خبر رسمی مایکروسافت شرکت اکتیویژن را به مبلغ ۶۸ میلیارد دلار خرید | آپدیت : اکتیویژن بیلیزارد به صورت رسمی به خانواده Xbox ملحق شد

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,403
نام
سید محمد حسین
1642512253475.png
به گزارش منابع داخلی وال استریت ژورنال، گویا مایکروسافت توانسته به عقد قرارداد برای خرید اکتیویژن نزدیک شود.
اطلاعات بیشتری فعلا در دسترس نیست و علی رغم منبع معتبر، هنوز نمی توان صحت کامل این قرارداد را تایید کرد

به گفته Dina Bass خبرنگار وبگاه بلومبرگ، ارزش این قرارداد قریب به هفتاد میلیارد دلار تخمین زده شده

ادیت: رسمی شد. مایکروسافت، شرکت اکتیویژن بیلزارد +کینگ رو به زیر مجموعه های خودش اضافه کرد

1642512789894.png

اطلاعات تکمیلی

طبق گفته فیل اسپنسر، از زمان عقد رسمی قرارداد، مدیران اکتیویژن مستقیم گزارشات شون رو به فیل اسپنسر باید ارائه بدن
و این جور که مشخصه حداقل تا زمان عقد رسمی قرارداد، بابی کاتیک کماکان رییس اکتیویژن بلیزارد باقی خواهد ماند

به گفته بابی کاتیک، تاریخ عقد رسمی این قرارداد تو سال مالی 2023 (از جولای 2022 تا ژوئن 2023) تخمین زده میشه
تا اون زمان، اکتیویژن کماکان به فعالیت مستقل خودش زیر نظر بابی کاتیک ادامه میده

آپدیت [20 بهمن]: طبق بیانیه مایکروسافت، کمپانی نه تنها به قراردادهای قبلی پیرامون عرضه فرنچایز Call of Duty روی کنسول های پلی استیشن وفادار میمونه، بلکه بعد از اتمام این قراردادها به عرضه عناوین COD و دیگر بازی های محبوب اکتیویژن روی پلی استیشن ادامه داده و علاقمنده که این رویه رو برای کنسول های نینتندو هم پیش بگیره

بالاخره نبردهای حقوقی مایکروسافت با آمریکا و FTC به انتهای خود رسید

بعد از یک سال و هفت ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس، با مجموعه اکتیویژن بلیزارد و گرفتن تاییدیه های متعدد از کشورهای مختلف و علی رغم مخالفت بریتانیا
نهایتا بعد از یک نبرد حقوقی طولانی با کمیسیون تجارت آمریکا (FTC) بر سر قانونی بودن و عادلانه بودن این ادغام، در تاریخ 11 جولای 2023، با رای مثبت قاضی دادگاه به نفع مایکروسافت، بالاخره این قرارداد یک قدم دیگر به عملی شدن نزدیک تر شد.
حال تنها مانع بین مایکروسافت و این قرارداد، مخالفت CMA و بریتانیا است که گویا قرار است دوباره به مرحله مذاکره کشیده شود.

در نهایت در تاریخ اکتبر 2023 اکتیویژن بلیزارد به ایکس باکس ملحق شد

بعد از یک سال و ده ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس با مجموعه اکتیویژن بلیزارد تنها مانعی که بر سر راه هر دو کمپانی بود، تاییدیه CMA بریتانیا بود.
این امر نیز بعد از تعهد مایکروسافت در زمینه بخش کلاود و انعقاد قرارداد و دادن حق امتیاز به یوبیسافت برای انتشار بازی های کلاود در اروپا، در نهایت مایکروسافت موفق شد تاییدیه بریتانیا را نیز از آن خود کند
و بالاخره با دادن تریلری از طرفی مایکروسافت خبر ملحق شدن اکتیویژن به مایکروسافت به صورت رسمی تایید شد.

آخرین ویرایش:

mahyarxbox

کاربر سایت
Jul 6, 2014
1,428
نام
مهیار
به نظرتون بر فرض اینکه مایکی مالک abk بشه
کدوم ip ها رو برمیگردونه ؟
یکیش احتمالا hexen باشه 🤔
فیل تو مصاحبه قبلا اشاره کرده
امیدوارم اگه معامله تکمیل شد برگردوندن Blur تو برنامه باشه :D

mahyarxbox

کاربر سایت
Jul 6, 2014
1,428
نام
مهیار
ولی هورایزن دارن خودشون ، از چه نظر میتونن متمایزش کنن
بنظرم به اندازه کافی متمایز هستن :D Blur بیشتر شبیه یه چیزی مثل ماریو کارت یا CTR هست تا فورزا. فقط اینجا گرافیک واقع گرایانه هست و ماشینا واقعی هستن:D

earendilist

کاربر سایت
Feb 12, 2023
820
The question keeps being asked (despite my earlier reply that it's not worth thinking about) what would happen if the decision isn't made by midnight on Monday, i.e. the TRO as it stands would make it impossible to close the deal in time under the merger agreement.

So I'll explain:

1. Judge Corley did not announce a decision date beforehand, but she's undoubtedly aware of the contractual situation. The merger agreement is in the record of the case, and the time constraints were discussed with her. There is no reason to believe she won't rule by midnight on Monday at the latest. (I still hope for later today.) So it would be inconsistent with Judge Corley's own statement if she ruled only on, say, Tuesday. She knows justice delayed is justice denied.

2. In the unthinkable scenario, Microsoft (and Activision, but primarily Microsoft) could ask the court to lift the TRO given the extreme hardship of not being able to consummate the merger agreement in its current form. If that request was denied, they could run to the appeals court with an emergency motion themselves.

3. The timing here is the FTC's and not the merging parties' fault. The FTC wants to prevent the closing of the deal instead of letting the deal go forward for now and pursuing its in-house litigation to seek a divestiture further down the road. The FTC asked for the TRO that is currently in place and will only go away if the PI motion is decided (if the PI is denied, there's a 5-business-day cooldown period because the court so decided a few weeks ago; in the unthinkable scenario of a deal-blocking PI being granted, the PI would kick in immediately and last months if not years, meaning the TRO would be replaced with a huge upgrade).

That doesn't mean the FTC will lose because of its tactics and its decision to bring a case with its own in-house judge (which due to a recent decision by the commissioners cannot even make an "initial decision" anymore, just a "recommended decision" for the commissioners to look at). It's unrelated to the merits of the merger case per se. But in the hardship context for a TRO etc., all of that would play a role.

Again, please don't assume Judge Corley wants to kill the deal by delay. She wants to make the right decision and we should thank her for her hard and efficient work on this.
Another hypothetical scenario: if it was just, say, a couple of hours after midnight from Monday to Tuesday, and Judge Corley then entered an order denying the PI, she could clarify that the 5-business-day cooldown period still starts on Tuesday. Within her discretion to do so.
She is, however, not going to shorten the cooldown period significantly, given that she stated at the hearing that there'd still have to be time for an appeal. (Here, the question is not whether an appeal is filed, but whether an emergency motion would be decided within days.)
I'd like to add that a TRO decision is not appealable, only a PI decision is. But that doesn't mean a TRO could stay in force for an unreasonably long period and a party would depend on just one judge.

Again, there's no reason for concern here. The decision will be timely.​

sopranus

کاربر سایت
Jan 17, 2009
1,466
نام
aliakbar
بنظرم به اندازه کافی متمایز هستن :D Blur بیشتر شبیه یه چیزی مثل ماریو کارت یا CTR هست تا فورزا. فقط اینجا گرافیک واقع گرایانه هست و ماشینا واقعی هستن:D
درسته Blur کاملا متفاوته ولی ماکروسافت یه نسخه جدید از PGR بسازه یه عمر دعاشون میکنم

Mohammad@li

کاربر سایت
Sep 11, 2014
2,113
نام
MohammadAli
درسته Blur کاملا متفاوته ولی ماکروسافت یه نسخه جدید از PGR بسازه یه عمر دعاشون میکنم
تقریبا FH همون نسخه تکامل یافته PGR هست. تعدادی از دوولوپرهاشون هم مشترکن.

sopranus

کاربر سایت
Jan 17, 2009
1,466
نام
aliakbar
تقریبا FH همون نسخه تکامل یافته PGR هست. تعدادی از دوولوپرهاشون هم مشترکن.
اره فکر کنم playground رو اعضای سابق بیزار کریشن تاسیس کردن.
لعنتیا یه چنتا از اون موتور خفنها و یه پل معلق ۲لاین و یه برف ریز به هورایزن اضافه کنن میشه pgr ولی نمیکنن

earendilist

کاربر سایت
Feb 12, 2023
820
View attachment 300325
در انتظار...
من جدا اینطوری ام که انگار قاضی کورلی یک سوهان برداشته داره مغز مرا سمباده میزنه من جدا در این موارد نمیتوانم تمرکز کنم کاشکی از اول دادگاه ها را پیگری نمیکردم تا این اینقدر مشتاق رای نمی بودم

• Like
Reactions: RAFA_1992

Argon1

کاربر سایت
Nov 17, 2021
21
من جدا اینطوری ام که انگار قاضی کورلی یک سوهان برداشته داره مغز مرا سمباده میزنه من جدا در این موارد نمیتوانم تمرکز کنم کاشکی از اول دادگاه ها را پیگری نمیکردم تا این اینقدر مشتاق رای نمی بودم
به شدت موافقم

• Like
Reactions: earendilist

Natural Killer

ناظم انجمن
Jan 10, 2015
2,822
جدی یه سوال
چرا برای معامله ای که ماها نه سر پیازیم نه تهش
نه تا حالا سهامش رو دیدیم نه ۶۹ میارد تا آخر عمرمون از نزدیک می‌بینیم نه قراره با رد و تاییدش چیزی بهمون اضافه بشه نه سهام داریم
صرفا یه گیمر خورده پا توی یه کشور عقب مونده که حتی بازار رسمی هم نداریم
این استرسه این انتظاره از کجا میاد
من الان هایپی که برای نتیجه دادگاه دارم سره خوده کنسول ها و شوکیس و E3 ها نداشتم
از اینجایی که شما به جای حداقل ۱۴۰ دلار دیابلو ۴ کاد ،و... ، بعد از تکمیل خرید احتمالا ۱۱ دلار بدی .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر