکه سلیقه مایکروسافتی نداشته باشیم که... دیگه موضوعیتش رو داره کم کم از دست میده، الان باید گفت سلیقه مایکربلیزدایی

ولی PC بهترین گزینه است، و چون گرون در میاد به نظرم استیم دک بهترین جایگزین. عمو جیمی یه چی میدونست که بازار PC هم راه انداخته...
استیم دک هم کم گرون نیست. با توجه به حافظش
یوتیوب بصرفه ترینه ولی کلا بحث پلتفرم سلیقه ای هست و با توجه به سلیقت هر چی هر چقدر قیمتشه باید بگیری.

Bax

کاربر سایت
Aug 16, 2009
1,235
نام
حمید
من کاری به این خرید ندارم. ولی اینکه یه عده میپرن اینور و اونور و میگن یا حضرتا یا حیرتا، ببینید اسپنسر چیکار داره می‌کنه برام عجیبه! این آدم دقیقا چیکار کرده؟ غیر این بوده پول گزاشتن کف دستش بهش گفتن بابایی برو هر چی دوست داری بخر؟
خود بخش اکس باکس توانایی خرید این حجم رو داره ؟ بسط دادن این خریدها به اسپنسر برام عجیبه.
ماکروسافت مشکل بودجه نداشته هیچ وقت. چرا امروز این اتفاق ها داره رخ میده؟
چون کسی تونسته بورد ماکروسافت رو متقاعد کنه آینده صنعت سرگرمی ، بازی هست.
در مقام مقایسه فیل هریسون همین کارو با گوگل نتونست انجام بده. همین طور آمازون. همین طور ....
بزرگ ترین کار اسپنسر بوجود آوردن یه بیزینس مدل و اکوسیستم پایدار در بخش گیمینگ ماکروسافت هست.
البته اسپنسر این وسط اشتباه هم کم نداشته ولی حداقل کلیت کارنامه اش مثبت بوده.
یادمون نرفته دو سال پیش دنیل احمد توییت زد کار اکس باکس تمومه و ماکروسافت قرار نیست دیگه فاند بده و از این حرفا.

.:AC MilaN:.

کاربر سایت
Sep 12, 2009
2,537
نام
ایلیا

NaRiiMaN

Equality is a Utopian Fantasy
ناظم انجمن
Jun 5, 2010
5,902
نام
نریمان

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,681
نام
Mehrdad
استیم دک هم کم گرون نیست. با توجه به حافظش
یوتیوب بصرفه ترینه ولی کلا بحث پلتفرم سلیقه ای هست و با توجه به سلیقت هر چی هر چقدر قیمتشه باید بگیری.
یوتیوب رو خوب اومدی :D

اره واقعا دک هم ارزون نیست، قطعا بهترین ست در نسل 9 شده PS5+SX+Steam
2تاش هم کار ادمو راه میندازه، اما هر 3 تاش دیگه میشه بهشت..

من حقیقتا از روز معرفی دک رفتم تو کفش... اصن نیومده عاشقش شدم، همین ارتباط رو با استیم مشین هم گرفته بودم که متاسفانه نشد که بشه.. اما دک برام صد در صده،
احتمالا من نسل 9 رو با اکس باکس شروع کنم (استارفیلد). بعد اکس باکس رو بفروشم PS5 که کنسول اصلیمه میگیرم و نگه میدارم، بعد هم استیم دک.. (چون برای شروع کار پول یک کنسول رو دارم)

نسخه قوی تر اکس باکس یا اسلیم که بیاد دوباره به اکس باکس هم برمیگردم..

آخرین ویرایش:

Mehdi Cage

Valar Morghulis
کاربر سایت
Dec 8, 2011
4,995
نام
مهدی
من عاشق اینم که طرفدارای اسپنسر فکر می‌کنن کار اسپنسر در تضاد با انحصارطلبیه. نه عزیز من، کار اسپنسر دقیقا همون انحصارطلبیه، فقط به شیوه‌ی آمریکاییش. به شیوه‌ای که شما ممکنه نری سمتش، ولی اون به احتمال زیاد بالاخره بهت دخول می‌کنه. ولی شما با بهانه‌های «محدود شدن به یه دیوایس و حق انتخاب و فلان و بیسار» برای خودتون از کار اسپنسر تقدس سازی کنید.

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
11,037
نام
محمد حسین
یوتیوب رو خوب اومدی :D

اره واقعا دک هم ارزون نیست، قطعا بهترین ست در نسل 9 شده PS5+SX+Steam
2تاش هم کار ادمو راه میندازه، اما هر 3 تاش دیگه میشه بهشت..

من حقیقتا از روز معرفی دک رفتم تو کفش... اصن نیومده عاشقش شدم، همین ارتباط رو با استیم مشین هم گرفته بودم که متاسفانه نشد که بشه.. اما دک برام صد در صده،
احتمالا من نسل 9 رو با اکس باکس شروع کنم (استارفیلد). بعد اکس باکس رو بفروشم PS5 که کنسول اصلیمه میگیرم و نگه میدارم، بعد هم استیم دک.. (چون برای شروع کار پول یک کنسول رو دارم)

نسخه قوی تر اکس باکس یا اسلیم که بیاد دوباره به اکس باکس هم برمیگردم..
یه سوییچم اضافه کن، بازیای موبایلم هست یه گلگسی s22 هم اضافه کنی. فکر کنم پکیجت کامل میشه.
به عنوان یه پلتفرم قابل حمل خیلی خوبیه، مخصوصا که میتونی مثل pc حتی پایرت هم بزنی ولی از لحاظ قدرت حافظه ضعف داره البته به نسبت سوییچ بخوای در نظر بگیری، جدا قیمتش معقوله.

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,681
نام
Mehrdad
یه سوییچم اضافه کن، بازیای موبایلم هست یه گلگسی s22 هم اضافه کنی. فکر کنم پکیجت کامل میشه.
به عنوان یه پلتفرم قابل حمل خیلی خوبیه، مخصوصا که میتونی مثل pc حتی پایرت هم بزنی ولی از لحاظ قدرت حافظه ضعف داره البته به نسبت سوییچ بخوای در نظر بگیری، جدا قیمتش معقوله.
از 2006 7 8 تو کف luigi's mansion هستم : (
افرین سوییچ هم حتما میگیرم، اما بعد از 3 پلتفرم اصلی...

• Like
Reactions: rahyarpaul

marco dest

کاربر سایت
May 24, 2021
698
اون دوستانی که میگن اسپنسر چه کرده مستند ایکس باکس رو ببینند.
بیل گیتس آدمیه که اگه قانع بشه کارمند ها با دو وعده غذا زنده میمونن دو وعده غذا میده در روز به جا سه تا اونوقت این مبلغ رو در اختیار. اسپنسر قرار داد.همین کافیع

• Like
Reactions: blak

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,035
نام
مازیار
جدا من امیدوارم مایکرو هر چی میخره رو کامل انحصاری کنه اونموقع سونی هم دیگه کامل به خودش میاد و این روند خوب رو بهتر میکنه و اونموقع رقابت قشنگه
آخر نسل هم دیدنی میشه :D

جدا از این ،مثل اینکه مایکرو برای صاف کردن این ۱۰۰ میلیارد هزینه روی کژاوال گیمر های سمت خودمون حساب کرده 😂😂😂

وقتی ایکس باکس هزینه میکنه مفتی میزاره تو
گیمپس بازیو
حالا ضرر کنه یا نه مهم اینه من سود میکنم پول
نمیدم پای اون بازی

وگرنه سمت خودشون مایکرو رو با خیریه عیسی بن مریم اشتباه گرفتن 😂😂😂😂

• Smile
Reactions: .:AC MilaN:.

omid0

کاربر سایت
Jun 14, 2020
1,157
IMG_20220120_135612.jpg
سونی اسپایدرمن رو انحصاری کرد فن های سه آتیشه مایکروسافت توی آمریکا رفتن فقط واسه همین بازی کنسولش رو خریدن و وقتی میگفتی چرا میگفتن بازی با کیفیت می سازه مگه بده یه چیزی به صنعت گیم اضافه شده الآنم بلیزارد قرار بازی های بهتری بسازه
فاینال فانتزی رو انحصاری کرد میگفتی چرا میگفتن هر بازی باید جایی باشه که فرهنگش بهش میخوره کسی برای بازی شرقی Xbox نمی خره الآنم کالاف دیوتی باید جایی باشه که بقیه شوتر ها هستن
مایکروسافت کار جدیدی نکرده فقط چیزی که سال ها ازش حمایت میکردین رو به خودتون برگردونده

darksider666

کاربر سایت
Mar 8, 2016
1,049
نام
رضا قاسمی
خب مشکل همینجاست، افرادی که خوشحالن خیلی براشون مهم نیست چه اتفاقی برای صنعت گیم میفته، فقط دنبال نابودی سونی هستن که دلشون خُنک شه.

خیلی از این عزیزان اصلا بازی نمیکنن که بخوان نگران چیزی باشن... کل فعالیت گیمینگشون توی فروم و یوتوب و توییتر خلاصه میشه و بس.

سالهاست دارن چشمشون رو میبندن و دنیای گیم بدون بازیهای سونی رو تصور میکنن و قند تو دلشون آب میشه ...

بقول معروف دیگی که واسه من نجوشه، سر سگ توش بجوشه ...
درود گرامی
بارها طرفداران برند ps آرزوی نابودی برند ایکس رو کردند من در همین فروم تنفر هایی دیدم که آدم را به فکر وا میداره !!! خیلی عجیبه! این در حالی است که ایکس باکس خیلی بهتر عمل کرده و کلی به سود یوزر هاش بوده است این چند سال واقعا حرکات خوبی رو شاهد بوده و هستیم .اگر هیچ بازی نمی ساخت هیچ پشتیانی نداشت گیم پس نداشت بله منطقی نبود دفاع کورکورانه ولی الان پلتفرم برتری ملطلق داره- من سی ساله گیمر و کلی هم پی سی گیمر و ایکس باکس گیمر هستم همونی که میگید فعالیتش تو یوتوب و فروم و .... خودتون هم فکر کنم اگر اینجور حساب کنیم فعالیتتون همش همین میشه .
نکته بعد پلتفرم مورد علاقه طرف امده بزرگترین کش دیل تاریخ رو انجام داده برای بزرگترین ای پی های تاریخ شما معتقد هستید نیاد توی فضای مجازی خوشحالی کنه ؟؟؟! سونی هم سالهاست چشمانش رو بسته و به جهان بدون مایکروسافت فکر میکنه تا بتونه بازی هر نسل رو نسل بعد باز بفروشه (بدون بکوارد ) در حالی که من آرشیو 20 سال ایکس رو دسترسی دارم روی پلتفرم و تازه بارها بکوارد امده و خودش اقدام به ارتقا بصری رایگان کرده است درحالی که سونی حتی برای سیو کلود هم پول بگیره.. دوست من سونی حتی به یک اسکین شلشی اسپایدر من هم رحم نمیکنه توی بازی های پلتفرم های دیگه ( اسپایدر من یک شاهی ببخشید من هیچ وقت از اسپایدی و لوس بازی هاش خوشم نیامده ) بعد شما انتظار دارید cod و star croft و wow و اورواچ و دیابلوی کیبر و .... استودیوی raven که الان باز اومده کنار id تا بهترین شوتر ها رو بسازن بیان به ایکس و من نوعی خوشحالی نکنم و یا ارزوی پیروزی نداشته باشم برای پلتفرمی که دارم روش لذت دنیا رو میبرم ؟؟؟ قوی ترین پلتفرم سخت افزار و ترکیب با گیم پس و این همه بازی بی پایان رسما رایگان ؟؟؟( چون اگر الان دیگه ارزش گیم پس رو بخوایم بسنجیم با این همه محتوی کلاً رایگان حساب میشه !!) هیچ اتفاقی برای صنعت گیم نمی افته یک سری استودیو قدرتمند میان زیر یک چتر بسیار قوی مدیریتی که نشون داده به بازی وبازیباز اهمیت میده همین ./

آخرین ویرایش:

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
11,037
نام
محمد حسین
پست قبلی تایم لاینی حساب کنم میشه تا 2023...
افرین حتما باید سوییچ هم بگیرم، بعد از میکرو (ان ای اس) از این یار قدیمی جا افتادم...
از 2006 7 8 تو کف لوییگی منشن هستم : (
افرین سوییچ هم حتما میگیرم، اما بعد از 3 پلتفرم اصلی...
خوب دک بگیر روش امولاتور بریز، اونا رو بزن.
همه چی هم دوست داری، یذره قناعت کن. :D
خدا کنه دلار بیاد پایین، میگن تا 20 میاد ، به همینشم امیدواریم. شاید قیمتا معقولتر بشه، بشه راحتتر خرید.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر