مایکروسافت در صدد تعطیل کردن استدیوهای Arkane Austin و Tango Gameworks و دو استدیوی دیگر است

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,401
نام
سید محمد حسین
1715088641675.png

به گزارش جیسون شرایر و به نقل از بلومبرگ مایکروسافت در صدد تعطیل کردن استدیوهای Arkane Austin و Tango Gameworks و دو استدیوی دیگر است
علت این امر از طرف مت بوتی طی ایمیلی "الویت دهی در عرضه عناوین و منابع" عنوان شده

استدیوهای تعطیل شده عبارتند از:
Arkane Austin (Redfall)
-Tango Gameworks (The Evil Witihin, Ghostwire Tokyo)
-Alpha Dog Studios
-Roundhouse Studios

منبع:

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,594
نام
مــاکــان
من به نظرم الان یکی از استودیوهای اصلی که در معرض خطره T10 باشه ، ولی الان نه .
شاید برای دور بعد تعدیل ها.

من هیچ جایگاهی نمیتونم براش متصور بشم که بتونه موتوراسپورت رو از این وضعیتی که داره نجات بده.
سوال اینکه که مایکرو با هزینه های سرسام آور ساخت بازی تا کجا میخواد ازش حمایت کنه؟
اصلا منطقیه دوباره بخواد روی T10 برای ساخت نسخه بعدی سرمایه گذاری کنه؟
من هیچ نقطه امیدی تو اون استودیو نمیبینم.

ولی خب این وسط باید یکی مثل تنگو بسته بشه :(

امیدوارم حداقل تیم ساخت های فای راش رو به نوعی نگه دارن یا نه اصلا اونها خودشون یه استودیوی جدید بزنن و بتونن بودجه و ناشر خوبی پیدا کنن.
مثل Moon Studios یا IO و... بطور موفقی مستقل بشن.

Amin.AP

کاربر سایت
Dec 31, 2016
2,403
نام
امین
مایکروسافت با Gamepass عملا قدم توی باتلاقی گذاشت که راه برگشتی نداره. شما نمیتونی انتظار داشته باشی توی یکی دو سال گذشته 100 میلیارد دلار ناقابل خرج خرید مگاپابلیشر کنی و نه تنها از انتشار بازی هاشون روی موفق ترین و سودده ترین کنسول بازار جلوگیری کنی (کامیونیتی که بر خلاف ایکس باکس کیفیت براش مهمه و واقعا پول خرج بازی میکنه) و تازه بیای بازی ها تریپلAشون رو هم day-one روی سرویس گیم پسی منتشر کنی.
تنها راهی که براشون باقی مونده با این وضعیت اینه که رسما اعلام کنن مولتی پلتفرم شدن و نه تنها بازی های آینده شون روز عرضه برای PS منتشر میشه بلکه توی سیاست عرضه بازی ها day-one روی سرویس گیم پس هم تجدید نظر خواهند کرد.
با این وضعیت بخوان ادامه بدن نتیجه اش میشه اخراج 2000+ نفر توی ماه های گذشته و تخته کردن در استودیوهای خلاقی مثل تانگو و در نهایت بستن در Xbox.

Musician

کاربر فعال
Dec 16, 2006
1,267
وقتی ارزش های کمپانی و استخدام هاتو بر اساس Diversity and Inclusion میزاری و افراد رو بر اساس گرایش سیاسی و ماینوریتی گزینش میکنی نتیجش میشه بی لیاقتی یه عده که منجر به گرفتن تصمیم های زنجیره وار اشتباه میشه که در انتها به بسته شدن استدیوهای با سابقه میشه. این فقط در زمینه مارکتینگ نیست بلکه همونطور که 5 6 سال پیش گفتم ویروسیه که کل استدیوهای بازی سازی و صنعت بازی رو در بر گرفته و خواهد گرفت. اگه فکر میکنید با رفتن فیل اسپنسر مشکلی حل میشه در اشتباهید. همین الان شاهد سارا باند افکت هستید.

View attachment Microsoft wokeness in short..mp4

هیچ وقت یادم نمیره زمان ریلیز Gears 5 برای تبلیغ گیم پس ماکروسافت با همکاری alienware و چند تا شرکت سخت افزاری دیگه به مدت 1 هفته کدهای مجانی گیم پس 2 هفته ای به همه میدادند که پیش خودم گفتم عجب ما فکر میکردیم بازی میسازن که باعث بشه ملت تشویق بشن تا سرویس گیم پس بخرند نه اینکه با عادی سازی و عادت دادن مشتری به سرویس مجانی به برند و بازی ضربه بزنند که بعدا در آینده مجبور بشید با حذف بودجه جلوی ایده هارو بگیرید و در آخر منجر به تعدیل نیرو و دلسردی کارکنان از فروش پایین بشه. در کل این داستان بسیار طولانیه و کمو بیش همه اطلاع دارند...

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,594
نام
مــاکــان
وقتی ارزش های کمپانی و استخدام هاتو بر اساس Diversity and Inclusion میزاری و افراد رو بر اساس گرایش سیاسی و ماینوریتی گزینش میکنی نتیجش میشه بی لیاقتی یه عده که منجر به گرفتن تصمیم های زنجیره وار اشتباه میشه که در انتها به بسته شدن استدیوهای با سابقه میشه. این فقط در زمینه مارکتینگ نیست بلکه همونطور که 5 6 سال پیش گفتم ویروسیه که کل استدیوهای بازی سازی و صنعت بازی رو در بر گرفته و خواهد گرفت. اگه فکر میکنید با رفتن فیل اسپنسر مشکلی حل میشه در اشتباهید. همین الان شاهد سارا باند افکت هستید.

View attachment 336516
:o :-&:-&:-&:-&
حالم به هم خورد .
اینقدر علنی واقعا؟؟؟!!!

• Like
Reactions: Musician

♥aditore♥

کاربر سایت
Feb 13, 2012
442
نام
مسعود
میدونستم امروز هم که بعد سه روز از سربازی مرخصی بگیرم یه بلایی سر مایکروسافت میاد :>

ولی خوشحال باشید از آخر اردیبهشت یا روزبرگ میشم یا کلا از سربازی فرار می کنم و این بساط جمع میشه :D
فکر کنم روزی که پایان خدمتو بگیری مایکروسافت تعطیل میشه

Mohammad@li

کاربر سایت
Sep 11, 2014
2,110
نام
MohammadAli
من به نظرم الان یکی از استودیوهای اصلی که در معرض خطره T10 باشه ، ولی الان نه .
شاید برای دور بعد تعدیل ها.

من هیچ جایگاهی نمیتونم براش متصور بشم که بتونه موتوراسپورت رو از این وضعیتی که داره نجات بده.
سوال اینکه که مایکرو با هزینه های سرسام آور ساخت بازی تا کجا میخواد ازش حمایت کنه؟
اصلا منطقیه دوباره بخواد روی T10 برای ساخت نسخه بعدی سرمایه گذاری کنه؟
من هیچ نقطه امیدی تو اون استودیو نمیبینم.

ولی خب این وسط باید یکی مثل تنگو بسته بشه :(

امیدوارم حداقل تیم ساخت های فای راش رو به نوعی نگه دارن یا نه اصلا اونها خودشون یه استودیوی جدید بزنن و بتونن بودجه و ناشر خوبی پیدا کنن.
مثل Moon Studios یا IO و... بطور موفقی مستقل بشن.
فکر نکنم خطری Turn10 رو تهدید بکنه چون اولا دوولوپر یکی از مهمترین انجین های ماکروسافت هستن (فورتزا تک). در درجه بعدی بیس و Foundation فورتزا هورایزن کلا ساخت ایناست (چیزای مثل مدلسازی ماشینا)‌ و پلی گرند میاد با کمک اون Assetها بازیاشو میسازه. تهش اگه خیلی گند بزنن تبدیل به استودیو ساپورت میشن.

• Like
Reactions: m.d.makan

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,594
نام
مــاکــان
فکر نکنم خطری Turn10 رو تهدید بکنه چون اولا دوولوپر یکی از مهمترین انجین های ماکروسافت هستن (فورتزا تک). در درجه بعدی بیس و Foundation فورتزا هورایزن کلا ساخت ایناست (چیزای مثل مدلسازی ماشینا)‌ و پلی گرند میاد با کمک اون Assetها بازیاشو میسازه. تهش اگه خیلی گند بزنن تبدیل به استودیو ساپورت میشن.
خب برای همین جای دیگه هم گفتم برن زیرشاخه یکی مثل پلی گراند کار کنن میتونن حتی موفق تر باشن.
اینها دیگه نمیدونن بازی ساختن یعنی چی.

خیلی از استودیوها بودن که خالق بهترین انجین ها بودن ، تکنولوژیهای خفنی تو دوره خودشون توسعه داده بودن ولی الان وجود خارجی ندارن یا اگه هستن خیلی خیلی کمرنگن.
===
ولی الان با این خبرهایی که داره میاد از مایکرو به راحتی میتونن جزو یکی از گزینه ها تو دوره بعد باشن.

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,781
نام
علی
مایکروسافت وایب اون آدم های شکست خورده و ناموفق رو میده که در یک زمینه ای کاری نمیتونن بکنن و همش شکست می‌خورن و بعد به جای اینکه خودشون رو درست کنن و ارتقا بدن میگن حالا که‌من نمیتونم کاری کنم پس نمیزارم شما هم موفق بشید.:D
اگه روزی تمایل داشتن سونی رو بخرن برا سود و پیشرفت خودشون نیست بلکه می‌خوان سونی رو هم‌ محو کنن.

Capitan_shepard

کاربر سایت
Jul 9, 2017
1,136
نام
امیر
مشخص بود ته تصمیمای مایکرو چی میشه
ناعاقل ترین ادما هم اگه یه ذره چشمشونو باز میکردن میفهمیدن چه دروغایی داره به خوردشون داده میشه
بعضیا فک میکردن مایکرو میخواد همه پولاشو بریزه تو اکس باکس و اصلا هم بازدهی براش مهم نیست و فقط قصدش اینه که سونی رو خار و خفیف کنه و ....
تجارت به این بزرگی رو در حد کل کلای بازیسنتر میدیدن :D
حالا بفرمایین ! این تازه شروعشه

Rohshen

کاربر سایت
Jun 30, 2016
1,703
از تمام کارهایی که ماکروشت این چندسال انجام داده...از خرید bethesda تا دادگاه cod و بعد مولتی پلتفرم کردن بازی هاش و الان بستن tango میشه فقط دید چقدر اینا مریضن.هیچ روند منطقی ای تو این داستان ها جز قصد گند زدن به صنعت رو نمیشه پیدا کرد.

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,750
نام
علی
یه سهیل نامی بود خیلی هم بی طرف بود و تو کار محاسبات تخصصی درآمد و سود گیمپس و شرکت مایکروسافت بودن
بی زحمت یه محاسبه جدید کنن ما با ابعاد مثبت این اتفاقات و نجات دهنده صنعت گیم یعنی گیمپس آشنا بشیم

Erehx

Gold User
Dec 13, 2023
232
نام
?Who knows
اگه کسی ریسینگ، rpg یا شوتر اول شخص میخواد،

"هیچ" اپشنی جز اکس باکس نداره تو کنسول ها.
هیچی
استودیویی میاد زیر دست مایکروسافت "هیچ" اپشنی جز تعطیلی نداره. هیچی

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر